Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Jaka jest Twoja Wiara?

  • ChrzeÅ›cijaÅ„stwo 78% [ 181 ]
  • Inna Wiara 21% [ 49 ]

G³osowañ: 230

Wszystkich G³osów: 230

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-06, 16:29   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

cała twoja noc wiary


Nie moja tylko każdego wierzącego ;) A tą nazwę nadał temu św. Jan od Krzyża, więc jak już coś to ta noc wiary jest jego, a nie moja :-P
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Znienawidzona

User


Do³±czy³: 06 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-06, 19:12   

Chrześcijaństwo. I jakoś nie wyobrażam sobie żebym mogła być w grupie ludzi "innej wiary" xD
 

PingwineQ  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Cze 2009

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2009-06-10, 17:49   

Chrześcijaństwo :)
_________________
"Im głębiej w las, tym więcej drzew"
 

annas19914  

User


ImiÄ™: Ania

Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-12, 23:01   

ja nie moge zrozumiec ludzi ktorzy mowia ze w nic nie wierza. to co oni mysla ze jaki jest sens naszego zycia? ze zyjemy po to by potem nasze cialo w grobie zjadly robaki?
przeciez nie zyjemy wiecznie....
no ale chyba nigdy tego nie zrozumie
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-06-13, 09:45   

annas19914 napisa³/a:

ja nie moge zrozumiec ludzi ktorzy mowia ze w nic nie wierza. to co oni mysla ze jaki jest sens naszego zycia? ze zyjemy po to by potem nasze cialo w grobie zjadly robaki?
przeciez nie zyjemy wiecznie....
no ale chyba nigdy tego nie zrozumie


tak ciężko zrozumiec ,że można przejść przez życie wierząc w 'rzeczy' przyziemne ? Uczucia , chwile ? a nie wybierać życie jako bezpośrednią drogę do śmierci ,którą muszę sobie 'wykupić' ?
_________________
Drugs&hugs.
 

Mononoke  

User



Do³±czy³: 13 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-13, 15:47   

annas19914 napisa³/a:

ja nie moge zrozumiec ludzi ktorzy mowia ze w nic nie wierza. to co oni mysla ze jaki jest sens naszego zycia? ze zyjemy po to by potem nasze cialo w grobie zjadly robaki?
przeciez nie zyjemy wiecznie....
no ale chyba nigdy tego nie zrozumie


Nie, ja sobie zażyczę, by mnie po śmierci spalono, włożono moje prochy do słoika, następnie rozsypano podczas pełni księżyca na leśnej polanie. Wtedy żadne robaki nie będą mnie zjadały! A co!

Jestem nieagresywnym ateistą, nie wojuje z wierzącymi powtarzając ciągle te same argumenty. Wiem z doświadczenia, że takie rozmowy nie mają sensu - zawsze prowadzą do tego samego. Czyli do czego? Do niczego. Obie strony za Chińską Republikę Ludową się nie przekonają do racji innych. Zawsze też powtarzane są te same argumenty, bo innych nie ma. Jaki jest dowód na istnienie wszechmogącej istoty? Nie ma. Jaki jest dowód na to, że nie istnieje? Nie ma dowodu. Dlaczego nie ma? Ponieważ nie da się udowodnić nieistnienia paradoksu. Z takich rozmów wychodzi jedynie czcza gadanina, która ośmiesza obie strony, powoduje narastanie konfliktów i negatywnych emocji.

Dlaczego ja nie wierze? Bo istnienie takiego bytu jest dla mnie tak samo prawdopodobne co istnienie smoków, siedmiu krasnoludków, Saurona i konia na wrotkach. Nawet jeżeli chciałbym uwierzyć, w głowie pojawi się czerwona, alarmująca żarówa,mówiąca że coś tu jest nie tak, że jest to niemożliwe. Trochę to smutne, przyszło wraz z wiekiem. Logika wzięła górę i nasunęły się wnioski, że nie istnieje nic więcej ponad to, co można doświadczyć. Hummm... Chyba dlatego tak często sięgam do fantastyki, bo wiem, że w prawdziwym życiu nigdy tego nie doświadczę.
 

Mila8760  

User


Wiek: 30

Do³±czy³a: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-14, 17:57   

No tak, masz rację, ale chyba każdy ma prawo wierzyc w to co chcę, ja jetem chrześcijanką i wiem , ze nigdy nie zmienie mojej wiary, bo jest silna, kocham Boga i to jest dla mnie wazne, ale tez wiem, że inni moga wirzyć w inne rzeczy lub taj jak w Twoim przypadku nie wierzyć w nic, ja to akceptuje, bo o to chodzi taka jest moja religia. Ty mas zprawo być ateistą.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-06-14, 18:20   

Mila8760 napisa³/a:

No tak, masz rację, ale chyba każdy ma prawo wierzyc w to co chcę, ja jetem chrześcijanką i wiem , ze nigdy nie zmienie mojej wiary, bo jest silna, kocham Boga i to jest dla mnie wazne, ale tez wiem, że inni moga wirzyć w inne rzeczy lub taj jak w Twoim przypadku nie wierzyć w nic, ja to akceptuje, bo o to chodzi taka jest moja religia



Ja "wyznaję" jedną zasadę ... nigdy nie mów nigdy. Czasem życie, poglądy potrafią obrócić się o 180 stopni :-) Już to wiele razy powtarzałem na forum.


