Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-18, 17:09   Koniec ¦wiata - ... kiedy?

Co myślicie o przepowiedniach dotyczących końca świata ... ?

U schyłku XX wieku pojawił się w związku z okrągłą datą roku 2000 prawdziwy wysyp przeróżnych przepowiedni na temat apokalipsy.

Majowie, lud z Ameryki ¦rodkowej, opracował kalendarz oparty na ruchu planety Wenus. Według tego kalendarza, świat zaczął się 13 sierpnia 3114 r. p.n.e., a jego koniec nastąpi 22 grudnia 2012 r.


Według przepowiedni św. Michaldy koniec świata ma być poprzedzony wielkimi katastrofami.
To jej część: (jest tu mowa o II wojach światowych)

Cytat:

"Według wyobrażenia serca mego, w ósmym stuleciu i niedaleko Jerozolimy Mesjasz się narodzi i pod mocą Rzymian umierać będzie. Co zaś się tyczy dnia sądnego, ten nastąpi po wielkich przemianach na całym ¦wiecie. Panować będą wielcy królowie i cesarze, nad miastem Bożym Jerozolimą i nad innymi miejscami świętymi i miastami panować będzie cesarz pogański. Zbliżać się będzie do dwu tysięcy lat po śmierci Mesjasza, jak stanie się co się stać musi. Pierwej jednak dwie straszne wojny świat pustoszyć będą. Po pierwszej powszechnej wojnie na początku dwudziestego wieku od narodzenia Chrystusa. A druga wybuchnie tak rychło, że dziecię płci męskiej zrodzone w roku zakończenia pierwszej, zdąży jeno dorosnąć do stanu wojskowego i na tę wojnę pójdzie. W tę wojnę dziać się będą rzeczy, których oko nie widziało i ucho nie słyszało. W tę wojnę wyginą kuropatwy na mrozie i wyginie naród wybrany. Naród wybrany będzie chodzić ze swoimi gwiazdami (gwiazdy, które musieli nosić żydzi w gettach) aby oprawca, który uczyni nad nim straszną zbrodnię mógł łatwo odróżnić tych, których będzie mordował w dalszej kolejności Naród wybrany wyginie w strasznych męczarniach, palony żywcem jak kłody drewna. Zegary będą poruszone w całej Europie. Ten sam antychryst w ludzkim ciele nakaże ludzi także innych poza narodem wybranym żywcem palić w żelaznych plecach. Ziemia pokryje się mogiłami, a łzy żon i matek długo jeszcze będą płynąć bo naród tak się rozproszy po świecie i tak pomiesza, że ludzie odnajdywać się będą całe dziesiątki lat. Antychryst od zachodu na wschód swe oczy obróci i tam wielki władca ale Boga nie uznający, zmiażdży antychrysta z zachodu. Ludzie i królowie prędko zapomną kaźnie i jeszcze kości pomordowanych nie zaczną próchnieć w mogiłach, jak ludzie i władcy niepomni tego co było, poczną się szykować do strasznej trzeciej wojny, tej o której ci tylko tyle powiem Królu Salomonie, że po trzeciej świat powstanie z gruzów i maleńkiej cząstki ludzkości. Co nie zabiją machiny wojenne i ogień rzucony na człowieka przez człowieka, reszty dokonają głód i choroby, bo święta ziemia stanie się pustynią, po której tylko huragany rozwiewać będą prochy z ludzkich kości. Pierwej jednak ludzie tak daleko sięgną rozumem, że zaczną osądzać Boga czy dobrze świat stworzył. Po morzach i oceanach pływać będą takie statki, że twój pałac królu Salomonie byłby przy nich jako orzech przy pięści. Przez wielkie odległości ludzie będą ze sobą rozmawiać, na wielkie odległości się oglądać, ale najwięcej rozumu ludzkiego przeciwko samemu człowiekowi się obróci. Powstaną takie machiny na zniszczenie człowieka przeznaczone, że gdybyś ty to Królu dziś pokazał swemu ludowi, poczęli by bluźnić nazywając Ciebie Bogiem lub przyszłym Mesjaszem i cudotwórcą. I to będą jedne ze znaków, że zbliża się koniec świata i sąd Boży. Ludzie za daleko sięgną rozumem i rozum i ręka zostaną im odjęte i zaczną znów od kamienia i kory od nowa budować to, co w jednej chwili unicestwili A jeszcze jednym znakiem, że zbliża się dla narodów czas obrachunku z Bogiem za grzechy, będzie to, że cnota i wiara będą wyśmiane a bezbożność i przemoc pochwalane".



