Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Dyse One  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Kacper

Do³±czy³: 24 Gru 2010

Sk±d: Radzi±dz

   

Wys³any: 2012-08-15, 15:31   Jaki aparat do 1200zÅ‚? Używany?

Witam, ostatnio zastanawiam się nad zakupem jakiegoś aparatu bo mam dwa kompakty (jeden wygrany, drugi prezent) i żaden nie robi dobrych zdjęć. Myślałem, żeby kupić jakąś używaną lustrzankę ale się kompletnie na tym nie znam. Do dyspozycji mam około 1200zł. Nie mam zamiaru się nim lansować tylko potrzebuję coś dobrego na wypady w góry, które uwielbiam fotografować ;D.
 

Vanir  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2012-08-15, 16:16   

Dyse One, powiem Ci tylko tyle, jeśli nie umiesz zrobić kompaktem dobrych zdjęć to nie bierz się za lustrzankę.
_________________
Rozbieraj mnie powoli,
ze wstydu,
uprzedzeń,
doświadczeń,
do samej miłości
aż Bóg wstrzyma oddech...
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2012-08-15, 18:52   

To nie aparat robi zdjęcie, tylko Ty. Jeśli jesteś dość zapalonym amatorem, to ze swojej strony polecam hybrydę, np. Nikona L810. A tak w ogóle... Lustrzanka w góry? Powodzenia.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Dyse One  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Kacper

Do³±czy³: 24 Gru 2010

Sk±d: Radzi±dz

   

Wys³any: 2012-08-15, 19:08   

Vanir napisa³/a:

Dyse One, powiem Ci tylko tyle, jeśli nie umiesz zrobić kompaktem dobrych zdjęć to nie bierz się za lustrzankę.


Umiem robić zdjęcia ale nie jestem zadowolony z ich jakości. Czytałem masę poradników, bawiłem się ustawieniami itp. ale zdjęcia cięgle nie były takiej jakości jakiej bym sobie życzył.

Czarne Indigo napisa³/a:

To nie aparat robi zdjęcie, tylko Ty.

Czarne Indigo napisa³/a:

Lustrzanka w góry? Powodzenia.


Ja tutaj widzÄ™ paradoks :P

Po to zapytałem na tym forum.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2012-08-15, 19:12   

Odechce Ci się dźwigania takiego byczka, razem z wyposażeniem. :)
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-08-15, 20:01   

O nowej lustrzance za 1200 zł zapomnij. Używa? może coś dostaniesz w tej cenie, choć zapewne nie będzie to coś co wyrwie stawy. Nie zapominaj, że sama puszka - body, to najmniejszy wydatek, resztę wydaje się na obiektywy, od których wiele zależy. I co chcesz w tym górach fotografować? krajobrazy?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-08-15, 20:20   

Za te pieniÄ…dze to chyba tylko Nikon D3000 z obiektywem 18-55.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Dyse One  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Kacper

Do³±czy³: 24 Gru 2010

Sk±d: Radzi±dz

   

Wys³any: 2012-08-15, 20:31   

Mizantrop, nie tylko, w górach jestem 2-3 razy w roku ale chcę porobić jakiś naprawdę ładnych zdjęć, a te kompakty które mam są dość słabe i na dodatek jeden się rozwalił właśnie w górach w tym roku. Nie wiem czy da się go jeszcze naprawić. Aparatu używałbymteż 'na codzień' nie tylko w górach.
 

darecki  

Wymiatacz

Filozof



Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Wrz 2009

Sk±d: Z Daleka

   

Wys³any: 2012-08-16, 10:01   

Ja na twoim miejscu kupił bym jakieś tanie body Sonego. Do tego można dobrać jakiś obiektyw od minolty (sa w miarę tanie w porównaniu do innych takiej samej jakości) na początek wystarczy.
W zależności co będziesz chciał fotografować będziesz potrzebować innego obiektywu.
Jednak z własnego doświadczenia wiem że ciąganie ze sobą całej torby wyładowanej obiektywami i innymi akcesoriami (lampa, statyw, filtry, blendy...) bywa uciążliwe i niewygodne.
Dlatego jeśli nie masz zamiaru zajmować się fotografią troszkę poważniej (nawet amatorsko) to lepiej pójdź za radą Czarne Indigo, i kup jakąś hybrydę.
Jeszcze dość ciekawym wyjściem wnioskując z tego że zależy Ci na jakości zastanów sie nad systemem mikro 4/3 (tzw. bezlusterkowce) chodź i to jest dość kosztowne bo tam też już jest zabawa z obiektywami. Jednak te aparaty są małe i lekkie.
Powiem szczerze że te rozmiary aparatów są tez kwestią gustu. Mi osobiście duża lustrzanka jest wygodniejsza i stabilniej robi sie nią zdjęcia jednak nie zawsze chce się ją nosić ze sobą i w tym wypadku przydaje sie w zanadrzu mikro 4/3 który można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.
_________________
Warto pozostać soba w każdej sytuacji...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com