Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2017-03-06, 01:20   

Cytat:

"A dla Polski ryzyko rosyjskie jest fobią, a nie żadnym ryzykiem. Problem w mojej ocenie polega na tym, że wojna na kontynencie powoduje ogromne perturbacje gospodarcze których każdy chce uniknąć, a samo zaognienie sytuacji politycznej, stwarza sytuację w której łatwo o wypadki mogące mieć bardzo złe skutki."



Troche zmieniasz temat... Ale dobra. Jasne - każdy chce uniknąć wojny. Ale nie każdy chce tego w rownym stopniu. Jedni chcą uniknąć jej bardziej, a inni mniej. Dlatego solidarnosc jest tak trudna do podtrzymania - i dlatego trzeba tak pilnie nad nia pracować.

Cytat:

"Ale to trzeba wyważyć."



Zgoda! Ale wywazyc, a nie skasować.

Cytat:

"Ale wymaganie od znacznie biedniejszego kraju, żeby dokładał się do naprawiania dawnych błędów bogatego kraju, nie ma uzasadnienia historycznego, ekonomicznego, a w dodatku może wywołać wściekłość obywateli."



Zgoda na wscieklosc - choć jest ona, z dluzszej perspektywy, irracjonalna i podsycana pustym populizmem. Natomiast uzasadnienie ekonomiczne jak najbardziej ma - a już na pewno ma uzasadnienie polityczne.

Cytat:

"Na takie rozwiązanie mogę się zgodzić w luźnej rozmowie po trzech piwach, natomiast nie przedstawiałbym tej tez na jakimś szerokim forum, skoro żyjemy w świecie w którym istnieje też m.in. moralność salaficka, hinduscy naukowcy twierdzący że "atoms have awareness" a sami żyjemy w kraju w którego Sejmie w przeszłości padały stwierdzenia cyt. "Nasze katolickie sumienie nie pozwala nam was nie zabijać", a i dzisiaj nie jest aż tak dobrze skoro gdy ktoś skrytykuje Koran, to islamista chce go zabić, a gdy ktoś skrytykuje Biblię, to Polak zgłasza na prokuraturze zawiadomienie o obrazie uczuć religijnych."



I to jest wlasnie ta perspektywa, od której ja uciekam - perspektywa krótkowzrocznej drobiazgowowosci i miotania pojedynczych przykladow na istnienie skrajności. Jasne - ktoś gdzies kiedyś powiedział cos głupiego. Ale Ty wywodzisz z tego brak istnienia wspólnej płaszczyzny moralnej. A ja uważam inaczej. Ja uważam, ze istnieje pewna wspolna dla dużej większości ludzi platforma moralna.

Cytat:

"Uważam że to masy fają się uwodzić cynicznie wykorzystywanym postulatom moralności w polityce, nie mając o tej moralności pojęcia."



Zgoda.

I wlasnie dlatego, jak pisałem wyżej... : )

Cytat:

"Ja jestem zwolennikiem moralności w polityce, ale moralności racjonalnie wypracowanej, i nie za wszelką cenę, albo moralności która potrafi się racjonalnie adaptować do sytuacji."



Zgoda.

Cytat:

"Nie ma np. sensu, używając przykładu skrajnego, darowanie życia salafickiemu fanatykowi, bo on tego nie doceni i jego jedynym celem i tak dalej będzie ucięcie ci głowy. Można mu darować życie jeżeli chce się uniknąć zrobienia go męczennikiem, ale nie ze źle pojętych względów moralnych. Decyzje powinny być jak najkorzystniejsze dla ogółu ludzkości, co nie oznacza że niekiedy nie mogą być bezwzględne i brutalne. Czasami się tego uniknąć nie da. W takim sensie, moralność i mądre, racjonalne rządzenie są tym samym, bo pokojowa współpraca jest zawsze korzystniejsza dla wszystkich niż konflikt, o ile tylko jest możliwa. Wtedy, moralność jest po prostu efektem ubocznym, czy inną nazwą na najlepszy sposób życia i współżycia pod każdym względem"



Zgoda - z wyjątkiem tego fragmentu, gdzie chyba postulujesz przywrócenie kary śmierci...?

