Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-02-02, 20:46   

Ten wpis nie powstałby gdyby nie pomoc Angelina Andrea, za co jestem jej niezmiernie wdzięczny!!

Poniższy tekst kieruję do osób, które dały się zwieść propagandzie przedstawiającej Jana Pawła II jako świętego jeszcze za życia. Mam nadzieję, że dzięki temu część z Was uświadomi sobie, że rzeczywistość daleka jest od medialnej kreacji wbijanej nam do głów.

Wszystkie przykłady, jakie przedstawiam mają swoje odzwierciedlenie w historii i są łatwo dostępne w Internecie, nie podam jednak linków do stron z których korzystałem, ponieważ jestem zdania, że jeśli ktokolwiek z Was rzeczywiście zainteresuje się poddanym przeze mnie tematem, będzie w stanie sam dostarczyć sobie wszelkich potrzebnych mu informacji.
Zaznaczam także, że nie podejmuję polemiki w komentarzach czy wiadomościach prywatnych. Tekst zostawiam każdemu do jego własnej oceny.

Oczywistym jest, że Jan Paweł II zasiadając na tronie Piotrowym jako zwierzchnik Kościoła Katolickiego, a także państwa Watykan, zobowiązany był do wyznawania pewnych doktryn popieranych także przez osoby wcześniej sprawujące tę funkcję.

Poprzednikiem Jana PawÅ‚a II byÅ‚ Pius XII (wÅ‚aÅ›c. Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli), który swego czasu wyraziÅ‚ aprobatÄ™ dla napaÅ›ci Niemiec Hitlerowskich na PolskÄ™ – uznaÅ‚ jÄ… bowiem za „walkÄ™ interesów o sprawiedliwy podziaÅ‚ bogactw, którymi Bóg obdarzyÅ‚ ludzkość”.
Jaki charakter miaÅ‚ ten podziaÅ‚ wszyscy doskonale wiemy. Wystarczy przypomnieć, że podczas owej „walki interesów”, zginęło 5,6 mln Polaków, z czego 2,44 mln stanowili cywile.

Jakiś czas później, w 1945 r., w przededniu Bożego Narodzenia ten sam Pius XII stanie w obronie głównych oskarżonych o zbrodnie III Rzeszy, a kuria rzymska wielokrotnie zainterweniuje w sprawie ponad 200 zbrodniarzy hitlerowskich, w tym m.in. kata narodu polskiego Hansa Franka, czy Arthura Greisera.

Następcą Piusa XII i jemu podobnych był właśnie Jan Paweł II. Bezsensownym jednak byłoby dyskutowanie z uświęconym wizerunkiem Papieża Polaka, gdyby nie przytoczyć jego własnych występków.

W 1980 r. Jan PaweÅ‚ II wyÅ›wiÄ™ciÅ‚ Józefa Anhieta – hiszpaÅ„skiego jezuitÄ™ i misjonarza, który pojechaÅ‚ do Brazylii by gÅ‚osić dobrÄ… nowinÄ™ i krzewić wiarÄ™ katolickÄ…. RobiÅ‚ to metodÄ…, którÄ… wówczas uważano za najlepszÄ… – przemocÄ…. Jak sam pisaÅ‚: „Najlepszym kaznodziejÄ… dla tych wszystkich pogan (w zamyÅ›le Indian brazylijskich) jest miecz i żelazny prÄ™t”.
Ten zbrodniarz otrzymał status świętego, by stać się wzorem dla wszystkich wierzących ludzi.


Aloizy Stepinac podczas II Wojny ¦wiatowej współpracowaÅ‚ z Ustaszami – grupÄ… metodycznie mordujÄ…cÄ… naród serbski w bestialski sposób. Po wojnie zostaÅ‚ skazany na 16 lat wiÄ™zienia. Na wolność wyszedÅ‚ po 5 latach, po to, by pojechać do Rzymu i stać siÄ™ kardynaÅ‚em.
W 1998 r. papież Jan Paweł II ogłosił go męczennikiem i beatyfikował za krzewienie wartości katolickich, mimo, iż Serbowie w tamtych czasach byli w większości Muzułmanami. To kolejny wzór, który stawia przed Katolikami Papież Polak.

