Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-27, 09:40   

dobry_dziekan napisa³/a:


Kanibalizm nie jest naturalną czynnością. Na samą myśl, że miałbym jeść ludzkie mięso bierze mnie obrzydzenie, a nie jestem odosobniony w tym przypadku. Nie znam osoby która chciałaby skosztować człowieka. Nietrafione porównanie.


No ale jest to naturalne :-) Wśród zwierząt wszyscy zjadają wszystkich ;) A jeśli napiszesz, że człowiek to nie jest zwykłe zwierze, bo jest np istotą rozumną, to po części sam sobie odpowiesz na pytanie: czemu Kościół potępia masturbację ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-27, 10:05   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


No ale jest to naturalne :-) Wśród zwierząt wszyscy zjadają wszystkich ;) A jeśli napiszesz, że człowiek to nie jest zwykłe zwierze, bo jest np istotą rozumną, to po części sam sobie odpowiesz na pytanie: czemu Kościół potępia masturbację ;)


Nic takiego nie napiszę, bo zwierzęta mięsożerne nie jedzą innych osobników swojego gatunku.
Możesz podać kilka przykładów? Mówię tu o WIELU przypadkach, bo NATUALNE oznacza, że nie jest to odosobniony przypadek.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 10:24   

Mi scusi, czy moge prosic o wyjasnienie odnosnie NPR albo o odnosnik do stosownego tematu? :) //edit// Ok, znalazlam. Po prostu utozsamialam metode objawowo-termiczna z kalendarzykiem xP.

Poza tym mówimy o kanibalixmie wiec o zabijaniu dla jedzenia, a nie o padlinozerstwie, tak?
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

sun  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 10:51   

co ma w ogóle wspólnego kanibalizm i masturbacja ? to są dwie całkiem odrębne czynności. poprzez masturbacje nikogo się raczej nie zabija, bądź nie zjda, więc nie rozumiem.
_________________
'chciałabym móc wejść do Twoich myśli,
potem wyjść i spytać, co naprawdę myślisz.'
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 11:16   

Kościół się do wszystkiego wpieprza , nie długo będą ludziom zabraniać uprawiać seksu w niedzielę ,bo to przecież święto kościelne. :mrgreen:

dobrze ,że chodzę do kościoła dla Boga a nie dla tych dziwacznych 'księży'.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 11:19   

CheeryLipstick, nawiazujesz do przeszlosci czy przypadkiem wypalilas o tych niedzielach?
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 11:24   

Dofova, kiedyś była taka sytuacja w moim mieście jak mieliśmy jeszcze takiego 'fajnego' księdza , ale podobna.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 11:38   

Dofova napisa³/a:

Czy Bóg chce zapobiec złu, lecz nie może? Zatem nie jest wszechmocny. Czy może, lecz nie chce? Zatem nie jest miłosierny. Czy może i chce? Skąd zatem zło? Czy nie może i nie chce? Dlaczego więc nazywać go Bogiem?



zło jest konsekwencją grzechu. I nie jest tak, że Bóg chce naszego zła czy nie może go zaprzestać. Zło jest konsekwencją naszego złęgo postępowania, i to włąściwie my jesteśmy winni złu tego świata. Nie Bóg! Ale CZ£OWIEK!
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-27, 12:22   

ona89 napisa³/a:


zło jest konsekwencją grzechu. I nie jest tak, że Bóg chce naszego zła czy nie może go zaprzestać. Zło jest konsekwencją naszego złęgo postępowania, i to włąściwie my jesteśmy winni złu tego świata. Nie Bóg! Ale CZ£OWIEK!


To po co się tyle pieprzy o tych diabłach i demonach? :)
Jeżeli chcesz o tym pogadać to możesz założyć nowy temat, chętnie będę się tam udzielał, bo mam swoje przemyślenia :)
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 13:19   

diabeł by kiedyś aniołem, ale zbuntował się i "przeszedł na stronę zła". Dlatego teraz buntuje człowieka do popełniania złych czynów, złych niezgodnych z moralnością i po prostu nieetycznych
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-27, 13:23   

Jeżeli chcesz usłyszeć inną wersję, to załóż temat. Tutaj nie będę pisał odpowiedzi żeby nie kusić offtopa :)
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-27, 21:42   

dobry_dziekan napisa³/a:


To po co się tyle pieprzy o tych diabłach i demonach? :)


Bo zło bierze początek od Szatana, a na świecie jego głównymi "wykonawcami" są ludzie ;)

CheeryLipstick napisa³/a:

Kościół się do wszystkiego wpieprza , nie długo będą ludziom zabraniać uprawiać seksu w niedzielę ,bo to przecież święto kościelne. :mrgreen:


Kościół nie zabrania. Kościół mówi co jest dobre, co złe, a Ty sama dokonujesz wyboru ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 22:02   

ciekawy wÄ…tek.
nie wiem czy był tu już do niego link, ale dam:
http://katolicki.net/foru...?t=2074&start=0
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 22:15   

To o masturbacji zostało dawno temu ustalone przez kościół ponieważ jeszcze 2 wieki temu masturbacja była uznawana za coś co prowadzi do szaleństwa.
 

VEB10

User


Do³±czy³: 28 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-28, 16:58   

Witam,

mam do was jedno pytanie na temat masturbacji: dlaczego masturbacja to grzech, a polucja nie??? Przeciez w jednym jak i w drugim przypadku wycieka sperma. Prosze o odpowiedzi.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com