Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Kto rozpęta wojnę?

  • Chiny, 6% [ 1 ]
  • Korea Północna lub PoÅ‚udniowa, 0% [ 0 ]
  • Rosjanie, 6% [ 1 ]
  • Niemcy, 6% [ 1 ]
  • USA, 6% [ 1 ]
  • KtóreÅ› PaÅ„stwo Arabskie, 6% [ 1 ]
  • Izrael, 6% [ 1 ]
  • Nigdy już nie bÄ™dzie takiej wojny 60% [ 9 ]

G³osowañ: 15

Wszystkich G³osów: 15

Autor

Wiadomo¶æ

Sarmata

User


Do³±czy³: 26 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-30, 11:10   

Opłaca się, oczywiście, że się opłaca na przykład dla Czeczenów.
Ja uważam, że najprawdopodobniejszy konflikt na skalę światową może wybuchnąć pomiędzy Chinami(agresorem) i Rosją. Jeśli chiny będą nadal ograniczać liczbę dzieci szybko upadną. Będą kolosem który upadnie zanim powstanie. Chiny mogą przeprowadzić jedyny atak jedyna drogą. Po podbrzuszu Rosji na północ od Iraku, czy Afganistanu. W czasie tej potężnej ofensywy żółtki zajmą Syberię. Uzyskają ropę i gaz(chociaż jest go coraz mniej), zdobędą drzewa(w Chinach już prawie nie ma drzew do wycinki) i przestrzeń kolonizacyjną. Skośnoocy mają jeden problem. W Iraku stacjonuje coraz więcej amerykańskich dywizji pancernych. One moga uderzyć w bok ofensywy chińczyków.
Jeśli nie wojna to zawiązuje się sojusz przeciw Chinom. Patrzcie, że Rosjan komuchów chce przyjąć NATO(były takie głosy), stosunki stanów i europy z Rosją sa coraz lepsze, gdyby przyjąć, że Lech Kaczyński został zabity w zamachu to z powodu takiego że chciał chronić Polskę przed wojną.

Trochę pojechałem z wyobraźnią, ale czyż tak nie może być?
Czy wiecie, że Szwecja wysunęła Polsce sojusz obronny związany ze sprzedażą francuskich łodzi desantowych Rosji? Czy wiecie, że w Szwecji 80% ćwiczeń to odpieranie desantu? Co możemy wiedzieć co się dzieje tam w górze.

Na sto procent konflikt wybuchnie we Francji pomiędzy białymi i arabami. Myślę, że skończy się to czymś gorszym niż holokaust(na większą skalę).
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-04-30, 13:18   

1.Gdzie wybuchnie wojna i dlaczego. - Wojan będzie miala kilka faz opis opis niżej
2.Kiedy. - Niewiadomo, na bliskim wschodzie napięcie wzrasta, ale jak dla mnie to minie jeszcze pare dobrych lat.
3.Kto ją najprawdopodobniej może rozpętać. - Izrael (jest sojusznikiem USA i NATO może sprowokowac ich reakcję)
4.Jakie kraje by podjęły działania zbrojne. (Kraje NATO, a także swait arabski - jako druga strona konfliktu, sytuacje wykorzystały by Chiny przeprowadzając desant na Syberię, wtedy Rosja dołączyła by sie do NATO albo arabów - z Rosja nigdy nie wiadomo :P)
5.Co by zrobili Polacy. - dali by się wciągnać w konflikt po stronie NATO na którym nic by nie zyskali, a sojusznicy jak zawsze by ich wystawili
6.Kto by pomógł Polsce i uciekającym Polakom (jakie narodowości). Jak zwykle nikt, bo polski rząd nie umie prowadzić polityki zagranicznej
7.Co byś zrobił gdyby to było w naszych czasach. - Dałączyłabym się do arabów - to ich byłaby racja, bo żydzi okupują palestynę
8.Kto pierwszy by użył broni nuklearnej. - Rosja w obronie własnej (przed chinami)
9.Ile by wynosiły straty w ludności. około 2 mld
10.Kto by ją mógł wygrać gdyby nie użyto broni Atomowej. - świat arabski

[ Dodano: 2011-04-30, 13:51 ]
1. Izrael co jakiś czas drażni swait arabski, kiedyś "przegnom pałę" i państwa arabskie rusza do ataku
_________________
I sprzedajemy humanitarnie PolskÄ™ w dalszym ciÄ…gu. ~Roman Dmowski

Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę. ~Józef Stalin

Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam. ~Adolf Hitler
 

Sarmata

User


Do³±czy³: 26 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-30, 14:12   

Iris66 napisa³/a:

2.Kiedy. - Niewiadomo, na bliskim wschodzie napięcie wzrasta, ale jak dla mnie to minie jeszcze pare dobrych lat.



Arabowie nie rozpętają wojny. Gdzie tam. Na pewno nie u siebie. Francja, Niemcy, Hiszpania są krajami zagrożonymi przez Muzułmanów.
Konflikt Izrael Arabowie nie byłby przyczyna do wybuchu wojny.


