Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

aasiaa8123  

User

Nieśmiała postać



Do³±czy³a: 29 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-29, 07:48   Jakie studia po mat-geo??

Witam!
Jestem w klasie ekonomicznej i za bardzo nie wiem na jaki kierunek studiów chcę iść :kwasny: . Może macie jakieś propozycje... :-/
Zdaję rozszerzona: matmę; podstawa: polski, angielski i nad geografią myślę... :-/
Z góry dzięki :-)
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-07-29, 08:13   

aasiaa8123, na takie jakie będziesz chciała. Nikt za Ciebie nie zdecyduje, ani nie pomyśli. MUSISZ SAMA! Bo to nie jest wybór taki hop siup. Większość po roku stwierdza, że to nie są studia dla nich i woleli by to albo tamto. Więc się zastanów co chciałabyś robić w przyszłości i na takie studia pójdź.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-07-29, 08:54   

ja bylam w mat-gegr, zdawalam polak, angol, matme i gegre-wszystko na podstawie- i poszlam na turystyke i rekreacjÄ™.

Zależy co chcesz w życiu robic, sama musisz wybrać;) ja w ogole nie wiedzialam na co isc :P ale w koncu jakos tak mi sie Turystyka i rekreacja skojarzyla ze znajoma studiowala i pomyslalam ze nie takie glupie :p
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-07-29, 12:35   

aasiaa8123 napisa³/a:

Jestem w klasie ekonomicznej



Właśnie,więc może jakieś kierunki związane z ekonomią.

Wejdź sobie na stronę perspektywy.pl tam jest bogaty spis kierunków do studiowania oraz ich opis wybierz coś z tego :-P
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-07-29, 12:38   

Ludzie...oszaleli. Przecież nikt nie będzie Ci dyktował na jakie studia iść. To Twoja nauka, Twoje wykształcenie, Twoje studia i w końcu Twoje życie i Twoja przyszłość.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

aasiaa8123  

User

Nieśmiała postać



Do³±czy³a: 29 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-30, 07:09   

Mizantrop napisa³/a:

Ludzie...oszaleli. Przecież nikt nie będzie Ci dyktował na jakie studia iść. To Twoja nauka, Twoje wykształcenie, Twoje studia i w końcu Twoje życie i Twoja przyszłość.




Mi chodziło o jakąś podpowiedz, a nie np: ktoś napisze na forum idź na takie i takie studia i pójdę tam... :kwasny: Naprawdę nie mam zielonego pojęcia co robić dalej i chciałam usłyszeć co zrobili inni... i może ktoś podsunie ciekawy kierunek na który wcześniej nie zwracałam uwagi :-D
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-07-30, 07:44   

aasiaa8123 napisa³/a:

chciałam usłyszeć co zrobili inni... i może ktoś podsunie ciekawy kierunek na który wcześniej nie zwracałam uwagi


Zobacz sobie temat, w którym ludzie piszą na jakim kierunku są. Nie widzę sensu pisać tego drugi raz. Poza tym to nie problem wejść na stronę jakiejś uczelni i zobaczyć jakie kierunki oferuje.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Amelia  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 22 Mar 2009

Sk±d: bdg

   

Wys³any: 2010-07-30, 11:25   

Poprzeglądaj oferty uczelni, poradź się w szkole u Ośrodku Kariery- u mnie coś takiego było. Sama musisz podjąć taką decyzję, inny mogą ci tylko doradzić, podsunąć pomysł.
_________________
Wczoraj kwiatki sypała w kościele.
Dziś z kwiatków balsam smaruje po ciele.
 

truskawka17.18  

Wymiatacz

katarzyna


Wiek: 38

Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-07-30, 14:30   

polecam architekture ,geodezje ( mysle ,ze to dosc przyszlosciowe kierunki) .A tak w ogole to mysle ,ze sama wiesz ,co Cie interesuje .Nalepszym zaowodem bedzie taki ,ktory sie lubi i chyba w takowym tylko mozna byc najlepszym.Ciezko o to ,aby kierunek spelnial wszystkie wymogi: byl przyjemny ,ciekawy,Å‚atwy i przyszlosciowy.kazdy ma wady i zalety:)Ale zawsze warto przekalkulowac plusi i minusy;)
Ja za pozno podjelkam decyzje ,co do przedmiotow zdawanych na maturze i przez to nie udalo mi sie dostac na wymarzony kierunek ,bo wahalam sie czy tam dam rade i czy warto.:) Za rok mam zamiar poprawiac mature .A tak w ogole to bylam po profilu humanistycznym, zdawlam na maturze biologie a teraz dostalam sie na ekonomie;)
takze profil jaki sie wybralo 3 lata przed matura -to nie jest niz wazącego az tak na przyszlosci.Najwazniejszy jest jasno postawiony cel i wytrwałosc w jego osignieciu.Trzeba wiedziec czego sie chce.;)Masz rok -to dosc duzo czasu.Ale musisz podjac dezyje. I to jak najszybciej ,bo mozesz zalowac pozniej niezdecydowania.zdecydowac i tak musisz ,a czas jest tu Twoim wrogiem.pamietaj:)
 

aasiaa8123  

User

Nieśmiała postać



Do³±czy³a: 29 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-30, 21:14   

Kierunek na który wcześniej nie zwróciłam uwagi. :-/ Problem jest taki że jest tyle uczelni które oferują szeroki wachlarz kierunków że nie wiem który najlepiej wybrać więc chcę się poradzić... To że ktoś pisze na forum to nie znaczy że trzeba go od razu zjechać... Na forum też można się poradzić.

Niestety nie ma w szkole Ośrodka Kariery... Architektura to dobry pomysł ale nie za dobrze radzę sobie z rysunkami. Ale ten kierunek też biorę pod uwagę. :hyhy: No i szukam takiego kierunku żeby po studiach nie musiała siedzieć za biurkiem tylko pracować gdzieś w terenie... Tylko nie policjant... :-P
 

Amelia  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 22 Mar 2009

Sk±d: bdg

   

Wys³any: 2010-07-31, 12:00   

Architektura ? A chodzisz na rysunek juz gdzieś? Bo jak nie to byś musiała się bardzo spiąć, bo egzamin z rysunku jest chyba najważniejszym kryterium rekrutacji w przypadku tego kierunku.

W terenie? Geodezja, zwykła geografia, ochrona środowiska? A może budownictwo?
_________________
Wczoraj kwiatki sypała w kościele.
Dziś z kwiatków balsam smaruje po ciele.
 

aasiaa8123  

User

Nieśmiała postać



Do³±czy³a: 29 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-31, 19:17   

Jak już to budownictwo. Będę krzyczała na ludzi żeby dobrze słyszeli co mówię bo raczej jak powiem to mnie nie usłyszą :mrgreen: . A na żadne kursy nie chodzę... Nie stać mnie żeby na nie pójść... :zalamany:
 

okruszek  

User


Do³±czy³a: 10 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-08-10, 16:32   hmm

A może geodezja i kartografia? Podobno dobrą kadrę maja na Uczelni Warszawskiej. Studia płatne, ale w sumie, za które studia w dzisiejszych czasach nie trzeba płacić...
 

paluszka  

User



Do³±czy³a: 26 Mar 2011

   

Wys³any: 2014-08-24, 09:18   

ja po ukończeniu profilu matematycznego poszłam na finanse i rachunkowość na WSB w Poznaniu, po drugim roku juz pracowałam :)
 

kanrunka  

Stały User



Do³±czy³: 11 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-08-25, 11:09   

i tak jest najlepiej. Nie ma co odkładać pracy na po studiach
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com