Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-11-18, 18:32   Jak wyegzorcyzmować ofiarę fałszywego egzorcyzmu?

Mój znajomy zawsze w razie dyskusji zmieniał temat przy każdej próbie riposty, niemniej odnoszę wrażenie że mu się pogorszyło.
Wszędzie widzi działalność diabła, poddał się egzorcyzmom i pali książki.
Zetknąłem się z twierdzeniem, że w czasie spotkań charyzmatycznych i masowych egzorcyzmów dochodzi do opętań. Pomyślałem, że skoro jemu się pogorszyło na tyle, że zaczął robić rzeczy typowe dla barbarzyńców z ISIS, Boko Haram, chińczyków w trakcie rewolucji kulturalnej, bolszewików i NSDAP, to może ten egzorcyzm też był jakiś trefny. Może ktoś polecić jakiegoś sprawdzonego egzorcystę?

Osobiście uważam wprawdzie że powinien przestać pić i pójść do psychiatry, ale trochę się boję że ten głupek mi coś zrobi, więc pomyślałem że można by to zagrożenie oddalić gdyby mu pokazać że nie boję się wody święconej ani krzyża, ale on chce żebym też się egzorcyzmował. Tylko teraz pomyślmy logicznie: Jeżeli z tymi egzorcyzmami rzeczywiście jest coś na rzeczy, i prawdą jest także że skutek może być odwrotny od zamierzonego, to może się okazać że zamiast mnie wyegzorcyzmować, opętają mnie czymś i dopiero będzie problem, więc wolałbym skorzystać z usług jakiegoś sprawdzonego egzorcysty.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-11-18, 19:46   

Jestem pewien, że zmuszenie do wykonywania prac domowych, jak mycie podłogi, wycieranie kurzy, mycie naczyń (itd) byłoby bardzo skuteczne :-)

A na poważnie, to moim zdaniem jest to zaraźliwa, z braku lepszego określenia, głupawka.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-11-18, 21:07   

Philosophus wierzy w egzorcyzmy? :-o
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-11-18, 21:07   

Obawiam się że nie da rady, typ jest na to trochę za stary, a jego rodzina też balansuje na krawędzi. :oczami:
Znam księży którzy są światopoglądowo bardziej otwarci od nich. W obecnej sytuacji, prędzej bym przypadkowego księdza zaprosił na niedzielny obiad niż ich wpuścił do swojego domu. W pierwszym przypadku, najgorsze co mi grozi to bezproduktywna dyskusja, a w drugim to naprawdę się boję o zawartość mojej biblioteki.

$karbówka napisa/a:

Philosophus wierzy w egzorcyzmy? :-o



Powiedzmy że próbuję podążać tokiem rozumowania osób wierzących w egzorcyzmy.
Jak mam się w ten sposób zabezpieczać przed atakami ludzi podejrzewających mnie o opętanie to bym wolał żeby jakość usługi nie budziła wątpliwości. ;)
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-11-18, 21:20   

philosophus napisa/a:

Jak mam się w ten sposób zabezpieczać przed atakami ludzi podejrzewających mnie o opętanie to bym wolał żeby jakość usługi nie budziła wątpliwości


Ciekawego masz tego znajomego, facio pali książki, widzi diabły, a ty się poddasz egzorcyzmom, żeby dał ci spokój?
To nie lepiej w ogóle typa olać?
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-11-19, 11:45   

A weź do niego wodę święconą, ale mu o tym nie mów. Katoliccy eksperci twierdzą, że diabeł ją wykrywa.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-11-20, 12:57   

Bliska (najbliższa) przyjaciółka jest w podobnej sytuacji.
Uważa, że jest opętana, bo odczuwa permanentne zmęczenie.
Niezwykle wierząca osoba, co jest zaskakujące, że przyjaźnimy się pomimo tej znaczącej różnicy.
Kiedy rozmawiamy na temat boga, czy egzorcyzmów ( to jej ulubiony temat), opowiada mi głównie o Wąwolnicy. Tam podobno wypędzają diabła z człowieka.
Wiele tych przypadków zostało udokumentowanych.
Co najlepsze, uważa przy tym, że ja, jako osoba deklarująca swoją niewiarę, także jestem opętana. Wstąpił we mnie demon.
I tak szczerze mówiąc, w co akurat jej wierzę, bo wiem, że nigdy nie okłamałaby mnie (!), nawet jeśli miałyby kierować nią pragnienia nakierowania mnie, często testuje swoje moce, znaczy-boskie moce, wykonując znaki krzyża na czołach ludzi, których uważa za opętanych. Chyba nie muszę mówić, że i mnie uraczyła tym zabiegiem przy najbliższej okazji, patrząc w moje niespokojne i podobno cholernie wówczas czarne oczy. Mam zawsze ciarki.
Paliła zioła, raz kiedy była u mnie w domu, a ja opowiadałam jej historię o przywoływaniu duchów i pewnej zbrodni.
Naciera mi głowę wodą święconą, kiedy koszmary uprzykrzają mi noce.
Opowiada mi wciąż ponure historie opętanych.
Otóż musiałabym ją zapytać o zaprzyjaźnionych księży. Natomiast nie wiem, czy byłbyś tym zainteresowany, ponieważ to ludzie z niedalekich rejonów Lublina.
A byłabym skłonna jej uwierzyć w wiarygodność tych wypędzających właśnie, bo nosa do ludzi akurat ma.

