Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Inspiracjaa  

Stały User



ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 20 Sty 2011

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2011-01-20, 21:33   

to może aerobic w domu? :D
do fajnej muzyczki :D
_________________
Miłość każdego dnia.
Wierność każdej nocy.
Zaufanie przez całe życie.
 

Niuta16  

User

rozgadana ;)



ImiÄ™: Roksana

Wiek: 29

Do³±czy³a: 20 Sty 2011

Sk±d: Rogo¼no WLKP

   

Wys³any: 2011-01-20, 21:38   

Xander napisa³/a:

Wcale nie jesteś jakaś "bardzo aktywna" - zdecydowanie możesz sobie dołożyć więcej ruchu.

Nie mówię, że jestem super aktywna brak czasu wynika z tego, że o 16 kończę szkołę, 16,30 trening i ok. 19 do domu jak wracam to się uczę i robi się 23 a spać też trzeba !;)

FK napisa³/a:

Pracować, ale z głową, oczywiście.

To oczywiste! ;] co do posiłków to 4 są na 100% piąty już gorzej przeważnie jakiś serek ;)
_________________
Nie dbam o to co ludzie myślą i mówią o mnie, bo wiem kim jestem ; )
 

FK  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ewa.

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 21:47   

Niuta16 napisa³/a:

piąty już gorzej przeważnie jakiś serek


I pewnie kilka godzin przed snem, czyli tak jak być powinno.

Pewnie organizm masz przyzwyczajony do takiej (w sumie średniej) ilości ruchu, jaką masz i może po prostu musisz ćwiczyć więcej, żeby jednak coś spalić. Ja sama mam problem nie z tłuszczem, ale z mięśniami, grałam w unihokeja kilka lat i teraz zostały mi dość mocno umięśnione łydki.
_________________
¦wiat przeszkadza mi w życiu.
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2011-01-20, 21:48   

Założę się, że nie masz z czego chudnąć. Jeśli chodzi o samo wymodelowanie sylwetki to kłaniają się konkretne ćwiczenia na dane partie ciała, jak już ktoś wspomniał wcześniej.
Ale jeśli faktycznie chcesz zrzucić kilogramy, a nie chcesz męczyć się z dietami, to proponuję zacząć od podstaw: pięć posiłków dziennie, zrównoważone, pełnowartościowe, zero słodyczy, mniej tłuszczów, trochę mniej węglowodanów. Najlepiej ustalić sobie pory na konkretne posiłki, wtedy łatwiej tego upilnować. Przerzuć się na wodę, nie pij napojów gazowanych, słodzonych, soki też trzeba będzie odstawić.
No i ćwiczenia. Najlepiej poradzić się kogoś, kto się na tym zna; nauczyciela gimnastyki, trenera na siłowni.
I troszkę więcej pewności siebie.

Najłatwiej jest schudnąć osobom z dużą nadwagą. W tym procesie zawsze następuje moment zahamowania, który się wlecze jak nie wiem co. Może i Ty jesteś w takim momencie? Nie zniechęcaj się, bądź cierpliwa, nie zmieniaj dobrych nawyków i nie rezygnuj z ćwiczeń.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Niuta16  

User

rozgadana ;)



ImiÄ™: Roksana

Wiek: 29

Do³±czy³a: 20 Sty 2011

Sk±d: Rogo¼no WLKP

   

Wys³any: 2011-01-20, 21:50   

FK napisa³/a:

I pewnie kilka godzin przed snem, czyli tak jak być powinno.

No do 20 max! Spać idę hmm.. nie wcześniej niż 23;)

FK napisa³/a:

grałam w unihokeja kilka lat

zmieniając temat mogę wiedzieć dlaczego już nie grasz?;)
_________________
Nie dbam o to co ludzie myślą i mówią o mnie, bo wiem kim jestem ; )
 

FK  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ewa.

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 21:56   

Niuta16 napisa³/a:

zmieniając temat mogę wiedzieć dlaczego już nie grasz?;)


Grałam od 6 podstawówki do 3 gimnazjum, choć w gimnazjum rozkręciłam się na dobre i zakochałam się w tym sporcie. Niestety, nie gram już bo w liceum nie mamy sprzętu do tego, a i tak jestem zwolniona z wf-u. Teoretycznie mogłabym trenować po lekcjach, niestety, mieszkam 23 km od szkoły i mam już utrudniony transport o godzinie kiedy kończę zajęcia, a co dopiero, jakbym miała jeszcze zostać przynajmniej 2 godziny na treningach.

Była w tym temacie mowa o brzuszkach i bieganiu. Możemy Ci to doradzić, ale to tak na prawdę Ty wiesz najlepiej, jakie ćwiczenia wykonuje Ci się najprzyjemniej. Mi po bieganiu było słabo, a po brzuszkach bolał mnie kręgosłup. A i tak schudłam, choć z innymi ćwiczeniami.
_________________
¦wiat przeszkadza mi w życiu.
 