Cytat:

"Niezupełnie się z tym zgadzam. Zaniechanie przez Stalina planów podboju Europy, wynikało ze zniszczeń IIWŚ i z perspektywy dalszych strat jakie miałyby miejsce w razie konfrontacji z Alianatami Zachodnimi, którzy przecież mieli też potężne siły i broń atomową. Najgorszy bandyta nie dopuści się napaści, jeżeli się boi że w jej wyniku mocno oberwie."



Jasne - dla pojedynczego czlowieka w typowej sytuacji. Ale w przypadku większych grup ludzkich czy narodow, to działa chyba jednak nieco inaczej. Przed polowa XX wieku, wielokrotnie narody decydowaly się na wojne wiedzac, ze ja w końcu przegrają.

Cytat:

"Po części tak, a po części wynika to z tego że ludzie są nieoswojeni ze śmiercią i nie mają poczucia wspólnoty czy współodpowiedzialności."



Albo wlasnie maja. I dlatego unikają wojny dziś bardziej, niż kiedyś.

Cytat:

"Składa się na to wiele czynników: nie tylko zanik religijności..."



Hmmm... Ja uważam, ze im wieksza religijność, tym wieksza sklonnosc do wojny. I sadze, ze empiryzm udowadnia to bez zadnego wysiłku.

Cytat:

"...ale także postępujące zaburzenie emocjonalne spowodowane tym że rodzice nie mają czasu na dzieci, unikaniem tematu i izolowaniem się od zjawiska śmierci, oraz rozpadem więzi społecznych."



Slogany i mity. Nigdy wcześniej rodzice nie mieli tyle czasu dla dzieci, ile maja teraz. A rozpad wiezi społecznych... Nie mam pojęcia, o czym teraz mówisz.

Cytat:

"W relatywnie zdrowych, nieco bliższych stanowi naturalnemu, ludzie stykają się ze śmiercią od dziecka, mają kontakty emocjonalne z rodziną i poczucie wspólnoty. To sprawia że mniej się boją, bardziej solidaryzują, i w połączeniu z naturalnym instynktem walki, sprawia że mogą walczyć przeciw wspólnemu wrogowi gdy jest taka potrzeba."



...ale także maja wieksza tolerancje dla agresji oraz zadawania cierpienia. Dziekuje bardzo za taki "stan naturalny".

Cytat:

"Pacyfizm jest dobry, kiedy powstrzymuje głupie i bezsensowne zapędy wojenne. Ale przy tym, jedną z największych zasług wielu narodów w dziejach, było to, że poszły na wojnę z III Rzeszą, chociaż nie musiały."


Zgoda - jednostronny pacyfizm jest nierozsÄ…dny. Ale nie jest to argument przeciwko samemu pacyfizmowi.
_________________
Smile or die!
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2017-03-06, 14:49   

Ranger napisa³/a:

...ale także maja wieksza tolerancje dla agresji oraz zadawania cierpienia. Dziekuje bardzo za taki "stan naturalny".



Tego nie wiem. Natomiast gdybym był zmuszony mieszkać w pobliżu dzisiejszego Wembley, to wolałbym mieć za sąsiadów takich Anglików sprzed 100 lat, a przedstawicieli najnowszych pokoleń, bo ci pierwsi nie daliby się terroryzować.

Ranger napisa³/a:

A rozpad wiezi społecznych... Nie mam pojęcia, o czym teraz mówisz.



Chociażby o tym że sąsiada nie obchodzi co się z tobą dzieje. Gdybyśmy cofnęli się 3 tys. lat wstecz i zaszła potrzeba obrony wioski przed jakąś bandą, wszyscy daliby się pobić, zabić i okraść pojedynczo.

Ranger napisa³/a:

Nigdy wcześniej rodzice nie mieli tyle czasu dla dzieci, ile maja teraz.



Czas może i mają, tylko co z tego skoro całe klasy dzieci są ciężko zaburzone, bo wychowuje je smartfon i telewizor. Nauczycielom i przedszkolankom coraz trudniej jest uczyć czy zajmować się dziećmi, bo są zaburzone emocjonalnie i nie rozumieją podstawowych poleceń. W ogóle nie są w stanie reagować na to, czego się od nich oczekuje. I to mówią nauczyciele którzy mają 20, 30 lat stażu.

Ranger napisa³/a:

Hmmm... Ja uważam, ze im wieksza religijność, tym wieksza sklonnosc do wojny. I sadze, ze empiryzm udowadnia to bez zadnego wysiłku.



