Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

altairsek  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Kwi 2012

   

Wys³any: 2016-07-07, 18:35   "Internetowe znajomoÅ›ci "

J.w co na ten temat sądzicie? I jak do tego podchodzicie? Często spotykam się z różnymi postami w stylu:szukam znajomych na Gumtree albo gdzieś indziej a po napisaniu do takiej osoby-nawet gdybym nie wiadomo jak się starał otrzymuje wiadomość w stylu:Hej ;) .I to wszystko sobie myślę? That's it? I co ja mam na to odpisać? Waszym kobiecym zdaniem? A może to sami dziwni ludzie tam siedzą?
Zadaje wam to pytanie bo jestem aż ciekaw waszej odpowiedzi:P
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-07-08, 00:55   

Poznałam online kilka osób, z którymi dość długo utrzymywałam kontakt, ale w końcu to wygasło.
Mam tylko jedną znajomość, która trwa już 3 lata. Ale akurat pewne zdarzenie z wczoraj sprawiło, że jestem w kropce co do jej charakteru. Sporo się pokomplikowało. Po tych kilku latach spojrzałam na tą znajomość zupełnie inaczej i chociaż nigdy nie była dla mnie idealna to teraz doszukuję się w niej fałszywości. Jeszcze kilka dni temu powiedziałabym, że znajomość internetowa i realna są sobie równe. Dzisiaj nie byłabym już tego pewna.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2016-07-08, 01:06   

Strata czasu.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2016-07-08, 11:28   

Bez sensu, szkoda czasu.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2016-07-08, 11:40   

Mam wielu znajomych poznanych w Internecie, bo wszystkie kontakty przeniesione zostały z sieci.
Internet stwarza więcej możliwości na spotkanie kogoś równie wyjątkowego, co my sami.
Doprawdy o podobnych aspiracjach, artystycznych ambicjach, marzeniach, pragnieniach, skłonnościach.
Niekiedy różnorodność spotykanych ludzi wprawia mnie w lekkie zdumienie.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2016-07-08, 20:18   

Same znajomości internetowe ok. Z doświadczenai wiem, że nie koniecznie muszą trwać 5 min, ale czy odpisywanie na takie ogłoszenia lub tworzenie ich jest normalne? Nie wiem czy chciałbym pisać do osoby, która praktycznie prosi się o to.
 

Vic98  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2015

   

Wys³any: 2016-07-08, 20:25   

Mam wielu internetowych znajomych. Mogę nawet przyznać że o wiele wiele więcej niż tych których poznałem osobiście. Właściwie trudno jest mi wymienić choćby jedną osobę spośród tych które znam osobiście jako bardziej wartą kontaktu niż człowiek poznany przez internet. Prawdą jest - i sam mój ojciec za młodu sprzedał mi tę rację - że znajomych nie warto mieć. Że przyjaciół w gimnazjum/s.p. nie warto szukać. Że nie warto jest inwestować w takich znajomych. Nigdy nie zawiodłem się na tej radzie. Trzymałem się z boku od samego przedszkola. Wracając jednak... Co do relacji nawiązywanych z osobami których osobiście nie znamy, uważam je za najlepsze. Do tej pory poznałem ludzi których nie śniło by mi się poznać w rzeczywistości. Wiele takich znajomości pomogło mi stać się lepszym człowiekiem, otwarło mi oczy.
 

altairsek  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Kwi 2012

   

Wys³any: 2016-07-08, 21:33   

Wow jestem zaskoczony tak szeroką reakcją na tego posta.Wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.Co do ostatniego pytania-dla mnie nie normalne jest to że ci ludzie piszą takie rzeczy a później nie mają odwagi/nie chce im się odpisywać na własną prośbę/wiadomość.Chyba ciężar życia ich przytłacza ;-)
 

kkamilla89  

User

kammilla



ImiÄ™: Kamila

Wiek: 34

Do³±czy³a: 09 Lip 2016

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2016-07-09, 08:48   

Internet daje olbrzymie możliwości między innymi poznania kogoś ciekawego wartościowego. Owszem, zdarzyło mi się kiedyś. Ale dziś jeśli miałabym szukać w sieci to zdecydowanie nie. Powodów jest kilka, ale najważniejszy brak realności... Poważanie. Ludzie robią sobie jaja, wystawiają, wyłudzają fotki... Kiedyś tak nie było. Pamiętam jak 3 lata temu jeszcze spokojnie z jakiegoś czata można było się spotkać, wypić kawę. Teraz tylko seks i seks.
 

