Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

GCPU

Stały User



Do³±czy³: 10 Lis 2010

   

Wys³any: 2013-10-08, 13:48   Jak radzić sobie ze stresem?

Witajcie. Jakiś czas temu natknąłem się na książkę "Stresologia". Przejrzałem ją, są w niej różne techniki w jaki sposób radzić sobie ze stresem. Temat mnie zainteresował, bo przecież we współczesnym świecie, ze stresem żyjemy na co dzień.
Jestem ciekawy jak jest u Was?
- czy odczuwacie stres w swoim życiu?
- jakie macie na niego sposoby? :)

zapraszam do dyskusji, Jarek
_________________
Potrzebujesz pomocy? Coś sprawia Ci trudność? Chciałbyś z kimś porozmawiać?
Napisz do nas: NETporadnia@gcpu.pl
Facebook: NETporadnia
tel. (0 58) 320 02 56
GG 8485172
Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień
 

zakrÄ™tka  

Stały User

stay away, bitch.



Do³±czy³a: 27 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-10-08, 14:57   

Właściwie stres towarzyszy mi ciągle przez ostatnie lata. Przyznam, że jest to bardzo uciążliwe. Miewam zaburzenia snu, brak apetytu, bądź nagle jego ogromne przesilenie, huśtawki nastroju nie mówiąc już o przerastającej panice. Jestem z natury osobą bardzo nerwową, przejmuje się największymi pierdołami, a każda porażka zamiast mnie mobilizować i nadawać siły - gdzieś mi ucina skrzydła w wyniku, czego pogrążam się jeszcze bardziej. Wielokrotnie szukałam jakiegoś sposobu, aby się pozbyć tego ciągłego stresu, jednak jest to w moim przypadku bardzo trudne. Uciekałam się do przeróżnych rzeczy. Spacerów, muzyki, krótkich drzemek, herbaty z melisą, a nawet i tabletek uspokajających, które właściwie na dłuższą metę przestały pomagać, a uzależniły. Jestem chyba jakimś wyjątkowym przypadkiem i może książka tego typu pomogłaby mi wrócić na ziemię.
_________________
- Pobiegliśmy do samochodu. Nie miał kół, ktoś nam koła zaje*ał.
- Zaje*ał koła.. To my jesteśmy złodziejami! Wiesz, czym się różnią złodzieje od niezłodziei, Goldi?
Bo to oni zaje*ują, a nie im zaje*ują! Czujesz tą je*aną różnicę?!
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2013-10-09, 10:14   

Stres odczuwam jak każdy z nas, nie ucieknę od niego ;) - stresuję się w jakimś stopniu porodem, pracą męża, zdrowiem członków rodziny... nie odczuwam jednak "przewlekłego", długie stresu, takiego, że budzę się i zasypiam ze ściśniętym żołądkiem. Chwała Bogu miałam w swoim życiu jak do tej pory tylko kilka takich dni, kiedy faktycznie stres dominował nad wszystkim innym, zawsze były to jednak jakieś ekstremalne życiowe sytuacje.

Z codziennym stresikiem radzę sobie poprzez mówienie ;) wygaduję się mężowi, mamie, tacie, siostrze. "Przegaduję" stres, dzięki temu nabieram do sprawy dystansu i analizuję ją pod nowymi kątami. Zazwyczaj po jakimś czasie zapominam o sprawie. Gorzej, jak trzymam coś w sobie, wtedy męczę się dzień czy dwa.
Muszę być z kimś, gdy przeżywam stres. Nie potrafię wtedy jeść, pić, myśleć o czymś innym, spacerować - muszę gadać :D.

Aha i podobnie jak poprzedniczka, niestety, przejmuję się pierdołkami. To aż zabawne, ale lepiej radzę sobie z prawdziwym problemem niż z głupotami takimi jak zbita szklanka czy głupi komentarz pod moim adresem.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-10-09, 16:52   

Nie stresuję się, bo biorę specjalne leki przez które podchodzę z dystansem do większości spraw.
_________________
W miękkim futrze kota
 

GCPU

Stały User



Do³±czy³: 10 Lis 2010

   

Wys³any: 2013-10-14, 13:13   

Cześć Wam. Dzięki za odpowiedzi :-D
zakrętka, wyobrażam sobie, że to trudne żyć w ciągłym stresie, zwłaszcza, że szukałaś na to różnych sposobów. Dziękuję, że odpisałaś i podzieliłaś się tym trudnym doświadczeniem. Myślę, że to nie było łatwe. Czy próbowałaś z kimś o tym porozmawiać?

cappuccino z tego co rozumiem, Twoim sposobem na stres jest rozmowa z kimś bliskim, wygadanie się drugiej osobie? To bardzo cenna rada, dziękuję za odpowiedź :-D PS:trzymam za Ciebie kciuki :-)

DeSade dzięki za odpowiedź, czy masz jeszcze jakieś sposoby?

