Jakie liceum wybrać???
Odpowiedz do tematu

: Jakie liceum wybrać???
witam ;) ) od kilku miesięcy mam poważny dylemat - jakie liceum wybrać?? :orany:
- lepsze, do którego muszę daleko dojeżdżać
czy
- gorsze (słabszy poziom) ale jest blisko ;) )

w przyszłości chciałbym być prawnikiem, więc wiadomo - lepsze... ale ten wiek dojrzewanie.! moim poważnym problemem są częste bóle głowy... i nie znoszę jazdy autobusami.!

także PrOSZÊ O POMOC.! :przestraszony:

:
Decyzja należy do Ciebie,ale skoro już na tym etapie masz wątpliwości to zastanów sie czy rzeczywiście tak Ci zależy?Odpowiedź jest oczywista-lepsze. ;)

There is nothing to fear but fear itself.
:
Moja nauczycielka zawsze mi powtarza, że to nieważne do jakiego liceum się udasz, ważne, żebyś się tam uczyła.

Jeśli chcesz się nauczyć, to nauczysz się w gorszym. ;)

'Tęsknię, choć wiem, nie powinienem.
Zostałem sam jak stoję...
Z rozsznurowanymi butami, mam pełen słoik słonych wspomnień o Tobie.'
:
Oczywiście, że lepsze. Nie ma się co wahać. Pomyśl, nad mieszkaniem w internacie jeśli takowy istnieje jeśli nie chcesz dojeżdżać. Ja bym nie marnowała marzeń i nie szła do gorszego bo jest bliżej. Ale to będzie Twój wybór, ważny wybór, który zdecyduje o przyszłości.

"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
:
Mimo wszystko, wybrałabym lepsze.
Też miałam podobny wybór, ale dotyczył gimnazjum. Miałam rejonówkę pod nosem, albo jedno z najlepszych gimnazjów w Bydgoszczy aż trzy osiedla dalej. Wybrałam to drugie. Teraz wiem, że to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Mimo, że te dojazdy faktycznie bywają uciążliwe, zwłaszcza teraz, zimą. Ale ja już się przyzwyczaiłam. (;

:
W sumie jeżeli wybrałaś taki kierunek to według mnie nie ma znaczenia, jeżeli się będziesz chciała uczyć to się naprawdę nauczysz, sam wiem ,że możesz czytać dodatkową literaturę.
A tak poza tym zmienisz jeszcze decyzję co do studiów.

:

Cytat:

Jeśli chcesz się nauczyć, to nauczysz się w gorszym.


Tak. Kosztem większego wysiłku i pracy samodzielnej. A nie każdemu się chce.

madeline134 napisa³/a:

Decyzja należy do Ciebie,ale skoro już na tym etapie masz wątpliwości to zastanów sie czy rzeczywiście tak Ci zależy?


No właśnie.

"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
:
Tez byłam w takiej sytuacji. Do tego mam chorobę lokomocyjną :-/ Ale wybrałem te LO, które było lepsze, kosztem dłuższego dojazdu.

Nie ma już nic.
I już nic nie spotka nas.
Nie ma w niebie naszych gwiazd
Kolejny raz,
¦wiat zatoczył z nami krąg.
Wyrwał wiarę z naszych rąk,
Nie ma już nic.
: Re: Jakie liceum wybrać???

ewcia137w25 napisa³/a:

witam ;) ) od kilku miesięcy mam poważny dylemat - jakie liceum wybrać?? :orany:
- lepsze, do którego muszę daleko dojeżdżać
czy
- gorsze (słabszy poziom) ale jest blisko ;) )

w przyszłości chciałbym być prawnikiem, więc wiadomo - lepsze... ale ten wiek dojrzewanie.! moim poważnym problemem są częste bóle głowy... i nie znoszę jazdy autobusami.!

także PrOSZÊ O POMOC.! :przestraszony:



Myślę że powinieneś wybrać taką szkołę aby móc spełnić swoje marzenie zawodu w przyszłości.Co do bólów głowy to powinieneś udać się do lekarza aby Cię skierował na badania ewentualnie przepisał jakieś lekarstwa.Myśle że z autobusami też sobie poradzisz to kwestia przełamania i przyzwyczajenia ;) )

:
Jezeli bedziesz chcial sie nauczyc to nauczysz sie w kazdej szkole nie wazne czy lepszej czy gorszej. Program i tak w kazdej szkole jest taki sam. Wiec jezeli w tym blizszym liceum jest profil,ktory Cie interesuje to ja bym wybrala to blizsze. Jednak decyzja oczywiscie nalezy do Ciebie.

:
Wybierz zawodówkę, po co się męczyć. Po studiach i tak nie znajdziesz roboty i będziesz sprzątać albo pracować fizycznie.

:

Dark Wizard napisa³/a:

Wybierz zawodówkę, po co się męczyć. Po studiach i tak nie znajdziesz roboty i będziesz sprzątać albo pracować fizycznie.



¦wietna rada,szczególnie,że dziewczyna marzy o studiach prawniczych.-.-

There is nothing to fear but fear itself.
:
Bez znajomości i tak nie znajdzie tam roboty ;d.

:

Dark Wizard napisa³/a:

Bez znajomości i tak nie znajdzie tam roboty ;d.



Nie wiadomo.Tak czy siak to nie powód żeby rezygnować z lepszego wykształcenia tym bardziej,że jeszcze pewnie kilka razy zmieni plany dotyczące studiów i nie koniecznie pójdzie na prawo.

There is nothing to fear but fear itself.
: Jakie liceum wybrać???
to tak -
co do bólów głowy to objeździłam wszystkich lekarzy w okolicy a nawet mama 'przywiozła' takiego z daleka ale to nic nie dało ;(( mam to już od kilku lat ... ale myślę że z czasem przejdzie ;) )

- a co do znajomości to martwić się nie muszęę .;]]]



ale i tak wszystkim dziękuję i dalej zachęcam do komentowania bo nadal mam mieszane uczucia ;) ))

a czasu coraz mniej ;///

Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB © phpBB Group