Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Daria_Aa  

User


Imię: Daria

Wiek: 22

Dołączyła: 28 Lip 2016

   

Wysłany: 2016-07-28, 14:49   

ja na początku rozważałam medycynę, ale uznałam, że to jednak nie dla mnie... mimo to nie chciałam rezygnować z pracy, jaką włożyłam w naukę na profilu bio-chem. lubię pomagać ludziom i zawsze wolałam biologię od chemii, więc wybrałam fizjoterapię. składałam papiery na kilka uczelni, ale koniec końców padło na Wyższą Szkołę Biznesu i jestem bardzo zadowolona. myślę, że to lepszy wybór niż niektóre publiczne uczelnie. tu przynajmniej nie ma chaosu w dziekanacie (na ŚUM panie z dziekanatu były bardzo nieuprzejme i niepomocne), no i wykładowcy są bardzo doświadczeni i fajnie prowadzą zajęcia. myślę o tym, żeby w przyszłości zrobić na WSB jakąś podyplomówkę związaną z moim kierunkiem, no ale to zobaczymy, mam jeszcze trochę czasu do namysłu. :D
 

aleksm

User


Dołączył: 06 Sie 2016

   

Wysłany: 2016-08-06, 10:39   

na pewno warto studiować informatykę, marketing i mam nadzieję że turystykę, bo to własnie studiuję. Jestem na WSTiE w Suchej Beskidzkiej, studia są fajne, ciekawe zajęcia, fajna kadra, ogromnym plusem jest to że robimy sobie poza zajęciami dodatkowe kursy, np. na pilota wycieczek czy wychowawce na koloniach, co zwiększy w jakiś sposób naszą atrakcyjność na rynku pracy.
 

ania213

Stały User


Dołączył: 20 Sie 2016

   

Wysłany: 2016-12-19, 17:25   

Przygotowuje się do matury . Z jakich podręczników korzystaliście?
 

DoktorJudym

User


Dołączył: 27 Gru 2016

   

Wysłany: 2016-12-29, 19:44   

Ja jestem na drugim roku prawa, lekko nie jest, ale spokojnie daje radę. Po studiach pracę raczej mam zagwarantowaną
 

akwarela  

WymiataczImię: Agnieszka

Dołączyła: 10 Lis 2011

Skąd: Warszawa

   

Wysłany: 2017-01-06, 18:47   

DoktorJudym napisał/a:

Ja jestem na drugim roku prawa, lekko nie jest, ale spokojnie daje radę. Po studiach pracę raczej mam zagwarantowanąBuhaha jeden z najbardziej masowych kierunków w tym kraju, co roku konczą go tysiące osób. Dostan się na aplikację, to pogadamy.
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2017-01-07, 21:42   

DoktorJudym napisał/a:

Po studiach pracę raczej mam zagwarantowanąCzyś ty zwariował? Prawnicy się ogłaszają na słupach, a ty mówisz o zagwarantowanej pracy?
O ile nie masz ojca z kancelarią to zapomnij o pracy po prawie. Prawników od lat szkoli się o wiele za dużo w stosunku do potrzeb (za wyjątkiem sędziów, ale to osobna bajka i problem jest tylko chwilowy). Perspektywy pewnie trochę lepsze niż po politologii czy socjologii, ale bardzo słabo i nie da się z tym wyjechać za granicę bo uczysz się prawa polskiego. W dodatku szykuj się na to, że bardzo niechętnie będą Cię widzieć przy aplikacjach na prace fizyczne, bo będą się bali że rzucisz robotę przy pierwszej okazji. Ogólnie rzecz biorąc, czeka cię sporo nerwów, ciężkiej pracy i zgryzoty, a i tak skończy się na płacy minimalnej przez pierwszych 5-10 lat (o ile w ogóle nie wypadniesz z rynku).
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

alex4

User


Dołączył: 30 Sty 2017

   