Zanim przejdę do książkowych sposobów napiszę od siebie. Ja, odczuwam w życiu sporo stresu. A jak sobie z tym radzę? przede wszystkim staram się pogodzić z tym, że odczuwam stres, godzę się z tym, że nie jestem supermanem czy nadczłowiekiem i nerwy, są częścią mnie. Chociaż te emocje nie są dla mnie przyjemne, akceptuję ten kawałek samego siebie. Co sądzicie o takim myśleniu?
Czasem robię podobnie do Ciebie cappuccino :-) , tzn. mówię do kogoś, że odczuwam stres, wtedy po chwili mi przechodzi, czasami mówię sam do siebie, że czuję stres - samo nazwanie tej emocji powoduje jej oswojenie.
Czasami uprawiam jakiś sport, np. bieganie, uważam to za niezwykły, bardzo dobry sposób rozluźnienia, który Wam serdecznie polecam :-D
Pozdrawiam Jarek
_________________
Potrzebujesz pomocy? Coś sprawia Ci trudność? Chciałbyś z kimś porozmawiać?
Napisz do nas: NETporadnia@gcpu.pl
Facebook: NETporadnia
tel. (0 58) 320 02 56
GG 8485172
Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień
 

zakrÄ™tka  

Stały User

stay away, bitch.



Do³±czy³a: 27 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-12-18, 19:11   

GCPU napisa³/a:

Czy próbowałaś z kimś o tym porozmawiać?


Próbowałam, ale na nic się to zdało. Chwilowa ulga, a później szybki powrót do dawnego stanu.

Moim jedynym wyjściem jest ucieczka, zmiana tożsamości i rozpoczęcie życia gdzieś w nowym miejscu, z nowymi ludźmi, na nowo. Ale jest to niestety niemożliwe, dlatego moich stresowych utrapień i zmagań ciąg dalszy..
_________________
- Pobiegliśmy do samochodu. Nie miał kół, ktoś nam koła zaje*ał.
- Zaje*ał koła.. To my jesteśmy złodziejami! Wiesz, czym się różnią złodzieje od niezłodziei, Goldi?
Bo to oni zaje*ują, a nie im zaje*ują! Czujesz tą je*aną różnicę?!
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2013-12-19, 12:54   

A kto w dzisiejszych czasach żyje bezstresowo? Nie ma takich - nawet milionerzy,a drżą o swoje dobra, to tylko bezdomny tych zmartwień nie ma, ale za to ma inne poważniejsze - co zjeść i gdzie położyć głowę w nocy? A jak sobie radzić? jedynym wyjściem jest wizyta u bardzo dobrego psychologa, oni są od tego rodzaju problemów.Samemu czasami trudno jest wyjść z przysłowiowego "doła"
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

donia92  

User


ImiÄ™: Betty

Do³±czy³a: 14 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-14, 11:59   

Jak dla mnie najlepszym sposobem na mocno stresujące sytuacje jest zapalenia sobie splifa. Nic tak nie relaksuje i nie odpręża. Oczywiście nie można przesadzać, ale raz na jakiś czas...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-01-14, 14:14   

Picie alkoholu, palenie papierosów, wyładowywanie agresji na innych ludziach, bagatelizowanie problemów...
Profesor psychologii i wiele podręczników do psychologii twierdzi, że tak, owszem, są to sposoby, jednakże nieskuteczne.
Cóż, u mnie zawsze się sprawdzają.
_________________
W miękkim futrze kota
 

GCPU

Stały User



Do³±czy³: 10 Lis 2010

   

Wys³any: 2014-01-16, 11:28   

Donia92 napisałaś, że masz swój sposób na stres, ale nie można przesadzać. Skoro tak czy możesz rozwinąć jakie widzisz ograniczenia swojej metody?
DeSade czy mogłabyś powiedzieć co to dla Ciebie znaczy, że Twój sposób się sprawdza?
_________________
Potrzebujesz pomocy? Coś sprawia Ci trudność? Chciałbyś z kimś porozmawiać?
Napisz do nas: NETporadnia@gcpu.pl
Facebook: NETporadnia
tel. (0 58) 320 02 56
GG 8485172
Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień
 

lolek112

User


ImiÄ™: Marek

Wiek: 35

Do³±czy³: 24 Wrz 2013

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-01-24, 10:33   

Ja chodzę na treningi: biegam lub siłownia zawsze pomaga :)
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-01-24, 11:19   

TrawÄ…
PalÄ™
Stresy
A wypowiedzi Desi dziel przed dwa,bo to specyficzna dziewczyna jest,prawda Desi :-)
_________________
You know who i am
 

Kamikarze24  

User


Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-24, 14:55   

lolek112 napisa³/a:

Ja chodzę na treningi: biegam lub siłownia zawsze pomaga :)


Ja np tez uprawiam sport ale piłkę nożną.
 

espresso  

Stały User

Fater



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Sty 2014

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-24, 16:28   

Wzywam Ducha ¦w. Stres zawsze czuję przed daną sytuacją, np. egzaminem.Takie "westchnienie" zawsze mi pomaga.
_________________
www.tatajakmama.eu
www.bycfotografem.pl
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2014-01-24, 16:46   

espresso napisa³/a:

Wzywam Ducha ¦w.



Ja palę szlugi i słucham muzyki klasycznej, w sumie na jedno wychodzi
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com