Cytat:

Nim jednak to nastąpi, oprócz tych, o których ci powiedziałam, będzie wiele znaków na ziemi, że zbliża się kara. Będą trzęsienia ziemi. Im więcej będzie lekarzy, tym więcej będzie ludzi chorych. Naród będzie mocen w rozumie swoim a coraz słabszy w rękach i nogach



Proroctwa mówią o wielkich katastrofach. W jednej z przepowiedni jest tekst mówiący o tym, że "Ameryka zostanie zmieciona z powierzchni ziemi" ... i powoi tak jest. Atak na wieże WNC, huragany, tsunami...


- - - -
Jestem ciekaw jakie macie zdanie na ten temat i co o tym myślicie.


PS: cała przepowiednia w załączniku.
ProroctwoMichaldy.rar
Proroctwo Michaldy
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 5823 raz(y) 34,86 KB

 

Ufo

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 04 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-05-18, 17:46   

Nie, dla mnie takie ,,proroctwa" i ,,przewidywanie przyszłości" to kłamstwo.
Skąd niby mają wiedzieć dokładną datę końca świata?
I co przez to rozumiejÄ…? Rozwalenie Ziemii?
Poza tym, jeśliby nawet tak było w 2012 roku (nie daję wiary) to bym krótko pożyła.
_________________
Ufo jest wszędzie
Nawet na Forum Młodzieżowym
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-19, 21:10   

Ja z niecierpliwoscią czekam na datę 12 grudnia 2012. Zobaczymy co to będzie :idea:
jakieś pomysły co może sie stać??
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

mrs_tarotka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 06 Maj 2008

Sk±d: z Nik±d :P

   

Wys³any: 2008-05-20, 13:59   

Locke108 napisa³/a:

czekam na datę 12 grudnia 2012 (...) jakieś pomysły co może sie stać??



tiaaa, pomysły te same co 6 czerwca 2006. Wielka zagłada, rozstąpi się niebo, 4 jeźdźców Apokalipsy i te sprawy.. :mrgreen:
_________________
nienawidzę poniedziałków.. xD
 

blondix22  

Mega wymiatacz

Aniołeczek :)



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 06 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-05-20, 19:11   

Kiedyś z kumpelami tak panikowałyśmy i usłyszała nas nauczycielka i powiedziała: "Już niejeden koniec świata przeżyłam". I to prawda ile już było przepwiedni o końcu świata?? Wiele...
_________________
"Naj­większą roz­koszą nie jest sam seks, ale pas­ja, która mu to­warzyszy. Wte­dy seks tyl­ko uzu­pełnia ta­niec miłości, lecz nig­dy nie jest is­totą sprawy. "
 

Ufo

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 04 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-05-21, 21:25   

Właśnie, i tak w kółko.
_________________
Ufo jest wszędzie
Nawet na Forum Młodzieżowym
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-21, 22:26   

Jak to mówią nikt nie zna dnia ani godziny....
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-22, 09:42   

Na naszej planecie zachodzą niebezpieczne dla człowieka zmiany. Co gorsza, to my jesteśmy za nie odpowiedzialni. Wszystko przez drastyczny rozwój przemysłu i transportu w ciągu ostatnich 100 lat. Większość energii zyskuje się w procesie spalania. Jeśli ludzie nie zmienią tego statystki donoszą że ma 50 lat Szczecin będzie pod wodą, Kilimandżaro bedzie bez śniegu a Londyn zatonie... wiem że końca świata nikt nie zna ale jak będzie tak dalej to w szybkim tempie się do niego zbliżamy.
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

blondix22  

Mega wymiatacz

Aniołeczek :)