Mononoke, mam dokładnie to samo ... no prawie.
Sam nie wiem, czy wierze czy nie.

Z jednej strony tak jak mówisz ... logika ...
Jak to możliwe, niby dlaczego ten Bóg? ¯e jest jakaś siła, która steruje wszystkim co jest na ziemi, wszystko wie? ¯e był jeden gość, który umarł za WSZYSTKICH ludzi?
¯e odkupił wszystkich? No kurde niemożliwe.
Być może był to po prostu ktoś, kto wykazał się niesamowitą sztuką perswazji, znajomości historii, biblii itp.


Ale z drugiej ... miliony ludzi, wyznają tą wiarę. Jest wiele cudów udowodnionych naukowo, wiele ... niby przekonujących dowodów :-P Z tego co czytałem, udowodnione jest, że na świecie jest jakaś siła metafizyczna ... ale czy Bóg?

Teraz znowu .. czy Bóg dałby się udowodnić naukowo, jeżeli jest taki wielki?



W ten sposób można by praktycznie w nieskończoność rozważać, i myślę, że i tak nie doszlibyśmy do jednomyślnego rozwiązania.

Jeśli chodzi o wiarę ... jedni wolą po prostu wierzyć, inni chcą coś ... więcej, coś co będzie dla nich logiczne, spójne, niepodważalne :-P
 

Aga37  

Stały User

¯yj z całych sił



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Cze 2009

Sk±d: GdzieDziêcielinaPa³a

   

Wys³any: 2009-06-24, 16:39   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Kościół jak ktoś napisał, jest zepsuty do reszty, to powinno być zakazane prawem, ludzie którzy w to wieżą to według mnie ludzie którzy nie chcą/nie potrafią zrozumieć świata z naukowego punktu widzenia.



O_o!
"Zrozumieć świata z naukowego punktu widzenia"? Co przez to rozumiesz? Czy tylko taki punkt widzenia istnieje? Przecież wiara dotyczy duchowych sfer życia człowieka... Czy wszystko musi mieć poparcie w nauce? :->

[ Dodano: 2009-06-24, 16:54 ]
A i jeszcze: JESTEM WIERZ¡CA.
W zeszłym roku przystąpiłam do Bierzmowania, chodzę do kościoła, jestem w asyście. a obecnie z niecierpliwością czekam na sierpniową pielgrzymkę na Jasną Górę - po raz 4 pójdę pieszo ponad 200 km ale po przeczytaniu postów wiem już, w jakiej intencji... ;)

"WSZYSTKO mogę w Chrystusie, który mnie umacnia"
_________________
Pewnie, że Cię kocham! :> ;)
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-24, 17:00   

Cytat:

Przecież wiara dotyczy duchowych sfer życia człowieka...



A co to jest ta 'duchowa sfera człowieka' jeśli można wiedzieć, bo nie jestem chyba w temacie. :-P
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-24, 21:14   

Kiedyś przy odrobinie szczęścia może się dowiesz ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:20   

Kiedyś strasznie się starałem, ale ostatecznie jednak stwierdziłem: a szlag by to... i poszedłem dalej podłym jak najbardziej materialnym brukowanym chodnikiem. :-P
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:42   

Zobaczymy co powiesz, jak się nieszczęśliwie zakochasz i odkryjesz, że miłość to nie chemia i nie można się odkochać w sposób w jaki się wykonuje zwyczajną reakcję chemiczną ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-25, 00:46   

Też tak miałem, ale przeszło... po roku i jakoś zdania nie zmieniłem. Drażniło, dręczyło nawet dalej sądzę, że coś czuję i żyję dalej z moimi dawnymi przekonaniami. Ale z pewnością miłość jest nieodkrytym niemożliwym zjawiskiem, niezdatnym do jakiejkolwiek próby logicznej dokumentacji istniejącym tylko w świecie abstraktu, prawda?
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Ostatnio zmieniony przez AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci 2009-06-25, 00:51, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-06-25, 00:49   

jestem wierząca, ale nie zgadzam się z wieloma rzeczami propagowanymi przez Kościół.
jak dla mnie to instytucja na wskroś przekłamana, na przestrzeni wieków tak zmieniała wiarę dla swoich korzyści, że w Kościół nie wierzę.
ale w Boga owszem. nie ważne, jak go nazwać. w Jezusa również.
może w niektóre rzeczy nieco trudno uwierzyć, ale się staram.
do Kościoła chodzę, bo muszę, chociaż niezmiernie irytują mnie kazania zżynane z internetu. no ale cóż...
_________________
meow
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com