Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Lubisz komiksy?

  • Tak 75% [ 28 ]
  • Nie 5% [ 2 ]
  • SÄ… mi obojÄ™tne 18% [ 7 ]

G³osowañ: 37

Wszystkich G³osów: 37

Autor

Wiadomo¶æ

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-04-29, 00:35   Komiksy

Coś co zazwyczaj kojarzy się z lekturą dla dzieci. Jednak jest wiele komiksów przeznaczonych dla starszych, czy wręcz tylko dorosłych odbiorców.
I tutaj, na rozgrzewkę, zadam parę pytań i od razu zapraszam do dyskusji:

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?
2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?
3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?
4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?

Najpierw sama odpowiem na zachęte ;)

Przeczytałam do tej pory niewiele komiksów i większość to były mangi. Takie naprawdę godne polecenia to dla mnie Full Metal Alchemist (dużo leprze od 1 serii anime, która odbiega od pierwowzoru już w 3 odcinku), Death Note, oraz Neon Genesis Evangelion. Przy trzecim tytule poleciłabym najpierw obejrzeć serię anime. W tym wypadku właśnie manga została napisana na podstawie serialu i odbiega nieco od pierwowzoru. Uważam że jest to ciekawy dodatek do Anime, jednak nie oddaje w pełni zawiłości "kreskówki" (bo już nie wiem jak powiedzieć żeby powtórzeń nie było za dużo).
Jeśli chodzi o inne dzieła japońskie, już mangą nie będące, Przeczytałam Solanin 1 i 2. Nie jest to nic zachwycającego, ale myślę że warto się z Tym zapoznać.
Chciałabym także gorąco polecić serię Baśnie. Jest to amerykańska seria komiksowa, której twórcami są Bill Willingham (scenariusz) oraz Mark Buckingham, Craig Hamilton, Steve Laialoha i Lan Medina (rysunki). Jest to wielokrotnie nagradzana opowieść o postaciach z baśni, których świat miesza się ze światem ludzi.

Ogólnie uważam komiks za niezwykłe połączenie sztuki malunku i literatury. Jest to naprawdę przyjemna odskocznia i świetna forma rozrywki. Jest to jedna z tych dziedzin sztuki, która (tak jak muzyka) potrafi naprawdę łączyć pokolenia i to na ogromną skalę. Co prawda, światek komiksowy nie jest obszerny, ale jest niezwykle fascynujący i ma w sobie urok.

Jeśli chodzi o ludzi interesujących się tą dziedziną sztuki, myślę że są to przede wszystkim ludzie otwarci i bez uprzedzeń. Dobrze jest odnaleźć w czymś na pozór gówniarskim, pierwiastek codzienności i powagi. Jest wiele komiksów opowiadających o bardzo poważnych sprawach dotyczących ludzi, ich usposobienia, kultury oraz historii.

Jeśli chodzi o polecenie komiksów to przede wszystkim polecam Death Note i Baśnie. Sama chciałabym jeszcze zdobyć trochę z klasyki (spider man, Hellboy itp.) Bardzo zainteresował mnie także komiks "Mouse". LINK do oficjalnej strony komiksu .

Zapraszam do dyskusji :)
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-04-29, 00:52   

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?
Jak byłem mały, zaczytywałem się w Kaczorze Donaldzie. Serio. Obecnie mam dwa komiksy Marvela ze Spidermanem i jeden z Silent Hill. Poza tym - hentai :D
2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?
Czy są komiksy czy nie - jest mi to obojętne. Ale... Ale teraz powstaje wiele wspaniałych filmów na podstawie komiksów i Ci, którzy nie czytali, sięgają po nie, by zobaczyć jaka była prawdziwa historia Spidermana, Batmana czy innego czorta.
3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?
Na pewno nie uważam ich za dzieciaków czy świrów. To są ludzie, którzy mają pasję. I sztuką jest ją wykorzystywać. Mój kolega ostatnio zaczął rysować mangę. Aż nie mogłem uwierzyć, że to jest narysowane.
4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?
Nie potrafię polecić komiksów, choć Spiderman bardzo mi się podobał. Chciałbym przeczytać pierwsze wydane komiksy o superbohaterach, jak powstali, skąd etc.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-04-29, 10:24   

Cytat:

Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?


Sporo tego było: "Hugo", "Szninkiel", "Thorgal", "Asterix i Obelix", "Smerfy", "Garfield", "Blacksad", "Onna", "D. Gray Man", "Loveless", "Boy's Next Door", "Tarot Cafe", "Alichino", "Hack. Bransoleta Zmierzchu", "Soul Hunter", "Okane ga nai", "Battle Royale", "Fushigi Yuugi", "Mononoke", "Wspomnienia demona", "Les Bijoux", "Usagi Yojimbo", "X" i wiele, wiele innych, których tytułów już nie pamiętam.

Cytat:

Jakie masz zdanie na temat komiksów?


Mało wymagająca alternatywa książek, co oczywiście nie umniejsza ich wartości i przyjemności z czytania.

Cytat:

Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?


Nic. Są tacy sami jak ludzie interesujący się książkami, filmami, grami itp.

Cytat:

Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?


Na pewno polecam "Thorgala", "Usagiego Yojimbo", "Blacksada" i "Mononoke". Chyba najbardziej urzekł mnie ich klimat.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-04-29, 10:28   

ogolnie to nie przepadam, ale jeden komiks uwielbialam "Kajko i Kokosz" <3
no, osobiscie mam stosunek neutralny.

