Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Natalia2390

User


Do³±czy³: 17 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-17, 15:53   Jestem w ciÄ…zy a mój facet siedzi w dÅ‚ugach

Witam. Mam 21 lat a mój facet 24. Jestem w 2 m-cu ciąży. Bardzo się cieszę i chce mieć tego dzidziusia, ale chłopak daje plamę po całej lini....Jako kobieta w ciązy potrzebuję teraz spokoju, wsparcia i stabilizacji. A niedawno dowiedziałam sie,że on ma 8 tys. długów...!!! i jak mam sie teraz nie denerwować i nie płakać skoro on nie ma teraz nawet na maszynkę do golenia a będzie musił z czegoś utrzymać dziecko?? Tłumaczyłam mu to na sto różnych sposobów,że jak wróci z pracy ( ma swoją firmę i to przez to ma te długi bo wkopał sie w umowę, która dla niego nie przewiduje żadnych normalnych pieniędzy a robotę musi skończyć)to niech znajdzie sobie jakąs fuchę żeby jak najszybciej oddać te pieniądze, a on sie tylko wypiera tym,że nie jest robotem i też chce odsapnąć....wogole nie dociera do niego fakt,że na dziecko trzeba wydawać mnóstwo pieniędzy. On ogólnie jest dobrym facetem, ja wiem,że nie zrobił tego specjalnie ale przeciez nie może tego tak zostawić i czekac na to,że ktoś mu to odpuści albo,że pieniądze mu same wpadną...czasami mam wrazenie jak on by chciał mi owiedzieć,że mam go zostawić w spokoju. Marudze mu i susze głowę jak sie tylko da i miło i oschło i wrednie ale nic nie skutkuje, a ja też nie mogę czekać na cud z nieba,że wkońcu zrozumia sam. Teraz musze patrzeć na to,żeby zapewnić swojemu maleństwu jak sie urodzi jakiś byt a nie każdy zarobiony pieniądz dawać mu to na paliwo to,żeby coś oddać....Chętnie mu pomagałam na początku i oddawałam kasę jak miałam...troszkę mi sie udało oddać bo dwójke znajomych mamy już z głowy ale to niecały tysiąc a on ani nie powiedział za to dziękuje, ani nie udowodnił w żaden sposób,że jest wdzięczny a sam też nie pokazał,że chce coś w tym kierunku zrobić...Jestem już tak rozszarpana przez emocje,że nie wiem czy go zostawić i zacząc radzic sobie samej czy dalej mu wałkować i wiecznie sie z nim przez to kłucić...Tak jak już mówiłam on tego nie chciał bo facet z którym podpisał umowę oszukał już wiele osób tylko niestety dowiedzieliśmy sie po czasie, ale już nie wiem co mam zrobić,żeby to do niego dotarło i żeby przestał żyć z dnia na dzień... :-/
 

Nekes  

Pogromca postów

MNML love



Do³±czy³: 14 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-06-17, 16:05   

Natalia2390 napisa³/a:

facet z którym podpisał umowę oszukał już wiele osób



Zgłosiliście to na policje ?
_________________
"We'll meet again
Don't know where
Don't know when
But I know
We'll meet again
Some sunny day"
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-06-17, 16:10   

Zgłosić może i zgłosili ale pieniędzy i tak nie odzyskaja... po twojej wypowiedzi widac że twój facet niezbyt sie przejął tym wszystkim co ma i generalnie jest obojętne...
Faktycznie czas żebyś dobrze się zastanowiła co dalej bo jak on tak będzie całe życie postepował to niewiele dobrego z tego wyniknie...
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-06-17, 16:43   

przemysl sobie wszystko jeszcze raz, przemysl plusy i minusy wychowywania samotnie a z nim, być może lepiej dla dziecka będzie jak bedziesz wychowywac je sama, a moze jak go zostawisz to sobie tez wszystko przemysli i zmadrzeje.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-06-17, 17:14   