Ja tego nie negujÄ™.

Ranger napisa³/a:

Albo wlasnie maja. I dlatego unikają wojny dziś bardziej, niż kiedyś.



Mają w stosunku do obcych narodów. Tj. pozytywne zjawisko. Natomiast nie mają w stosunku do rodaków, sąsiadów, nawet własnej rodziny. To bardzo utrudnia wiele rzeczy.

Ranger napisa³/a:


Zgoda - z wyjątkiem tego fragmentu, gdzie chyba postulujesz przywrócenie kary śmierci...?



Raczej miałem na myśli warunki wojenne, ale jeżeli chodzi o karę śmierci, to jest za każdą karą która jest najlepsza.
Gdybym miał możliwość, to z chęcią zamknąłbym takich islamistów w obozie i poddawał reedukacji ale gdyby pomimo usilnych prób nie dawało to efektu albo nie było możliwości ich trzymać w zamknięciu, to mając alternatywę: wypuścić ich żeby dalej zabijali, albo ich pozabijać, wybrałbym to drugie.
Tak samo innych sytuacjach: jeżeli ktoś by zabił przez przypadek, w afekcie, w stanie niepoczytalności, w obronie własnej, albo nawet w akcie zemsty za jakąś ogromną krzywdę, np. morderstwo członka rodziny, gwałt itp. to byłbym za mniejszą lub większą karą więzienia albo nawet uniewinnieniem. W przypadku morderstwa, w razie gdyby dowody nie były niezbite, też opowiadałbym się za więzieniem. Ale jeżeli ktoś np. popełnia morderstwo bo chce iść do więzienia bo nie ma innego pomysłu na życie (był taki przypadek, nawet w Polsce) to kula w łeb.

Ranger napisa³/a:

I to jest wlasnie ta perspektywa, od której ja uciekam - perspektywa krótkowzrocznej drobiazgowowosci i miotania pojedynczych przykladow na istnienie skrajności. Jasne - ktoś gdzies kiedyś powiedział cos głupiego. Ale Ty wywodzisz z tego brak istnienia wspólnej płaszczyzny moralnej. A ja uważam inaczej. Ja uważam, ze istnieje pewna wspolna dla dużej większości ludzi platforma moralna.



Powiedzmy że istnieje, ale nie wszyscy ją dostrzegają, a poza tym jest b. ograniczona i przez to mało praktyczna gdy mówimy o szczególnych przypadkach życia społecznego czy politycznego. Dlatego wolałbym bazować na precyzyjnie ustalonej, intelektualnie wypracowanej moralności która jest logicznym wnioskiem z obserwacji świata, konstruktem empiryczno-racjonalnym, a nie jakimś nieokreślonym czymś skażonym przez różne krążące ideologie.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2017-03-07, 12:17   

Cytat:

"Tego nie wiem. Natomiast gdybym był zmuszony mieszkać w pobliżu dzisiejszego Wembley, to wolałbym mieć za sąsiadów takich Anglików sprzed 100 lat, a przedstawicieli najnowszych pokoleń, bo ci pierwsi nie daliby się terroryzować."


Ulegasz romantyzacji historycznej wyobrazajac sobie, ze 100 lat temu kazdy Anglik byl lordem. : ) Brutalizacja biednych dzielnic 100 lat temu byla zdecydowanie wieksza, niz jest dzisiaj. Odwolujac sie do popkultury - polecam serial "Peaky blinders", ukazujacy takie wlasnie dzielnice na poczatku lat 20-tych XX wieku. : )

Cytat:

" Chociażby o tym że sąsiada nie obchodzi co się z tobą dzieje."



Wieksza mobilnosc spoleczenstwa na pewno zwiekszyla - sila rzeczy - jego anonimowosc. Ale czy to automatycznie zla rzecz sama w sobie? Ja tak nie sadze.

Cytat:

" Gdybyśmy cofnęli się 3 tys. lat wstecz i zaszła potrzeba obrony wioski przed jakąś bandą, wszyscy daliby się pobić, zabić i okraść pojedynczo."



