Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-12, 15:24   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Wyrządza - osobie, która się masturbuje. Nie cielesną, ale duchową.


Osoba jest tego świadoma, i wiele innych czynności, które wykonujemy wyrządza nam krzywdę.
Krzywdą może być to, że ludzie potem żałują takich postępów, właśnie pod wpływem zasad religii.
Czują się niemoralnie, ale gdyby kościół zaakceptował to jako coś naturalnego, nie byłoby to złe i nie mielibyśmy do siebie wyrzutów.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


W Kościele są także i dorośli ;)


Właśnie dla dorosłych to grzech....
Według mnie sprawy seksualności i moralności do jakich się posuwamy z partnerem lub bez są naszą prywatną sprawą i mimo, że kościół i wiara towarzyszy nam przez całe życie. Jesteśmy ludźmi, a nie latającymi duszkami, które nie czują popędu ani podniecenia.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-12, 15:30   

Justencja napisa³/a:

Czują się niemoralnie, ale gdyby kościół zaakceptował to jako coś naturalnego, nie byłoby to złe i nie mielibyśmy do siebie wyrzutów.


Ale nie zaakceptuje. Dlatego, że to niszczy duchowo i nie na zasadzie: popełniłem grzech, jestem głupim grzesznikiem. Wiem co piszę, bo sam to niszczące działanie odczułem (i o dziwo! nie wiedziałem, że to grzech ciężki!).
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-08-12, 16:15   

¬le się człowiek czuje poprzez ciągłe poczucie winy i tu nie ma wyjątków. Jeżeli ktoś wie, że to nie wyrządzi nikomu krzywdy i NIC mu nie zrobi, bo taka jest prawda, to nic się nie stanie. Chyba że jest osobą religijną i bierze sobie do serca uwagi panów w kieckach :)
Zły stan umysłu, to największe zagrożenie dla każdego człowieka, a nic tak nie psuje psychiki jak ciągłe poczucie winy.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-12, 16:20   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Ale nie zaakceptuje. Dlatego, że to niszczy duchowo i nie na zasadzie: popełniłem grzech, jestem głupim grzesznikiem. Wiem co piszę, bo sam to niszczące działanie odczułem (i o dziwo! nie wiedziałem, że to grzech ciężki!).


Mogę się zapytać w jaki sposób odczułeś to działanie na swojej psychice?
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-12, 16:39   

Justencja napisa³/a:


Mogę się zapytać w jaki sposób odczułeś to działanie na swojej psychice?


Jak najbardziej :-) Nie wiedziałem, że masturbacja jest grzechem ciężkim, więc o jakimkolwiek poczuciu winy nie mogło być mowy, ale mimo tego po każdorazowym takim akcie czułem się źle, tak dziwnie. Później ogólnie czułem się może trochę samotny, trochę zdołowany, wyobcowany, trudno powiedzieć... I da się od tego uzależnić.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-08-12, 17:07   

Emm... No jak tu się nie czuć samotny nie mając dziewczyny ; o
Masturbacja to substytut, więc wiadomo że nie wystarczy zjechać na ręcznym i już nie myślisz o kobietach.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-13, 01:30   

http://www.[REKLAMA]/videoteka/pokaz/793

Jesli ktos czytal moje posty wczesniej wie, ze sie nie zgadzam, ale jako ciekawostke i temat do dyskusji mozna wkleic tez stanowisko przeciwnej strony. Zwlaszcza, ze sprawe ladnie przedstawiono. Glos lysawego goscia powala, w szczególnosci kiedy czyta o "przylgnieciu sromem do naroznika pralki automatycznej podczas wirowania na pelnych obrotach".

Co do tego poczucia winy kiedy bylam mala wstydzilam sie chodzic do WC, bo myslalam, ze Bóg na mnie patrzy. Kiedy bylam juz niewierzaca podczas sprzatania polozylam Biblie na podlodze i serce zaczelo mi szybciej bic z poczucia winy, nerwów - nie wiem, ale musialam sie przemóc zeby przestac przestrzegac nakazów, które nie mialy juz dla mnie sensu chociaz nigdy nie bylam gorliwa katoliczka.