Musisz postawić sprawę jasno, skoro olewa sytuację. Powiedz, że pomożesz mu się wygrzebać jeśli będzie tego chciał, a jak nie, to lepiej dla dziecka będzie, gdy się rozstaniecie. Może rodzice wam pomogą przez wzgląd na waszą niecodzienną sytuację. Ale trzeba coś z tym zrobić, nie czekać do rozwiązania.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

emka32  

User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-17, 18:16   

Zgadzam się z poprzednikami. Przemyśl sobie jeszcze raz wszystko na spokojnie, co jest dobre dla Ciebie i przede wszystkim dla Twojego dziecka. Czasem jest lepiej wychowywać samotnie, niż z kimś kto nawet nie potrafi o Ciebie zadbać. Oczywiście, pewnie masz dylemat, że dziecko może się przez to w jakiś sposób wychowywać bez ojca, ale to w niektórych sytuacjach może być lepsze.
A w ogóle może jakbyście rozstali się na jakiś czas, może do niego coś by dotarło i zrozumiałby powagę sytuacji.
Powodzenia :)
 

wolek14  

Hiper wymiatacz

Seksista;d



Wiek: 31

Do³±czy³: 18 Gru 2009

Sk±d: ok ¯ywca

   

Wys³any: 2010-06-17, 18:16   

¯e też akurat teraz Ci się to przytrafiło... Najgorszy moment na nadmiar stresu... Dziecko dobrze na tym nie wyjdzie... Jeżeli jest to dług u kogoś, a nie w jakiejś instytucji, to zawsze lepiej wziąć pożyczkę, i spłacać sobie na raty, niż jak byś miała komuś oddać na raz taką sumę. Przeanalizuj, czy dacie radę z aktualnymi zarobkami podołać spłacie kredytu w miesięcznych ratach ok 250-300zł. Nie napisałaś jak sytuacja z rodzicami, czy możesz liczyć na ich pomoc itd...
_________________
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...

Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...

10.08.2011r [*]
 

merryx3  

Hiper wymiatacz

no !



ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³a: 13 Lut 2009

Sk±d: no sk±d?

   

Wys³any: 2010-06-17, 19:26   

Postaw mu sprawę jasno, albo jakoś postara się znaleźć pieniądze i spłaci dług, albo na pewnien czas będziecie musieli się rozstać. W ciąży nie powinnaś denerować się, a on ciągle będzie narażał Cię na stres co nie wyjdzie Tobie jak i dziecku na dobre. Moim zdaniem warto postawić sprawę prosto niż potem gdy urodzi się dziecko mieć jakieś problemy finansowe.
_________________
Jesteś i zawsze będziesz częścią mojego życia. ;*

K. <3
 

AsoniL  

Stały User



Wiek: 35

Do³±czy³: 13 Cze 2010

Sk±d: ¦wiêtokrzyskie

   

Wys³any: 2010-06-17, 19:56   

merryx3 napisa³/a:

Postaw mu sprawę jasno, albo jakoś postara się znaleźć pieniądze i spłaci dług, albo na pewnien czas będziecie musieli się rozstać.


A może ona nie jest z nim tylko dla pieniędzy bo z Twojej wypowiedzi wynika tak jak ma kase to z nim bądź a jak nie ma to zostaw go ..
Według mnie powinnaś z nim szczerze porozmawiać
Przede wszystkim musisz dowiedzieć się czy to jego zachowanie jest tymczasowe czy on już taki jest . Bo jeżeli on nie będzie myślał o Tobie i dziecku na 1 miejscu to to nie ma sensu . Jeżeli jemu nie przeszkadza że ma długi to niestety ale uciekaj gdzie pieprz rośnie ja nie rozumie jak on sobie to teraz wyobraża spodziewacie się bobaska a on nie myśli by jak najszybciej wyjść na prostą tylko myśli by z dnia na dzień życie szło do przodu . Musisz z nim bardzo poważnie porozmawiać bo niestety życie płata nam różne figle ale wszystko da się jakoś naprawić oczywiście o ile się chce. Ponadto jeśli on nie wyjdzie z długów w szybkim czasie to naprawdę wam będzie ciężko bo w dzisiejszych czasach dziecko bardzo dużo kosztuje. Kolega wyżej napisał o kredycie i to nie byłby taki zły pomysł oczywiście jeżeli byście dali rade go spłacić i odsetki które narosną . Ale jeżeli Twój facet ma stalą pracę to powinno się udać chyba że jest budowlańcem wtedy może być lipa :kwasny:
_________________
http://w204.wrzuta.pl/aud...eczna_2011#none

http://pawnic14.wrzuta.pl..._bede_kawalerem
 

Norway  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 25 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-06-17, 19:57   

@merryx3
Ta i zostanie sama z dzieckiem bez pieniędzy.

@temat
Nie wiem. Dotrze do niego w końcu.
_________________
Czas dorosnąć..
 