Na koniec wspomnę jedynie, że w swoich wypowiedziach wielokrotnie negował i gromił za użycie środków antykoncepcyjnych. Z tego powodu w krajach Trzeciego ¦wiata wzrosła ilość zachorowań na AIDS, a także umieralność wśród najmłodszych. Nie będzie żadnym nadużyciem z mojej strony stwierdzenie, że ponosi za to moralną odpowiedzialność .
_________________
You know who i am
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2014-02-03, 10:01   

@Sznurek, wrzucając obszerny tekst zawierający kilka zarzutów bez podania źródeł tych rewelacji i z góry odmawiając polemiki, zwyczajnie się ośmieszasz.
Też się nie wysilę i nie będę próbował udowadniać kłamliwości twojego tekstu, bo zwyczajnie szkoda mi na to czasu. 5 zarzutów i ani jedno nie jest prawdziwe... tylko pogratulować.
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2014-02-04, 22:50   

sznurek napisa³/a:

Na koniec wspomnę jedynie, że w swoich wypowiedziach wielokrotnie negował i gromił za użycie środków antykoncepcyjnych. Z tego powodu w krajach Trzeciego ¦wiata wzrosła ilość zachorowań na AIDS, a także umieralność wśród najmłodszych. Nie będzie żadnym nadużyciem z mojej strony stwierdzenie, że ponosi za to moralną odpowiedzialność .


Przepraszam, ale.. jakim trzeba być skończonym idiotą? Nikt nie odpisał na mój post, ale przestawiłem swój stosunek - jeśli chodzi o Kościół, to często się kłócimy. Mimo wszystko, obok takich głupot nie mogę przejść obojętnie. Teraz logika - zakładamy, że papieża słuchają wyłącznie wierzący, bo inaczej nie miałoby to sensu. Niewierzący prezerwatyw używać mogą, bo co im szkodzi. Ci wierzący zatem, skoro są wierzący, nie uprawiają cudzołóstwa. Jeśli go nie uprawiają, to HIV nie dostają - przynajmniej nie przez nieużywanie prezerwatywy, bo wiadomo, że są różne drogi zarażenia się. Jeśli zarazili się inną drogą, to nie jest to wina braku antykoncepcji. Niewierzący nie zarażają się również, bo prezerwatyw używać mogą. Gdzie w takim razie znajdujesz sens winy Jana Pawła II?
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-02-05, 05:43   

Cytat:

Przepraszam, ale.. jakim trzeba być skończonym idiotą? Nikt nie odpisał na mój post, ale przestawiłem swój stosunek - jeśli chodzi o Kościół, to często się kłócimy. Mimo wszystko, obok takich głupot nie mogę przejść obojętnie. Teraz logika - zakładamy, że papieża słuchają wyłącznie wierzący, bo inaczej nie miałoby to sensu. Niewierzący prezerwatyw używać mogą, bo co im szkodzi. Ci wierzący zatem, skoro są wierzący, nie uprawiają cudzołóstwa. Jeśli go nie uprawiają, to HIV nie dostają - przynajmniej nie przez nieużywanie prezerwatywy, bo wiadomo, że są różne drogi zarażenia się. Jeśli zarazili się inną drogą, to nie jest to wina braku antykoncepcji. Niewierzący nie zarażają się również, bo prezerwatyw używać mogą. Gdzie w takim razie znajdujesz sens winy Jana Pawła II?


Przepraszam , ale to co piszesz aż kole w oczy idiotyzmem . Przecież tu chodzi o rozprzestrzenianie się wirusa na całą populacje w Afryce .To nie jest jeden Bambo w Afryce , który będzie uprawiać seks , lub nie , tylko setki ludzi , którzy będą to robić i jedynym wyjściem jest promowanie antykoncepcji .
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2014-02-05, 13:36   

sznurek, po co wstawiłeś ten tekst, skoro i tak wiesz, że miłośnicy i apologeci Karola Wojtyły uznają go za antykatolicki i antyklerykalny oszczerczy paszkwil rodem z "Faktów i Mitów", "NIE" i innych "bezbożnych" pism, których jedynym celem jest atakowanie ¦więtego Kościoła Katolickiego i Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

I szkoda, że nie podałeś źródeł i odmawiasz polemiki, bo wtedy przynajmniej miałoby to jakiś sens. Katolików nie przekonasz, a ludzi już wcześniej przekonanych do nie-katolicyzmu nie ma sensu przekonywać drugi raz, bo to wyważanie otwartych drzwi.

janko, co by nie powiedzieć na temat tego tekstu, to akurat jest faktem beatyfikacja Stepinaca przez Jana Pawła II oraz to, że Ante Pavelić, faszystowski dyktator Chorwacji podczas II wojny światowej, zbrodniarz, sojusznik Hitlera, otrzymał od papieża Piusa XII błogosławieństwo, i że Pius XII nie potępił zbrodni ustaszów ani przymusowego nawracania prawosławnych na katolicyzm, a jedynie domagał się od Pavelicia wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji.