QukuÅ‚ka napisa³/a:

. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?

sa mi obojetni, kazdy ma inne zainteresowania i nic mi do tego.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-04-29, 11:31   

Lubię komiksy, ale dawno żadnego nie czytałem. Do ulubionych należy z pewnością Asterix, czytałem też dawno temu Kaczora Donalda, Dragon Balla i Doktora Slumpa.
No i lubię oglądać filmy na ich podstawie zarówno od DC jak i Marvela.
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-04-29, 12:17   

Cytat:

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?


Początkowo Asterix i Obelix, Thorgal potem mangi mangi, i wkońcu Hellblazer (Dlatego mam taki nick), i teraz od czasu do czasu.

Cytat:

2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?

Bardzo dobra lektura.

Cytat:

3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?

To samo co o pasjonatach książek.

QukuÅ‚ka napisa³/a:

4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?

Hellblazer.
 

Pamelson  

Wymiatacz

Wójek ZuA porada



Imię: Paweł

Wiek: 33

Do³±czy³: 02 Kwi 2010

Sk±d: Wroclove

   

Wys³any: 2010-04-29, 18:04   

Cytat:

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?


Dużo tego byłe przez te wszystkie lata, zaczeło się od Kaczora Donalda, potem Asterix&Obelix no i mnogość marvela i DC, street fighter, komiksy star wars, Lucki Luck, Tytus, Jeż Jerzy, mangi, obecnie wszystko co mi w rękę wpadnie w empiku.

Cytat:

2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?


Całe moje dzieciństwo pomijając klocki lego :D

Cytat:

3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?


Są chorymi umysłowo dziećmi takimi jak ja ;)

Cytat:

4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?


Hellsing, Full Metal Alchemist, Kajko i Kokosz. A tak poza tym to nie czytajcie komiksów bo zniszczą wam dzieciństwo :evil:
_________________
http://TowarzyskieGranie.pl
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2010-04-29, 19:04   

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?
Kiedyś zaczytywałam się w Sailor Moon, Kaczorze Donaldzie i Asterixie i Obeliksie.
2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?
Czasem jak mój brat coś kupi, to przeglądnę, ale jakąś zagorzałą fanką nie jestem.
3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?
Znam kilku fanatyków i wydaje mi się, że jest to po prostu ich hobby - każdy lubi co innego.
4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać? Nie zastanawiałam się nad tym. Jakoś mnie nie porywają obrazeczki z chmurkami.
_________________
meow
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-04-29, 19:22   

destrukcyjna napisa³/a:

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?

Asterix i obolix, kaczor donald..

destrukcyjna napisa³/a:

2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?

jak najlepsze...

destrukcyjna napisa³/a:

3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?

normalni ludzie jak inni.

destrukcyjna napisa³/a:

4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?

oj nie wiem nie bardzo nad tym myślałem...
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

HardkorowyDziad  

Stały User

Książe Ciemności



Do³±czy³: 23 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-10, 16:22   

Lubię komiksy, przeczytałem mnóstwo serii. Nie mam ulubionych.
Od komiksów wolę tylko dobrą mangę.
_________________
http://[reklama]/
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-11, 10:51   

HardkorowyDziad napisa³/a:

Od komiksów wolę tylko dobrą mangę.


Kiedy manga to także komiks, z tą różnicą, że japoński, o ściśle określonym charakterze i czytany od tyłu. :-P
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-05-11, 13:57   

A komixxy.pl też się liczą? ;>
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-05-11, 18:08   

Cytat:

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?



Oj dużo... zaczynając od najmłodszych lat od Kajko i Kokosza po Kaczora Donalda i Tytusa, potem jakoś napatoczył się Dragon Ball, Slayers, Czarodziejka z Księżyca, Kaito Janne tak jej jakoś było, Wushigi Yuugi (nigdy w tych nazwach nie byłam dobra), Love Hina, Hetalia, Tokio Mew Mew, Asteriks, Chobits... kupowałyśmy z siostrą na spółę albo wypożyczałyśmy między znajomymi więc trochę tego było.

Cytat:

2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?



Dobre na odprężenie i do poczytania przy obiedzie.

Cytat:

3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?



To samo co o ludziach znierających znaczki, spadającymi ze spadochronem czy takimi, co lubią nurkować - hobby jak hobby. Nic w tym złego.

Cytat:

4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?



Kimi ni Todoke po polsku :-) chciałabym poczytać.
A polecam Asteriksa :-D
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-11, 22:44   

Placebowa napisa³/a:

A komixxy.pl też się liczą? ;>


W sumie, jest to też jakaś forma komiksowa, więc tak. Ale nie traktowałabym tego w ten sam sposób.
 

PrzemQ  

Hiper wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 23 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-22, 10:52   

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?

W dzieciństwie to już tak dobrze nie pamiętam, wiem że był kaczor Donald, Asterix i Obeliks.
W tej chwili czytam głównie mangę (wolę od tego anime - leniwy jestem, co? ;) ) - głównie Bleach, ostatnio też Naruto. Czytam tylko wtedy kiedy są fillery w Anime. W planach: FMA i Death Note.

2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?

Dużo wam nie powiem, bo nie siedzę w tym. Ale na pewno uspokaja i odpręża, szczególnie kiedy zapuści się dobrą muzykę.

3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?

Nie wiem, nie znam takich ;)

4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?

Te wyżej wymienione, tj. Naruto, Bleach, FMA i DN.
_________________
„ZdolnoÅ›ci specjalne – kowalstwo mentalne
Najbardziej nierealne wizje przekujÄ™ ci w plan
Nie uwierzysz mi i tak, ale to już twój problem
¯e podbijać rzeczywistość potrafisz tylko na kompie.”
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com