Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

orelka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 06 Mar 2009

   

Wys³any: 2016-01-05, 09:11   

Zerknij na polisę w generali, oni tam ubezpieczają sprzęt i zapewniają leczenie nawet w prywatnych w placówkach
 

Soniar  

User


Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Sty 2016

   

Wys³any: 2016-01-14, 00:13   

Ja mam wykuione dodatkowe ubezpieczenie w firmie w której pracuje i też w razie czego ma prywatne leczenie.
 

zbyhu  

User


Do³±czy³: 19 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2016-05-20, 18:12   

firm ubezpieczających jest wiele więc wybierać jest z czego. Ja korzystam z Compensy.
 

Ignacy

User


Do³±czy³: 05 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-05-22, 22:24   

Czym się kierowałeś wybierając właśnie tą firmę?
 

Jacek007

User


Do³±czy³: 24 Wrz 2015

   

Wys³any: 2016-05-24, 13:24   

Sprawdź w takim razie to http://www.bestpolisa.pl/...enie-mieszkania ja korzystam do chwili obecnej, wycena spoko i ofertę też mi fajną przygotowali. Mam w pakiecie ubezpieczenie na auto i mieszkanie. Z tego co się orientuję mają także inne np na podróż itp. Pozdrawiam!
 

zbyhu  

User


Do³±czy³: 19 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2016-06-08, 16:04   

Ignacy napisa³/a:

Czym się kierowałeś wybierając właśnie tą firmę?


wybór padł na tą firmę z prostego względu. Mam dobre doświadczenie z Compensą.
 

Muszkieter  

Stały User


ImiÄ™: Maciej

Do³±czy³: 24 Kwi 2016

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-08-27, 11:07   

Przy wyborze ubezpieczenia należy poświęcić jednak trochę czasu.
Przede wszystkim zastanów się, jakiej ochrony oczekujesz i co ubezpieczasz.
No nie kieruj się tylko i wyłącznie ceną!
PoÅ›więć nieco czasu i przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia ( zwane przez agentów ubezpieczeniowych „OchranidupkÄ…”, bo chroniÄ… głównie firmy ubezpieczeniowe przed wypÅ‚atÄ… odszkodowania).
Sprawdź, ile i gdzie dana firma ma swoich własnych oddziałów czy biur. Wiele firm sprzedaje polisy przez Internet, albo przez agentów. Agenci nie przyjmują zgłoszeń dot. szkód. Może się okazać, że likwidator danej firmy ma do Ciebie kilkaset kilometrów i będziesz długo czekał.
A teraz kilka przykładów.
1. Masz ponad 26 lat, ubezpieczasz samochód OC/AC/NNW. Masz duże zniżki za bezszkodowość, więc polisa wychodzi taniej, niż w innej firmie. Ale masz też latorośl, lub dziewczynę/chłopaka, który nie ma 26 lat. Możesz zgłosić taką osobę do ubezpieczenia i wtedy zapłacisz o 20-25 % wyższą składkę. Jeżeli tego nie zrobisz, a kierowca poniżej 26 roku rozbije Twój samochód, musisz się liczyć z udziałem własnym 20-25%, a niektóre firmy dodają do tego minimalny udział to 2000 zł. Oznacza to, że nie dostaniesz pełnego odszkodowania. Wykupując AC tylko na siebie, oszczędzasz 200-330 zł, ale w razie szkody tracisz kilka tysięcy.
Jest jedna firma, która nie stosuje takiego udziału. Masz na siebie samochód, dzieciak Ci go rozwalił, dostajesz pełne odszkodowanie ( nie będą podawał nazwy firmy, nie chce robić reklamy).
2. Wszystkie firmy zastrzegają w OWU, że nie odpowiadają za szkody w AC spowodowane zassaniem wody przez silnik. Innymi słowy mówiąc, jak wjedziesz w jezioro na jezdni po ulewie i Twój silnik zassie wody, masz przechlapane. Koszty naprawy są ogromne.
I znowu tylko jedna firma ma to w standardzie AC ( w innych nie można tego dokupić nawet jako opcji)
3. Ubezpieczasz mieszkanie i wszystko co w nim. Sprawdź, czy firma ubezpieczajÄ…ca nie stosuje klauzuli tzw. „niedoubezpieczenia”.
Polega to na tym: wszystko co masz w mieszkaniu, elementy staÅ‚e (tynki, glazura, wykÅ‚adzina, wbudowane szafy, wbudowany sprzÄ™t AGD, wanna, kabina prysznicowa itd.) oraz ruchomoÅ›ci (meble, sprzÄ™t RTV, AGD, ciuchy itd.) warte sÄ… 100.000 zÅ‚. Chcesz zaoszczÄ™dzić na cenie ubezpieczenia i ubezpieczasz to wszystko na 50.000 zÅ‚. Wybucha pożar i wszystko idzie z dymem. ZgÅ‚aszasz szkodÄ™ i wymieniasz straty, podajÄ…c sumÄ™ 100.000. Liczysz na 50.000 zÅ‚ odszkodowania. Ale Twoja firma (w OWU) zapisaÅ‚a klauzulÄ™ „niedoubezpieczenia” i stwierdza, że ubezpieczyÅ‚eÅ› tylko 50% wartoÅ›ci swojego mienia, w zwiÄ…zku z tym wypÅ‚aca Ci 50% sumy ubezpieczenia, czyli tylko 25.000 zÅ‚. (Zgodnie z prawem)
Takich przykładów można mnożyć.
Zwróć też uwagę, czy Twój agent poświęca Ci sporo uwagi i swojego czasu, czy tylko chce na szybko wystawić Ci polisę. Takiego olej.
Nim zdecydujesz się na wykupienie polisy, poproś o ofertę ( propozycję) ubezpieczenia na piśmie / mailem i KONIECZNIE przeczytaj OWU. To jest upierdliwe, ale może Ci zaoszczędzić sporo kasy.
Nie kieruj się jedynie ceną, bo może się okazać, że trochę droższe ubezpieczenie w innej firmie jest bardziej kompleksowe i wychodzi taniej, niż gdybyś do taniego ubezpieczenia dokupił opcje.

