Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2017-11-10, 23:24   

Wina Kościoła polega na tym że przez stulecia promował niesprawdzalną ideologię która dawała wymówkę by nie myśleć
i dość długo prześladował ludzi którzy po sprawdzeniu czegoś, wyciągali wnioski albo wręcz stwierdzali fakty które kłóciły się z ideologią Watykanu.
To samo robiły kościoły protestanckie.
Było i jest wielu ludzi, którzy swoje religijne mniemanie stawiają wyżej od prawdy, i to jest problem, tak samo jak

Natomiast doszukiwanie się wpływów Watykanu tam gdzie ich nie ma, zakrawa na tworzenie kolejnej ideologii.
Religie zrobiły mnóstwo różnych szkód, głównie w umysłach ludzkich, ale oskarżanie ich spowalnianie prac Egiptologicznych to bzdura, po pierwsze dlatego że to nie mogło mieć miejsca, po drugie dlatego że nie było żadnego powodu by to robić.

Mogłeś sobie w czasach starszych niż Europejskie badania nad piramidami, badać zasady dziedziczenia. W Biblii nic o tym nie ma, więc Kościół miał na to wywalone. Dopiero jak zaczniesz mówić o ewolucji gatunków, to zaczyna się problem, bo kłóci się to z Księgą Genesis.
Tyle tylko że kilka dekad temu Watykan zamiótł problem pod dywan, stwierdzając że Genesis to taka bajka dla prymitywnych ludzi i Bóg może sobie stwarzać człowieka jak chce, więc mógł to zrobić ewolucyjnie, a potem napisać co innego.
Problem polega na tym że część polskiego kleru nie przyjmuje tego do wiadomości, a część katolików polskich wręcz jawnie odżegnuje się od takich koncepcji Watykanu, mimo że są one starsze niż pontyfikat Franciszka.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Redneck  

User



Wiek: 36

Doczy: 25 Gru 2016

Skd: Edmonton / Wrocław

   

Wysany: 2017-11-13, 06:50   

philosophus napisa/a:

Wina Kościoła polega na tym że przez stulecia promował niesprawdzalną ideologię która dawała wymówkę by nie myśleć


Oj no dobra, ale przecież nikt nie mówi że skazywanie ludzi jak Galileusz za jego naukowe poglądy jest w porządku.
To były jednak inne czasy i krytyka katolików dzisiaj za tamto to jest zwykle manipulacja.


Cytat:

To, że ta inicjatywa jest głupia i źle świadczy o parafianach, to inna sprawa - kwestia mentalności Polaczków


Głupia w twoim mniemaniu.
Polaczkow?
Jak ja nie znoszę kiedy taki pseudo inteligent takie hasło rzuci, bo on oczywiście lepszy gatunek.
A ty to kto jesteś jak nie Polaczek?

Cytat:

Nawet DeVaneio krytykuje instytucję Kościoła, kler, hierarchów i papieża, jednak nie używa epitetów wobec wierzących.



Nie?
To sobie oczy przemyj bo z tych prochów juz nie widzisz.

Cytat:

1. Czyli Kościół to nie wspólnota wiernych?
2. Czyli wiara zwalnia od myślenia?


Kościół jest wspólnota ale nie wierni tu ustanawiaja sakramenty i doktryny.
Nie po to się jest wyznawca żeby zmieniać sobie do woli co nie pasuje.
Jak nie pasuje to droga wolna.
Nikt nie trzyma siła w kościele.

Wiara nie zwalnia od myślenia, ale napewno nie zezwala na własną interpretacje co jest grzechem a co nie.
Jak niektórzy nowoczesni by chcieli.

Cytat:

Twierdzisz, że każdy, kto popiera legalizację małżeństw jednopłciowych, jest wykolejeńcem?


Tak, bo to nie jest normalne.
Tolerancja dla każdego głupiego poglądu jest gorsza od skrajnych zakazów.

Tigranes napisa/a:

Czyli co - twierdzisz, że papierosy i alkohol są OK, mimo że zabijają i uzależniają, a psychodeliki już nie OK, mimo że nie zabijają, tylko pomagają?


Alkohol jest niebezpieczny ale nie rujnuje i nie uzależnia aż tak jak narkotyki które młodzież łyka.
A papieros i lsd to w ogóle chore porównanie.
Co następnie porównasz?
Tabake i heroine?

Tigranes napisa/a:

wiesz chociaż, że gdyby nie LSD, to być może teraz nie miałbyś komputera ani internetu, bo Steve Jobs na swoje najlepsze pomysły wpadł będąc pod wpływem LSD?


