Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Redneck  

User



Wiek: 36

Doczy: 25 Gru 2016

Skd: Edmonton / Wrocław

   

Wysany: 2017-10-23, 09:48   Kościół katolicki to zło, czyli świat według Devaneio

Zapraszam do dyskusji i udowodnienia mi ze to zło.
I jak widzisz likwidację religii.
Oraz co masz na myśli pisząc ze wiara to co innego niż religia :oops:
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2017-10-23, 14:01   

Mi tam średnio chce się wierzyć w te bóstwo w chmurach i w tą zgraje Beduinów latających w sandałach 2 tyś lat temu po pustyni xD. :mrgreen: Może raczej to nie jest zło ale utopia. Chodzenie cały czas do tego kościoła wierzenie w coś co nie istnieje. Nie jest realne. itd. Muszę dostać jakiegoś puncha od kogoś żeby rozwinąć tą wypowiedź bo tak sam od siebie to nie chce mi się pisać bo nie będzie dyskusji xD.
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2017-10-23, 14:51   

Redneck napisa/a:

Zapraszam do dyskusji i udowodnienia mi ze to zło.


Kościół Rzymskokatolicki jest największym okupantem Europy jaki kiedykolwiek był w histori.Kościół jest firma(pasoprzyt) żerującą na ludziach religijnych w tym wypadku katolikach.
Odpowiedzialny jest za zniszczenie i zdegarowanie cywilzacji antycznej (moim zdaniem).
Kościół zawsze był przeciwko rozwojowi ludzkiemu,nienawidził naukowców i eliminował ich tłumacząc ciemnemu ludowi ze to heretyk albo czarodziej(potem doszli iluminaci i masoni)
Kościół nie tylko zniszczył antyczna cywilizacji Europy Ale tak cywilizacjie Majów i Azteków czyli indian żyjących na obcym kontynecie.
Kościół ma wiele za zębami chciarzby ,,próbę wody" stosowaną na kobietach w sredniowieczu czy choćby ,,próbę żelaza" nie mowica już o działaniach hiszpańskiej inkwizycji czy rycerzach zakonu krzyżackiego.Podsumowując sa to bandyci i sa Polsce winni pieniądze.

Cytat:

I jak widzisz likwidację religii.


A jak Ty ja widzisz ? Bo moim zdaniem blisko było zanim Niemcy przyjęli uchodźców.Moim zdaniem to spisek.Papieżowi i klerowi zaczęło brakować kasy bo ludzie w Europie zachodniej przestali dawać na tacę a klerowi zaczęła kończyć się kasa.Postanowili się dogadać i przyjąć uchodźców o innej jeszce bardziej barbarzyńskiej wierzę(co prawda podobnej bo bazuje na ST).Są dwa wyjścia:
1)Ciemny lud znowu robi się ciemny i zaczyna się Wielka Wojna Religijna.Nastepnie Kościół odzyskuje władzę i cofamy się do sredniowiecza.
2)Europejczycy budzą się i przestają walczyć za papieża.Watykan bankrutuje.Znikają księża a kościoły zostają zabytakim.

Cytat:

Oraz co masz na myśli pisząc ze wiara to co innego niż religia


Wiara to coś osbistego a religia jest zbiorem wierzeń,rytuałów i oddawaniu czci konkretenmu bóstwu.
Problem z ludzi religinymi jest taki ze tego nie odróżniają :zalamany:
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2017-10-23, 15:08   

DeVaneio napisa/a:

Redneck napisa/a:

Zapraszam do dyskusji i udowodnienia mi ze to zło.


Kościół Rzymskokatolicki jest największym okupantem Europy jaki kiedykolwiek był w histori.Kościół jest firma(pasoprzyt) żerującą na ludziach religijnych w tym wypadku katolikach.
Odpowiedzialny jest za zniszczenie i zdegarowanie cywilzacji antycznej (moim zdaniem).
Kościół zawsze był przeciwko rozwojowi ludzkiemu,nienawidził naukowców i eliminował ich tłumacząc ciemnemu ludowi ze to heretyk albo czarodziej(potem doszli iluminaci i masoni)
Kościół nie tylko zniszczył antyczna cywilizacji Europy Ale tak cywilizacjie Majów i Azteków czyli indian żyjących na obcym kontynecie.
Kościół ma wiele za zębami chciarzby ,,próbę wody" stosowaną na kobietach w sredniowieczu czy choćby ,,próbę żelaza" nie mowica już o działaniach hiszpańskiej inkwizycji czy rycerzach zakonu krzyżackiego.Podsumowując sa to bandyci i sa Polsce winni pieniądze.