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 06 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-05-22, 17:34   

kasiaaa napisa³/a:

Na naszej planecie zachodzą niebezpieczne dla człowieka zmiany. Co gorsza, to my jesteśmy za nie odpowiedzialni. Wszystko przez drastyczny rozwój przemysłu i transportu w ciągu ostatnich 100 lat. Większość energii zyskuje się w procesie spalania. Jeśli ludzie nie zmienią tego statystki donoszą że ma 50 lat Szczecin będzie pod wodą, Kilimandżaro bedzie bez śniegu a Londyn zatonie... wiem że końca świata nikt nie zna ale jak będzie tak dalej to w szybkim tempie się do niego zbliżamy.



Może tak, ale tak naprawdę nie możemy wiedzieć co będzie przyczyną końca świata. Jak to będzie. Myśląc głębiej ze strony religijnej. Dlaczego Bóg miałby kończyć z światem skoro tak się napracował przy jego powstaniu.
_________________
"Naj­większą roz­koszą nie jest sam seks, ale pas­ja, która mu to­warzyszy. Wte­dy seks tyl­ko uzu­pełnia ta­niec miłości, lecz nig­dy nie jest is­totą sprawy. "
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-22, 21:18   

blondix22 napisa³/a:

Może tak, ale tak naprawdę nie możemy wiedzieć co będzie przyczyną końca świata. Jak to będzie. Myśląc głębiej ze strony religijnej. Dlaczego Bóg miałby kończyć z światem skoro tak się napracował przy jego powstaniu.



Bóg może posłużyć się jakimś kataklizmem ;)
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

blondix22  

Mega wymiatacz

Aniołeczek :)



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 06 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-05-23, 09:28   

kasiaaa napisa³/a:

Bóg może posłużyć się jakimś kataklizmem ;)



My możemy jedynie mieć spekulacje, ale jak będzie naprawdę, to chyba tylko On może wiedzieć.
_________________
"Naj­większą roz­koszą nie jest sam seks, ale pas­ja, która mu to­warzyszy. Wte­dy seks tyl­ko uzu­pełnia ta­niec miłości, lecz nig­dy nie jest is­totą sprawy. "
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-23, 10:39   

blondix22 napisa³/a:

My możemy jedynie mieć spekulacje, ale jak będzie naprawdę, to chyba tylko On może wiedzieć.



To prawda. Ale statystyki oraz coraz czÄ™stsze zmian atmosferyczne też coÅ› sugerujÄ… ... Każda wojna teraz grozi wybuchem atomowym … Każdy wybuch atomowy Å›mierciÄ… tysiÄ™cy osób. Mamy technologie których wczeÅ›niej nie byÅ‚o. Przy niewÅ‚aÅ›ciwym użyciu mogÄ… koÅ„czyć siÄ™ zagÅ‚adÄ… ;D Wiem, wiem że powiaÅ‚o grozÄ… xD MOże być tak że sami siÄ™ zniszczymy ^^
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

Ufo

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 04 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-05-23, 13:05   

Ja jestem strasznie przeciwna tym milionom fabryk.
I smogu, zatruwanie powietrza i tyle.
No...ale coÅ› za coÅ›.
_________________
Ufo jest wszędzie
Nawet na Forum Młodzieżowym
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-24, 13:27   

Ufo napisa³/a:

Ja jestem strasznie przeciwna tym milionom fabryk.
I smogu, zatruwanie powietrza i tyle.
No...ale coÅ› za coÅ›.



Tiaa ... ten nasz kochany rozwój cywilizacji ;D No ale nie możemy nic zrobić.
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-24, 22:42   

kasiaaa napisa³/a:

No ale nie możemy nic zrobić.



Kotku ... zawsze można się razem z ekologami do drzewa przywiązać. :-P
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com