Jasne. Ale doprawdy, argument jest wziety z bardzo glebokiej dziury. Trzy millenia temu homo sapiens mial zupelnie inne problemy, i zupelnie inne mechanizmy radzenia sobie z nimi. Dzis idealizujesz wyrwane z kontekstu skraweczki owych mechanizmow - co jest doprawdy malo rzetelne intelektualnie. Zwroc na przyklad uwage, ze w swej romantyzacji sam piszesz o bandach napadajacych na wioski. Tesknisz rowniez za tym? Powinienes, skoro jest to czesc systemu, za ktorym optujesz.

Cytat:

"rodzice nie majÄ… czasu na dzieci"



Cytat:

"Czas może i mają..."



To zabawne, jak szybko zmieniasz zdanie... : )

Cytat:

"tylko co z tego skoro całe klasy dzieci są ciężko zaburzone, bo wychowuje je smartfon i telewizor."



Tja. Nawet jesli, to z drugiej strony, nie maja polio, gruzlicy, Heinego-Medina i sa rzadziej bite czy wykorzystywane seksualnie.

Cytat:

"Nauczycielom i przedszkolankom coraz trudniej jest uczyć czy zajmować się dziećmi, bo są zaburzone emocjonalnie i nie rozumieją podstawowych poleceń."


Mhm. Czyli 100 lat temu wszystkie dzieci byly grzeczne i nic nie robily, tylko pilnie sie uczyly. Jasne. Ale o tym, ze mlodziez jest coraz gorsza, pisali juz Sumerowie i Babilonczycy. "Stare, dobre czasy" nie sa dla mnie argumentem - chyba, ze masz jakies konkretne badania?

Cytat:

" W ogóle nie są w stanie reagować na to, czego się od nich oczekuje. I to mówią nauczyciele którzy mają 20, 30 lat stażu."



Tak samo, jak ci z Babilonu za Hammurabiego.

Cytat:

"Ja tego nie negujÄ™. "



No wlasnie owszem, negowales, ale ciesze sie, ze zmieniles zdanie.

Cytat:

"Mają w stosunku do obcych narodów. Tj. pozytywne zjawisko. Natomiast nie mają w stosunku do rodaków, sąsiadów, nawet własnej rodziny. To bardzo utrudnia wiele rzeczy."



Dude, please...! Polacy maja wiecej empatii do Niemcow, Ukraincow, Litwinow, niz do siebie?! Skad wziales tak szalenie odwazna i nowatorska teze?!

Cytat:


" Gdybym miał możliwość, to z chęcią zamknąłbym takich islamistów w obozie i poddawał reedukacji"



Odwaznie! Plone z checi, by przeczytac Twoj program takiej reedukacji...!

Cytat:


" ale gdyby pomimo usilnych prób nie dawało to efektu albo nie było możliwości ich trzymać w zamknięciu, to mając alternatywę: wypuścić ich żeby dalej zabijali, albo ich pozabijać, wybrałbym to drugie. "



Jestes wiec gorszy od nich. Islamisci sa jak katolicy - maja rozne odcienie i rozne poglady. Sa umiarkowani, sa i skrajni. To jakby pozabijac wszystkich irlandzkich katolikow, bo IRA wysadzala budynki w Londynie.

Niemcy w czasie 2WS tez probowali odpowiedzialnosci zbiorowej. NKWD za Stalina rowniez. Jak na tym wyszli w kontekscie skutecznosci? Jak ocenia ich teraz historia?

Cytat:

" Powiedzmy że istnieje, ale nie wszyscy ją dostrzegają"



No przeciez OCZYWISCIE, ze wlasnie tak jest, i powtarzam to od samego poczatku naszej polemiki. I WLASNIE DLATEGO odwolywalem sie do klasycznie wyksztalconych elit zamiast do spontanicznego vox populi! A tu prosze - Ty po dluzszej wymianie zdan, podajesz moje poczatkowe tezy jako swoje. : )

Cytat:

"Dlatego wolałbym bazować na precyzyjnie ustalonej, intelektualnie wypracowanej moralności która jest logicznym wnioskiem z obserwacji świata, konstruktem empiryczno-racjonalnym, a nie jakimś nieokreślonym czymś skażonym przez różne krążące ideologie. "



Jasne. Ale taka definicja bedzie za waska, bo nie obejmie skomplikowania naszego wspolczenstego zycia. A nawet jesli na chwile to zrobi - to bardzo szybko sie zdeaktualizuje. Nie uciekniesz od pewnego mistycyzmu tego zagadnienia. Niestety.
_________________
Smile or die!
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2017-03-08, 23:52   