Co do tego zgodzę się w 100%. Skurczysynki narobiły tyle gówna że szkoda gadać.''WSZYSTKO W IMIĘ WIARY MEEE'' Jaki BullsHit xD



Cytat:

I jak widzisz likwidację religii.


A jak Ty ja widzisz ? Bo moim zdaniem blisko było zanim Niemcy przyjęli uchodźców.Moim zdaniem to spisek.Papieżowi i klerowi zaczęło brakować kasy bo ludzie w Europie zachodniej przestali dawać na tacę a klerowi zaczęła kończyć się kasa.Postanowili się dogadać i przyjąć uchodźców o innej jeszce bardziej barbarzyńskiej wierzę(co prawda podobnej bo bazuje na ST).Są dwa wyjścia:
1)Ciemny lud znowu robi się ciemny i zaczyna się Wielka Wojna Religijna.Nastepnie Kościół odzyskuje władzę i cofamy się do sredniowiecza.
2)Europejczycy budzą się i przestają walczyć za papieża.Watykan bankrutuje.Znikają księża a kościoły zostają zabytakim.

Nie będzie likwidacji religii zawsze kurna będą się modlić to tego bóstwa w chmurach.


Cytat:

Oraz co masz na myśli pisząc ze wiara to co innego niż religia


Wiara to coś osbistego a religia jest zbiorem wierzeń,rytuałów i oddawaniu czci konkretenmu bóstwu.
Problem z ludzi religinymi jest taki ze tego nie odróżniają :zalamany:

 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Doczy: 09 Kwi 2012

Skd: wiesz?

   

Wysany: 2017-10-23, 18:08   

DeVaneio napisa/a:

Kościół Rzymskokatolicki jest największym okupantem Europy jaki kiedykolwiek był w histori.


No proszę, a ja, historyk, myślałem, że większymi okupantami Europy były III Rzesza i ZSRR. Tutaj się dowiedziałem czegoś nowego...

DeVaneio napisa/a:

Odpowiedzialny jest za zniszczenie i zdegarowanie cywilzacji antycznej (moim zdaniem).


Z czego konkretnie wynika to zdanie? Jakie działania KK się do tego przyczyniały?

DeVaneio napisa/a:

Kościół zawsze był przeciwko rozwojowi ludzkiemu,nienawidził naukowców i eliminował ich tłumacząc ciemnemu ludowi ze to heretyk albo czarodziej


Czego najlepszymi przykładami były czasy renesansu karolińskiego (początek IX w.), założenie pierwszych uniwersytetów (koniec XI w.), Wilhelm z Conches, Jan z Salisbury, Albert Wielki, Kopernik, Galileusz, Torricelli i wiele innych.

DeVaneio napisa/a:

Kościół nie tylko zniszczył antyczna cywilizacji Europy Ale tak cywilizacjie Majów i Azteków czyli indian żyjących na obcym kontynecie.


Biskup Chiapas Bartolomé de Las Casas, dominikanin: "Żywy Indianin poganin jest zawsze lepszy niż martwy Indianin chrześcijanin".
Papież Paweł III: "Wróg rasy ludzkiej, który przeciwstawia się wszystkiemu co dobre, by doprowadzić człowieka do zatracenia, widząc to i zazdroszcząc, wynalazł sposoby niesłychane, za pomocą których on mógłby utrudniać głoszenie ludziom Bożego Słowa Zbawienia. Zainspirował swoich pachołków którzy, aby sprawić mu przyjemność, nie zawahali się głosić powszechnie że Indianie z Zachodu i Południa, oraz inni ludzie o których istnieniu niedawno się dowiedzieliśmy, winni być traktowani jak głuche i nieme zwierzęta stworzone by nam służyły, utrzymując, że nie są w stanie przyjąć wiary
katolickiej. My, którzy jesteśmy niegodni reprezentować na Ziemi władzę naszego Pana (...) uważamy jednak, że Indianie są prawdziwymi ludźmi, nie tylko zdolnymi rozumieć katolicką wiarę, lecz zgodnie z tym, co wiemy, pragnącymi gorąco ją przyjąć."

DeVaneio napisa/a:

Kościół ma wiele za zębami chciarzby ,,próbę wody" stosowaną na kobietach w sredniowieczu czy choćby ,,próbę żelaza"


Ordalia zostały w końcu zabronione, przy dużym udziale Kościoła zresztą. Ordalia wynikały głównie z przedchrześcijańskich wierzeń ludów Europy.

