Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-29, 19:01   

Patrycja7777 napisa³/a:

ak można powiedzieć o osobie która wprowadziła Kościół w 3 tysiąclecie ze jest mi obojętna?


Wystarczy, że kościół jest komuś obojętny
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-04-30, 12:03   

Kościoł to instytujcja, a papież to człowiek, to nie to samo, poza tym JPII był dla nas wszystkich jak ojciec, kiedy umarł to płakałam, bo było mi przykro, ze odszedl taki dobry czlowiek, a jeśli chodzi o afery pedofilskie to jest to broń przeciwników koscioła, a przeciez nikt nie jest doskonały.

A tak w odwołaniu do historii to wszyscy potępiaja kościół za inkwizycje ale smiercia konczyłysię tylko 3 wyroki na 100 procesów, a nikt nie powie o tym ilu duchownych zostału bestialsko zamordowanych podczas rewolucji francuskiej tylko za to, że pochodzili z duchowieństwa.
_________________
I sprzedajemy humanitarnie PolskÄ™ w dalszym ciÄ…gu. ~Roman Dmowski

Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę. ~Józef Stalin

Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam. ~Adolf Hitler
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-04-30, 13:12   

Iris66 napisa³/a:

a jeśli chodzi o afery pedofilskie to jest to broń przeciwników koscioła, a przeciez nikt nie jest doskonały.



Jak ja nienawidzę takiej czczej pisaniny. "Nikt ni jest doskonały" -> Czy to jest niby jakieś usprawiedliwienie? Tego się nie da uczynić, a fakt, że wielu księży wykorzystywało swój autorytet do popełniania przestępstwa pedofilii jest podwójnie ohydny. W dodatku negujesz jeden z aktualnych priorytetów Watykanu, którym jest walka z tym zboczeniem.

Prostactwo.

Iris66 napisa³/a:

nikt nie powie o tym ilu duchownych zostału bestialsko zamordowanych podczas rewolucji francuskiej tylko za to, że pochodzili z duchowieństwa.



Jak to nikt? Przecież to powszechnie znane fakty.
_________________
#truestory
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-04-30, 15:58   

Cóż, chodzę do kościoła, ale niektóre rzeczy w nim uważam za absurdalne. Jedną z nich jest fakt, że osoba (w tym przypadku JP II) nie jest błogosławiona, ale jutro po wypowiedzeniu jakiejś formułki już będzie, a miliony ludzi tego powodu zaleje się łzami i ogarnie je takie szczęście jak jeszcze nigdy. Groteska.
Jestem, jak większość osób tutaj z młodszego pokolenia i nie doświadczyłem ani nie zaobserwowałem bezpośrednio żadnego wpływu JP II na moje życie. Gdy dowiedziałem się o jego śmierci było mi smutno, ale patrząc z perspektywy czasu to był wpływ nagonki medialnej. Jest to dla mnie osoba raczej obojętna.
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-05-01, 00:01   

Iris66 napisa³/a:

A tak w odwołaniu do historii to wszyscy potępiaja kościół za inkwizycje ale smiercia konczyłysię tylko 3 wyroki na 100 procesów


SkÄ…d to wiesz?

Iris66 napisa³/a:

a przeciez nikt nie jest doskonały


To czemu "następce Boga" wybiera człowiek?
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-05-01, 11:53   

Cytat:

SkÄ…d to wiesz?


Są na to dowody. Kroniki, akta procesowe. Co prawda nie wiem czy ta liczba jest aż tak niska, ale rzeczywiście ogrom ofiar jest sporo przesadzony. Trzeba by też się pochylić nad prawem i jego rozwojem w tamtych czasach oraz siły perswazji ludu. Czytałem o tym jak inkwizytorzy uciekali przed ludnością, bo nie chcieli kogoś posłać na stos. Rzeczywistość tamta była bardziej skomplikowana od naszej i powiedzielibyśmy dzisiaj, że mniej cywilizowana. Mówi się też cały czas o winie KK w paleniu na stosach, a pomija się to, że o wile więcej spalili na stosach osób protestanci, którzy rzekomo stali w opozycji do KK i mieli być inni.

