Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2009-11-23, 14:43   Howard Phillips Lovecraft

Czyta ktoś z Was opowiadanie samotnika z Providence? Jakie są wasze ulubione tytuły?

Dla tych, którzy nie wiedzą nic o mitologi Cthulhu mały opis :hyhy:

Cytat:

Wszystkie moje opowieści - nawet te nie powiązane ze sobą - opierają się na fundamentalnych prawdach i legendach, iż świat nasz był kiedyś zamieszkały przez obcą rasę, praktykującą czarną magię. W wyniku pewnych niesprzyjających okoliczności, rasa owa musiała odejść w otchłań Kosmosu. Czeka jednak - będąc w pełnej gotowości - na możliwość powrotu, aby tym razem, objąć Ziemię na wyłączne posiadanie. Na zawsze


H.P Lovecraft

Coś o twórczości:
PrzeważajÄ…ca wiÄ™kszość twórczoÅ›ci Lovecrafta odnosi siÄ™ do stworzonej przez niego "mitologii Cthulhu" – panteonu niewyobrażalnych bóstw z innych Å›wiatów. Sam Lovecraft mówiÅ‚ o kosmicznym horrorze – w którym strach wykracza poza racjonalne czynniki, gdy czÅ‚owiek spotyka siÄ™ z rzeczami, których nie jest w stanie objąć umysÅ‚em. PowracajÄ…cym motywem jest bluźniercza ksiÄ™ga Necronomicon napisana przez szalonego Araba Abdula Alhazreda. Zawarte sÄ… tam tajemnice o pradawnych bóstwach, które kiedyÅ› rzÄ…dziÅ‚y ZiemiÄ… i teraz czekajÄ… na moment, aby wrócić. Jednym z Wielkich Przedwiecznych jest Cthulhu – bóstwo Å›piÄ…ce na dnie oceanu.
Akcja opowiadaÅ„ dzieje siÄ™ zazwyczaj w Nowej Anglii – północno-wschodnim kraÅ„cu Stanów Zjednoczonych, który u Lovecrafta jest miejscem wciąż dzikim i niezbadanym, przesiÄ…kniÄ™tym tajemnicÄ… i domem dla pradawnych kultów, których nie zniszczyÅ‚y procesy czarownic. PeÅ‚no jest opisów wiktoriaÅ„skich, niszczejÄ…cych domów w starych dzielnicach Providence i niezamieszkanych wzgórz za miastem. Lovecraft stworzyÅ‚ fikcyjne miasto w stanie Rhode Island – Arkham, gdzie na Uniwersytecie Miskatonic snuje siÄ™ wiele szalonych, nowych teorii.
Dla fanów mocnych horrorów pozycja obowiązkowa!
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-11-27, 11:33   

sydnej, Lovecrafta znam dość dobrze lubię, podziwiam jednak irytuje mnie momentami jego schematyczność. Jak wspomniałeś o Arabie

sydnej napisa³/a:

Abdula Alhazreda



Przypomniało mi sie mi sie pewne opowiadanie "Lampa Alhazreda" w które w zasadzie jest biografią samego pisarza z elementami fantasy. Bardzo mile je wspominam...

W opowiadaniach pana Lovecrafta (jakże on musiał cierpieć przez swoje nazwisko) cenie ten smaczek którego większości pisarzy brak, jest okrutny, pełen grozy i przede wszystkim tajemniczy... :]
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-01-31, 20:49   

Uwielbiam jego opowiadania, większość z nich przeczytałam jednym tchem. Szczególnie lubię "W poszukiwaniu nieznanego Kadath", "Szczury w murach", "Dagon", "Widmo nad Innsmouth", "Muzyka Ericha Zanna" i "Nawiedziciel mroku".
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com