DeVaneio napisa/a:

nie mowica już o działaniach hiszpańskiej inkwizycji


Której nikt się nie spodziewał.
https://www.youtube.com/watch?v=FytQkOosE9s

Co do zakonu krzyżackiego, to zgoda.

DeVaneio napisa/a:

Wiara to coś osbistego a religia jest zbiorem wierzeń,rytuałów i oddawaniu czci konkretenmu bóstwu.


https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/religia;3966983.html
"religia, zjawisko różnorodnie definiowane i opisywane z wielu perspektyw, najczęściej jako relacja człowieka do sacrum."
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2017-10-23, 19:02   

DeVaneio napisa/a:

Kościół zawsze był przeciwko rozwojowi ludzkiemu,nienawidził naukowców i eliminował ich tłumacząc ciemnemu ludowi ze to heretyk albo czarodziej(potem doszli iluminaci i masoni)


Owszem, aczkolwiek to dość zamierzchłe czasy.
Natomiast obecnie religia i nauka zdają się nie stać ze sobą w sprzeczności.

DeVaneio napisa/a:

Wiara to coś osbistego a religia jest zbiorem wierzeń,rytuałów i oddawaniu czci konkretenmu bóstwu.


Powiedziałabym raczej, że nie. :-| Bo co niby tu miałoby różnicować? Człowiek wierzący posiada zbiory wierzeń, bo na czym innym miałaby polegać jego wiara? Modli się, i tak dalej.
Religia ma jedynie szerszy zakres, że tak powiem, gdyż tyczy się już określonej grupy ludzi, która wierzy. Religijność byłaby tu więc faktem kulturowym.
_________________
W miękkim futrze kota
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2017-10-23, 20:23   

Tigranes napisa/a:

No proszę, a ja, historyk, myślałem, że większymi okupantami Europy były III Rzesza i ZSRR. Tutaj się dowiedziałem czegoś nowego...


Policz festyny,daniny i odkupienie grzechów.ZSRR trwał prawie 70 lat a III RZESZA mniej niż 20 lat.
Kościół trwa ponad 1000.

Cytat:

Z czego konkretnie wynika to zdanie? Jakie działania KK się do tego przyczyniały?


A chocby zniszczenie poganskiej wiedzy i medycyny czy spalenie bubioteki aleksandryjskiej przez żydochrześcijan w bodajże 220 p.n.e.

Cytat:

Czego najlepszymi przykładami były czasy renesansu karolińskiego (początek IX w.), założenie pierwszych uniwersytetów (koniec XI w.), Wilhelm z Conches, Jan z Salisbury, Albert Wielki, Kopernik, Galileusz, Torricelli i wiele innych.


Z czego sam Kopernik i Galileusz mieli konfilkt z klerem :-D

Cytat:

Biskup Chiapas Bartolomé de Las Casas, dominikanin: "Żywy Indianin poganin jest zawsze lepszy niż martwy Indianin chrześcijanin".
Papież Paweł III: "Wróg rasy ludzkiej, który przeciwstawia się wszystkiemu co dobre, by doprowadzić człowieka do zatracenia, widząc to i zazdroszcząc, wynalazł sposoby niesłychane, za pomocą których on mógłby utrudniać głoszenie ludziom Bożego Słowa Zbawienia. Zainspirował swoich pachołków którzy, aby sprawić mu przyjemność, nie zawahali się głosić powszechnie że Indianie z Zachodu i Południa, oraz inni ludzie o których istnieniu niedawno się dowiedzieliśmy, winni być traktowani jak głuche i nieme zwierzęta stworzone by nam służyły, utrzymując, że nie są w stanie przyjąć wiary
katolickiej. My, którzy jesteśmy niegodni reprezentować na Ziemi władzę naszego Pana (...) uważamy jednak, że Indianie są prawdziwymi ludźmi, nie tylko zdolnymi rozumieć katolicką wiarę, lecz zgodnie z tym, co wiemy, pragnącymi gorąco ją przyjąć."


Dwa cytaty dwóch mądrych ludzi.Ja nie twierdzę że w klerze nigdy nie było przyzwoitych ludzi.Ale tazkie zjawisko jest bardzo zdakie.Jak ss i dobrym sercu z pianisty Polańskiego :-)

Cytat:

Ordalia zostały w końcu zabronione, przy dużym udziale Kościoła zresztą. Ordalia wynikały głównie z przedchrześcijańskich wierzeń ludów Europy.


A ostatni proces o czary miał miejsce w Wielkiej Breytani 1944 roku Pańskiego.Jak niewiele czasu dzieli nas od tych strasznych czasow :niepewny:

Tigranes napisa/a:

Której nikt się nie spodziewał.
https://www.youtube.com/watch?v=FytQkOosE9s


To jest parodia.Tak jak Żywot Brajana :-D

Cytat:

"religia, zjawisko różnorodnie definiowane i opisywane z wielu perspektyw, najczęściej jako relacja człowieka do sacrum."