Ranger napisa³/a:

Ulegasz romantyzacji historycznej wyobrazajac sobie, ze 100 lat temu kazdy Anglik byl lordem. : ) Brutalizacja biednych dzielnic 100 lat temu byla zdecydowanie wieksza, niz jest dzisiaj. Odwolujac sie do popkultury - polecam serial "Peaky blinders", ukazujacy takie wlasnie dzielnice na poczatku lat 20-tych XX wieku. : )



To dlaczego napisałem "nie daliby się terroryzować"? Nie biorę ich za lordów, wiem że to było chamstwo jak i wszędzie indziej. Chodzi o to, że gdyby przyszedł ktoś obcy bić sąsiada, to ktoś by zareagował, a teraz jest to mniej prawdopodobne. I dlatego wspomniałem o Wembley, bo w tej chwili to dzielnica imigrancka.

Ranger napisa³/a:

No wlasnie owszem, negowales, ale ciesze sie, ze zmieniles zdanie.



Nic nie negowałem, tylko czytasz nieuważnie. Pisałem że to nie jest jedyny czynnik, w którym kosmosie to jest negacja?

Ranger napisa³/a:

Dude, please...! Polacy maja wiecej empatii do Niemcow, Ukraincow, Litwinow, niz do siebie?! Skad wziales tak szalenie odwazna i nowatorska teze?!



Jasny gwint, człowieku, jak chcesz zgrywać najszczwańszego we wszechświecie, to naucz się czytać, w tym to co sam piszesz! Napisałeś sam, że ludzie mają więcej empatii w stosunku do innych narodów niż kiedyś. Większy niż kiedyś, nie znaczy że większy od "do siebie".


Ranger napisa³/a:

Jestes wiec gorszy od nich. Islamisci sa jak katolicy - maja rozne odcienie i rozne poglady. Sa umiarkowani, sa i skrajni. To jakby pozabijac wszystkich irlandzkich katolikow, bo IRA wysadzala budynki w Londynie.



Bzdury gadasz, bo nie znasz literatury na ten temat. Zapamiętaj: Każdy islamista do muzułmanin, ale nie każdy muzułmanin to islamista. Islamista to literaturze fachowej radykalny muzułmanin dążący do siłowego nawrócenia niewiernych lub ich zabicia.

Ranger napisa³/a:

Ale taka definicja bedzie za waska, bo nie obejmie skomplikowania naszego wspolczenstego zycia.



Za wąskie jest odwoływanie się do naturalnej moralności, która jest niestwierdzalna, bo nakładka kulturowa ją zmienia u każdego człowieka.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2017-03-09, 00:08   

philosophus napisa³/a:

Za wąskie jest odwoływanie się do naturalnej moralności, która jest niestwierdzalna, bo nakładka kulturowa ją zmienia u każdego człowieka.


Pewnie stworzą okraszoną odpowiednimi definicjami, "wspólną moralność europejską". :-D
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2017-03-10, 11:24   

Cytat:

"Zapamiętaj: Każdy islamista do muzułmanin, ale nie każdy muzułmanin to islamista. Islamista to literaturze fachowej radykalny muzułmanin dążący do siłowego nawrócenia niewiernych lub ich zabicia."



Jakiej literaturze fachowej, w Gazecie Polskiej? : )

Jest mnostwo ugrupowan islamistycznych i nie wszystkie sa rownie radykalne. O tych radykalnych mowi sie "dzihadysci", nie "islamisci". Tak samo, jak nie kazdy chrzescijanin bierze udzial w krucjacie (rozumianej jako wyprawa wojenna prowadzona w imie religii).

Cytat:

Pewnie stworzą okraszoną odpowiednimi definicjami, "wspólną moralność europejską"



I co byloby zle z czyms takim...? : )
_________________
Smile or die!
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2017-03-10, 14:26   

Ranger napisa³/a:


Jest mnostwo ugrupowan islamistycznych i nie wszystkie sa rownie radykalne.



Oczywiście, Al-Kaida jest mniej radykalna niż ISIS, tylko że ani jedni ani drudzy się nie nadają do pokojowego współżycia.

Ranger napisa³/a:

Jakiej literaturze fachowej, w Gazecie Polskiej? : )

Jest mnostwo ugrupowan islamistycznych i nie wszystkie sa rownie radykalne. O tych radykalnych mowi sie "dzihadysci", nie "islamisci".