Rozumiem, że chodzi o coś takiego; idzie się na mszę, żeby wypędzić diabła albo do egzorcysty, a pada się ofiarą jakiegoś obłąkania, za pomocą hipnozy czy innych zabiegów?
_________________
W miękkim futrze kota
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-11-20, 22:00   

DeSade napisa/a:

Uważa, że jest opętana, bo odczuwa permanentne zmęczenie. (...) nawet jeśli miałyby kierować nią pragnienia nakierowania mnie, często testuje swoje moce, znaczy-boskie moce, wykonując znaki krzyża na czołach ludzi, których uważa za opętanych.



To przy tej okazji mogę się podzielić swoim poglądem, że jeżeli prawdą jest, że istnieją Bóg i Szatan, to zarówno Biblia jak i Koran zostały napisane przez tego drugiego.
Jeżeli Bóg dał nam rozum, to nie po to żebyśmy przyjmowali na wiarę wizję świata opisaną w jakiejś książce.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-11-20, 22:12   

To absurdalne stwierdzenie co do władz rozumu ludzkiego.
Jeśli czegokolwiek mielibyśmy tu dowodzić, to na początek dobrze byloby poczytać Sumę, Tomasza.
Czytałeś?
On w dość sensowny sposób wyjaśnia pojmowanie świata i boga przy pomocy ograniczonego rozumu ludzkiego.Mając je na uwadze, można o bogu osobowym dość powiedzieć, a już zwłaszcza co do autora poszczególnych treści.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2016-11-21, 07:39   

Boże widzisz i nie grzmisz...

Egzorcyzmy wpływają na ludzi: fakt.
Egzorcyzmy wypędzają demony: fałsz.

Egzorcyzmy działają, bo ludziom jest wmawiane to, że coś się w nich zmieniło, że zły czynnik zniknął. Opętania są zwyczajnie powiązane z tym, że ludzie są podatni na sugestie, manipulacje i są na podatnym gruncie (są wierzący). Czemu nigdy demonowi nie udało się opętać ateisty? Jeśli chcesz się odopętać, to zwyczajnie przemyśl sensowność swojego zachowania uwzględniając to, że demonów nie ma...
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-11-21, 17:17   

DeSade napisa/a:

To absurdalne stwierdzenie co do władz rozumu ludzkiego.



Nie podejmuję (niemalże) problemu władz rozumu ludzkiego. Absurdalny jest natomiast pomysł, że Bóg musiał posłużyć się książką spisaną po hebrajsku, staroarameńsku i grecku, albo po arabsku, choć tworząc świat i człowieka mógł po prostu zawrzeć niezbędne wskazówki w całej rzeczywistości i dać człowiekowi umysł zdolny je odczytać.
Czego tu dowodzić, skoro dla chyba każdego filozofa chrześcijańskiego, Bóg jest albo contra rationem albo supra rationem


DeSade napisa/a:

Jeśli czegokolwiek mielibyśmy tu dowodzić, to na początek dobrze byloby poczytać Sumę, Tomasza.
Czytałeś?



Przyznam że kiedy słyszę o dziełach Tomasza z Akwinu, pierwszą rzeczą jaka przychodzi mi na myśl, są słowa powszechnie uznawane za obelżywe.

Jimmy, z naszego punktu widzenia tj. zaburzenie transowe i opętaniowe, F.44.3 wg. ICD-10
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-11-22, 15:48   

philosophus napisa/a:

choć tworząc świat i człowieka mógł po prostu zawrzeć niezbędne wskazówki w całej rzeczywistości i dać człowiekowi umysł zdolny je odczytać.


To podważa cały kontekst ideowy chrześcijaństwa zbudowany na objawieniu zawartym w Biblii.
Jak wiadomo Boga poznać można na drodze wiary, a także na drodze filozoficznej.
Wskazówki są, cała filozofia Boga jest na nich oparta.
Nie odwołuje się do Biblii, a jak już wspomniałam nie jest to takie głupie.

philosophus napisa/a:

Przyznam że kiedy słyszę o dziełach Tomasza z Akwinu,


Straszne.

