Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

MarcelinaKasp  

User

Marcela


Imię: Marcelina

Doczya: 12 Wrz 2016

Skd: Kogo to obchodzi? :)

   

Wysany: 2016-09-12, 11:53   Jakie konto bankowe dla córki?

Hej Wam! ;)
Moja córka ma 12 lat i chcę jej założyć konto bankowe z kontrolą rodzicielską. Koncepcję mam jednak chciałabym się dowiedzieć co kręci nastolatków. Niech ma coś ciekawego. Słyszałam, że najlepiej sprawdza się bankowość mobilna, ze względu na sporo dodatkowych funkcji i bajerów. Poszukałam trochę i mam dwa typy. Plus Bank i Orange Finanse. Podobno Orange ma lepszą aplikację do obsługi konta. Używał ktoś z Was z jednej lub drugiej aplikacji? Spodoba się to mojej córce? Koszty względnie znam. Chodzi bardziej o wymiar praktyczny. :hyhy:
Dzięki!
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



Imię: Arek

Wiek: 28

Doczy: 13 Cze 2014

   

Wysany: 2016-09-12, 12:58   

Na co jej teraz konto bankowe? :niepewny:
_________________
 

karokrakow  

Stały User



Doczya: 15 Wrz 2013

Skd: Kraków

   

Wysany: 2016-09-12, 13:39   

śmierdzi mi to kryptoreklamą, ale mimo wszystko wypowiem się w temacie.

Po co dwunastolatce konto bankowe? Jeśli chodzi o codzienne transakcje kartą, to wystarczy założyć dziecku kartę prepaidową, na którą przelejesz kasę i dziecko będzie mogło wykorzystać przelaną przez ciebie kwote na wybrany przez siebie cel. Korzystanie przez dzieciaka z bankowej aplikacji na telefonie może być dość ryzykowene, ze względnu na to że dzieci w tym wieku nie zastanawiają się na jakie strony internetowe wchodzą przez co są narażone na działania wirusów, a tym samym mogą zostać wykradzione dane i pieniądze znajdujące się na danym koncie (do wysokości limitu oczywiście).

Lepiej zaczekaj, aż twoja córka podrośnie. Jeśli konto będzie jej na prawdę potrzebne, to pewnie sama ci powie.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-09-12, 14:09   

Nigdy nie kierowałbym się aplikacją, jeśli chodzi o wybór banku.

Zaś dywagacje na temat tego, czy 12-latce potrzebne jest konto w banku, to już w ogóle śmiechu warte :D
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

MarcelinaKasp  

User

Marcela


Imię: Marcelina

Doczya: 12 Wrz 2016

Skd: Kogo to obchodzi? :)

   

Wysany: 2016-09-13, 09:53   

Tak myślałam, że pojawią się głosy "po co, na co". :-/ Decyzję już podjęłam dlatego prosiłabym bez takich uwag. Chcę córkę nauczyć oszczędzania i obycia z bankowością od najmłodszych lat. Czasy trzymania gotówki w skarpecie minęły bezpowrotnie. To takie dziwne? Teraz nawet w szkolnych sklepikach można już płacić kartą.
Dodatkowo przepływy gotówkowe trudniej kontrolować, niż chociażby płatności kartą itp. Tutaj przynajmniej mam wgląd w historię. Takie konto może córce z resztą posłużyć w przyszłości (kontrolę rodzicielską można zdjąć lub konto przerobić na normalne) - stali klienci mają większą opcję manewru. Kiedyś tak było, nie wiem jak jest teraz.
Zastanawiałam się nad bankowością mobilną. Można połączyć to z telefonią i mieć dodatkowo zniżki w abonamencie. Płatności są wygodniejsze i nie trzeba latać po placówkach, żeby cokolwiek załatwić.
Spośród wszystkich ofert wybrałam dwie, które wg mnie są najbardziej korzystne. Na tym etapie swoją uwagę mogę poświęcić użytecznościom. Nie macałam żadnej aplikacji i dlatego dywaguję, która jest najmniej problematyczna. Poczytałam trochę i lepsze opinie zbiera aplikacja Orange. Estetyka też jest wbrew pozorom ważna. W prepaidy nie mam zamiaru się bawić. Więcej jest z tym zachodu niż pożytku.

Przestań nachalnie reklamować te "bardzo takie sobie",usługi, bo zaliczysz lot.
A mnie i tak nie oszukasz
- $
 

marcopolo

User


Doczy: 26 Wrz 2016

   

Wysany: 2016-09-27, 15:19   

Również uważam, że jest za młoda na posiadanie konta w banku. Co za czasy? Dzieciaki najpierw uczą się obsługi komputera, a później np. liczenia.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com