Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2015-07-12, 21:33   Internet mobilny we WÅ‚oszech

Hej, oszukałem się sporo informacji w google i na każdej stronie przeczytałem coś innego. Wyjeżdżam do Włoch, ale mam taką pracę, że zawsze potrzebuje mieć ze sobą jakiekolwiek urządzenie podłączone do internetu. Najprostsze rozwiązanie to tablet i karta SIM. I tutaj pojawią się pytania.

Czy ktoś ma doświadczenie w takich zabawach za granicą, a najlepiej konkretnie we Włoszech?
Czy można ot tak kupić starter - podobnie jak odbywa się w Polsce? Czy aby dostać tam kartę SIM trzeba podpisać umowę?
W przypadku drugiej opcji co jest potrzebne i czy jest to mocno problemowe lub czasochłonne?
U którego operatora najlepiej kupić kartę pre-paid? Na co zwrócić uwagę? :-)

Będę wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi :-P
 

_Magnolia_  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2015-07-22, 19:19   

We Włoszech nie ma czegoś takiego jak kupowanie startera, musisz zrobić sobie abonament czy umowę, nie wiem dokładniej, bo ostatnio się tym nie interesowałam.

Ostatnio we włoskiej telewizji dużo reklamują oferty operatorów Tim i Vodafone na które myślę że warto zwrócić uwagę.
 

oskdob

User


Do³±czy³: 19 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-19, 14:38   

Tim posiada najlepszą ofertę, wiem z doświadczenia.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2016-07-20, 12:51   

Podbijam temat, w tym roku nadal ten sam problem :-D Nadal Polscy operatorzy nie mają żadnej sensownej oferty. Z tego co wiem, ze Włoszech obowiązuje rejestracja numeru (taka jaką wprowadzone w Polsce). Ale podanie danych podczas kupowania karty to nie problem.

Pytanie, czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym: co kupić? Ewentualnie na co zwrócić uwagę?
 

arton.art

User


Do³±czy³: 11 Lip 2016

   

Wys³any: 2016-07-20, 15:51   

Wydaje mi się, że we Włoszech będzie podobnie jak w Polsce. Operatorzy tak wyśrubowali swoje oferty, że nie ma zbyt dużych różnic cenowych oprócz okazyjnych promocji, a te są bardzo zmienne. Na twoim miejscu zasięgnąłbym informacji u źródła, czyli w samych Włoszech. Włosi to bardzo mili ludzie i z pewnością podzielą się z Tobą swoją wiedzą na temat najtańszych operatorów ;) Ja miałem okazję w Egipcie korzystać na tej zasadzie z internetu, jest to o wiele bardziej ekonomiczne rozwiązanie od opłat roamingowych. Kartę doradził mi nasz rezydent, który sam korzystał z tego typu usług.
_________________
'Bądź jak Bob Budowniczy i zawsze dawaj radę'
Docieplenia Śląsk Kompleksowa budowa domów
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2016-08-14, 14:13   

Na każdym międzynarodowym lotnisku, jest możliwość wydzierżawienia karty sim z internetem, np w Kori południowej ok 200 zł dostaje się kartę sim LTE no limit.
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com