Praktycznie codziennie w swoje pracy agenta ubezpieczeniowego spotykam się z klientami, których interesuje głównie cena. Często poświęcam im nawet godzinę i dłużej, tłumacząc różnice pomiędzy ofertami różnych firm i dobierając najlepsze warianty, niekoniecznie najdroższe.

Masz jakieÅ› pytania – pisz na PW. ChÄ™tnie odpowiem nawet, jeżeli z góry bÄ™dÄ™ wiedziaÅ‚, że nie sprzedam Ci polisy :-P
_________________
La vie est dure et les femmes sont cheres, et les enfants facile a faire.
 

malwa963

User


Do³±czy³: 08 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-09-08, 10:46   

A wiecie ile się czeka na wypłatę odszkodowania? Wiem, że długo, ale czy znacie terminy dla ubezpieczycieli?http://aeger.pl/brak-odpowiedzi-na-zgloszenie-szkody-z-oc-o-terminach-dla-ubezpieczycieli/
 

Muszkieter  

Stały User


ImiÄ™: Maciej

Do³±czy³: 24 Kwi 2016

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-09-08, 15:59   

Zgodnie z Ustawą o Ubezpieczeniach ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacenia odszkodowania w terminie 30 dni od daty zawiadomienia o szkodzie. W uzasadnionych przypadkach, ma prawo wydłużyć ten okres, ale musi o tym poinformować poszkodowanego na piśmie i uzasadnić.
Okres oczekiwania na odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, np. złamanie nogi, może być wydłużony do czasu zakończenia leczenia i rehabilitacji, bo dopiero wtedy można stwierdzić, jaką szkodę (trwały uszczerbek na zdrowiu) poniósł poszkodowany.
Gdy zachodzi podejrzenie o wyłudzenie odszkodowania jest to tez uzasadniona przesłanka do odroczenia wypłaty.
_________________
La vie est dure et les femmes sont cheres, et les enfants facile a faire.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2016-11-27, 19:14   

Cytat:

Bardzo fajne są teraz te sposoby załatwiania formalności online, szybko i bezproblemowo. :)


online można sobie poczytać, porównać itd, ale ostatecznie trzeba się spotkać twarzą w twarz z doradcą
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

klepa

User


Do³±czy³: 30 Sie 2016

   

Wys³any: 2016-11-27, 21:15   

Zalezy jakiego ubezpieczena człowiek szuka. Na narty? Na życie? Może na dziecko? Spory wybór jest na rynku, ale zależy czego dokładnie poszukujemy. Na życie to mogę polecić NN, bo się u nich ubzezpieczam od 5 lat i jest wszystko w porządku.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2016-11-27, 23:38   

klepa napisa³/a:

Zalezy jakiego ubezpieczena człowiek szuka. Na narty? Na życie? Może na dziecko? Spory wybór jest na rynku, ale zależy czego dokładnie poszukujemy. Na życie to mogę polecić NN, bo się u nich ubzezpieczam od 5 lat i jest wszystko w porządku.


ale jest w porzadku bo nie musiałaś jeszcze korzystać, problemy, jak trzeba kasę wypłacić, albo coś , a znasz szczegóły tej polisy co masz?
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

alex21  

User


ImiÄ™: Alex

Wiek: 30

Do³±czy³: 23 Lut 2016

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-11-28, 02:11   

CherryCherry napisa³/a:

klepa napisa³/a:

Zalezy jakiego ubezpieczena człowiek szuka. Na narty? Na życie? Może na dziecko? Spory wybór jest na rynku, ale zależy czego dokładnie poszukujemy. Na życie to mogę polecić NN, bo się u nich ubzezpieczam od 5 lat i jest wszystko w porządku.


ale jest w porzadku bo nie musiałaś jeszcze korzystać, problemy, jak trzeba kasę wypłacić, albo coś , a znasz szczegóły tej polisy co masz?



NN to nie jest jakiś tam krzak, więc jakoś bym się o wypłaty nie martwił... Teraz się mocno u nas reklamuję, więc może można jakąś rozsądną polisę znaleźć - pytanie tylko na co...
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2016-11-28, 22:36   

alex21 napisa³/a:

[
NN to nie jest jakiś tam krzak, więc jakoś bym się o wypłaty nie martwił... Teraz się mocno u nas reklamuję, więc może można jakąś rozsądną polisę znaleźć - pytanie tylko na co...

no jasne,na np. u nichz zawiesić składkę?
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

HappyBoy  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lut 2012

Sk±d: wirtual world

   

Wys³any: 2016-11-29, 16:52   

Cytat:

no jasne,na np. u nichz zawiesić składkę?

Wiem, że w przypaku Nationale nederlanden Sposób na przyszłość jets opcja zawieszenia składek kilka razy nawet. Moja przyjaciółka spotkała sie z agnetem w tej sprawie polisy na zycie dla całej rodziny raazem wraz z funduszem oszczędnoścowym , który est objety 100% ochroną kapitału, czyli masz gwarancję, ze nic nie stracisz, nie zjedzą cie opłaty albo dołki na giełdzie.
_________________
Szanujmy życie jest jedno.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com