Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Jimmy FoX | 2015-02-01, 19:41

Autor

Wiadomo¶æ

OlgaMOY

User


Do³±czy³: 13 Kwi 2013

   

Wys³any: 2013-04-13, 19:54   Jak poprawić oceny w szkole?

Witam. Ostatnio miałam tzw. "depresje" (nie dosłownie). Nic mi się nie chciało. Do szkoły przepakowywałam się rano. Na lekcjach nie odzywałam się, mimo że znałam odpowiedzi. Gdy przychodziłam do domu spałam, ewentualnie wyszłam z koleżankami, ale to też tak na 1/2h, bo mi się nie chciało :D Ogólnie taki długoterminowy leń. W każdym razie wywiadówka była jakieś 2 tygodnie temu i mama przyniosła oceny na karteczce, położyła obok mnie i powiedziała tylko, żebym zrobiła z tą karteczką co uważam. I karteczka jak leżała tak leżała do wczorajszego wieczora. Leń przeszedł, depresja się skończyła, a ja dopiero spojrzałam na oceny i uważam, że gorszych w życiu nie miałam. Uczennicą jestem (byłam paskową). W każdym roku/półroczu średnią powyżej 4,75, wliczając te półrocze. W tym natomiast jak będzie 4,0, będzie cud. Moim zdaniem głupio jest przez całe gimnazjum mieć świadectwo z wyróżnieniem, a w ostatniej klasie mieć średnią może 4,0, może lekko powyżej. Chciałabym z godnością wyjść z tego gimnazjum, a w liceum już się wziąć normalnie do nauki.
Więc teraz moje pytania:
1. Czy oceny, które miałam wystawione na półrocze, liczą się przy wystawianiu ocen końcowych? Nauczyciele biorą je pod uwagę, wyliczają średnią z ocen półrocznej i końcowej, czy są one w ogóle nie brane pod uwagę?
2. Czy w zaledwie 2 miesiące (odliczając czas, w którym nic się już nie robi i oceny wystawione :P) uda mi się poprawić oceny? Co muszę zrobić, aby je poprawić? Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, że musiałam latać za nauczycielami i wszystko poprawiać. Zazwyczaj jakiegokolwiek sprawdziany pisałam tylko w pierwszym terminie.
3. Czy robić się coś jeszcze po testach czy nauczyciele już totalnie olewają i się siedzi na lekcjach i gada? Bo jakby się nic nie robiło to chyba lepiej, bo wtedy nic by nie dochodziło i mogłabym na luzie poprawiać oceny, a tak to by dochodziły kolejne co raz gorsze, tak jak dotychczas.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam :)
 

Vicol  

Wymiatacz



ImiÄ™: Wiktor

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Wrz 2009

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2013-04-14, 09:23   

Co do pytania 1- ocena końcowroczna jest podsumowaniem CA£EGO ROKU! Niektórzy nauczyciele mocniej zwracają uwagę na ocenę śródsemestralną, inni mniej- ale zawsze jakieś zainteresowanie co się działo w ubiegłym półroczu jest.

Pytanie nr 2- pogadaj z nauczycielami, oni ustalajÄ… zasady oceniania i w razie czego oni mogÄ… zezwolic na poprawienie oceny.

Pytanie nr 3. To też zależy od nauczycieli- niektórzy oleją sprawę i dadzą luz, inni stweirdzą że testy gimnazjalne nie są końcem roku szkolnego. Na pewno coś tam z niektórych przedmiotów się poluzuje, także będziesz miała więcej czasu.

Powodzenia.
 

MarcinLudwin  

User

Ucze sie dla siebie


ImiÄ™: Marcin

Wiek: 26

Do³±czy³: 01 Cze 2013

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-06-01, 00:24   

Najważniejsze są podreczniki :) bez nich nie mozna się nauczyć :)
_________________
Szkoła jest spoko
 

asia1201  

User

asiulka


ImiÄ™: Asia

Wiek: 25

Do³±czy³a: 26 Lip 2013

Sk±d: DM

   

Wys³any: 2013-07-26, 20:05   

Uczyć sie systematycznie :) Wtedy jesteś przygotowany na każdą lekcje i wiesz że żadna kartkówka ani niespodziewane pytanie przez nauczyciela cie nie zaskoczy ;) :oops:
 

riaxi56  

User


Wiek: 44

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-10-31, 15:08   

:-/ Ucz się z lekcji na lekcje i co możesz to poprawiaj.
Pozdrawiam.
 

bimber  

Stały User

zdobywca!



ImiÄ™: bartek

Wiek: 25

Do³±czy³: 04 Sty 2015

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2015-01-04, 20:04   

MarcinLudwin napisa³/a:

Najważniejsze są podreczniki :) bez nich nie mozna się nauczyć :)


bardzo istotne jest także utrwalanie wiedzy i tu czasami podręczniki nie wystarczają, tzrzeba jakiś testów, które umożliwią sprawdzenie co umiesz.

riaxi56 napisa³/a:

:-/ Ucz się z lekcji na lekcje i co możesz to poprawiaj.
Pozdrawiam.


no samodyscyplina i pilnowanie się to chyba najtrudniejsze w całej nauce :)
na całe szczęście sprawdzać można się online.
_________________
bla bla bla
 

Pasi  

Stały User



Do³±czy³a: 04 Sty 2015

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2015-01-04, 21:27   

Mi samodyscypliny nie brakuje, tym bardziej w dobie e-learningu. Codziennie możesz się uczyć w domu.
_________________
Nie powiem co myślę!
 

bimber  

Stały User

zdobywca!



ImiÄ™: bartek

Wiek: 25

Do³±czy³: 04 Sty 2015

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2015-02-01, 18:24   

hehe, szkoda, że w większości przypadków od "możesz" do faktycznego "robisz" jest tak daleko...
_________________
bla bla bla
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com