Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Vitalna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Dziabaducha

Wiek: 32

Do³±czy³a: 08 Sty 2009

Sk±d: Doncaster

   

Wys³any: 2011-12-23, 18:34   

Cytat:

Chyba Ci się coś pomyliło albo o czymś nie wiesz. Wątpię, żeby ktokolwiek mógł iść, pokazać paragon i dostać zwrot.



Nie pomyliło mi się. Moje koleżanki robią już tak od lat. Kupując książki do szkoły, zeszyty lub takie potrzebne rzeczy bierzesz fakture (nie paragon) i idziesz do swojego opiekuna w MOPSie i dostajesz z powrotem pieniądze.
Nie dotyczy to nie wiem super bluzki na impreze czy nike'ów za 500zł. Mówię o normalnych cenach do 50-60zł.

Gdyby tak nie było nie pisałabym o tym bo po co. ;)
_________________
ProszÄ™, przepraszam, kocham, nie kocham!

Odejdź, wracaj, dotykaj słowem!

Czasami słowo nie wystarczy, wiesz?
Czasami słowo nie wystarczy - wiem.
 

grandalf6  

Wymiatacz


ImiÄ™: vkvlwkvklvwlvk

Do³±czy³a: 02 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-12-23, 18:46   

Vitalna napisa³/a:

Cytat:

Chyba Ci się coś pomyliło albo o czymś nie wiesz. Wątpię, żeby ktokolwiek mógł iść, pokazać paragon i dostać zwrot.



Nie pomyliło mi się. Moje koleżanki robią już tak od lat. Kupując książki do szkoły, zeszyty lub takie potrzebne rzeczy bierzesz fakture (nie paragon) i idziesz do swojego opiekuna w MOPSie i dostajesz z powrotem pieniądze.
Nie dotyczy to nie wiem super bluzki na impreze czy nike'ów za 500zł. Mówię o normalnych cenach do 50-60zł.

Gdyby tak nie było nie pisałabym o tym bo po co. ;)



No właśnie, idziesz do swojego opiekuna, a skąd masz mieć swojego opiekuna? Musisz coś załatwiać, czyli musisz pokazać dochody.
Nie mąć mu w głowie, niech idzie to pracy.
 

Vitalna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Dziabaducha

Wiek: 32

Do³±czy³a: 08 Sty 2009

Sk±d: Doncaster

   

Wys³any: 2011-12-23, 18:48   

Nie mące w głowie na pewno ;) Dowiem się, dokładnie bo już dawno o tym rozmawiałam z moimi koleżankami, ale wiem, że nie pokazuje się dochodów, ponieważ i one przekraczały. I wynalazły inny sposób ;)
_________________
ProszÄ™, przepraszam, kocham, nie kocham!

Odejdź, wracaj, dotykaj słowem!

Czasami słowo nie wystarczy, wiesz?
Czasami słowo nie wystarczy - wiem.
 

grandalf6  

Wymiatacz


ImiÄ™: vkvlwkvklvwlvk

Do³±czy³a: 02 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-12-23, 18:50   

Vitalna napisa³/a:

Nie mące w głowie na pewno ;) Dowiem się, dokładnie bo już dawno o tym rozmawiałam z moimi koleżankami, ale wiem, że nie pokazuje się dochodów, ponieważ i one przekraczały. I wynalazły inny sposób ;)



Poza tym, on nie ma problemu, że za dużo wydaje. On chce zdobyć pieniądze.
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2011-12-23, 19:04   

Czy nie ma w Twojej miejscowości jakiś supermarketów? Dla przykładu: ja pracowałam jako hostessa w realu oraz w kauflandzie w weekendy. 7 zł na godzinę, więc jak na taką pracę jest to dość dużo. Bardzo często zdarzały się także okazje jak ustawianie produktów oraz wykonywanie dekoracji dla np. Leroy Merlin.
W dodatku nie potrzebowałam mieć książeczki sanepidowskiej, a jako hostessa pracowałam jeszcze przed osiemnastymi urodzinami - pracę załatwiłam sobie sama, zwyczajnie raz udałam się z zapytaniem, stałam raz, a potem spodobałam się i dzwoniono do mnie :).
Bardzo pomocny w złapaniu takiej pracy dorywczej jest urząd pracy, ale u nas trzeba było mieć to osiemnaście lat, aby się tam zarejestrować.
Obecnie we Wrocławiu nie wiem jak to jest, ponieważ nie interesowało mnie to, bo nie mam czasu na pracowanie. Ale myślę, że jakby się poszukało - byłoby tak samo.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

BartekTEO1908  

Wymiatacz


Wiek: 39

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-12-23, 20:59   

Przykro mi gościu, masz pecha. Nie ma na to złotej rady, pamiętaj żyjesz w Polsce, w tym kraju 1/3 społeczeństwa żyje poniżej poziomu ubóstwa. Ciesz się że póki co macie dach nad głową, mogło być o wiele gorzej.
_________________
Nie chcę iść do nieba! W piekle można spotkać ciekawszych ludzi
 

grandalf6  

Wymiatacz


ImiÄ™: vkvlwkvklvwlvk

Do³±czy³a: 02 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-12-23, 21:59   

Ewentualnie zacznij się uczyć, daj się zauważyć na praktykach i może dostaniesz jakiś etat. Jeżeli nie, to polecam McDonald's, tylko chciej pracować i służyć gościom.
 

Amy-Winehouse

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2011-12-30, 00:10   

Nie załamuj się.
Moja sytuacja finansowa w rodzinie jest skrajna.
Nie tylko finansowa.
Dosłownie.
Okresowy brak prądu, alkohol, przemoc, długi i tak dalej w kółko.

Ale wiesz co ?
Takiego mi życie kopa dało, że teraz się nie zatrzymam- choć usiłują to zrobić.
Lecę z wolnością na piersiach.

Kocham ¯ycie.
_________________
Amy, Amy, Amy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com