Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-03-26, 13:51   

Mam intuicję. Zwykle taką jaką ma każdy przeciętny śmiertelnik, raz się sprawdzi, raz nie i tyle. Kilkakrotnie miałam jednak bardzo silną. Po raz pierwszy w wieku siedmiu, może ośmiu lat. Miałyśmy z mamą jechać na wieś do babci. Byłyśmy już w samochodzie, choć nadal w Warszawie, i mama chciała zawrócić do domu i pojechać następnego dnia. ¦ciemniało się, padało, a moja mama w takich warunkach gorzej widzi. Ja jednak się uparłam. ¯e koniecznie musimy jechać i musi być to teraz, natychmiast. Wiedziałam, że coś jest na rzeczy po prostu. I miałam rację. Doszło do zwarcia w lodówce i lodówka się zapaliła. Babcia ma w zwyczaju podsypiać wieczorami, więc mogłaby nie zdążyć się obudzić. Dom drewniany, ogień szybko by się rozszedł. Już nie mówiąc o ryzyku zaczadzenia. Dzięki temu że z mamą pojechałyśmy, mama wykryła ogień kiedy był jeszcze mały i babcia żyje.
Nie wszystkie jednak przeczucia, które mam, są dobre. Historia z babcią skończyła się dobrze, ale niektóre przeczucia napędzają moje lęki. I to dość silnie, szczególnie gdy dotyczą osób mi bliskich lub bezpośrednich zagrożeń.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-03-26, 21:25   

wróciłam po parasolkę bo nie chciałam zamoczyc włosów.kapało z nieba. ale czy można to nazwać intuicją .dbanie o wygląd.
a tam. moja koleżanka. mieszkamy zaraz obok szpitala. leżała sobie. ma pewną chorobę.
od tamtego momentu codziennie pyta co może dla mnie zrobić.
to było niezle. refleksje na temat przypadku, który istnieje jako skrzyżowanie dwóch celów.
nie żadne tam intuicje.

[ Dodano: 2015-03-26, 21:28 ]
a ty hella skończ z tymi wydumanymi historiami. są mało śmieszne. po prostu naiwne. i trochę mnie zaczynają nawet irytowac. bleh
_________________
W miękkim futrze kota
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-03-29, 07:52   

DeSade napisa³/a:

[ Dodano: 2015-03-26, 21:28 ]
a ty hella skończ z tymi wydumanymi historiami. są mało śmieszne. po prostu naiwne. i trochę mnie zaczynają nawet irytowac. bleh



To ich nie czytaj. Nie będziesz oceniać co jest prawdą a co nie. Każdy ma prawo do wypowiedzenia własnego zdania, a to, że Ciebie nie bawią (nie wiem zresztą dlaczego miałyby Cię bawić, ja nie widzę w tym nic śmiesznego), nie oznacza, że nie mogę się wypowiadać. Zajmij się swoimi sprawami, a moje posty zostaw w spokoju. :-)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-03-29, 13:03   

Hella napisa³/a:

ie będziesz oceniać co jest prawdą a co nie.


Będę. Nikt mi nie zabroni,
LOL
_________________
W miękkim futrze kota
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-03-29, 15:46   

Hella, dobrze Cie rozumiem, mam też tak czasami,że niby prosta sprawa - wyjazd gdzieś, odwiedzenie kogoś, zadzwonienie do kogoś - musi być nagle tu, teraz, nie ma innej opcji! Może to właśnie intuicja?
Częściej jednak jakieś moje przeczucia uzasadniam po prostu juz jakimś doswiadczeniem życiowym :-) małym , ale zawsze.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

serlenna  

User



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Kwi 2015

Sk±d: Be³chatów

   

Wys³any: 2015-04-11, 11:20   

Nie ma czegoś takiego jak intuicja. Czasami przeczuwamy, że coś pójdzie źle, gdy się tego obawiamy, a czasami przeczuwamy, że coś pójdzie dobrze, gdy się pozytywnie nastawimy.
 

Zyzeq  

User


ImiÄ™: X.

Do³±czy³: 28 Kwi 2015

Sk±d: 71

   

Wys³any: 2015-04-28, 18:31   

serlenna napisa³/a:

Nie ma czegoś takiego jak intuicja. Czasami przeczuwamy, że coś pójdzie źle, gdy się tego obawiamy, a czasami przeczuwamy, że coś pójdzie dobrze, gdy się pozytywnie nastawimy.


Myślę, że się mylisz. MBTI w swojej klasyfikacji dzieli na intuicyjnych i poznawczych, coś jest na rzeczy. Osobiście przychylam się do tezy, że intuicja do przeskok wiadomości z podświadomości do świadomości. Sam czegoś takiego nie doświadczam.
Z drugiej strony, zahaczając o fizykę kwantową, ezoterykę i tym podobne, przyjmując założenia tzw. "prawa przyciągania" za prawdziwe, przyjmujemy tezę, że wszechświat jest formą energii o niskich częstotliwościach (podobnych teorii jest mnóstwo) - to logicznie tłumaczy związek między intuicją a rzeczywistością.
_________________
"Jeśli ,,a'' oznacza szczęście to a=x+y+z gdzie x to praca, y rozrywki a z umiejętnośc trzymania języka za zębami."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com