Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

majeczka97

User


Do³±czy³: 07 Lis 2012

   

Wys³any: 2013-01-24, 12:16   instruktor na obozach

czy jezdziliscie na kolonie, albo na obozy? macie jakies fajne wspomnienia? ja wlasnie wrocialm z obozu zimowego, gdzie bylo super! i dowiedzialam sie, ze ta firma organizuje tez latem specjalny oboz dla mlodych od 14 lat - projekt instruktor, taki jakby kurs, ktory ma pokazac jak to jest pracowac jako onstruktor. jak dla mnie super sprawa, mam nadzieje ze rodzice pozwola mi jechac. a wy co o tym myslicie? pojechalibyscie na cos takiego? dodam tylko, ze sun sport (bo o nich mowa), ma zawsze super kadre, wiec wyjazd moze byc ciekawy :)
 

Hank90  

User



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-27, 22:32   

Od ładnych paru lat zajmuję się młodzieżą na letnich obozach. Ma to swoje plusy i minusy. Coraz bardziej daje się we znaki wszędobylska technika i jej rozwój. Dzisiejsze dzieci to już nie te same co 10 lat temu. Kiedy ja byłem w ich wieku. Teraz bez telefonu ani rusz. Bardziej też trzeba zwracać uwagę na efekty okresu dojrzewania (sex, alkohol). Rodzice też coraz częściej zapominają jak to było kiedy sami byli dziećmi i potrafią robić awantury o naprawdę błahe rzeczy. Ogólnie fucha fajna dopóki nic się nie stanie ;)
_________________
"Tak się w życiu już układa, że wygrywa ten kto głupio gada i tak zwany image ma."
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2013-02-27, 22:37   

majeczka97 napisa³/a:

czy jezdziliscie na kolonie, albo na obozy? macie jakies fajne wspomnienia?

Byłam raz w podstawówce i nigdy więcej. Nie wspominam tego miło. "Opiekunki" miały wszystkich totalnie w dupie i nie obchodziło ich, co się dzieje z grupą - znikały na całe dnie, a nas puszczano wolno na miasto.
Fucha takiego opiekuna wycieczki to mega odpowiedzialność - oczy naokoło głowy przez 24 h. Nie odważyłabym się chyba, zwłaszcza, że dzieciaki mają durne pomysły, które mogą się źle skończysz - a wtedy niestety beknie za to opiekun.
_________________
meow
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2013-02-28, 07:23   

Jeździłam od szóstego roku życia. Początkowo na trzy lub dwu tygodniowe obozy organizowane przez ośrodek kultury, w którym pracował mój tata. Miały swój niepowtarzalny urok i teraz wspominam je z dużą tęsknotą. Z reguły organizowane były na Kaszubach. Mieszkaliśmy w drewnianych domkach w pobliżu jeziora. I pamiętam, że trudno było zagonić wszystkich do łóżek. Atrakcje sprowadzały się kilku wycieczek, podchodów, kanapek z serem pieczonych nad ogniskiem i 'strasznych historiach' opowiadanych przez opiekunów. ¯ałuję, że takich obozów już nie ma.

Później jeździłam na Słowację. Były to kolonie organizowane przez moją szkołę podstawową i cieszyły się dość dużą popularnością wśród moich znajomych.

Były także obozy konne i taneczne. Na tych drugich z reguły panowała wojskowa dyscyplina, więc trudno tu mówić o jakichkolwiek urokach wyjazdu. Poza salą gimnastyczną byliśmy tylko rano, gdy biegaliśmy kilka kilometrów przed śniadaniem. Od czasu do czasu udało nam się przekabacić opiekunów, byśmy wyszli chociaż na krótki spacer nad jezioro. Najczęściej wykręcając się potrzebą zrobienia zakupów. Jedynym plusem było to, że praktycznie przywoziłam ze sobą całą gotówkę, jaką dali mi rodzice.



W wakacje prowadziłam półkolonie dla dzieci z rodzin zmarginalizowanych. Nie wyobrażam sobie, bym miała pojechać z nimi na kolonie, gdzie musiałabym ich pilnować przez całą dobę. Możliwe, że są to 'uroki' trudnej młodzieży, jednak pilnowanie ich przez osiem godzin dziennie już było wystarczająco stresujące. Chociaż nie powiem, przynosiło także dużo wewnętrznej satysfakcji.
_________________
Drugs&hugs.
 

MartynaMalyna

User


Do³±czy³: 02 Gru 2015

   

Wys³any: 2015-12-03, 08:48   Kolonie

Ja jeździłam w podstawówce bardzo często na kolonie. Bardzo miło wspominam każdy wyjazd, ponieważ bardzo duzo się działo, były wycieczki, zawody, różnego rodzaju zajęcia, dyskoteki było po prostu cudownie. Zostanie to moim wspomnieniem na pewno na zawsze i myślami często wracam do chwil dzieciństwa kiedy wszystko miało swój smak, znaczenie, a minione kłótnie z perspektywy czasu stały się powodem do śmiechu :)
 

Modeland_pl

User


Do³±czy³: 09 Gru 2015

   

Wys³any: 2015-12-09, 15:01   

Jeżeli Twoim marzeniem jest to aby zostać instruktorem,to nic nie stoi na przeszkodzie- wystarczy mieć tylko pasje,zapał oraz pójść na odpowiedni kurs aby zdobyć te uprawnienia. Wtedy możesz pracować na stoku jako instruktor narciarstwa lub snowboardu.
 

Kosakowski  

User


Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Wrz 2016

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2016-09-12, 13:49   

Mam super wspomnienia z koloni,obozów.I pełno zdjęć.Fajnie to się wspomina po dłuższym czasie :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com