Iris66 napisa³/a:

4.Jakie kraje by podjęły działania zbrojne. (Kraje NATO, a także swait arabski - jako druga strona konfliktu, sytuacje wykorzystały by Chiny przeprowadzając desant na Syberię, wtedy Rosja dołączyła by się do NATO albo arabów - z Rosja nigdy nie wiadomo :P)




Do arabów na pewno nie. Ruskie i Araby nienawidzą się. Chociażby z powodu interwencji radzieckiej w Afganistanie. Araby w sojuszu z FR narażone były by na konflikt z Chinami.
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-05-01, 01:06   

Z pewnością dużym problemem będzie emigracja ludzi z krajów arabskich do Europy. Gdy wybuchnie wojna, oni nie pozostaną bezczynni.
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

Sarmata

User


Do³±czy³: 26 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-05-01, 15:25   

Jeśli wybuchnie z ich powodu to nie mogą pozostać bezczynni.
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-05-01, 16:32   

Sarmato, pamiętaj tez, że Ruscy sprzedawali i pewnie nadal sprzedają arabom broń za posrednictwem Białorusi arabom broń, ale też myślę, że prędzej dołączyli by się do NATO.
_________________
I sprzedajemy humanitarnie PolskÄ™ w dalszym ciÄ…gu. ~Roman Dmowski

Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę. ~Józef Stalin

Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam. ~Adolf Hitler
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-05-01, 16:59   

Sarmata według mnie twoje przypuszczenia mocno płyną w stronę fantastyki. Największe mocarstwa nie zaczną walczyć między sobą, bo to pochłonie ogromne pieniądze, a potencjalny zysk będzie niewielki. Jeśli już upieramy się, że jakiś konflikt wybuchnie to będzie pomiędzy jakimś mocarstwem, a stosunkowo słabym krajem, który posiada jakieś ważne zasoby naturalne. No i pewnie konflikt ten zostanie nazwany interwencją pokojową, w celu przywrócenia demokracji...Nic "większego" z tego nie wyniknie.
 

Sarmata

User


Do³±czy³: 26 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-05-02, 12:02   

Tak oczywiście, taka opcja jest bardziej prawdopodobna ale w tym temacie nie powinniśmy rozpatrywać wojny USA-Panama tylko świat-świat.

Aha ktoś pisał o sprzedaży broni Arabom. Tak to jest prawda Ruskie przez Białoruś sprzedają broń. Na Białoruś leci ona z lotniska gdzie prezydent się rozbił. Amerykanie wiedzą o tym biznesie od kilku lat i na pewno mają satelity skierowane na owe lotnisko. To tak poza tematem.
 

Xelk  

Stały User



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 03 Mar 2009

   

Wys³any: 2011-05-19, 12:48   

Broń sprzedaje każdy kto ma taką możliwość, nawet Polacy.
Amerykanie robią wszystko co mogą, aby chiny zaatakowały Rosję, jak na razie bezskutecznie. Myślę, że jeszcze długo im się to nie uda.

Nikt nie wie kto wywoła III wś. możliwe że ona już się rozpoczęła. NATO po ataku na Libię pokazało, że nie obchodzi ich słuszność tylko interesy niektórych członków. Pokazali też jak są nieudolni i łamią swój regulamin.
Ogólnie uważam że z okupacji suwerennego kraju Libii wojny światowej nie będzie, ale wojny nie da się kontrolować, a jeśli wymknie się z afryki i przeniesie na Europę. Najbardziej zagrożone państwa to Włochy, Francja, Anglia i Hiszpania
Polska też jest zagrożona. Rosja przenosi coraz więcej wojsk w rejon Kaliningradzki, wybudowała rurociąg omijający Polskę i dający Niemcom zapasy paliwa. Znowu będziemy w kleszczach. Powodem ruchów Rosjan może być gaż łupkowy i zagrożenie jakie jego wydobywanie niesie za sobą dla Rosji. Głównie dla Gazpromu, który utrzymuje Rosję, a zarazem nią kieruje.

I tak możemy sobie gdybać, że :
Afryka na południu i centrum kontynentu ma wojny domowe i państwa, plemiona walcząca między sobą oraz kraje "zachodnie" zainteresowane surowcami, głównie ropą biją się w tym rejonie.
Północna część afryki wchodzi do Włoch oraz Hiszpanii. Po ich trupie chce iść do Francji, która ma wojnę domową z Islamistami, Anglia ma podobną wojnę. Niemcy razem z Rosją atakują Polskę. Rosyjskie wojska idą jak burza i zajmują Czechy i Słowację. Do Chin w porozumieniu z Japonią (lub bez porozumienia, ale sobie nie przeszkadzając) Ruszają na Rosję. Do Chin przyłączają się, choćby ze strachu inne "żółtawe" państwa np. Mongolia, Wietnam, Korea itp.
Co do Indii to nie wiem, ale wydaje mi się, że mogą zostać zaatakowani przez Chińczyków, a może podpiszą jakieś porozumienie, trudno mi powiedzieć
Do walki z Chinami przystępują Amerykanie, Kanadyjczycy, Australia.
Ze względu na trudne walki w Chinach, podobnie jak kiedyś w Wietnamie, amerykanie wysyłają praktycznie wszystkich żołnierzy. Po czym w USA dochodzi do wojny domowej z Islamistami, brak wojskowych sprawia, że państwo znacznie zostaje osłabione, ograbione z żywności.
Kraje bogate w ropę takie jak Irak, Iran, Azerbejdżanin i podobne oczywiście dołączają do wojny, Izrael też się bije.
O Ameryce południowej niestety nie napiszę, bo mało wiem o tym rejonie. pewnie niektóre państwa przyłączyłyby się do wojny po stronie amerykanów czy coś :D (nie wiem, może wy podpowiecie?)