Chciałem swoimi słowami :-)

Cytat:

Owszem, aczkolwiek to dość zamierzchłe czasy.


Nie zgadzam się.Powiedz coś na publicznie na koscil.Zaraz zrobią z Ciebie żyda,masona i lewaka :-D

Cytat:

Natomiast obecnie religia i nauka zdają się nie stać ze sobą w sprzeczności.


Bo w pewnym momencie w histori władza papieża osłabła i teraz mamy tego efekt.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2017-10-23, 20:36   

DeVaneio napisa/a:

Zaraz zrobią z



Doprawdy?
W sumie, to po swoich towarzyszach wiem. Jak byliśmy na jednym spotkaniu, i taki chłopak sobie prowokował. A spotkanie klimatyczne, takie bardziej religijne. Więc ja się tam śmiałam trochę z tego, a koleżanka oburzona, o mało co się tam nie wzięłyśmy za włosy. Bo ja go broniłam, a ona, że to debil, że nie rozumie religii, i w ogóle. Cóż.
Dwie persony, niewierzące kontra reszta. I tak, kiedy się zaczynała jakaś rozmowa, to zaraz o uczuciach religijnych była mowa, że my, to niby ludzie niedobrzy, naturaliści, materialiści. A raz to nawet chcieli nas wyrzucić. :oops:
_________________
W miękkim futrze kota
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2017-10-23, 21:24   

DeSade napisa/a:

Doprawdy?
W sumie, to po swoich towarzyszach wiem. Jak byliśmy na jednym spotkaniu, i taki chłopak sobie prowokował. A spotkanie klimatyczne, takie bardziej religijne. Więc ja się tam śmiałam trochę z tego, a koleżanka oburzona, o mało co się tam nie wzięłyśmy za włosy. Bo ja go broniłam, a ona, że to debil, że nie rozumie religii, i w ogóle. Cóż.
Dwie persony, niewierzące kontra reszta. I tak, kiedy się zaczynała jakaś rozmowa, to zaraz o uczuciach religijnych była mowa, że my, to niby ludzie niedobrzy, naturaliści, materialiści. A raz to nawet chcieli nas wyrzucić.


To wiesz o czym mówię :padam:
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Redneck  

User



Wiek: 36

Doczy: 25 Gru 2016

Skd: Edmonton / Wrocław

   

Wysany: 2017-10-23, 22:46   

acoo123 napisa/a:

Mi tam średnio chce się wierzyć w te bóstwo w chmurach i w tą zgraje Beduinów latających w sandałach 2 tyś lat temu po pustyni xD. Może raczej to nie jest zło ale utopia. Chodzenie cały czas do tego kościoła wierzenie w coś co nie istnieje. Nie jest realne. itd. Muszę dostać jakiegoś puncha od kogoś żeby rozwinąć tą wypowiedź bo tak sam od siebie to nie chce mi się pisać bo nie będzie dyskusji xD.


Panu podziękujemy za "udział" w dyskusji.
Pokazałes kulturę.

DeVaneio napisa/a:

Odpowiedzialny jest za zniszczenie i zdegarowanie cywilzacji antycznej (moim zdaniem).


W jaki sposób??
Co to Kościół zniszczył Grecję, Rzym?
Persję?
Bizancjum?


DeVaneio napisa/a:

Kościół zawsze był przeciwko rozwojowi ludzkiemu,nienawidził naukowców i eliminował ich tłumacząc ciemnemu ludowi ze to heretyk albo czarodziej(potem doszli iluminaci i masoni)


Na to już Tigranes odpowiadał.
Palenie czarownic czy tam prześladowania Kopernika nie były może mądre, ale nie można tamtych czasów porownywac do dzisiejszego Kościoła!
Ludzie wtedy byli tępi.

DeVaneio napisa/a:

Kościół nie tylko zniszczył antyczna cywilizacji Europy Ale tak cywilizacjie Majów i Azteków czyli indian żyjących na obcym kontynecie.


Rany!
Wiedziałem, wiedziałem! :->
Na ten "argument" jestem przygotowany od dawna, bo to jest jeden z ulubionych temacików panów "ateistów" (drugi to oczywiście krucjaty)
Jak pragne zdrowie, jak ja nie znosze tej propagandy o Kosciele niszczącym Indian!

Koscioł ich bronił!
Wybiła ich choroba, praca dla hiszpańskich kacyków czy sami siebie.