Kiedy ktos nic nie robi calymi dniami tylko siedzi w domu i sie onanizuje, traktujac to jako lek na samotnosc póxniej moze mu sie wydawac, ze to samotnosc wyniknela z masturbacji, a nie masturbacja z samotnosci.
Przeciez wiekszosc ludzi sie onanizuje. Czy to znaczy, ze wiekszosc ludzi jest slaba na duchu i uposledzona spolecznie?

A nie chcialam sie wdawac w gadke tylko podzielic ciekawym linkiem. I masz, babo, placek.
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

Ostatnio zmieniony przez Dofova 2009-08-13, 02:09, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-13, 01:40   

Dofova napisa³/a:



http://www.[REKLAMA]/videoteka/pokaz/793



Może jakiś komentarz do tego, co wklejasz? :-P

Mimo że jestem przeciwny stanowisku Kościoła w kwestii masturbacji, to przyznam, że wiem, co ma na myśli MłodyDuchem mówiąc o tym dziwnym uczuciu, którego doznaje się po tym akcie. Uczucie smutku, pustki i pretensje do samego siebie. Mnie też zdarzało się coś takiego odczuwać jako nastolatek i nie miało to NIC wspólnego z religią, grzechem itp.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Balrog  

Stały User



Imię: Paweł

Wiek: 34

Do³±czy³: 13 Sie 2009

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-08-13, 03:06   

Odrazu wypisuje i nikogo nie chce obrazac. Jak dla mnie kazdy czlowiek jest wolny w toku ewolucji roziwnal mu sie umysl i szuka celu zycia dla zwierzat jest to reprodukcja dla nas to zbyt beznadziejne wiec wysuzkalismy sobie cel modlitwa przez cale zycie a jak juz nadziejdzie ten czas dotrzemy do nieba i biedzimy mieli kase ferrai itp ja wieze w ludzki umysl kosciol to wielka organizacja ktora trzyma swiat w ryzach prawdziwy katolik/chrzescijanij nie powinien sie sprzeciwiac temu ze czysicec nie istnieje to jest wymysl czlowieka w bibli nie ma nic o tym napisane a wiec ocb jak dla mnie najlepsza wiara jest buddyzm maja tego swojego budde ale to wpozo kolo troche przygruby ale mi to tam zwisa nie jest agresywa oczywiscie ma wady jak kazda ale weldug mnie jest najlepsza ;]
_________________
Błąkają się w ciemnościach, nie wiedzą co i jak,
Ja mam przy sobie lampÄ™, lecz zdmuchnÄ™ jÄ… i tak.
Wyciągam zatem rękę. I liczę, że ty też.
Chcę pobyć z tobą razem, gdy ciemność wokół jest.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-13, 12:15   

poem sometimes napisa³/a:


Mimo że jestem przeciwny stanowisku Kościoła w kwestii masturbacji, to przyznam, że wiem, co ma na myśli MłodyDuchem mówiąc o tym dziwnym uczuciu, którego doznaje się po tym akcie. Uczucie smutku, pustki i pretensje do samego siebie. Mnie też zdarzało się coś takiego odczuwać jako nastolatek i nie miało to NIC wspólnego z religią, grzechem itp.



Bo chrześcijaństwo już zdążyło ci zrobić z mózgu wodę, zmanipulować najpotężniejszym narzędziem manipulacyjnym jakie istnieje, czyli poczuciem winy, od urodzenia wszyscy dookoła tłukli ci że jest to złe be itd wiec nie dziwne ze teraz odczuwasz kaca moralnego, dobra wiadomość ze można zabić to uczucie.

http://zdrowie.onet.pl/14..._seksuolog.html

Cytat:


Myślenie o masturbacji w kategoriach zachowania szkodliwego dla zdrowia, nagannego, złego powoduje, że zachowaniom tym zaczyna towarzyszyć lęk i niepokój, co może się przyczynić do rozwoju nerwicy, a następnie do pojawienia się w przyszłości problemów ze sferą seksualną.



