Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

GeneralFuneral

User


Do³±czy³: 12 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-12, 13:02   Konta internetowe dla studentow

Czesc, nie wiedzialem gdzie umiescic ten temat a od jakiegos czasu mnie nurtuje bo zamierzam sie po wakacjach przeprowadzic do innego miasta na studia i zaczac jakas stala prace plus miec bezpieczna przystan na pieniadze od rodzicow i zastanawiam sie jaki bank wybrac, ktory oferuje dobre warunki i niskie stawki za prowadzenie konta internetowego. Zrobilem maly re-search i zastanawiam sie miedzy Mbankiem AliorBankiem i SKOKiem , bo tam slyszalem tez mozna zalozyc fajne konto dla mlodych ludzi wchodzacych na swoj przyslowiowy garnuszek. Jakie Wy macie konta i gdzie i czy mozecie jakies polecic? Jak tak to dlaczego?
Dzieki z gory!
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2010-01-12, 13:21   

mbank jest w porządku, ALE. ja mam konto w mbanku i w PKO Inteligo. korzystam częściej z Inteligo - dlaczego? bo bankomatów i oddziałów PKO jest wszędzie pełno, a znaleźć wpłatomat mbanku to nie lada wyczyn. w większych miastach są może ze dwa na całe miasto, a w mniejszych nie ma wcale. mbank nie ma oddziałów, że można iść, uśmiechnąć się do pani w okienku/przy biurku i wpłacić na konto. jak nie ma wpłatomatu albo jest nieczynny (co zdarza się nad wyra często), trzeba wpłacać na poczcie - a to już kosztuje. w PKO w każdym oddziale można wpłacić pieniądze na swoje konto za darmo.
tyle o wpłacaniu. teraz wypłacanie.
PKO ma dużo bankomatów, więc jest ok, ale w każdych innych ciągnie prowizję za wypłatę. mbank nie ciągnie prowizji z żadnych OPRÓCZ PKO'wskich.
podsumowanie: jeśli pieniądze masz dostawać tylko przelewem i nie potrzebujesz wpłacania pieniędzy z portfela DO banku, mbank może być dla ciebie odpowiedni. jest przyjemny w obsłudze, jednorazowe kody sms są wygodniejsze niż zdrapki (ale ja od dwóch miesięcy nie mogę zmienić w serwisie numeru telefonu, na który mają przychodzić, a telefoniczna mlinia mnie permamentnie olewa, więc jestem uziemiona i nie mogę zrobić nawet przelewu, tylko wypłaty z bankomatu mnie ratują), koszt utrzymania konta to jakieśtam ubezpieczenie które jest dobrowolne chyba i kosztuje około 80 groszy miesięcznie (?).
utrzymanie konta PKO Inteligo kosztuje mnie złotówkę miesięcznie (opata za kartę visa) + 0,99 za przelewy do innych banków. ogólnie PKO jest jednak dla mnie lepiej dostępnym bankiem i obstaję przy tym.

myślałam swego czasu o przeniesieniu się do DeutscheBanku na konto DBNet, ale kurier do dziś nie przywiózł mi paczki startowej (co lepsze, wyciągi z konta do mnie przychodzą - oczywiście puste).
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

GeneralFuneral

User


Do³±czy³: 12 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-12, 14:37   

Hej, dzieki za wnikliwa odpowiedz. Przyjrze sie tym bankom, kwestia bankomatow i wplatomatow jako tako mnie nie mierzi bo zakladam ze w wiekszym miescie np. Krakow, Warszawa nie bedzie z tym problemu.
A widzisz, wlasnie mi starsi znajomi odradzali takie polskie banki molochy twierdzac ze jest tam dalej komunistyczne podejscie do klienta. Jeden moj kolega zachwala mi SKOK w ktory wzbudza jak narazie moj dystans ale w sumie ma warunki dosyc dobre, oprocentowanie i brak oplat za konto internetowe. Plus to ze w razie jakiejs katastrofy moze liczyc na szybka pozyczke a karta kredytowÄ… slyszalem ciezko jest dostac jako nowy klient bez specjalnych dochodow...
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2010-01-13, 22:12   

wiesz, ja mieszkałam przez jakiś czas w Poznaniu - mbank ma tam jeden wpłatomat w centrum miasta - wiecznie nieczynny i "zapraszamy później", oraz chyba dwa albo trzy w centrach handlowych daleko od centrum. o dupę roztrzaś.
SKOK mnie osobiście odrzuca, jakbym miała się gdzieś z PKO przenieść na stałe, to byłby to zapewne właśnie wspomniany Deutsche Bank, ale nie dostałam startera i chyba nie chce mi się tego na razie wyjaśniać, dzwonić, ble ble. w PKO nikt mi nigdy krzywdy nie zrobił.
BZ WBK <3 0 też nie jest złą ofertą. tylko że w moim mieście nie ma żadnego oddziału tego banku chyba.
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-13, 22:40   

Ja mam w BPH konto i nie narzekam :) na cały okres studiów nie robisz żadnych opłat a za kartę płacisz tylko 2zł na miesiąc :)
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-01-13, 22:43   

Ja mam konto od zawsze w PKO banku polskim. Sami pobierają mi opłaty z kąta, a ile pobrali wysyłają mi SMS'em. Ten bank bardzo mi odpowiada.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-14, 12:55   

Straho napisa³/a:

Sami pobierają mi opłaty z kąta,

Ile wynosi jego sinus?

