Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Niels

Stały User



Do³±czy³: 07 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-05-16, 13:42   JÄ™zyk obcy na studiach

Witam. Kończę w tym roku liceum i zastanawiam się jak jest z językiem obcym na studiach. Czy takowy pojawia się na studiach technicznych, trzeba go zaliczyć i czy uczelnie dają wybór studentowi jakiego języka chce się uczyć? Martwię się ponieważ mam świadomość że przyszłościowy jest język angielski, jednak ja od dziecka uczyłem się tylko niemieckiego.
 

Sacharoza

User


Do³±czy³: 16 Gru 2013

   

Wys³any: 2016-05-16, 16:19   

U mnie jest tak, że wszyscy muszą mieć zdany egzamin B2 (niezbędne, żeby dostać inżyniera). Na moim wydziale (bardzo małym) wszyscy którzy nie mieli musieli chodzić na angielski (B2 mogli zdawać z innego). Ogólnie mamy 180 godzin języka do zaliczenia, a jeśli zda się B2 wcześniej to trzeba wybierać lektoraty. Wybór jest bardzo szeroki, są różne języki na różnych poziomach, oprócz tego jakieś lektoraty tematyczne (typu: angielski w biznesie/inżynierii), gorzej z dopasowaniem tego do planu zajęć.
Ogólnie te lektoraty to takie niepotrzebne zapychacze, ponieważ i tak nie ma czasu się na to uczyć i po B2 większość wybiera języki od podstaw (najlepiej takie, których się wcześniej uczyło), żeby mieć jak najmniej problemów. Niemiecki to też bardzo przyszłościowy język, także nie masz się czym przejmować. (:
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-05-17, 19:22   

Poniekąd nawet lepiej znać niemiecki niż angielski, bo jest mniej popularny. Oczywiście, język trzeba znać dobrze, a nie african english i afrikanisch deutch
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-05-17, 22:19   

Niels napisa³/a:

Czy takowy pojawia się na studiach technicznych, trzeba go zaliczyć i czy uczelnie dają wybór studentowi jakiego języka chce się uczyć? Martwię się ponieważ mam świadomość że przyszłościowy jest język angielski, jednak ja od dziecka uczyłem się tylko niemieckiego


Prosta sprawa.
Bierz niemiecki, na poziomie podstawowym (oblej test klasyfikujący) - przy dobrej znajomości niemieckiego będziesz miał dobre oceny w indeksie.
I nie ma co gadać, że tracisz okazję do nauki języka, bo nie ma takiej opcji żeby języka się nauczyć na lektoratach.
Zawracanie dupy i tyle.
 

kaÅ›ka009  

User



Do³±czy³a: 10 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-05-19, 14:07   

U mnie na studiach był na początku lekki problem - maturę z angielskiego zdawałam na poziomie podstawowym i jako tako to ogarniałam, ale na studiach było bardzo dużo materiałów do nauki w języku angielskim, a niektórzy wykładowcy operowali tylko terminami angielskimi. Można powiedzieć, że miałam przyspieszony kurs języka.
_________________
"If you can't explain it simply, you don't understand it well enoug"
Albert Einstein
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2016-06-01, 19:10   

U mnie był wybór, aczkolwiek było zaznaczenie, że trzeba język znać na starcie już na poziomie, bodajże, A2. Wybrałam niemiecki, ale po trzech zajęciach zrezygnowałam i przeniosłam się na angielski. U mnie certyfikat obowiązkowy nie jest, ba - niektórych sama wykładowczyni nie dopuszcza. Ja z niego zrezygnowałam, chociaż angielski znam bardzo dobrze - wolę się skupić na innych egzaminach i zaliczeniach w sesji.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

jajanek97  

User

Lewczuk


ImiÄ™: Janek

Do³±czy³: 29 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-09-30, 12:47   

U mnie to było tak, że na angielski chcieli iść wszyscy, ale nie było tylu miejsc... No to zapisałem się na niemiecki podstawowy i coś tam nawet miałem, ale to jednak nie dla mnie. Teraz myślę, czy nie zapisać się do speak upa, bo znajomy mówił, że mają zniżki studenckie, więc może to jest jakieś rozwiązanie, skoro na mojej uczelni nie mam możliwości się sensownie uczyć.
 

KlaraKl  

User


Do³±czy³: 30 Wrz 2016

   

Wys³any: 2017-02-01, 22:06   

Tun mas zprzykłądowy egzmin b2 https://notatek.pl/pytania-i-odpowiedzi-do-egzaminu-ustnego-z-jezyka-angielski-na-poziomie-b2-czesc-ii zobacz jak wygląda poziom itd:)
 

Shan_com_pl

User


Do³±czy³: 02 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-02-02, 11:19   

Szczerze mówiąc to w większości przypadków każdy chce tylko zaliczyć język i mieć spokój, dopiero potem w praktyce uczysz się go samemu w danej pracy, na studiach jest to w wielu przypadkach nic innego jak pic na wodę i rzeczywistość wygląda nieco inaczej niż głoszą to uczelnie.
 

mariza78

User



Do³±czy³: 14 Mar 2017

   

Wys³any: 2017-03-14, 12:13   

Tak, na każdym kierunku studiów jest język. Natomiast musisz zapoznać się z ofertą uczelni po względem tego jakie języki oferują.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com