Idź w dowolnej bibliotece uniwersyteckiej na dział z książkami o konfliktach wojennych na bliskim wschodzie w ostatnich latach i przejrzyj kilkanaście.
Termin "islamista" jest używany w bardzo określonym kontekście, w odróżnieniu do terminu "muzułmanin".

Ranger napisa³/a:

I co byloby zle z czyms takim...? : )



Jeśli tworzyłby ją PE w debacie, to z pewnością byłaby to jedna z najgłupszych definicji w dziejach.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2017-03-11, 11:25   

Cytat:

"Niby sam krytykowalem prawakow i wszelkiej maści narodowych wariatów od PIS po Ruch Narodowy, nie wspominając o tej ONR -owskiej dziczy, ale jak kilka dni temu przeczytałem o tym projekcie sądów szariatowych w Europie to, naprawdę nie wiem co myśleć.."



Możesz zacząć od kilku głębokich wdechow. : ) Potem, jeśli nadal nie wiesz, co myslec, to proponuje myslec krytycznie oraz analitycznie. Nie ma możliwości, by na terenie UE dzialal sad szariatowy. Nie ma. Po prostu - nie ma.

Zalinkuj proszÄ™ ten tekst.
_________________
Smile or die!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2017-03-11, 16:40   

Twoim zrodlem jest wPolityce? : ) Dude... Really?! Fora neonazistowskie tez czytasz i linkujesz?

Az nie wiem, od czego zacząć... Zaczalbym pewnie od miazdzacej krytyki zrodla oraz od kompletnej jednostronnosci histerycznego artykulu, który cytujesz, a który jest ewidentnie kierowany do - wybacz - zwykłych idiotow... Ale dobra.

Po pierwsze - to żaden projekt, to jest raport.
Po drugie - raport Rady Europy, która nie ma niczego wspólnego z Unia Europejska.
Po trzecie - Rada Europy nie ma zadnych kompetencji prawodawczych. Powtarzam: zadnych.
Po czwarte - ten raport był dyskutowany. Dyskutowany! Chwytasz roznice miedzy dyskutowaniem a prowadzaniem czegos do porządku prawnego? : )
Po piate - z tekstu absolutnie niczego nie dowiadujemy sie o samym raporcie. Absolutnie niczego. Mamy tylko jednozdaniowy zarzut, ze szariat w Europie. Poza tym mnóstwo promocji PiSu oraz zero cytatow, zero opinii ekspertow, zero porównania - nic.

Wnioski: to sciema dla histeryków i idiotow.

Puenta: mniej histeryzowania, więcej krytycznego myslenia.

Nie ma za co.
_________________
Smile or die!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2017-03-11, 21:07   

Cytat:

"Gdzie tak napisałem że to moje źródło ? "



Aha... Czyli wklejajac linka nie uwazales tego za zrodlo? : ) Zabawne, zabawne... No, ale mniejsza z tym.

Cytat:

"Wpisz w Google to wyskoczy... "




Za przeproszeniem, ale... wypchaj się. : ) I nigdy więcej nie kaz swojemu polemiscie szukac argumentow przeciw sobie, a dla Ciebie. Nie jestem Twoja mama.

Cytat:

Cytat:

Po trzecie - Rada Europy nie ma zadnych kompetencji prawodawczych


Tego to ja nie wiem.



Ale ja wiem. No i teraz Ty tez wiesz. : ) Nie dziekuj, nie dziękuj, drobnostka!
https://www.youtube.com/watch?v=G4_XgXI4KU4

Cytat:

"Sram na prawakow, ale islamu tez nie lubię i nie wiem po co w ogóle taki raport który zaleca wprowadzenie takich sądów czytać."



Chocby po to, by potem nie tworzyć nierozsądnych, histerycznych tematow pelnych hejtu na necie...? : ) By nie protestować przeciw czemus, co nie istnieje...? Hm? : ) Jak sadzisz?

Cytat:

"Jak to ściema? I tyle mediów to publikuje? Czyli co nie było takiego raportu a ten z Tarczynski kłamie?"

