Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

malinowa1  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 15 Maj 2009

   

Wys³any: 2011-01-11, 20:03   

A czy nie myslicie ze dobrym sposobem na dobry kierunek studiów jest po prostu spojrzenie na to jakich specjalistów sie poszukuje na rynku pracy,aby ewentualnie móc w trakcie studiów iść na praktyki a potem bez problemów zdobyc upragniony zawód.
 

bootl  

User


ImiÄ™: Beata

Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-05, 11:17   

A zastanawaiając się nad kierunkeim studiów wypełnialiście jakieś testy predyspozycji zawodowych, żeby sie mniej więcej zorientowac co kierunku w którym moznaby potem cos robić? w sieci jest sporo takich ale zazwyczaj sa płatne, tu jest taki na razie darmowy http://www.kluczdokariery...ebie-najlepszy/ , jakas promocja chyba ;) ale jak za darmo to warto spróbowac. Na końcu zamiast kodów trzeba wpisac 'kluczdokariery' i dostaniemy wynik, to tak żeby miec ogólne pojęcie

A co do fotografa, to jesli cie to interesuje to może spóbuj cos z grafiką, fotograf jak fotograf moze byc krucho z praca bo teraz co druga osoba się tym interesuje, a grafików potrzebuja i potrzebowac będą, a obrabiać zdjęcia tez sie tam nauczysz
 

weronikaa

User


Do³±czy³: 25 Cze 2011

   

Wys³any: 2012-03-13, 20:30   

Humanistyczne studia tez sa dla ludzi. Ja studniuje Administracje służbami porządku publicznego na Apeironie. Na roku mam praktycznie samych facetow :) Negocjacje, psychologia społęczna, porzadek publiczny... - ciekawe przedmioty w kazdym razie. Zawsze chcialam zostac policjantka i moze mi się w koncu uda po tych studiach. :)
 

Archeologia

User


Do³±czy³: 05 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-03-14, 18:18   

Hej, po wakacjach zaczynam studia - ale mam duży problem z wyborem kierunku.
Nie wyobrażam sobie studiowania czegoś, co w żaden sposób nie jest związane z moimi zainteresowaniami: kultury innych krajów, plemion, historia, podróżowanie, fotografia, archeologia - macie jakieś pomysły ?
 

Aparatka94  

Wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 17 Sie 2010

   

Wys³any: 2012-03-14, 19:02   

Zastanawiam się nad wyborem studiów, gdyż za 2 lata już maturka. Zastanawiam się pomiędzy dwoma kierunkami: finanse i rachunkowość oraz administracja. Waszym zdaniem, który z nich warto wybrać? I jeżeli może się orientujecie... ile powinnam mieć procent z matury z matmy? Powinnam pisać rozszerzoną? Jaka matura jest jeszcze potrzebna na tych kierunkach? Wos, geografia chyba odpada? Wystarczyło by gdybym miała maturę tylko z polskiego, matematyki i angielskiego czy nie bardzo?
I czy w ogóle warto myśleć o tych kierunkach w moim przypadku(średnio mnie to interesuje, a moja mata jest na średnim poziomie)?

ProszÄ™ o pomoc:)
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2012-03-23, 11:58   

Archeologia napisa³/a:

Hej, po wakacjach zaczynam studia - ale mam duży problem z wyborem kierunku.
Nie wyobrażam sobie studiowania czegoś, co w żaden sposób nie jest związane z moimi zainteresowaniami: kultury innych krajów, plemion, historia, podróżowanie, fotografia, archeologia - macie jakieś pomysły ?



To może etnologia, kulturoznawstwo, historia sztuki, turystyka, historia, dziennikarstwo?
_________________
meow
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2012-03-24, 19:08   

Archeologia proponuję Ci archeologię, bo jednak studenci mają szansę, a dwa że kumuluje to wszystkie Twoje zainteresowania bo możesz robić to wszystko. Lecz pamiętaj, że praca znajdzie się dla os. aktywnie jej szukających i dobrze wybieraj specjalizację. Dla nurkujących pracy jest naprawdę dużo i od średniowiecza. Tak patrzę na to co destruktywna Ci proponuje. Popieram historię sztuki, turystykę, dziennikarstwo. Historię zależy... W dziennikarstwie możesz skupić się w art. na swoich zainteresowaniach :)

Aparatka94 szczerze wymagania co do matur są bardzo różne zależy od miasta i uczelni. Finanse i rachunkowość chyba mają większe perspektywy, ale nie upieram się. Generalnie tak słyszałam, że roz. matma, geografia, wos lub historia (takie wymienniki) ale Ty weź sprawdź to... niekiedy wymagają więcej przedmiotów dodatkowych niż jedno szczególnie na administracji.
 

kaniedzka

User


ImiÄ™: kaniedzka

Do³±czy³: 06 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-04-06, 15:48   

Ekonomia labo ksiÄ™gowość i rachunkowość… może wydaje siÄ™ to nudne na pierwszy rzut oka, ale wszystkie firmy potrzebujÄ… ksiÄ™gowych. Poza tym wiesz jak rozliczyć pit 38 2012 i inne druki i możesz dorobić sobie, rozliczajÄ…c ludzi za kasÄ™. Otworzenie wÅ‚asnego biznesu to tez nic trudnego. Mój brat już na ostatnim roku ksiÄ™gowoÅ›ci otworzyÅ‚ firmÄ™ :)
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-04-06, 18:13   

Ja właśnie studiuję rachunkowość i też uważam, że to dobry wybór. Co jak co, ale księgowanie to dziedzina, w której zawsze będą potrzebni pracownicy, bo każda firma musi zaksiegowywać wszystkie operacje gospodarcze... A czy to nudne? Jedni powiedzą, że tak, inni, że nie. Wszystko zależy od upodobań. Ja jestem dopiero na pierwszym roku, więc za wiele powiedzieć nie mogę ;)
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2012-04-08, 21:49   

destrukcyjna napisa³/a:

Archeologia napisa³/a:

Hej, po wakacjach zaczynam studia - ale mam duży problem z wyborem kierunku.
Nie wyobrażam sobie studiowania czegoś, co w żaden sposób nie jest związane z moimi zainteresowaniami: kultury innych krajów, plemion, historia, podróżowanie, fotografia, archeologia - macie jakieś pomysły ?