Tym sposobem mamy III wojnę światową.
Myślę też, że będzie to wojna w której wiele państw będzie miało wojny domowe. Będzie też ogromny głód, gdyż wielkie firmy przestaną działać, a chłopi nic nie robią. Mogą do tego wystąpić kataklizmy (susza, powódź itp.) Może zostać użyta broń Jądrowa i Chemiczna.
Jaki może być jej przebieg?
Patrząc na Polskę i okolice to dużo zależy od Chin. Jeśli zaatakują Rosję to wojska walczące w dawnej Czechosłowacji i w Polsce będzie na łeb na szyje się wycofywać, aby bronić Moskwy przed żółtymi, lub ją odbić. Będą niszczyć wszystko co im stanie na drodze, czołgi przeorają nasz kraj. Między nimi dojdzie do wielkiej bitwy, pewnie w okolicach Moskwy. Myślę, że Chiny wygrają i mogą być dla Polski realnym zagrożeniem. To sprawi, że kraje takie jak Ukraina Litwa , Norwegia, Szwecja, Finlandia przyłączą się do nas i utworzą front z Chinami.
Włochy mocno dostaną w dupę, ale Arabowie po walce z nimi i Hiszpanią będą osłabieni i Francja zatrzyma nawałnice Muzułmańską inaczej cała zachodnia Europa takowa będzie.
Jeśli się obroni to i Anglii pomoże.
I myślę, że z niedobitkami ruszą na Niemcy, pomogą im w tym Czesi, może Węgrzy i inni członkowie NATO i UE, którym nie spodobał się zdradziecki atak Niemiec. I które już teraz w głebi mają dość panoszenia się Niemiec.
Czy kraje takie jak Dania, Norwegia, Finlandia, Litwa, Ukraina wcześniej będą walczyć z Rosją, tego nie wiem.
Oczywiście to tylko scenariusz, do wojny może nie dojść :)
_________________
V R S N S M V – S M Q L I V B: Vade retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-24, 00:12   

http://zezorro.blogspot.c...rtej-wojny.html


Kryzys Chińsko-Pakistańsko-Amerykańsko-Hinduski. Poważna sprawa, cztery mocarstwa atomowe podzielone. Przy eskalacji różne rzeczy mogą się stać.
_________________
lol
 

Buczer  

Stały User



Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-24, 08:03   

Ktoś mądry kiedyś powiedział pierwsze dwie wojny ludzkość przetrwa , na 3 trzeciej nie wiem jaką bronią będą walczyć ale czwarta będzie na patyki . To jest całkiem realne gdyby na trzeciej wojnie brała udzieł broń atomowa i biologiczna tak by się stało .
_________________
Gdy nie boisz się stracić własnego życia , jesteś w stanie zabrać je innemu .
 

Gabriel  

Stały User



Do³±czy³: 15 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-05-24, 16:46   

Buczer napisa³/a:

Ktoś mądry kiedyś powiedział pierwsze dwie wojny ludzkość przetrwa , na 3 trzeciej nie wiem jaką bronią będą walczyć ale czwarta będzie na patyki .

Einstein, kolego.
 

Smoczek  

Wymiatacz


ImiÄ™: Patryk

Wiek: 32

Do³±czy³: 23 Lip 2009

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2011-05-25, 20:38   

Chiny,USA, Rosja,Kraje Arabskie to moi faworyci.
_________________
chodź ze mną.
 

Mieszko  

Wymiatacz



ImiÄ™: Dominik

Do³±czy³: 21 Maj 2011

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2011-05-25, 21:22   

Do wojny światowej mocarstwa nie dopuszczą, bo mają za wiele do stracenia. A kraje słabsze technologicznie, nie mają szans. Więc jakieś małe wojny to się toczą cały czas ale światowe są już za nami. Taka jest moja opinia.
_________________
Stań w obliczu jednego wroga tak, jakbyś miał do czynienia z tysiącem nieprzyjaciół; zetrzyj się z tysiącem nieprzyjaciół tak, jakby był to tylko jeden wróg.
 

Smoczek  

Wymiatacz


ImiÄ™: Patryk

Wiek: 32

Do³±czy³: 23 Lip 2009

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2011-05-25, 21:58   

Nie możesz powiedzieć,że wojna jest za nami bo tego nie wiesz.
_________________
chodź ze mną.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com