Yume  

User

Yume



Do³±czy³a: 04 Lip 2016

   

Wys³any: 2016-07-09, 09:54   

Internetowe znajomości mogą okazać się bardzo ciekawe, niektórzy poznają w ten sposób swoją miłość itp... Ja jednak ograniczam się do pisania. Tylko i wyłącznie. Nie spotykam się z takimi ludźmi, bo nie wiadomo czy nie skończę w lochach jakiegoś psychola :-D a jeśli już mowa o kontaktach nie tylko internetowych/telefonicznych to w jakimś publicznym miejscu i najlepiej z kimś jeszcze znajomym. Fakt pierwsza lepsza spotkana na ulicy osoba też może skrywać tajemnice, jednakże moim zdaniem zaczynając znajomość z osobą w Sieci sami się jej podajemy "na talerzu". W tym temacie jestem ostrożna :-D i polecam obejrzeć film "Megan is missing". Może nie powala efektami specjalnymi itp, ale na jakiś nudny wieczór można zerknąć.

Cytat:

Przypuszczał, że nawet w piekle ludzie dostają czasami łyk wody, nawet jeśli tylko po to, żeby głębiej przeżywać pełny horror niezaspokojonego pragnienia, kiedy znowu ich ono ogarnie.

 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2016-07-11, 15:27   

Zdecydowana większość moich realnych znajomości została zawarta pośrednio, albo bezpośrednio przez internet. Warto zatem i jest to względnie bezproblemowe.
_________________
#truestory
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-07-12, 00:22   

Yume napisa³/a:

Nie spotykam się z takimi ludźmi, bo nie wiadomo czy nie skończę w lochach jakiegoś psychola :-D



Podejście w 99% nietrafione, ja za to sie boje, że dziewczyna będzie gruba :mrgreen:
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2016-07-19, 18:55   

Ogłoszenia desperatów na Gumtree raczej by omijała, ale... często jest tak, że w sieci poznamy kogoś o podobnych zainteresowaniach czy charakterze... I wtedy naturalnym jest, że chcemy, aby ta znajomość trwała. Wielu ludzi, których znam, najpierw poznałam w Internecie ;) I nie uważam tych znajomości za gorsze.
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2016-07-23, 15:36   

Ludzie poznani przez internet są w porządku, sama chętnie przeniosłabym dwie takie znajomości do realnego świata. Właściwie mam tylko jedno zastrzeżenie, za cholerę nie zaufałabym ludziom na portalach typu fotka.pl czy inne takie matrymonialne. Jeśli już kogoś poznawać, to na jakimś forum właśnie, ewentualnie na czacie związanym z zainteresowaniami.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2016-07-23, 16:47   

Bazyl666 napisa³/a:

Ludzie poznani przez internet są w porządku, sama chętnie przeniosłabym dwie takie znajomości do realnego świata. Właściwie mam tylko jedno zastrzeżenie, za cholerę nie zaufałabym ludziom na portalach typu fotka.pl czy inne takie matrymonialne. Jeśli już kogoś poznawać, to na jakimś forum właśnie, ewentualnie na czacie związanym z zainteresowaniami.



Nie zapominaj, że na forum także bywają różni ludzie i nie koniecznie dane z forum zgadzają się ze stanem faktycznym. Ludzie na formach wolą pozostać - niestety - anonimowi,to nie Fb,gdzie widzisz z kim piszesz. Na forum też należy być bardziej rozważnym,trzeba wiedzieć co się pisze i do kogo.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com