Gdyby nie praca tysięcy ofiar reżimu na Syberii to by nie było tam kolei.
Wniosek - komunizm i niewolnictwo są ok.

Cytat:

Ja sobie z nich kpię i szydzę - co to ma wspólnego z ujadaniem


Oj jaki ty mądry.
Kpij dalej ze ludzie chodzą na Mszę, bo ty wielki autorytet mądrości nie chodzisz.
Do stóp ci paść powinni.

DeSade napisa/a:

To ona stwierdziła - no to po co ja się modlę za wszystkich bliźnich, po co się za wszystkich ludzi modlić?! Jak trzeba tylko za rodzinę.
Ha!! Normalnie, aż otworzyłam usta ze zdziwienia.
Założę się, że od tamtej pory nie używa ona słowa bliźni.


O to to to!
Typowa postawa tych wierzących nieoraktykujacych.
"ja sobie wybiorę w co wierzyć "
O to właśnie mi chodzi, ale beton Tigranes nie rozumie.
On jest mundry i kpi.
Haha
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2017-11-13, 10:30   

Redneck napisa/a:

Oj no dobra, ale przecież nikt nie mówi że skazywanie ludzi jak Galileusz za jego naukowe poglądy jest w porządku.
To były jednak inne czasy i krytyka katolików dzisiaj za tamto to jest zwykle manipulacja.


Mówiąc, że "to były inne czasy" stwierdzasz, że moralność jest relatywna, a przecież uznanie wiecznego, niezmiennego bóstwa jako źródła moralności oznacza również uznanie moralności jako czegoś stałego i obiektywnego.
Krytyka katolików jest słuszna - papież Jan Paweł II doprowadził do rehabilitacji Galileusza, co świadczy o tym, że uznał winę Kościoła. Miało to miejsce zaledwie 20-parę lat temu. Biorąc pod uwagę ciągłość doktryny oraz sukcesję apostolską, Kościół z czasów Galileusza, Wojtyły i Bergoglio to ten sam Kościół, wyznający tego samego Boga i uznający tę samą moralność.

Na usprawiedliwienie, prześladowania Galileusza nie były ani zbyt okrutne, ani zbyt upokarzające dla niego. Myślę, że z łatwością dałoby się znaleźć bardziej odpowiednie przypadki.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Doczy: 09 Kwi 2012

Skd: wiesz?

   

Wysany: 2017-11-13, 16:18   

Redneck napisa/a:

To były jednak inne czasy i krytyka katolików dzisiaj za tamto to jest zwykle manipulacja.


Według oficjalnej katolickiej doktryny, Kościół katolicki to instytucja nadprzyrodzona, będąca kontynuacją zbawczego dzieła Chrystusa na ziemi. Czyli że KK w żaden błąd nigdy wpaść nie mógł.
Nie ja to wymyśliłem.

Redneck napisa/a:

Polaczkow?
Jak ja nie znoszę kiedy taki pseudo inteligent takie hasło rzuci, bo on oczywiście lepszy gatunek.


"Polaczki" to złośliwe określenie zaściankowych Polaków mających ustaloną raz na zawsze zaściankową wizję świata, u których nic tej wizji nie zmieni.

I nie uważam siebie za lepszy gatunek - dostrzegam jedynie, że wielu ludzi nie chce się myśleć, weryfikować swoich poglądów ani ich zmieniać, i że nie chce im się przyjmować wiedzy, tylko zamiast tego wolą oni postrzegać świat przez pryzmat stereotypów, mitów i uprzedzeń, i nie chce im się sprawdzać, ile one mają wspólnego z prawdą. I że na szczęście ja nie należę do takich ludzi, bo zawsze byłem głodny wiedzy i lubiłem dowiadywać się nowych rzeczy o świecie, ludziach, kulturach i w ogóle wszystkim. Ludzi z podejściem podobnym do np. mojego jest oczywiście wielu, jednak niestety równie wielu, jeśli nie więcej, jest ludzi wolących pozostawać w swojej utartej wizji świata, stereotypach, mitach i uprzedzeniach. I nad tym ubolewam - że tak wielu ludzi to ograniczeni konformiści, którym się nie chce być nonkonformistami.
Tak że mowa tu o podejściu niektórych ludzi.

Redneck napisa/a:

Kościół jest wspólnota ale nie wierni tu ustanawiaja sakramenty i doktryny.


Skoro o tym mowa: na początku w Kościele były dwa sakramenty: chrzest i Eucharystia. Dopiero później dodano kolejne.
Doktryny też były dodawane kolejne, np. o nieomylności papieża, o Wniebowzięciu NMP, o istnieniu czyśćca, o siedmiu grzechach głównych, o wiecznym dziewictwie Maryi... tego wszystkiego nie ma w Biblii.