Jest też faktem, że austriacki arcybiskup katolicki Alois Hudal, blisko związany z papieżem, aktywnie pomagał zbrodniarzom nazistowskim, m.in. Josefowi Mengele, Adolfowi Eichmannowi, Franzowi Stanglowi (komendantowi obozów zagłady w Treblince i Sobiborze), Klausowi Barbie, Erichowi Priebkemu, Gustawowi Wagnerowi, w ucieczce do Ameryki Południowej.

enchantment, w odniesieniu do Afryki problem tkwi w tym, że tam prawie w ogóle nie ma osób niewierzących. Zdecydowana większość mieszkańców Afryki deklaruje, że religia jest bardzo ważna w ich codziennym życiu, lub nawet najważniejsza. W Afryce człowiek niewierzący jest nikim, jest wyklęty przez społeczeństwo. Taka tam panuje mentalność. Ale nie każdy potrafi powstrzymać się przed cudzołóstwem, nawet jeśli uznaje to za grzech. Według doktryny chrześcijańskiej wszyscy ludzie są grzesznikami. A jednocześnie w Afryce prezerwatywy bardzo rzadko są dostępne.
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2014-02-05, 16:17   

Rhagar14 napisa³/a:

Przepraszam , ale to co piszesz aż kole w oczy idiotyzmem . Przecież tu chodzi o rozprzestrzenianie się wirusa na całą populacje w Afryce .To nie jest jeden Bambo w Afryce , który będzie uprawiać seks , lub nie , tylko setki ludzi , którzy będą to robić i jedynym wyjściem jest promowanie antykoncepcji .


Czy Ty w ogóle przeczytałeś mój post i ten, do którego się odnosiłem? Odnosiłem się do bezsensu zarzucania JPII winy epidemii AIDS. Zaktualizowałeś nasze informacje o tyle, że ludzie uprawiali i będą uprawiać seks.. no serio? Jasne, że tak jest, ale jasnym jest też, że AIDS nie przenosi się wyłącznie drogą płciową. Jeśli JPII miałby rzeczywisty wpływ na społeczeństwo, propagując nieużywanie prezerwatyw, to miałby go również w zakresie cudzołóstwa - jeśli nie ma go w zakresie cudzołóstwa, to nie ma też w zakresie antykoncepcji, więc wina nie leży w mentalności tamtego społeczeństwa, które ze względów religijnych nie używa prezerwatyw, tylko np. w dostępie do antykoncepcji, bo ten powinien być oczywiście powszechny, mniejsza już o działania Kościoła.

Tigranes napisa³/a:

enchantment, w odniesieniu do Afryki problem tkwi w tym, że tam prawie w ogóle nie ma osób niewierzących. Zdecydowana większość mieszkańców Afryki deklaruje, że religia jest bardzo ważna w ich codziennym życiu, lub nawet najważniejsza. W Afryce człowiek niewierzący jest nikim, jest wyklęty przez społeczeństwo. Taka tam panuje mentalność. Ale nie każdy potrafi powstrzymać się przed cudzołóstwem, nawet jeśli uznaje to za grzech. Według doktryny chrześcijańskiej wszyscy ludzie są grzesznikami. A jednocześnie w Afryce prezerwatywy bardzo rzadko są dostępne.


Ale to, że nie ma tam osób niewierzących, to nie jest problem. Jeśli te osoby byłby rzeczywiście wierzące, to nie cudzołożyłyby, tak samo, jeśli nie są na tyle wierzące, żeby nie cudzołożyć - to czemu miałby nie używać prezerwatyw? To raczej kwestia złej edukacji albo w ogóle jej braku - albo tak, jak napisałeś, dostępności środków antykoncepcyjnych. Ale, pytam raz jeszcze, gdzie tu wina JPII? :)

A temat, swoją drogą, dotyczy czegoś innego, więc nie ma sensu się rozdrabniać już.
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-02-05, 21:22   

Cytat:

w dostępie do antykoncepcji, bo ten powinien być oczywiście powszechny, mniejsza już o działania Kościoła.


Tylko kościół mógł finansować antykoncepcje , lecz nie zrobił tego, a przecież jest to pewien sposób utrzymania higieny w społeczeństwie.
To oczywiście jest sprawa marginalna .
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-02-08, 00:41   

Jakaś paranoja z tym ostatnio. Tak, połowa księży to zboczuchy, pedofile, zoo-, nekro- i cholera wie co jeszcze. Ludzie zawsze muszą mieć jakiegoś kozła ofiarnego, a że teraz nie ma w Polsce sporych mniejszości narodowych, geje to może z procent społeczeństwa, to padło na kościół... Nie chodzę do kościoła, nie wierzę w boga, ale to nie oznacza że będę uczestniczył w tej nagonce...
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


ImiÄ™: Dominik

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Mar 2011

   

Wys³any: 2014-02-08, 19:58   

sacharon: ksiądz Cię wydymał, że tak mówisz?