Kasiula260  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-06-17, 20:18   

Natalia2390 napisa³/a:

musze patrzeć na to,żeby zapewnić swojemu maleństwu


Chyba Waszemu maleństwu.
Moim zdaniem dramatyzujesz, jesteś w drugim miesiącu ciąży, źle się czujesz, że nie możesz chodzić do pracy?
Jestem kobietą i pewnie będę się zachowywać tak jak Ty, będąc w ciąży, ale postaw się w jego sytuacji. Sama piszesz, że nie wpakował się w tarapaty bezmyślnie. Chciał zarobić dla Was...nie udało się. Pewnie, że nie można żyć bez jakichkolwiek pieniędzy...ale jeśli to miałby być powód do rozpadu związku, to co to za związek? :niepewny:
Wspieraj go, a nie ciągle narzekasz. Dla niego to pewnie znacznie trudniejsze niż dla Ciebie.
_________________
Droga miłości to najpiękniejsza droga w życiu... :*
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-06-17, 20:43   

Brak pieniędzy to jeszcze nie powód, aby się rozstawać i samotnie wychowywać dziecko. Zanim się urodzi minie jeszcze pół roku, wiele się przez ten czas może wydarzyć. Facet póki co nie jest do końca dojrzały. Podaruj mu śliczną kartkę z napisem " witamy w świecie dorosłych" bo nie da się inaczej. Nie ma ultimatum. MUSI się wziąć w garść i zacząć dbać o Ciebie i dziecko. Nawet, jakby miał być mini robotem, bez chwili odsapnięcia, bo jak czytałam, o to także ma pretensje. Trudno, takie życie. Odpocznie za kilka lat, jak się wszystko uspokoi. Niech płaci za swoją głupotę, skoro dał się wkręcić człowiekowi, który już kilku tak nabrał.

Cytat:

źle się czujesz, że nie możesz chodzić do pracy?


Tu się zgadzam, drugi miesiąc nie wymaga siedzenia w domu na poduszkach. Można spokojnie pracować za biurkiem itd. Nikt nie każe Ci nosić worków z kartoflami ;)

Ja bym nie dała mu spokoju. Co z tego, że uważa, że trujesz. To będziesz truć. I będziesz męczyć, aż nie zmądrzeje. Jak teraz się poddasz to potem będzie jeszcze ciężej go zmienić.

A gdzie w tym wszystkim wasi rodzice? Może niech oni pomogą.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

merryx3  

Hiper wymiatacz

no !



ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³a: 13 Lut 2009

Sk±d: no sk±d?

   

Wys³any: 2010-06-17, 21:04   

AsoniL napisa³/a:

A może ona nie jest z nim tylko dla pieniędzy bo z Twojej wypowiedzi wynika tak jak ma kase to z nim bądź a jak nie ma to zostaw go ..



nie chodziło mi o to.
Miałam na myśli, że małe dziecko potrzebuje dużo uwagi. Potrzebuje również funduszy by zapewnić mu dobre warunki. Maleństwo ma dużo potrzeb.
_________________
Jesteś i zawsze będziesz częścią mojego życia. ;*

K. <3
 

Natalia2390

User


Do³±czy³: 17 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-18, 17:28   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :-) Wczoraj mój facet przyszedł do mnie z kwiatami i powiedział,że zakończył prace u gościa przez którego narosły nam problemy. i od poniedziałku zaczyna robotę za normalne pieniądze...Nie macie pojęcia jak sie ucieszyłam. Jesli chodzi o pracę to póki co jescze pracuję ;) Dlatego mamy z czego żyć...a rodzicom nic nie mówiłam i ukrywaliśmy to przed nimi jak tylko mogliśmy ze względu na relacje...Sebastian ma bardzo dobry kontakt z moimi rodzicami a ja jego, ale nie chcialam od nich żadnej pomocy - zresztą on też nie.Jak to by wyglądało,że zakładamy rodzinę a nie umiemy sobie w życiu z niczym poradzić już na samym starcie. Także uspokoiłam sie ;) co prawda plakałam wczoraj cały wieczór ale to już ze szczęscia. :-D Mam nadzieję,że teraz wszystko powoli zacznie sie nam układać, oddamy pieniądze i zaczniemy budować domek od jesieni, bo dostalismy od rodziców działke ze wszystkimi pozwoleniami na budowę ;) Pozdrawiam
 

AsoniL  

Stały User



Wiek: 35

Do³±czy³: 13 Cze 2010

Sk±d: ¦wiêtokrzyskie

   

Wys³any: 2010-06-18, 17:45   

Jak ja lubię happy end czujemy się zaproszeni na parapetówkę xD
_________________
http://w204.wrzuta.pl/aud...eczna_2011#none

http://pawnic14.wrzuta.pl..._bede_kawalerem
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com