Redneck napisa/a:

Wiara nie zwalnia od myślenia, ale napewno nie zezwala na własną interpretacje co jest grzechem a co nie.


Hierarchowie Kościoła sami dodali sobie np. stwierdzenia, że masturbacja i seks przedmałżeński są grzechami. Mimo że nigdzie w Biblii nie ma o tym mowy wprost. Czym to było, jeśli nie własną interpretacją hierarchów co jest grzechem a co nie?

Redneck napisa/a:

Nie?
To sobie oczy przemyj bo z tych prochów juz nie widzisz.


Jakich prochów? :-D Naprawdę coś dziwnego sobie uroiłeś na mój temat.
Bierzesz wnioski na mój temat z sufitu. Typowe dla ludzi napuszonych, bardzo zarozumiałych, bardzo pewnych siebie, pozbawionych dystansu do siebie i świata i nieskłonnych do refleksji ani weryfikowania informacji.
Odnoszę wrażenie, że widzisz we mnie jakąś personifikację własnych fobii. Podobnie jak w DeVaneio.

Redneck napisa/a:

Tak, bo to nie jest normalne.


A kto i co decyduje o tym, co jest normalne, a co nie? Ty?
Wielu ludzi za nienormalną uznawało/uznaje leworęczność - w części kultur władcą mógł zostać tylko praworęczny. Czy to oznacza, że leworęczność jest nienormalna, bo cechuje mniejszość?
"Normalne" nie znaczy "Ma to każdy" ani "Ma to większość".
Homoseksualiści istnieli zawsze, zarówno w społecznościach tolerujących/akceptujących homoseksualizm, jak i w społecznościach karzących homoseksualizm śmiercią. I oni wychowywali się w rodzinach heteroseksualnych. Z czego może wynikać wniosek, że homoseksualizm jest wrodzony i nic się na niego nie poradzi - po prosty część ludzi tak ma. I co - czy z tego powodu należy ograniczać ich prawo do szczęścia? Bo w świętych księgach jest napisane, że to grzech i obrzydliwość?
Moim zdaniem homoseksualizm jest odstręczający lub nawet obrzydliwy, jednak mimo to nie mam nic przeciwko legalizacji małżeństw jednopłciowych, bo nie rzutuję emocji na fakty ani na poglądy.
Moje emocje nie prowadzą tu do powstawania uprzedzeń, tak jak u ciebie.
Podobnie jak to, że uważam mrównika za zwierzę o odrażającym wyglądzie, nie oznacza, że z tego powodu uważam to zwierzę za wybryk natury ani za najgorsze/najgłupsze zwierzę świata, bo wiem, że na pewno nie jest najgłupsze.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mr%C3%B3wnik_afryka%C5%84ski

Redneck napisa/a:

Alkohol jest niebezpieczny ale nie rujnuje i nie uzależnia aż tak jak narkotyki które młodzież łyka.


Po pierwsze: co wiesz o toksyczności i uzależniającym potencjale alkoholu?
Każdego roku wskutek używania alkoholu umiera 2,5 miliona ludzi. Czy twoim zdaniem to mało?
Porównaj sobie, ile osób rocznie umiera wskutek używania innych substancji.

https://www.theguardian.c...erous-drug-list
Według tego zestawienia, alkohol jest bardziej niebezpieczny niż amfetamina, marihuana, LSD, sterydy anaboliczne, ecstasy i czuwaliczka jadalna.

Po drugie: co to są narkotyki, które młodzież łyka? Podaj przykłady.
I co te "narkotyki które młodzież łyka" mają wspólnego ze wspomnianymi przeze mnie psychodelikami?

W porównaniu z alkoholem, tabletki ecstasy są niegroźne - w dodatku zanim ich zakazano, były stosowane w psychoterapii, w leczeniu zespołu stresu pourazowego. Z dużą skutecznością.

Redneck napisa/a:

papieros i lsd to w ogóle chore porównanie.


W sumie racja, bo papierosy uzależniają, powodują raka i śmiertelne choroby serca, wszystko jest w nich trujące i szkodliwe i nie są w stanie zaoferować człowiekowi nic poza chwilą trywialnej (i wątpliwej) przyjemności, a LSD nie uzależnia, nie powoduje chorób ani tym bardziej śmierci, ma walory terapeutyczne, potrafi wzmagać kreatywność i dostarczać doznań o charakterze mistycznym, religijnym i transcendentnym.