Martsia1  

User

:)



ImiÄ™: Marta

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Pa¼ 2010

Sk±d: :)

   

Wys³any: 2011-01-21, 00:10   

Nie jedz, mi pomogło.
_________________
dopiero późną nocą
przy szczelnie zasłoniętych oknach
gryziemy z bólu ręce
umieramy z miłości
 

kasiula...  

Stały User


Do³±czy³a: 24 Lis 2010

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2011-01-21, 09:00   

ogranicz tłuszcze. więcej owoców i warzyw...
ja schhudłam 6kg w 2tyg więc jak widać można trzeba się tylko troszkę przypilnować...
_________________
"niech to trwa nigdy się nie kończy..."
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2011-01-21, 09:14   

kasiula... napisa³/a:

ja schhudłam 6kg w 2tyg



O w mordę, jak w bajce. Nawet najlepsi specjaliści tego nie przewidzieli.
 

kasiula...  

Stały User


Do³±czy³a: 24 Lis 2010

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2011-01-21, 09:25   

dzilu96, jak widać można wystarczy chcieć...
trochę samozaparcia i efekty widać... :-D
_________________
"niech to trwa nigdy się nie kończy..."
 

AMebo  

Wymiatacz

Muzyczny nałogowiec



Do³±czy³: 08 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-21, 10:08   

Nie wpieprzać tych fast foodów! I jesc zieolne jedzonko! :D
_________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. " Kurt Cobain
 

achmed007  

Mega wymiatacz

Hebelek:)



Imię: Błażej

Wiek: 31

Do³±czy³: 27 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-21, 10:31   

dużo pić i dużo sikać :))
_________________
Nie mówię o brylantach, choć dałbym jej koronę...
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-21, 10:47   

Dieta dr Dukana + brzuszki i rowerek stacjonarny. A, i kieliszek octu jabłkowego na czczo i po kolacji (linczujcie mnie, trudno, ale DZIA£A!)
Jestem na tej kombinacji 4 dzień i zleciało ze mnie 2,5 kg. Głównie to przyczyna diety, jestem na fazie uderzeniowej na której najszybciej i najwięcej się chudnie. Polecam, można jeść do oporu produkty z wymaganego jadłospisu, nie czuje się ssania w żołądku, można się spokojnie najeść. :-) Jest fajnie. Nie wiem jak będzie dalej, bo zbliża się weekend, a na tej diecie alkohol jest całkowicie wykluczony, więc nie wiem jak to będzie. W każdym razie trzymać kciuki!
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-21, 10:57   

Temat, który na forum również był już na tapecie co najmniej kilkanaście razy...

Porcelana. napisa³/a:

Dieta dr Dukana + brzuszki i rowerek stacjonarny.


A czasem ta dieta nie wyklucza ćwiczeń ? Bo na chłopski rozum. Sporo biała + ćwiczenia = budowanie mięśni -> waga idzie w górę, bo jak wiadomo t.mięśniowa waży więcej niż t. tłuszczowa.

Co do ogólnych zasad.
5-6 posiłków dziennie starać się je spożywać o stałych porach (nie duże porcje), pić co najmniej 2L wody dziennie mineralne, spożywać produkty bogate w węglowodany złożone, bogate w błonnik - najnowsza norma wg. WHO to 40-45g błonnika dziennie (to on działa jak szczotka fizjologiczna regulując pracę uk. pokarmowego), nie jeść słodyczy, ograniczyć napoje kolorowe, spożywać potrawy gotowane, pieczone we folii, grillowane ew. duszone lecz bez uprzedniego obsmażania, jeść warzywa i owoce (te drugie z umiarem, ponieważ sporo z nich to glukoza, glukoza podnosi szybko poziom insuliny we krwi co powoduje tycie oraz nadmiar glukozy w wątrobie przetwarzany jest w t. tłuszczową).

Oblicz sobie PPM (podstawową przemianę materii) i zgodnie z zasadą powinno się jeść o około 300 kalorii mniej niż PPM. Oczywiście do PPM należy zabrać pod uwagę inne czynności, który wykonuje się w ciągu dnia. PPM to po prostu zapotrzebowanie jakie potrzebuje organizm na podstawowe czynności życiowe tj. oddychanie, pracę serca, trawienie itp.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-21, 11:11   

Mizantrop napisa³/a:

A czasem ta dieta nie wyklucza ćwiczeń ? Bo na chłopski rozum. Sporo biała + ćwiczenia = budowanie mięśni -> waga idzie w górę, bo jak wiadomo t.mięśniowa waży więcej niż t. tłuszczowa.


Z tego co się orientuje w I fazie diety(uderzeniowej) ćwiczenia są wskazane, w II (faza równomiernego rytmu utraty wagi) już zastępowane są spacerami. Zobaczymy, jak zacznę się rozrastać o zrezygnuję. :-P
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com