Generalnie prawie wszyscy seksuolodzy mówią ze w masturbacji nie ma niczego złego, oczywiście może być zła ale tylko w niektórych sytuacjach, jak to stwierdził Lew-Starowicz
http://czat.wp.pl/id_czat....html?T[page]=4

Cytat:


W kilku przypadkach: po pierwsze - gdy zagraża życiu i zdrowiu, np. pobudzanie się prądem elektrycznym, czy ostrymi przedmiotami; po drugie - kiedy ma charakter czynności natrętnej, np. kilka razy dziennie bez odczuwania pożądania. W takim przypadku jest objawem nerwicy.

_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-13, 12:24   

cretultix napisa³/a:

Bo chrześcijaństwo już zdążyło ci zrobić z mózgu wodę, zmanipulować najpotężniejszym narzędziem manipulacyjnym jakie istnieje, czyli poczuciem winy, od urodzenia wszyscy dookoła tłukli ci że jest to złe be itd wiec nie dziwne ze teraz odczuwasz kaca moralnego, dobra wiadomość ze można zabić to uczucie.



Nie wiem, po co używasz tego argumentu, skoro już wytłumaczyłem. Nigdy nie byłem specjalnie religijny i na pewno nie postrzegałem tego w kategorii grzechu. Nikt też mnie nie uczył, że jest to złe. Było to więc uczucie zupełnie niezwiązane z chrześcijaństwem i sposobem, w jaki zostałem wychowany. Wychodziło
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-13, 13:27   

poem sometimes napisa³/a:


Nie wiem, po co używasz tego argumentu, skoro już wytłumaczyłem. Nigdy nie byłem specjalnie religijny i na pewno nie postrzegałem tego w kategorii grzechu.



Napisałeś ze pojawiało się uczucie pustki i pretensji do siebie a ono może się pojawić tylko i wyłącznie gdy coś co zrobiłeś uważasz za złe, być może świadomie nie uważałeś tego za grzech, jednak w podświadomość gdzieś siedziało takie przeświadczenie, i ktoś wcześniej musiał je zaprogramować, i wcale nie musisz tego pamiętać, może nawet nie kościół to zrobił, ale pewne jest że ktoś to zrobił, bo biologicznie to zaprogramowaną mamy przyjemność z masturbacji a nie negatywne odczucia, te są instalowane już po urodzeniu.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-08-13, 15:47   

Dokładnie coś o tym wiem, bo też odczuwałem to dziwne uczucie pustki podczas mojej krótkiej przygody z religią.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-13, 21:14   

cretultix napisa³/a:

Napisałeś ze pojawiało się uczucie pustki i pretensji do siebie a ono może się pojawić tylko i wyłącznie gdy coś co zrobiłeś uważasz za złe, być może świadomie nie uważałeś tego za grzech, jednak w podświadomość gdzieś siedziało takie przeświadczenie, i ktoś wcześniej musiał je zaprogramować, i wcale nie musisz tego pamiętać, może nawet nie kościół to zrobił, ale pewne jest że ktoś to zrobił, bo biologicznie to zaprogramowaną mamy przyjemność z masturbacji a nie negatywne odczucia, te są instalowane już po urodzeniu.



Problem w tym, że ja nie wierzę w takie brednie, że wszystko, co odczuwam, zostało wcześniej zaprogramowane i że jest to czysta biologia, przykro mi.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-13, 22:11   

poem sometimes napisa³/a:


Problem w tym, że ja nie wierzę w takie brednie, że wszystko, co odczuwam, zostało wcześniej zaprogramowane i że jest to czysta biologia, przykro mi.



dla jasności są dwie możliwość albo coś jest efektem genetycznym/biologicznym czyli jest wrodzone, albo zostało nabyte już po urodzeniu czyli nauczone/wpojone przez szeroko pojęte otoczenie, innej możliwość nie ma, dobra jest jakiegoś rodzaju uszkodzenie mózgu, choroba.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com