Raport pewnie istnieje. Ale WNIOSKI, które TY z tego wyciągasz, za kompletnie niepoważne. Raport dla Rady Europy ma taka moc sprawcza, jak nasza dyskusja tutaj. Co nie przeszkadza prawicowym populistom manipulować faktami (jak w linkowanym artykule) by podbijac emocje u rozemocjonowanych, ale niedoinformowanych osob, którzy nie wiedza, co to jest raport i co to jest Rada Europy. : )
_________________
Smile or die!
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2017-03-12, 13:08   

Jest jeszcze jeden powód dla których legalizacja, względnie implementacja prawa szariatowego jest w Europie niemożliwa.

Zastanówmy się, jakie kraje mamy w UE: szereg krajów słowiańskich i Węgry, które są kulturze arabskiej przeciwne. Niemcy u których ten proceder zdarzał się w sądach i mieli to wyplenić - czytałem o tym w zeszłym roku. Francja która jest prawie opresyjnie świecka. Nie sądzę też, by w Hiszpanii czy Portugalii poparł to ktokolwiek poza kilkoma skretyniałymi lewackimi działaczkami (wolę określenie lewica, ale w stosunku do ludzi którzy durniami nie są). Nie jestem jedynie pewny Belgii, Niderlandów i Skandynawii, ale jednak wątpię by skala skretynienia była tam aż tak ogromna, może poza Szwecją. Oczywiście, usłyszymy zapewne nie raz takie postulaty ze strony muzułmańskich polityków i paru wariatów w PE, ale coś takiego nie ma szans przejść póki muzułmanów nie będzie w Europie co najmniej 20-30%.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2017-04-28, 15:48   

Golden Sun napisa³/a:

I chyba fajnie jest się przejść jakimś centrum miasta i widzieć katolickie, muzułmańskie, żydowskie czy hinduskie wystawy w sklepie czy na ulicy?


Może tak, może nie - twoja opinia jest tak samo dobra, jak i moja.
Kwestia co siÄ™ komu podoba.
Natomiast nie sądzę, że istotą problemu multikulti, są sklepy z dewocjonaliami czy żywnoscią.

Golden Sun napisa³/a:

To piękne jest.


To w widać w paru krajach Unii rozumieją to inaczej, bo w Belgii i Danii przykładowo, nakazano usuwanie choinek z placów, żeby nie drażnić muzułmanów.
W kraju gdzie stanowią mniej niż 10%, robi się wszystko by nie czuli się uciśnieni przez choinki :-D
A w takiej Turcji, gdzie jest ich większość, duża choinka stoi w centrum Stambułu, nie wspominając już, że mniejsze stoją w każdej galerii handlowej i Turcy jakoś z tegu tytułu nie drą japy o dyskryminacji. :-D
 

Redneck  

User



Wiek: 36

Do³±czy³: 25 Gru 2016

Sk±d: Edmonton / WrocÅ‚aw

   

Wys³any: 2017-10-03, 15:57   

Ranger napisa³/a:

No i przyznam, ze potwornie mnie nudzi polska jednolitosc etniczna. Gotujemy sie (czy raczej - gotujecie sie) we wlasnym sosie bez zadnego kontaktu z innymi kulturami, bez zadnych zmian, bez zadnych nowosci. Monotonia i brak odmiennosci dusi rozwoj Polski, bo zniecheca do zmiany. A nie ma rozwoju bez zmiany.



Phi!
Gotujecie siÄ™?
Jak ci tak duszno to wystaw łeb przez okno, nikt tutaj nie potrzebuje imigrantów-kozojebców, bo tobie się nudzi.
Albo siedź tam gdzie siedzisz, skoro nie poczuwasz do bycia Polakiem z tymi żałosnymi tekstami "Gotujecie się" - tylko dlatego że sobie gdziesz wyjechałeś.
Wielki obywatel świata się znalazł.

Ja nie potrzebuję tutaj sprowadzać ciapatych i nie widze w jaki sposób dzięki nim ma być jakiś niewiarygodny rozwój i zmieny.
Japonia jest praktycznie monokulturowa i braku rozwoju tam nie dostrzegam.
Siej swojÄ… liberalnÄ… propagandÄ™ gdzie indziej.

Ranger napisa³/a:


Cytat:

Coś tam pił?
Też to chcę.


Whoa, na pewno? Ale u Was to chyba nielegalne ; )


A skÄ…d wiesz, gdzie ktoÅ› z nas mieszka?
Myślisz, zę na tym forum ty jeden jesteś taki wspaniały i wyjątkowy i przebywałeś za granicą?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com