PS. Czy ktoś się orientuje czego patronem został. Jan Paweł II? Czy to dopiero po kanonizacji takie funkcje się dostaje? :]
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-05-01, 12:31   

Kiedyś czytałam o inkwizycji
 

TutajJestem  

Stały User



Do³±czy³a: 24 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-05-01, 12:54   

Jan Paweł II był naprawdę wielkim człowiekiem i kiedy umarł mimo, że byłam jeszcze dzieckiem, było mi naprawdę smutno. Tak jak po śmierci mojej prababci. Dzisiaj kiedy oglądałam uroczystości beatyfikacyjne to aż się rozpłakałam ze szczęścia. Zasługiwał na to i nie dlatego, że chodził na kremówki i wędrował po górach. Przede wszystkim dlatego, że potrafił wybaczyć swojemu niedoszłemu mordercy. A kto inny by tak zrobił? Dlatego, że dzięki niemu wiele ludzi uwierzyło w Kościół.
I przykro się robi czytając niektóre posty dla takich ludzi jak ja. Jak tak bardzo macie to gdzieś to nie wypowiadajcie się aż tak ostro na ten temat. I wy uważacie się za prawdziwych chrześcijan? Chyba nie? No cóż. To tyle.
_________________

 

Elementnieba  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 25 Kwi 2011

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-05-01, 17:01   

TutajJestem napisa³/a:

I wy uważacie się za prawdziwych chrześcijan? Chyba nie?


Nie wszyscy chrześcijanie uznają papieża ;)

[ Dodano: 2011-05-01, 18:05 ]

Isair napisa³/a:

ale rzeczywiście ogrom ofiar jest sporo przesadzony.


Tak naprawdę to nie wiadomo ile było ofiar, ja obstawiam liczby większe niż kościół ale mniejsze niż niektórzy historycy...

Isair napisa³/a:

a pomija się to, że o wile więcej spalili na stosach osób protestanci, którzy rzekomo stali w opozycji do KK i mieli być inni.


I tu także dokładnie nie wiadomo :-( z tego co wiem, protestanci w szczególności cięci byli na katolików.

Isair napisa³/a:

Czytałem o tym jak inkwizytorzy uciekali przed ludnością,


Autor Młota na Czarownice na przykład ;) ależ ta książka żniw nazbierała.
_________________
Prawda zależy od punktu widzenia drugiej osoby
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-05-01, 17:29   

Elementnieba napisa³/a:

I tu także dokładnie nie wiadomo :-( z tego co wiem, protestanci w szczególności cięci byli na katolików.


W szczególności to się lubowali w ściganiu czarownic.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-05-01, 17:38   

Dla mnie był jednym z niewielu duchownych, którzy żyli tak jak głosili w swoich kazaniach. Dla mnie był człowiekiem wielkim, głównie przez swoją normalność. Otworzył się na świat w przeciwieństwie, do poprzednich papieży. Bardzo go szanuję, mimo iż nie jestem wierzący.
 

Patrycja7777  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-05-03, 06:36   

a np. mam problem ze świętością niektórych ludzi m.in. z osobą ¦w. Stanisława

Co to uważasz że św. Stanisław Kostka nie powinien zostać świętym? Dlaczego?
przecież zasłużył...
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-05-03, 08:26   

Chodziło mi o ¦w. Stanisława Biskupa, którego relikwie spoczywają w katedrze Wawelskiej
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Patrycja7777  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-05-04, 15:12   

Chodziło mi o ¦w. Stanisława Biskupa, którego relikwie spoczywają w katedrze Wawelskiej A to przepraszam myślałam że chodziło Ci o Kostkę... A na temat św. Stanisława Biskupa nie wypowiadam nie wypowiadam się bo nie słyszałam za dużo na Jego temat, ale myślę ze jeśli jest ogłoszony świętym to na to zasłużył.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-05-04, 15:20   

Patrycja7777 napisa³/a:

ale myślę ze jeśli jest ogłoszony świętym to na to zasłużył.



Polecam się wgłębić w żywoty niektórych, zwłaszcza papieży. Czasem się można za głowę złapać, jacy ludzie są wynoszeni na ołtarze.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com