Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-23, 14:02   

Kiedyś sobie chciałem zbudować £adę VFTS i pomalować ją na czerwono ze złotym sierpem i młotem, ale co w takim UK byłoby odebrane jako dobry żart, to obawiam się że w Polsce ktoś by mi taki samochód zdemolował gdybym nieopatrznie zostawił go na ulicy.
 

Lampart  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-09-23, 15:05   

W sumie mam w nosie jakieś tam akcje dla biznesu. Na wsiach od wielu lat nikt już nie zbiera jabłek, miliony ton gnije pod drzewami w starych sadach, wiejskich ogródkach przy jeziorach, piaszczystych drogach lub polach. Jabłka ciężkie twarde smaczne tyle, że nie równe i czasami robak się trafi. Nikogo to nie interesuje bo przecie ważne są tylko te sztuczne "kulane maszynowo" napompowane chemią z wyglądu niczym bombki; równe i z takim samym wzorem.

Ja sklepowych jabłek, jakiś nie wiem z waty robionych, nie jadam - podobnie jak robaki - też ich nie jedzą głupie nie są. W domu mam zebrane z okolicznych ogórdków pół piwnicy jabłek i przetworów z nich. Tylko w ten weekend zebrałem kilka wiader.
_________________
http://pantherapardus.pl/ - Nowa strona Autora
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-24, 10:34   

Lampart napisa³/a:

Na wsiach od wielu lat nikt już nie zbiera jabłek, miliony ton gnije pod drzewami w starych sadach, wiejskich ogródkach przy jeziorach, piaszczystych drogach lub polach.


Obecnie na świecie mamy ponad 7 miliardów ludzi, lecz żywności produkujemy dla blisko 12 mld. Coś zmarnować przy takim rozrachunku się musi ;) A zresztą gdyby wieś mądra była, to mogłaby rozhulać jakiś interes. Samych jabłek się już tyle nie sprzeda, siła leży w przetwórstwie! No ale co się dziwić, jak polska wieś zacofana i wielki świat wolnego rynku rolnikowi zdaje się bardziej wrogiem, niż przyjacielem.

Jeśli o mnie idzie - nie zacząłem jabłek kupować na jakąś większą skalę, ponieważ u mnie w domu ogólnie panuje kult jabłek i wszelkich innych owoców, które można przetworzyć. W piwnicy mamy całe regały koncentratów, dżemów, przecierów, kompotów, kilka balonów wina domowego, itd. Jedyne co, to po embargu zacząłem pić częściej cydr.
 

Lampart  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-09-24, 19:07   

A co taka wieś miałaby zrobić? Wiesz ile kosztuje naturalne jabłko w skupie za kilogram - takie niewymiarowe i różnogatunkowe mieszane? Nie złotówki, a grosze może z 10 groszy będzie. Czyli za tonę 100 złotych. Musisz to zebrać na przyczepę uważać aby nie obić i jeszcze zawieźć ciągnikiem do skupu. Nie sądzisz chyba, ze rolnik posiadający trzy jabłonie będzie sam bawił się w przetwórstwo - szereg zezwoleń wymogów, a roboty w polu i zagrodzie i tak od groma.
_________________
http://pantherapardus.pl/ - Nowa strona Autora
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-25, 13:29   

No cóż, świat się zmienia, rolnik musi się przystosować, albo wymrzeć. Daleko mi do ludowca i jeżeli wieś wymiera na rzecz miast, to trudno, widocznie taki jest naturalny trend zmian socjoekonomicznych w kraju.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-09-25, 15:34   

Cytat:

1. Rugać to inaczej - karać, upominać.



No niemożliwe.
Zdziwiło mnie nie sformułowanie a samo to, że o mnie wspomniałeś.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-09-25, 15:50   

Damn napisa³/a:

Zdziwiło mnie nie sformułowanie a samo to, że o mnie wspomniałeś.


To było w afekcie, więcej nie wspomnę. :-D
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-25, 19:38   

HCNOPS napisa³/a:

No cóż, świat się zmienia, rolnik musi się przystosować, albo wymrzeć.



Wystarczy wprowadzić przepis, że nie wolno prowadzić produkcji rolnej i twierdzenie zostanie obalone.

Gdyby biurokracja była na tyle prosta, że przeciętny Zdzisław we wsi bez problemu by wszystko załatwił w godzinę miesięcznie, a koszt państwowy prowadzenia firmy wynosił np. 10zł na tydzień, a wymogi sanitarne też łatwe do spełnienia, to z pewnością przerobiono by znacznie więcej jabłek. Jest tylko kwestia tego, na ile trzeba ustawić kontrolę jakości, żeby uzyskać optymalny stosunek łatwości produkcji do jakości która nie zniechęcałaby klientów.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

caramella  

Stały User



ImiÄ™: Maria Elena

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Wrz 2014

Sk±d: je viens du sud

   

Wys³any: 2014-10-15, 18:12   

Generalnie wszelkie akcje w ktorych chodzi o 'zrobienie komus na zlosc' raczej do mnie nie przemawiaja. Nie lubie jakos bardzo jablek i w sumie jem ich malo, gdyby w akcji chodzilo o gruszki to chetnie bym sie przylaczyla ;)
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-10-18, 23:23   

caramella napisa³/a:

gdyby w akcji chodzilo o gruszki to chetnie bym sie przylaczyla ;)



o dokładnie, ja tak samo :-)
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2014-11-21, 00:23   

Pamiętam tę akcję, był na to wielki bum. Abstrahując od promocji polskich jabłek(bo to ta akcja miała na celu) to fajnie widzieć jak Polacy się jednoczą.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-21, 05:45   

Straho napisa³/a:

to fajnie widzieć jak Polacy się jednoczą.



Ciekawe kto i jakich Polaków jednoczy i przeciw czemu ??
 

Poczciwy Jojme

Wymiatacz



Do³±czy³: 09 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-11-21, 20:12   

Straho napisa³/a:

Pamiętam tę akcję, był na to wielki bum. Abstrahując od promocji polskich jabłek(bo to ta akcja miała na celu) to fajnie widzieć jak Polacy się jednoczą.



Od jakiegoś roku nie zjadłem jabłka, nie wypiłem soku jabłkowego ani niczego w tym stylu. Dlaczego? Bo nie lubię i mam to w dupie :v
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2014-11-24, 11:20   

Andrzej, chodziło wówczas o embargo na Polskie jabłka, które nałożyła na nas Rosja. Nie mów, że nie pamiętasz jak Polacy masowo jedli jabłka i pili cydr lubelski.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-24, 11:24   

Tresowanie małp i tyle.
Głupia i smutna akcja jak i z wylewaniem Ciechana, ale co tam, gawiedź musi mieć swoje "circenses". :->
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com