Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 21:38   

Cytat:

bo na nas liczył, tak po prostu. znasz historię pierwszych ludzi. mieli cały raj dla siebie, ale zachciało im się owocu z drzewa "poznania dobra i zła". szatan chciał być drugim Bogiem, też dostał wolną wolę, jako anioł. stąd właśnie grzech.


To Bóg nie wiedział że tam był szatan? I tworząc ludzi musiał wiedzieć że dadzą się skusić

Cytat:

czemu Bóg wypełnia rolę szatana


Czemu to on nas kusi? Bo skoro mamy popęd seksualny to on nam to dał, czemu?

Cytat:



i może mi powiesz, że nic nie mogli ci ministranci zrobić nie? 15 nawt 10letnich synków by się im postawiło, a jak podejrzewam byli tam też starsi.


A może najpierw zauważ to że psychika dzieci różnij się zdecydowanie od psychiki nastolatka czy dorosłego człowieka, i dlatego człowiek dorasta moja droga (między innymi dlatego), co, myślisz że mieli jakieś super orgazmy i to polubili?

Cytat:

tego się nie da wyjaśnić tak prosto i jasno, jak to, że 2+2=4. bo sam przyznasz, że Bóg, gdyby dało się Go do końca zrozumieć, przestałby być Bogiem.


Ale wszystko da się wytłumaczyć Bogiem i tym co chciał a czego nie
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-26, 21:41   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

To Bóg nie wiedział że tam był szatan? I tworząc ludzi musiał wiedzieć że dadzą się skusić


Brał to pod uwagę, ale nie chciał zmuszać człowieka do kochania Go ;) Zresztą po to rosło drzewo poznania dobra i zła - aby człowiek miał wybór :-)

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Czemu to on nas kusi? Bo skoro mamy popęd seksualny to on nam to dał, czemu?


Dał nam popęd, abyśmy się rozmnażali, czynili sobie ziemię poddaną itd.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 21:47   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

I tworząc ludzi musiał wiedzieć że dadzą się skusić



a kto ci powiedział, ze nie wiedział?

Cytat:

Czemu to on nas kusi? Bo skoro mamy popęd seksualny to on nam to dał, czemu?



ale Bóg, Kościół itd. nie potępiają seksu, jak to się wszystkim wydaje :) byle by był "czysty"

swEeTbOyMuah napisa³/a:

A może najpierw zauważ to że psychika dzieci różnij się zdecydowanie od psychiki nastolatka czy dorosłego człowieka, i dlatego człowiek dorasta moja droga (między innymi dlatego), co, myślisz że mieli jakieś super orgazmy i to polubili?



mój drogi, a czy ty myślisz, że nastoleni chłopcy czy dziewczyny marzą, by przeleciał ich jakiś przystojny duchowny, tylko dorośli są inni? :P

Cytat:

Ale wszystko da się wytłumaczyć Bogiem i tym co chciał a czego nie



nie rozumiem do czego ten komentarz... ale tak, można bo Bóg jest wszystkim :)
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 21:59   

Cytat:

a kto ci powiedział, ze nie wiedział?


Więc czemu ich wygonił skoro wiedział że on ich takich stworzył?


Cytat:

ale Bóg, Kościół itd. nie potępiają seksu, jak to się wszystkim wydaje :) byle by był "czysty"



Według badań w wieku 13-14 lat ma się największy popęd i trudno by było utrzymać ten seks legalny i zgodnie z kościołem a w sumie to by się nie dało.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:06   

nie stworzył ludzi złych, tylko ludzi, którzy mogą być źli lub dobrzy. ukarał ich, by pokazać, że mają iść drogą dobra.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

w wieku 13-14 lat ma się największy popęd



wybacz, ale to, że kilku chłopców musi sobie trzepać, to jeszcze nie oznacza, że to jest dobre. to właśnie są pokusy.

ale tu trzeba rozdzielić dwie sprawy, bo jeśli ktoś odczuwa duży popęd seksualny, to to nie jest złe. ale jeśli a)dopuszcza się samogwałtu, b)uprawia seks z rówieśnikiem, c)rozmyśla o seksie z sąsiadką, nauczycielką, księdzem, to to już jest grzech. nikt nigdy nie powiedział, że walka z grzechem jest łatwa.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:12   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Więc czemu ich wygonił skoro wiedział że on ich takich stworzył?


Czy Ty rozumiesz co czytasz :?: :znudzony: Bóg stworzył człowieka czystego, bez grzechu, a człowiek sam wybrał swój los. Miał wybór. Bóg powiedział: Nie jedzcie bo pomrzecie, a człowiek i tak zrobił po swojemu.
To tak w maksymalnym skrócie, bo nie chcę po raz n-ty wyjaśniać teologii stworzenia...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:14   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

bo nie chcę po raz n-ty wyjaśniać teologii stworzenia...



do niektórych niestety trzeba, ale jeśli się widzi, że przynosi to choćby minimalne efekty, to warto, choćby z uporem maniaka, a wyjaśniać, wyjaśniać, wyjaśniać :-D
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:42   

Cytat:

że kilku chłopców musi sobie trzepać


90% mężczyzn to faktycznie ok. 5-6 chłopców

Cytat:


ale tu trzeba rozdzielić dwie sprawy, bo jeśli ktoś odczuwa duży popęd seksualny, to to nie jest złe. ale jeśli a)dopuszcza się samogwałtu, b)uprawia seks z rówieśnikiem, c)rozmyśla o seksie z sąsiadką, nauczycielką, księdzem, to to już jest grzech. nikt nigdy nie powiedział, że walka z grzechem jest łatwa.


nawet jeśli to jest świadomość że jest to grzech, a tak swoją drogą, samogwałt to nie jest masturbacja?

