Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

ariadne

User

Wysłany: 2016-07-27, 14:25   

Cytat:

Techniczne ok, ale medycyna? Realia nie są takie jak w serialach. Przynajmniej przez kilka/kilkanaście lat.

Generalnie stereotypowa gadka.

To prawda. Ja uważam, że takie studia to tylko dla ludzi, których pasją jest medycyna i którzy są gotowi na ciągłe poszerzanie wiedzy. I którzy potrafią zachować zimną krew w niektórych sytuacjach. A jak ktoś idzie na ten kierunek, bo "mogą być dobre pieniądze po tym"... Cóż, nie chcę tego skomentować.

Daria_Aa  

User

Imię: Daria

Wysłany: 2016-07-28, 14:49   

ja na początku rozważałam medycynę, ale uznałam, że to jednak nie dla mnie... mimo to nie chciałam rezygnować z pracy, jaką włożyłam w naukę na profilu bio-chem. lubię pomagać ludziom i zawsze wolałam biologię od chemii, więc wybrałam fizjoterapię. składałam papiery na kilka uczelni, ale koniec końców padło na Wyższą Szkołę Biznesu i jestem bardzo zadowolona. myślę, że to lepszy wybór niż niektóre publiczne uczelnie. tu przynajmniej nie ma chaosu w dziekanacie (na ŚUM panie z dziekanatu były bardzo nieuprzejme i niepomocne), no i wykładowcy są bardzo doświadczeni i fajnie prowadzą zajęcia. myślę o tym, żeby w przyszłości zrobić na WSB jakąś podyplomówkę związaną z moim kierunkiem, no ale to zobaczymy, mam jeszcze trochę czasu do namysłu. :D

aleksm

User

Wysłany: 2016-08-06, 10:39   

na pewno warto studiować informatykę, marketing i mam nadzieję że turystykę, bo to własnie studiuję. Jestem na WSTiE w Suchej Beskidzkiej, studia są fajne, ciekawe zajęcia, fajna kadra, ogromnym plusem jest to że robimy sobie poza zajęciami dodatkowe kursy, np. na pilota wycieczek czy wychowawce na koloniach, co zwiększy w jakiś sposób naszą atrakcyjność na rynku pracy.

ania213

Stały User

Wysłany: 2016-12-19, 17:25   

Przygotowuje się do matury . Z jakich podręczników korzystaliście?

DoktorJudym

User

Wysłany: 2016-12-29, 19:44   

Ja jestem na drugim roku prawa, lekko nie jest, ale spokojnie daje radę. Po studiach pracę raczej mam zagwarantowaną

akwarela  

Wymiatacz

Imię: Agnieszka

Wysłany: 2017-01-06, 18:47   

DoktorJudym napisał/a:

Ja jestem na drugim roku prawa, lekko nie jest, ale spokojnie daje radę. Po studiach pracę raczej mam zagwarantowaną

Buhaha jeden z najbardziej masowych kierunków w tym kraju, co roku konczą go tysiące osób. Dostan się na aplikację, to pogadamy.

philosophus  

Pogromca postów

Wysłany: 2017-01-07, 21:42   

DoktorJudym napisał/a:

Po studiach pracę raczej mam zagwarantowaną

Czyś ty zwariował? Prawnicy się ogłaszają na słupach, a ty mówisz o zagwarantowanej pracy?
O ile nie masz ojca z kancelarią to zapomnij o pracy po prawie. Prawników od lat szkoli się o wiele za dużo w stosunku do potrzeb (za wyjątkiem sędziów, ale to osobna bajka i problem jest tylko chwilowy). Perspektywy pewnie trochę lepsze niż po politologii czy socjologii, ale bardzo słabo i nie da się z tym wyjechać za granicę bo uczysz się prawa polskiego. W dodatku szykuj się na to, że bardzo niechętnie będą Cię widzieć przy aplikacjach na prace fizyczne, bo będą się bali że rzucisz robotę przy pierwszej okazji. Ogólnie rzecz biorąc, czeka cię sporo nerwów, ciężkiej pracy i zgryzoty, a i tak skończy się na płacy minimalnej przez pierwszych 5-10 lat (o ile w ogóle nie wypadniesz z rynku).