Wysłany: 2017-01-30, 15:52   

Ja to myślę o jakichś studiach humanistycznych, po których znajdę pracę. Niewielki wybór chyba :), ale jest kilka takich kierunków. Moja siostra zachwala pracę socjalną, studiuje ją w WSP im. Korczaka. Pracownicy socjalni podobno poszukiwani są w Polsce i w wielu innych krajach europejskich i to się najbliższej przyszłości nie zmieni. Zastanawiam się też nad polityką społeczną. Chyba trochę niedoceniane studia, mimo że jest popyt na specjalistów od rozwiązywania problemów społecznych (demografia, uchodźcy, polityka rodzinna, ochrona zdrowia, polityka mieszkaniowa).
 

agnes_m

User


Dołączył: 27 Mar 2017

   

Wysłany: 2017-03-27, 10:57   

Też jestem w podobnej sytuacji, bo teraz matura, a w październiku mam nadzieję zacznę studia. Wiem już na co chcę składać papiery - chcę iść na Bezpieczeństwo wewnętrzne na WSP Chodkowskiej we Wrocławiu ;)
 

Balley

User


Dołączył: 30 Mar 2016

   

Wysłany: 2017-03-29, 12:46   

Ja podjęłam już decyzję i wybieram się od października na zarządzanie, na specjalizację transport-spedycja-logistyka studia licencjackie http://www.uth.edu.pl/ofe...a-logistyka-tsl Była to dość trudna decyzja, ale mam znajomych na tym kierunku, którzy przekonali mnie, że to dobry wybór. Mają ciekawe przedmioty praktyczne, które są przydatne później w pracy zawodowej. Dodatkowo jest drugi stopień dla tego kierunku, dzięki czemu można mieć tytuł magistra.
 

elabarbara

User


Dołączył: 07 Kwi 2017

   

Wysłany: 2017-04-07, 17:46   

Hejka to na jakie studia się zdecyduje zależy od Ciebie. Każdy ma swoje poglądy chodzą na studia dziennie zaoczne itd. Ja wybrałam wygodną formę edukacji czyli studia ekonomiczne online. A dlaczego bo nie chciałam rezygnować z pracy. Ekonomia jest kierunkiem interdyscyplinarnym, ponieważ czerpie w swej nauce z dorobku – nauk o zarządzaniu, prawa, socjologii oraz finansów i księgowości. I po ukończeniu studiów chcę pracować już w zawodzie.
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2017-04-20, 13:35   

Niech ktoś powstrzyma te spamboty!
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

klaudia2882  

User


Dołączyła: 05 Cze 2013

   

Wysłany: 2017-04-28, 13:26   

tez kiedyś myślałam o kursie pryschoterapeuty, a skonczyłam na szkole wizażu i na tym kończy się moja kariera naukowa :) ale bardzo lubię swoją wybraną drogę :)
 

RadekB  

User


Dołączył: 16 Maj 2017

   

Wysłany: 2017-05-16, 12:40   

Ja wybieram się teraz na psychoterroryzm studia magisterskie, licencjat robiłem z administracji, zamierzam starać się o przyjęcie do wojska. Myślę, że uzyskam za to dodatkowe punkty przy rekrutacji a poza tym tematyka jest bardzo ciekawa, jeśli kogoś interesuje to tutaj można zgłębić temat: http://http://www.uth.edu...psychoterroryzm.
 

dorota_k

Mega wymiataczDołączył: 04 Lut 2009

   

Wysłany: 2017-05-25, 09:13   

Myśle o powrocie na studia, nie robiłam magisterki, ale teraz czuję niedosyt ;) Na wsb nie ma teraz wpisowego, więc może logistyka?
_________________
:)
 

czarnycat  

UserImię: Paulina

Wiek: 20

Dołączyła: 07 Wrz 2017

Skąd: Poznań

   

Wysłany: 2017-09-07, 14:04   

Ja chciałam iść na romanistykę, pomimo tego, że nie zdawałam francuskiego na maturze (tylko oba poziomy z angielskiego), ale nie był wymagany przy rekrutacji. Uwielbiam francuski i chciałam się z nim związać, ale nie dostałam się na kierunek, a nie chciałam wyjeżdżać do innego miasta. Koniec końców wylądowałam na ekonomii i na razie nie jest najgorzej, choć daleko od moich planów. Kto wie, co z tego wyniknie. Generalnie widzę, że teraz przeważają techniczne kierunki, w sumie sama żałuję, że nie ogarniałam bardziej fizyki czy matmy, bo sama bym poszła na polibudę.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com