Cytat:

c)rozmyśla o seksie z sąsiadką, nauczycielką, księdzem, to to już jest grzech. nikt nigdy nie powiedział, że walka z grzechem jest łatwa.


Wielu ludzi śni takie sny a żeby wyśnić trzeba wcześniej pomyśleć a żeby nie pomyśleć to już trzeba mieć taką silną wolę jaką mało kto ma, jeśli Bóg wszystko naprawdę stworzył to stworzył to tak, że jakby był w pracy to by go już dano wylali, ja dziękuje za takiego Boga, który stworzył mnie w takim świecie gdzie grzech jest na każdym kroku, a nawet częściej, z naturą która skłania do grzechu itp. dziad jeden, nawet się nie pytał czy może stworzyć :-/
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:45   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

a tak swoją drogą, samogwałt to nie jest masturbacja?


Tak. Samogwałt = masturbacja.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Wielu ludzi śni takie sny a żeby wyśnić trzeba wcześniej pomyśleć a żeby nie pomyśleć to już trzeba mieć taką silną wolę jaką mało kto ma


Nie. Pokusa, jaką są np. mysli o seksie, to nie grzech. Grzechem jest dopuszczanie tych myśli do siebie, czyli świadome myślenie o tym, rozkoszowanie się tym itp.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:50   

Cytat:

Nie. Pokusa, jaką są np. mysli o seksie, to nie grzech. Grzechem jest dopuszczanie tych myśli do siebie, czyli świadome myślenie o tym, rozkoszowanie się tym itp.


Ale jak można nie myśleć o seksie podczas masturbacji? Wtedy to żaden orgazm tylko skurcze czujesz a chęć zaspokojenia pozostaje, bynajmniej tak jest u mnie.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:52   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

samogwałt to nie jest masturbacja



samogwałt i masturbacja to to samo, używa się tych słów zamiennie.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Wielu ludzi śni takie sny a żeby wyśnić trzeba wcześniej pomyśleć a żeby nie pomyśleć to już trzeba mieć taką silną wolę jaką mało kto ma



może źle napisałam. jeśli podoba mi się np. nauczyciel i wiadomo, że przechodzą mi takie myśli przez głowę, ale wiem, że to jest złe, to nie jest to grzech. ale jeśli np. na każdej lekcji z nim będę myśleć o tym, jak to by było fajnie się z nim pieprzyć i będę w pełni akceptować te myśli to już grzech.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

dziad jeden, nawet się nie pytał czy może stworzyć



jeśli możesz, to proszę byś okazał trochę szacunku, wiem, że potrafisz, bo już to pokazałeś.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

takim świecie gdzie grzech jest na każdym kroku, a nawet częściej, z naturą która skłania do grzechu



Bóg pozwolił ludziom wybierać. Myślisz, że Jemu się to podoba? Ale jeśli coś obiecał, to tego nie zmienia. Więcej, Jego własny Syn musiał zginąć, bo ludzie są źli.

[ Dodano: 2009-04-26, 22:58 ]

Cytat:

Ale jak można nie myśleć o seksie podczas masturbacji?



a czy poza masturbacją sie nie myśli o seksie?
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 23:03   

Cytat:

jeśli np. na każdej lekcji z nim będę myśleć o tym, jak to by było fajnie się z nim pieprzyć i będę w pełni akceptować te myśli to już grzech.


No ale na tym polegają marzenia, a marzenia często się odnoszą do najbardziej ludzkich rzeczy, jak taki sobie siedzi młody koleś i się nudzi i sobie chciał zawsze seks uprawiać i go do tego ciągnie (popęd) to duża szansa na marzenie o seksie z nauczycielką.

Działa to tak samo jak np. widzisz kogoś kto jedzie sobie twoim wymarzonym samochodem a ty się w autobusie tuczesz i myślisz sobie jak by to było sobie fajnie wozić tym samochodem i ewidentnie sobie to wyobrazisz.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-26, 23:06   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Ale jak można nie myśleć o seksie podczas masturbacji?


W zacytowanym przeze mnie fragmencie Twojej wypowiedzi nie ma nic o myślach o seksie podczas masturbacji, tylko o myślach ogółem.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

taki sobie siedzi młody koleś i się nudzi i sobie chciał zawsze seks uprawiać i go do tego ciągnie (popęd) to duża szansa na marzenie o seksie z nauczycielką.


Pokusa może przyjść, ważne czy się ja odeprze czy nie.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 23:11   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

swEeTbOyMuah napisał/a:
taki sobie siedzi młody koleś i się nudzi i sobie chciał zawsze seks uprawiać i go do tego ciągnie (popęd) to duża szansa na marzenie o seksie z nauczycielką.

Pokusa może przyjść, ważne czy się ja odeprze czy nie.



dokładnie. jeśli przyjdzie, to jeszcze nic nie znaczy. bo to jest ludzki odruch. ale jeżeli taki koleś to zaakceptuje i jak to ładnie ktoś powiedział :znajdzie w tym upodobanie, czyli po prostu będzie to świadomie dalej ciągnął, to grzech.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 23:13   

Cytat:

Pokusa może przyjść, ważne czy się ja odeprze czy nie.


Ale to jest po prostu przeciwko naturze i nie zdziwiłbym się gdyby taki on został przez to gwałcicielem lub czymś w tym stylu a po drugie to człowiek dorasta psychicznie etapami aż do 21 roku życia i np. na wczesnych etapach dziecku się mówi żeby nie brało cukierków od obcych lecz pewnie wiele z nich i tak się da skusić, tak samo z seksem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com