Gdzie połowa księży... Połowa to nawet baby na boku nie ma. Jako zdrowy człowiek, pomyśl: wolałbyś bzykać kobietę, czy jakiegoś szczyla z podstawówki?.

Absolutnie nie bronie księży. Mimo to, bardzo nie lubię wrzucania wszystkich do tego samego worka.

,,blondyn, niebieskie oczy. Pewnie nazista''
śmieszne?.
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-02-08, 21:18   

kenzy1 napisa³/a:

sacharon: ksiądz Cię wydymał, że tak mówisz?
Gdzie połowa księży... Połowa to nawet baby na boku nie ma. Jako zdrowy człowiek, pomyśl: wolałbyś bzykać kobietę, czy jakiegoś szczyla z podstawówki?.



Nie rozumiesz, że to co napisałem to sarkazm? Napiszę tym razem bez sarkazmu: Uważam, że trwająca od jakiegoś czasu nagonka na księży jest bezpodstawna bowiem księża-pedofile to marginalne przypadki. Ludzie-debile to już nie marginalne przypadki, a częste zjawisko, a tu nagonki nie ma...
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


ImiÄ™: Dominik

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Mar 2011

   

Wys³any: 2014-02-09, 09:33   

sacharon: sorka. Wczoraj miałem ciężki dzień:).
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2014-02-17, 07:57   

Tigranes napisa³/a:

jest faktem beatyfikacja Stepinaca przez Jana Pawła II


Ano jest. Ale ja nie dostrzegam w tym jeszcze niczego zdrożnego.

Tigranes napisa³/a:

Ante Pavelić, faszystowski dyktator Chorwacji podczas II wojny światowej, zbrodniarz, sojusznik Hitlera, otrzymał od papieża Piusa XII błogosławieństwo


Możesz przypomnieć kiedy dokładnie Pavelić otrzymał to błogosławieństwo?

Tigranes napisa³/a:

Pius XII nie potępił zbrodni ustaszów ani przymusowego nawracania prawosławnych na katolicyzm, a jedynie domagał się od Pavelicia wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji.


A czy Winston Churchill potępił zbrodnie ustaszów? Czy Roosevelt potępił je? Dlaczego więc wymagasz od papieża, głowy całego Kościoła Katolickiego, w czasach gdy było trudno o jednoznaczne dowody i jasny osąd sytuacji potępiania wydarzeń, które do dziś budzą niejednoznaczne opinie w kręgach historyków? Polscy politycy nawet dziś wzdragają się przed nazwaniem rzezi wołyńskiej ludobójstwem. ;)
Papież będąc jedną z najbardziej wpływowych postaci w zachodnim świecie raczej musi być powściągliwy w potępianiu kogokolwiek.

Tigranes napisa³/a:

Jest też faktem, że austriacki arcybiskup katolicki Alois Hudal, blisko związany z papieżem, aktywnie pomagał zbrodniarzom nazistowskim


I jak rozumiem został za to skazany? Bo jak nie, to twoje słowa nie są niczym poparte. A nawet zakładając, że masz rację, to jaka jest pewność, że papież o tym wiedział?
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2014-02-17, 18:10   

janko napisa³/a:

Ale ja nie dostrzegam w tym jeszcze niczego zdrożnego.


Więc chyba potrzebujesz okularów. Stepinac też udzielił Paveliciowi błogosławieństwa.

Cytat:

Możesz przypomnieć kiedy dokładnie Pavelić otrzymał to błogosławieństwo?


MogÄ™. 18 maja 1941.

Cytat:

A czy Winston Churchill potępił zbrodnie ustaszów? Czy Roosevelt potępił je?


Nie wiem, ale czy Pavelić spotkał się z Churchillem i Rooseveltem? Bo z papieżem się spotkał.

Cytat:

Papież będąc jedną z najbardziej wpływowych postaci w zachodnim świecie raczej musi być powściągliwy w potępianiu kogokolwiek.


Jakoś papieże nie byli powściągliwi w potępianiu antykoncepcji, seksu przedmałżeńskiego, homoseksualizmu, mszy w językach narodowych, komunii pod dwiema postaciami, kapłaństwa kobiet, waldensów, katarów, prawosławnych, protestantów i wielu innych. Na Indeksie Ksiąg Zakazanych znalazły się m.in. dzieła Daniela Defoe, Jonathana Swifta, Andrzeja Frycza Modrzewskiego i mnóstwa innych geniuszy literackich, ale nie "Mein Kampf" ani "Mit XX wieku".