Ale ty w ogóle nie wiedziałeś, jak działa LSD, prawda? Nie znasz historii LSD, prawda? Nawet hasła na wikipedii o LSD nie przeczytałeś, prawda?

Redneck napisa/a:

Co następnie porównasz?
Tabake i heroine?


Oczywiście, że nie.
Na liście, którą przytoczyłem, heroina jest zaklasyfikowana jako najgroźniejsza substancja psychoaktywna.
Twoje pytanie świadczy tylko o tym, jak mało wiesz o substancjach psychoaktywnych i jak bardzo kierujesz się uprzedzeniami, mitami i stereotypami zamiast rzetelną wiedzą.
Gdybyś miał o tym choć minimalną wiedzę, to nie stawiałbyś opioidów takich jak heroina obok psychodelików takich jak LSD. I wiedziałbyś, na czym polega różnica między depresantami a psychodelikami.
Heroina i alkohol zaliczają się do depresantów, czyli środków odurzających, a LSD do psychodelików.
Psychodeliki nie są ani środkami odurzającymi, ani środkami pobudzającymi. Mają całkiem inny rodzaj działania. Którego ty najwidoczniej nie rozumiesz.

Redneck napisa/a:

Gdyby nie praca tysięcy ofiar reżimu na Syberii to by nie było tam kolei.
Wniosek - komunizm i niewolnictwo są ok.


Bzdury wypisujesz, bo koleje zaczęto budować w Anglii, i nie budowali ich niewolnicy. Podobnie w USA niewolnicy nie budowali kolei. Ani nigdzie indziej.
Czy znasz przypadki, żeby niewolnicy budowali linie kolejowe?
Poza tym: jaki to ma związek z tym, co napisałem? Żadnego. Więc: z czym do ludzi?

Redneck napisa/a:

Kpij dalej ze ludzie chodzą na Mszę, bo ty wielki autorytet mądrości nie chodzisz.
Do stóp ci paść powinni.


Po pierwsze: daruj sobie ten sarkazm. Mnie to nie bawi.
Po drugie: nie kpię z ludzi chodzących na mszę.
Kpię z ludzi, którzy nie potrafią myśleć samodzielnie. I którzy twierdzą, że wiara zwalnia od myślenia.
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2017-11-13, 21:16   

Cytat:

Nie. Co w tym dziwnego? Każda dziedzina nauki potrzebuje czasu, by się rozwinąć. Zresztą Carter też miał poprzedników.


Może i masz rację.

Cytat:

Naprawdę w to wierzysz?


Na dzień dzisiejszy jestem sceptykiem ale nie wykluczam takiego scenariusza :-)

Cytat:

Tam, gdzie stwierdziłeś "papież rządzi światem", "to marionetki", że kościelne kręgi cenzurowały wiedzę o starożytnym Egipcie, że kler faktycznie rządzi uniwersytetami itd.


Z papieżem to są trzy wersje:
-albo się mylę
-albo jest marionetka a władze nad światem ma ktoś inny.
-Albo mam rację i to Watykan,USA i Izrael utrzymują kontakt z kosmitami z ciemnej strony księżyca :-D
Co na pierwszy rzut oka wydaje sie totalną teoria spiskowa jednakże świat zadziwiał nas już kilka razy.Więc nie wykluczam tego aczkowiek zakładam że tak jest(mogę się mylić :-) )

Cytat:

Te "żydowskie zabobony' właśnie ocaliły antyk.
Ksieza i mnisi przepisywali wiele antycznych dzieł.
Bzdury pleciesz trzy po trzy z tym krzyżem.
Chrystianazacja rzymu nie znisczyła antyku, a tymbardziej nawracanie pogan np. na teranie Polski.


Pewni zbawcy już zbawaja świat swoją religią.Tak zwani kozojebcy.I co ciekawe oni też nawracaja niewiernych lub pogan w moim wypadku :-D

Cytat:

Bredzisz.
Jezus nie kazał zabijać, wiec ci Hiszpanie robili nie według nauk Jezusa, ale mieli obowiązek nawracać Azteków!!


Czyli mogli i siła też :-D
Skąd u was krzyżaków (i nie tylko u was) to silne przekonanie ze religia ktora wyznajecie jest właściwa i trzeba ja głosić ?

Redneck napisa/a:

Cortez to takie wasze ateuszowskie słowo wytrych - tylko on nie miał nic wspołnego z Kosciołem, polazł tam po złoto i tyle.
W co wierza Indianie to miał w poważaniu.


Ale był hiszpanem i katolikiem nie ? To skoro ta religia jest najwspanialsza to dlaczego trafiają się źli ludzie wyznajacy ją ?