To może etnologia, kulturoznawstwo, historia sztuki, turystyka, historia, dziennikarstwo?



Kierunki bez żadnej ciekawej przyszłości. Bardzo niepewne.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2012-04-08, 23:38   

Damn napisa³/a:

destrukcyjna napisał/a:
Archeologia napisał/a:
Hej, po wakacjach zaczynam studia - ale mam duży problem z wyborem kierunku.
Nie wyobrażam sobie studiowania czegoś, co w żaden sposób nie jest związane z moimi zainteresowaniami: kultury innych krajów, plemion, historia, podróżowanie, fotografia, archeologia - macie jakieś pomysły ?


To może etnologia, kulturoznawstwo, historia sztuki, turystyka, historia, dziennikarstwo?


Kierunki bez żadnej ciekawej przyszłości. Bardzo niepewne.



Nie całkiem prawda. To już kwestia starania się.. i odpowiednich decyzji
 

cala_w_trawie  

Hiper wymiatacz

alternatywna



ImiÄ™: Anet

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Lut 2012

Sk±d: z lubelskiej wsi

   

Wys³any: 2012-04-09, 10:57   

Damn napisa³/a:

Kierunki bez żadnej ciekawej przyszłości. Bardzo niepewne.


Niepewne, ale niewątpliwie z ciekawą przyszłością.
 

Syndrom  

Stały User

The Blues!



ImiÄ™: Maciej

Do³±czy³: 08 Kwi 2012

Sk±d: Bromberg

   

Wys³any: 2012-04-12, 21:44   

Damn napisa³/a:

destrukcyjna napisa³/a:

Archeologia napisa³/a:

Hej, po wakacjach zaczynam studia - ale mam duży problem z wyborem kierunku.
Nie wyobrażam sobie studiowania czegoś, co w żaden sposób nie jest związane z moimi zainteresowaniami: kultury innych krajów, plemion, historia, podróżowanie, fotografia, archeologia - macie jakieś pomysły ?



To może etnologia, kulturoznawstwo, historia sztuki, turystyka, historia, dziennikarstwo?



Kierunki bez żadnej ciekawej przyszłości. Bardzo niepewne.



Mówisz,że bez przyszłości? Studiuje turystykę i rekreacje i tak nie myślę.
Specjalnie dla Ciebie poszukałem w necie i w starym zeszycie parę danych:

Liczba podróży turystycznych (2010r.)
¦wiat - 880,0 mln
Europa - 459,7 mln (52,2%)

Wpływy z turystyki w 2009
¦wiat - 852,0 mld USD
Europa - 413,3 mld USD (48,5%)

Po raz 1 zanotowano spadek (wzrost zahamowania) tendencji wzrostowej ruchu turystycznego w 2001r. (w związku z 11 września)

Zapraszam na stronę UNWTO (¦wiatowa Organizacja Turystyczna)
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-04-13, 16:43   

Damn napisa³/a:

Kierunki bez żadnej ciekawej przyszłości.



Biorąc pod uwagę, że etnolodzy/antropolodzy kulturowi i reszta tej wesołej gromadki co kilkanaście lat przewartościowuje podstawowe założenia swojej dyscypliny, to faktycznie żadnej w tym przyszłości. ^^

wicprze napisa³/a:

Myślę nad polonistyką na UJ, orientujecie sie na ile procent trzeba napisać maturę by się tam dostać?



Nie ma czegoś takiego, jak jedna polonistyka na UJ. Wydział polonistyki otwiera co roku rekrutację na 4 różne specjalizację, które funkcjonują jako odrębne studia. Ciężko mi to wytłumaczyć. Pewnie tak jest dlatego, że każda aplikacja, to 75 złotych dla wydziału. Ostatni rok płacenia hajsu wyzyskiwaczom ^^

£atwiej sobie to obczaisz tutaj:

https://www.erk.uj.edu.pl/studia/lista

Im mniejszy limit przyjęć, tym trudniej się dostać. Na komparatystykę 60-70% z rozszerzenia powinno wystarczyć bez problemu. Najgorzej na edytorstwo. Osobiście polecałbym, jeżeli interesuje Cię literatura sama w sobie, właśnie komparatystykę. Uprawnienia pedagogiczne można zdobyć w darmowym studium pedagogicznym UJ.

Jak z każdymi studiami humanistycznymi. Oferują one dużo, ale korzysta z tego może 10% studentów.

Tutaj dużo informacji na temat zajęć : )

http://www.polonistyka.uj...dia-stacjonarne

A jeżeli skopiujesz nazwę zajęć do rubryki przedmioty w usosie (link niżej), to może Ci się uda wyszukać jeszcze więcej info. Czasem całe syllabusy i tak dalej.

https://www.usosweb.uj.ed...og2/index%28%29

Do zobaczenia na Gołębiej! :-)
_________________
#truestory
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-04-13, 17:01   

Widzę, że wciąż stosunkowo mało osób decyduje się na kierunki medyczne. Dziwi mnie to nieco, bo stara kadra się wykrusza - praca będzie. Ludzie zawsze będą chorować - praca będzie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com