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!

alex4

User

Wysłany: 2017-01-30, 15:52   

Ja to myślę o jakichś studiach humanistycznych, po których znajdę pracę. Niewielki wybór chyba :), ale jest kilka takich kierunków. Moja siostra zachwala pracę socjalną, studiuje ją w WSP im. Korczaka. Pracownicy socjalni podobno poszukiwani są w Polsce i w wielu innych krajach europejskich i to się najbliższej przyszłości nie zmieni. Zastanawiam się też nad polityką społeczną. Chyba trochę niedoceniane studia, mimo że jest popyt na specjalistów od rozwiązywania problemów społecznych (demografia, uchodźcy, polityka rodzinna, ochrona zdrowia, polityka mieszkaniowa).

jabol  

User

Wysłany: 2017-02-03, 16:31   

W korporacjach jest sporo ofert dla ludzi po studiach z psychologi, także można je wziąć pod uwagę

sucessboy

User

Ostrzeżeń:
 6/3/6

Wysłany: 2017-03-18, 13:00   

Najlepiej takie, które w przyszłości zapewnią Ci dobrą pracę. Myślę, że za kilka lat większość społeczeństwa będzie potrzebować pomocy psychoterapeutów. Studia nie są najprostsze i często, aby zdobyć pracę w zawodzie trzeba odbyć staże takie, jak ten: https://psychomedic.pl/staz-dla-psychologow-psycholog-praktyk/ - jednakże uważam, że warto.

agnes_m

User

Wysłany: 2017-03-27, 10:57   

Też jestem w podobnej sytuacji, bo teraz matura, a w październiku mam nadzieję zacznę studia. Wiem już na co chcę składać papiery - chcę iść na Bezpieczeństwo wewnętrzne na WSP Chodkowskiej we Wrocławiu ;)

Balley

User

Wysłany: 2017-03-29, 12:46   

Ja podjęłam już decyzję i wybieram się od października na zarządzanie, na specjalizację transport-spedycja-logistyka studia licencjackie http://www.uth.edu.pl/ofe...a-logistyka-tsl Była to dość trudna decyzja, ale mam znajomych na tym kierunku, którzy przekonali mnie, że to dobry wybór. Mają ciekawe przedmioty praktyczne, które są przydatne później w pracy zawodowej. Dodatkowo jest drugi stopień dla tego kierunku, dzięki czemu można mieć tytuł magistra.

elabarbara

User

Wysłany: 2017-04-07, 17:46   

Hejka to na jakie studia się zdecyduje zależy od Ciebie. Każdy ma swoje poglądy chodzą na studia dziennie zaoczne itd. Ja wybrałam wygodną formę edukacji czyli studia ekonomiczne online. A dlaczego bo nie chciałam rezygnować z pracy. Ekonomia jest kierunkiem interdyscyplinarnym, ponieważ czerpie w swej nauce z dorobku – nauk o zarządzaniu, prawa, socjologii oraz finansów i księgowości. I po ukończeniu studiów chcę pracować już w zawodzie.

geniszka

User

Wysłany: 2017-04-20, 13:01   

Oczywiście, to wszystko zależy od preferencji. Sama miałam taki dylemat po zakończeniu szkoły średniej, ale serce podyktowało mi studia psychologiczne. To był trafny wybór jak się okazało, bo bardzo dobrze odnalazłam się w zawodzie. Nie ukrywam, że dużo pracy w to włożyłam, ale było warto. Wkrótce też rozpocznę kurs psychoterapii w Centrum CBT-EDU, po jego ukończeniu będę mogła ubiegać się o certyfikat terapeuty PTTPB , co będzie bardzo dużym krokiem w mojej karierze zawodowej.

philosophus  

Pogromca postów

Wysłany: 2017-04-20, 13:35   

Niech ktoś powstrzyma te spamboty!

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com