Redneck napisa/a:

Jestes chamskim kretynem i niczym więcej, po tym co teraz nabazgrałeś.


Heh wszyscy reagujecie tak samo jak Was się zaorze :-D .

Cytat:

Naprawdę szczeniaku ktoś ci powinien wtłuc kiedyś i mam nadzieje że tak będzie.


Może mnie nawróci albo zostanie męczennikiem.Ale jedno jest pewne.On zostanie waszym świętym :-D

Redneck napisa/a:

A Tigranes i Skarbówka dobrze ci pojechali za ten Egipt i gadanie o klerze kontrolującym uczelnie.
Siedz teraz przed monitorkiem i becz sobie ze zrobiłeś z siebie kretyna.


Ale dlaczego Ty jesteś taki zły wobec mnie ?
Obrażasz mnie,przypisujesz mi rzeczy których nie zrobiłem i chcesz żebym poczuł się źle ?
Czy tak postępuje chrześcijanin ?
A wybaczanie ???
Swoją drogą dlaczego mam żałować że zrobiłem z siebie kretyna ? Mógłbyś mi wytłumaczyć :-)

Redneck napisa/a:

Ale chyba brakuje tu jednego postu, bo pamiętam, że ładnie cie w nim rozpierdolil


Jest szczęście nie ;) ?

Cytat:

A muzułmanie nie interesowali się za bardzo historią piramid, i głównie rozkradali budulec - jakby co od razu poproszę o dokumenty zaświadczające, że przeciętny chłop spod Kairu robił to na tajne polecenia papieży.


Ale chodzi o odkrycie archeologiczne obecnie czy od początku ?

Cytat:

Na twój spisek Egiptu z Watykanem, dowodów nie podałeś żadnych.
Jesteś wiec w ogóle niewiarygodny.


Ok wyprostuje :-D to jest moja teoria.Jak każdy człowiek wierzący ma swoją teorię o Bogu,różnie go opisuje i go interpretuje nie miejąc pewności tak samo ja mam swoją teorię.To że brzmi ona jak teoria spiskowa to mnie nie dziwi jednakże zakładam również ten scenariusz nie miejac żadnych dowodów.
Temat jest o wiarze więc pisze o wierze.Możliwe że ja źle zrozumiałem temat.W temacie w dziale historia nigdy bym czegoś takiego nie napisał bo nie mam dowodów.Mam nadzieję że wytłumaczyłem :-)

$karbówka napisa/a:

Jasne, jak przestawisz na te rewelację dowody, to spoko.
Na razie nie przedstawiłeś dosłownie nic.


jw.

Cytat:

Jak pisałem, robisz to samo co ci od "polskich obozów".
Na dowody odpowiadasz tylko "a mnie się wydaje", lub "nie wierzę im".


jw.

$karbówka napisa/a:

Ty stawiasz tezę - na tobie leży ciężar dowodu.


Ale to jest moja teoria w która wierze :-D
Przeciez w temacie jest napisane"świat według mnie"

Cytat:

Watykan kontroluje wszystkie uczelnie, cały świat nauki, ale w Indonezji nie potrafią zrobić porządku i dogadać się z rządem, żeby przestał finansować badania?


Może nie użyłem Ani razu słowa teoria.Jak tak to przepraszam.Chybaz zupełnie innnej perspektywy patrzymy na ten temat :-D
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2017-11-13, 23:18   

DeVaneio napisa/a:

Ale chodzi o odkrycie archeologiczne obecnie czy od początku ?


Od czasów gdy bizantyjski Egipt został podbity przez muzułmanów.

DeVaneio napisa/a:

Temat jest o wiarze więc pisze o wierze.Możliwe że ja źle zrozumiałem temat.W temacie w dziale historia nigdy bym czegoś takiego nie napisał bo nie mam dowodów.Mam nadzieję że wytłumaczyłem


Oczywiście, ja i kumple się zgadzamy.


DeVaneio napisa/a:

Ale to jest moja teoria w która wierze


Raczej jakaś kaleka presumpcja. :]
I co z Godzillą?!
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2017-11-14, 09:30   

Cytat:

Oczywiście, ja i kumple się zgadzamy.


Bardzo mnie to cieszy :-)

Cytat:

Raczej jakaś kaleka presumpcja.
I co z Godzillą?!


Ja sobie zdaję z tego sprawę jednakże nie wykluczam taiego scenariusza.
Z godzilla to nie wiem musisz zapytać jakiegoś kreacjonisty :-D
Według nich Mojżesz,Aaron i inni Żydzi uciekając z Egiptu jeździli na dinozaurach.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com