Cytat:

I jak rozumiem został za to skazany? Bo jak nie, to twoje słowa nie są niczym poparte.


A nie pomyślałeś, że nie został skazany dlatego, że terytorium Watykanu nie podlega pod włoski wymiar sprawiedliwości? Poza tym, ile czytałeś na temat Hudala?

Cytat:

A nawet zakładając, że masz rację, to jaka jest pewność, że papież o tym wiedział?


O działalności Hudala pisała prasa, poza tym papież ma obowiązek wiedzieć podstawowe rzeczy o swoich współpracownikach, m.in. o ich moralności i poglądach na zbrodnie przeciwko ludzkości.
 

Misza  

User


Do³±czy³a: 22 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-02-17, 20:34   

Kochani prośba. Nie piszcie w Kościele, piszcie w Kościele Katolickim. Nawet mówienie że kościół katolicki jest kościołem chrześcijańskim, albo powszechnym obraża inne Kościoły dla których Pismo ¦więte jest przewodnikiem w Wierze a Chrystus jest Panem Bogiem a nie bożkowie w sutannach. Znamy wszyscy ks. Sowę. Zobaczcie jego rozmowę z Biedroniem. Z jaką pogardą traktuje on Pismo ¦więte nazywając "starymi historyjkami". Katolicy to sekta Rydzyka, Michalika lub jakiegoś innego samozwańca mądrości. Autorytety Katolickie ? Kto to ? Wyszyński kolaborował przeciw ¯ydom z Hitlerem, potem wspierał Jaruzelskiego. Cytując wypowiedzi jednego z biskupów w sprawie księdza skazanego prawomocnym wyrokiem za pedofilię "pażywiom uwidim" więc "jak wieter dujet" tak oni robią. Tam nie ma już wiary i Pana Boga. Jest tylko przestępstwo i sekta nieomylnych i bezkarnych.
_________________
"Wsiąść do pociągu..."
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2014-02-17, 22:25   

Tigranes napisa³/a:

Stepinac też udzielił Paveliciowi błogosławieństwa.


Hmm, czyli co dokładnie zrobił/powiedział?

Tigranes napisa³/a:


Nie wiem, ale czy Pavelić spotkał się z Churchillem i Rooseveltem? Bo z papieżem się spotkał.


Jan Paweł II spotkał się z Jaruzelskim, ale co z tego? Churchill z Rooseveltem spotykali się ze Stalinem, ale czy to czyni ich współwinnych jego zbrodni?

Tigranes napisa³/a:

Jakoś papieże nie byli powściągliwi w potępianiu antykoncepcji, seksu przedmałżeńskiego, homoseksualizmu, mszy w językach narodowych, komunii pod dwiema postaciami, kapłaństwa kobiet, waldensów, katarów, prawosławnych, protestantów i wielu innych.


Owszem, ale jednak byli dalecy od potępiania konkretnych ludzi, homoseksualistów, niesakramentalnych małżeństw etc.

Tigranes napisa³/a:

A nie pomyślałeś, że nie został skazany dlatego, że terytorium Watykanu nie podlega pod włoski wymiar sprawiedliwości?


Czyli wystarczy uciec do Watykanu, aby uniknąć wymiaru sprawiedliwości, a podlegać jedynie lokalnej władzy i tamtejszej gwardii szwajcarskiej?

Misza napisa³/a:

Kochani prośba. Nie piszcie w Kościele, piszcie w Kościele Katolickim. Nawet mówienie że kościół katolicki jest kościołem chrześcijańskim, albo powszechnym obraża inne Kościoły dla których Pismo ¦więte jest przewodnikiem w Wierze a Chrystus jest Panem Bogiem a nie bożkowie w sutannach. Znamy wszyscy ks. Sowę. Zobaczcie jego rozmowę z Biedroniem. Z jaką pogardą traktuje on Pismo ¦więte nazywając "starymi historyjkami". Katolicy to sekta Rydzyka, Michalika lub jakiegoś innego samozwańca mądrości. Autorytety Katolickie ? Kto to ? Wyszyński kolaborował przeciw ¯ydom z Hitlerem, potem wspierał Jaruzelskiego. Cytując wypowiedzi jednego z biskupów w sprawie księdza skazanego prawomocnym wyrokiem za pedofilię "pażywiom uwidim" więc "jak wieter dujet" tak oni robią. Tam nie ma już wiary i Pana Boga. Jest tylko przestępstwo i sekta nieomylnych i bezkarnych.


Nice try, dude :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com