Nie rozumiem po co ludziom wpłatomaty. Od paru lat już żyję bez tego, natomiast ciężko mi sobie wyobrazić egzystencję bez bankomatu. Konto mam w mbanku, bo nie płacę za prowadzenie ani za kartę, do tego dużo znajomych też w mbanku ma, więc przelewy do nich są za darmo. Oferta BZ WBK też jest chyba dobra, może nawet lepsza, ale w tym wypadku decyduje u mnie przywiązanie.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-01-14, 18:50   

Rorschach napisa³/a:

Ile wynosi jego sinus?


Sinus konta w baku? Co to takiego?

[ Dodano: 2010-01-14, 18:50 ]

Rorschach napisa³/a:

Nie rozumiem po co ludziom wpłatomaty


Mniej ganiania
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2010-01-15, 01:51   

czepiacie się literówek, jesteście żałośni.


wpłatomat jako tako do niczego nie byłby mi potrzebny, gdyby nie to, że mbank nie ma punktów, w których można u żywego kasjera/kasjerki wpłacić kasy z ręki na konto. a bez sensu imho latać na pocztę i płacić za przelew na swoje konto :-o
jeśli jednak ktoś nie przewiduje wpłacania, a jedynie wypłacanie, to faktycznie wystarczą mu bankomaty. ja jednak czasem dostaję gotówkę do ręki i chcę ją wsadzić na konto.
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-01-15, 09:19   

Visage napisa³/a:

A może kota, ten już bardziej skłonny zmieścić się w baku ;>


Widzę, że robiłeś to już ze swoim kotem, ale niestety ja mam psa, który jest za duży do baku :( PS. zgłosiłem ten post bo to off-top, a moderator skasował zgłoszenie, co wy uskuteczniacie?

Ja cały czas tkwiłem w przekonaniu, że tutaj chodzi o zwykłe konto w banku, nie o internetowe, źle temat doczytałem.
Ja konta internetowego nie mam, nie jest mi potrzebne, poza tym nie miał bym zaufania do takiego czegoś, za dużo sie słyszy o włamaniach internetowych.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2010-01-15, 11:17   

Ja mam w ING Banku ¦ląskim. Nie jet to typowo internetowe konto, ale oczywiście jest dostęp przez internet, także wszystkie transakcje można robić tą drogą.
Miałam przez jakieś 2 lata studenckie, ale ostatnio zmieniłam sobie na Direct. Właściwie niczym się nie różni, nie pobierają opłat za przelewy, za wypłacanie, ani za prowadzenie konta. Jedyny minus - pobierana jest prowizja gdy wypłaca się z innego bankomatu niż ing.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-15, 12:24   

Martina napisa³/a:

czepiacie się literówek, jesteście żałośni.

Ya, "kąto" to faktycznie literówka :P

Straho napisa³/a:

za dużo sie słyszy o włamaniach internetowych.

To ciekawe, bo ja trochę siedzę w temacie i za dużo o włamaniach nie słyszę. Zdarzają się próby phishingu czy innego wyłudzenia danych, ale po pierwsze jak ktoś myśli to się nie nabierze, po drugie uzyskanie dostępu do konta przez internet na nic więcej niż sprawdzenie salda nie pozwala.
 

orelka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 06 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-01-15, 15:55   

Cytat:

Jeden moj kolega zachwala mi SKOK w ktory wzbudza jak narazie moj dystans ale w sumie ma warunki dosyc dobre, oprocentowanie i brak oplat za konto internetowe. Plus to ze w razie jakiejs katastrofy moze liczyc na szybka pozyczke a karta kredytowÄ… slyszalem ciezko jest dostac jako nowy klient bez specjalnych dochodow...


Nie wiem co tam u Ciebie wzbudza taki dystans, ale mnie się wydaje, że to będzie dla Ciebie bezpieczna przystań na pieniądze, a gdyby rodzice zawiedli to zawsze możesz wziąć nieoprocentowaną pożyczkę, tam bez problemu ja dostaniesz, nawet jeśli masz niskie dochody.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-01-15, 18:22   

Rorschach napisa³/a:

To ciekawe, bo ja trochę siedzę w temacie i za dużo o włamaniach nie słyszę. Zdarzają się próby phishingu czy innego wyłudzenia danych, ale po pierwsze jak ktoś myśli to się nie nabierze, po drugie uzyskanie dostępu do konta przez internet na nic więcej niż sprawdzenie salda nie pozwala.


I tak nie wzbudzisz mojego zaufania do kont internetowych, nie jest mi to miedzy innymi potrzebne - od tego w sumie zacznijmy. Nie mam zaufania do nich i na tym zakończę tą "rozprawkę".
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-01-15, 22:40   

Od 13 roku życia mam konto w PKO BP, ale tylko ze względu na przywiązanie i jak tylko będę miała okazję to przenoszę się do BZ WBK bo jest dużo bardziej korzystniejsze. Wcześniej było lepiej bo nie płaciłam ani za przelewy, ani za kartę, czy też inne. Odkąd mam konto 'student' to co miesiące opłata za prowadzenie konta 2,50 miesięcznie, przelewy internetowe do innych banków 0,50 zł, opłata za kartę 10 zł, wypłacanie z innego bankomatu niż PKO BP to przy małych sumach kosmiczne kwoty, co się zupełnie nie opłaca.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com