[ Dodano: 2016-11-22, 18:29 ]
Poza tym, jeśli szatan miałby być autorem Biblii, to musielibyśmy przystać na szereg sprzecznych tez, na przykład, że
Szatan jest sprzymierzeńcem boga.
Szatan jest w istocie dobry.
A jak wiadomo, bez obecności zła, czyli szatana, nie ma także boga.
Albo wszystko, co złe jest w istocie dobre. Podobno szatan działa jedynie w świecie nadprzyrodzonym. Spotkałam się z takim stwierdzeniem, ostatnio. Doświadczanie zła, przeczy naszej intuicji , potocznemu myśleniu.
Nie jestem w stanie tego obecnie sobie wyobrazić.

[ Dodano: 2016-11-22, 18:30 ]
A zło jest pojęte jako brak w tradycji chrześcijańskiej. Jak mogłyby być braki w działaniu Boga?
_________________
W miękkim futrze kota
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-11-23, 01:25   

DeSade napisa/a:

To podważa cały kontekst ideowy chrześcijaństwa zbudowany na objawieniu zawartym w Biblii.



To nie mój problem.

DeSade napisa/a:

Poza tym, jeśli szatan miałby być autorem Biblii, to musielibyśmy przystać na szereg sprzecznych tez



Jakby w Biblii ich nie było.

DeSade napisa/a:

Szatan jest sprzymierzeńcem boga.



A kto wspólnie z Bogiem poddawał Hioba testowi, w którym wymordował całą jego rodzinę?

DeSade napisa/a:

Albo wszystko, co złe jest w istocie dobre.



Zastanówmy się:

Wszechwiedzący Bóg tworzy Szatana. Szatan się buntuje, ale Bóg musiał o tym wiedzieć skoro jest wszechwiedzący.
Wszystko co robi Bóg jest dobre, zatem Szatan jest dobry.

Ale ja miałem coś zupełnie innego:

Chrześcijaństwo jest oparte na wierze więc wyklucza weryfikację.
Skoro weryfikacja jest zbędna, to rozum także. (Mamy nawet pochwałę głupoty)
Jeżeli Bóg tworzy człowieka w całości, to daje mu też rozum. Jeżeli wiara jest supra rationem, to Bóg dał człowiekowi niewystarczający rozum.
Jeżeli jest contra rationem, to dał człowiekowi rozum który jest sprzeczny z wiarą.
Jaki to ma sens, wysyłać wiadomość która albo jest niezrozumiała, albo bezsensowna?
Jeżeli zatem człowiek ma wierzyć w coś co jest niezrozumiałe albo bezsensowne i tego nie kwestionować, to nasuwa się następujące rozwiązanie: to jest dywersja. Ktoś tu człowieka wprowadza w błąd, każąc mu iść ścieżką której albo nie widać, albo prowadzi donikąd.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2017-03-27, 21:46   

philosophus napisa/a:

Wszędzie widzi działalność diabła,



Ha ha, Ostatnio borykam się z podobnym problem, chociaż nazwanie tego problemem jest nadużyciem, gdyż bardzo mnie w duchu bawi.
Uwielbiam słuchać tych historii o egzorcyzmach, one mnie pobudzają.
Często słyszę takie oto stwierdzenie: tylko ten szatan cholerny!
Na przykład przeogromny debet na koncie, to dzieło szatana.
Kawa z automatu z cukrem, kiedy chciało się bez, łamie postanowienia, więc to dzieło szatana.
Teraz często sama używam tego stwierdzenia. Tak dla żartu.

philosophus napisa/a:

Zetknąłem się z twierdzeniem, że w czasie spotkań charyzmatycznych i masowych egzorcyzmów dochodzi do opętań


No tak, generalnie byłam ostatnio na takiej.
Oprócz tego, że byłam, to brałam czynny udział (za jej namową), śpiewając sobie pieśni kościelne w najlepsze. Głośno i rzewnie.
Wąwolnica, dwie osoby zemdlały, ale raczej bez większych rewelacji, spodziewałam się głosów z otchłani piekieł.
Więc ja także radzę wziąć udział w takiej mszy.
Jeśli jest się osobą głęboko niewierzącą, bez przekonania,to ja osobiście uważam, że opętanie nie jest możliwe.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2013

   

Wysany: 2017-04-09, 12:41   

ja się boje, że jestem opętany pomimo tego, że jestem niewierzacy. Dlatego ,że gdy mam okazję uczestniczyć we mszy świętej czuje się źle, osłabiony i mam ochotę zemdleć
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com