Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kubicki105

User


Do³±czy³: 24 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-11-24, 08:45   

Najlepsze sÄ… klocki Lego z serii STARWARS :evil:
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-11-24, 11:03   

Proponuję zajrzeć do katalogu Lego, tam są wszystkie zestawy klocków wraz z opisami, cenami i przydzieloną kategorią wiekową. Co do budowania... w jednym zestawie klocków jest tyle, aby zbudować to co jest na pudełku plus kilka zapasowych elementów. Oczywiście można próbować budować coś innego, bez instrukcji. Wyjątkiem są klocki Lego Duplo, w których zdarzają się wielkie pudła z klockami (buduj co chcesz, nic konkretnego) i bodajże Lego Creator (w środku jest instrukcja opisująca 3 rzeczy, które można zbudować z tego zestawu). Piszesz że są różne nazwy i nie wiesz co znaczą, więc wyjaśnię:
Lego Duplo: klocki dla najmniejszych dzieci, z większymi elementami.
Lego City: Seria pozwalająca budować miasto, czyli zestawy z posterunkiem policji, remizą, pociągami itp.
Lego Creator: Takie kreatywne, że można zbudować 3 rzeczy (według producenta, w praktyce można nie patrzeć na instrukcję i wymyślać mnóstwo kombinacji)
Lego Heroes: Roboty Lego
Lego Technic: Klocki z elementami typu silnik, np. Auto lego technic po zbudowaniu będzie jeździć.
Lego Mindstorms: W tej serii są duże roboty, które potrafią rozróżniać kolory, podnosić przedmioty itp, kosztuje to ponad 1000zł
Lego Star Wars, Lego Harry Potter, Lego Indiana Jones to po prostu serie tematyczne, zestaw zawiera klocki które po złożeniu będą przedstawiać jakąś scenę z filmu. To tyle co zapamiętałem, bo od jakiegoś czasu nie jestem na bieżąco z tematem zabawek ;)
A pomysł na prezent świetny, bo jak dziecku znudzi się zabawa tym co zbudowało według instrukcji, może próbować samemu tworzyć. Zestawy Lego CityŸ i tematyczne z sensowną liczbą elementów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych (np. średni pojazd z figurkami).
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

piotrkaczmarek01

User


Do³±czy³: 29 Gru 2014

   

Wys³any: 2014-12-29, 15:27   

Polecam klocki lego, bardzo dobra zabawka dla 5latka. ja lubiłem się często bawić takimi klockami, Na pewno będzie z takiego prezentu zadowolony.
 

Soniak

User


Do³±czy³: 30 Gru 2014

   

Wys³any: 2014-12-30, 11:51   

Lego Duplo są sprawdzone i cieszą każde dziecko!
 

Kolarzino  

Stały User


Do³±czy³: 20 Maj 2013

   

Wys³any: 2014-12-30, 20:47   

Klocki Lego, to jedna z lepszych zabawek jaka została stworzona. Najlepsze jest to, że można bawić się tym bez względu na wiek - np. wczoraj bawiłem się z 7 letnim kolegą i nie wiem czy to nie miałem większego funu od niego. :evil: Jak będę miał zbyt dużo kasy, to na pewno sprawię sobie kilka zestawów Lego Technic, jednak ceny trochę odpychają. :-D
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2015-01-26, 07:58   

Tak poza tematem troche, sa jeszcze klocki cobi - duzo tansze, a i jakoscia ponoc nie ustepuja lego. Swoja droga to kurcze jak ja kochalem klocki lego jak bylem maly:D
 

aniom  

User


Do³±czy³a: 03 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-03, 14:50   

masz na opakowaniu przedział wiekowy, zależy wiesz jak młody już buduje bo moja córa ma 6 lat a takie zestawy dla jej wieku są juz dla niej zbyt łatwe i nudne
 

Justtina  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Lis 2012

   

Wys³any: 2017-09-07, 11:01   

Generalnie to z klockami nie ma reguły - każde dziecko radzi sobie z nimi inaczej. Owszem jest podany wiek na opakowaniu, ale nie zawsze jest adekwatny. Ja dla 5-latka wzięłabym coś z serii City. Ten zestaw mi się podoba:



Znalazłam go w sklepie Urwis. Tam macie ich całkiem sporo do wyboru.
 

majkaa01

User


Do³±czy³: 28 Kwi 2014

   

Wys³any: 2017-09-22, 09:15   

Ja kupiÅ‚am klocki lego na achdzieciaki.pl. Cena byÅ‚a bardzo atrakcyjna, tym bardziej, że trafiÅ‚am na promocjÄ™, a klocki bardzo spodobaÅ‚y siÄ™ mojemu siostrzeÅ„cowi. WybraÅ‚am zestaw „OkrÄ™t obojowy” : https://achdzieciaki.pl/lego-star-wars-okret-bojowy-wookiee-seria-3-1975.html . Jako, że jest fanem Gwiezdnych Wojen, statek i figurka z zestawu nie odstÄ™pujÄ… go na krok. :-)
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2018-03-30, 00:43   

5 lat to już zdecydowanie na duplo za duży, choć z kim bym nie gadala to wszyscy mówią że dziecko się dłuuugo nimi bawi..
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

szymek7u

User


Do³±czy³: 30 Mar 2018

   

Wys³any: 2018-03-30, 12:13   

To prawda, 5 lat to sporo czasu. Dlatego uważam, że nie ma sensu takich rzeczy kupować.
____
Zobacz najlepszy portal randkowy w Polsce: prywatność na portalu randkowym
 

komitok

User


Do³±czy³: 04 Maj 2018

   

Wys³any: 2018-05-04, 14:33   

Duplo dla pięciolatka? To chyba jednak przegięcie. Sama znam 5 latki, które bez problemu układają proste zestawy z Lego City.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com