Kurde mol, czy ty serio myślisz ze ci Indianie to byli tacy wszyscy pokojowi?
Tak wyglądało życie tych twoich Azteków czy Majów przed przybyciem Hiszpanów:
https://i.pinimg.com/originals/4b/9f/a5/4b9fa548eeb47171e39d77518e33a422.jpg
To nie była sielanka i kochający pokój czerwonoskórzy jak ich Hollywood przedstawia.

Proszę bardzo, a tak wyglądały walki Hiszpanów z Aztekami - kto tam im pomaga?
A no właśnie inni Indianie majacy dość tych cholernych Azteków!
https://i.pinimg.com/originals/de/96/77/de9677bccc07cbea830f03314dbc3987.jpg

DeVaneio napisa/a:

A jak Ty ja widzisz ? Bo moim zdaniem blisko było zanim Niemcy przyjęli uchodźców.Moim zdaniem to spisek.Papieżowi i klerowi zaczęło brakować kasy bo ludzie w Europie zachodniej przestali dawać na tacę a klerowi zaczęła kończyć się kasa.Postanowili się dogadać i przyjąć uchodźców o innej jeszce bardziej barbarzyńskiej wierzę(co prawda podobnej bo bazuje na ST)


Matko, przecie zto jest jakas teoria spiskowa.

DeVaneio napisa/a:

A ostatni proces o czary miał miejsce w Wielkiej Breytani 1944 roku


Jakiś dowod na to?

DeVaneio napisa/a:

1)Ciemny lud znowu robi się ciemny i zaczyna się Wielka Wojna Religijna.Nastepnie Kościół odzyskuje władzę i cofamy się do sredniowiecza.


Skad ty bierzesz te pomysły?
Koscioł już nigdy nie odzyska włądzy nad jakimkolwiek krajem bo to nie średniowiecze i władze sa swieckie.

DeVaneio napisa/a:

)Europejczycy budzą się i przestają walczyć za papieża.Watykan bankrutuje.Znikają księża a kościoły zostają zabytakim.


Tak, najlepiej jak w Czechach, wszyscy ateiści i niby jest lepiej?
Każdy się kocha i szanuje?
Nie ma kradzieży, gwałtów, przestępstw?

DeSade napisa/a:

W sumie, to po swoich towarzyszach wiem. Jak byliśmy na jednym spotkaniu, i taki chłopak sobie prowokował. A spotkanie klimatyczne, takie bardziej religijne. Więc ja się tam śmiałam trochę z tego, a koleżanka oburzona, o mało co się tam nie wzięłyśmy za włosy. Bo ja go broniłam, a ona, że to debil, że nie rozumie religii, i w ogóle. Cóż.

Dwie persony, niewierzące kontra reszta. I tak, kiedy się zaczynała jakaś rozmowa, to zaraz o uczuciach religijnych była mowa, że my, to niby ludzie niedobrzy, naturaliści, materialiści. A raz to nawet chcieli nas wyrzucić.


Oj!
Trafiłas na grupkę fanatyków.
Sa spotkania dla młodych jak Wspólnota Taizé czy Oazy i tam ludzie się na siebie nie obrażają i nie zastraszają.
Każdy może wyrazić swoje zdanie.
Polecam tez przeczytać o księdzu który chodził na kolede do domów publicznych.
Prawdziwy katolik nie powinien nikogo potępiać!
Co najwyżej jego czyny.
Czyny sa złe nie ludzie!

"Nie potępiaj człowieka,ale grzech,którego się dopuścił"!
mam nadzieje zę wiesz kogo to słowa?

DeVaneio napisa/a:

To wiesz o czym mówię


Już jej nie nakręcaj.
Wy (ateusze) tez nie jesteście lepsi.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2017-10-24, 09:15   

Redneck napisa/a:

Prawdziwy katolik nie powinien nikogo potępiać!
Co najwyżej jego czyny.
Czyny sa złe nie ludzie!



Ja nie wiem, czy rzeczywiście da się oddzielić człowieka od jego czynów. Dla mnie to nieco absurdalne stwierdzenie, niosące za sobą przykre konsekwencje.
Nasze czyny nie są jakimiś odrębnymi bytami, zastosowanie do nich kategorii potępienia jest więc trochę zabawne.
To czyny określają człowieka, poprzez działanie dajemy wyraz naszemu Ja. Owszem, Ja niejako transcenduje, i jest immanentne względem nich, aczkolwiek, pojawia się bardzo ważne pytanie: jeśli to czyny zasługują na potępienie, to może powinniśmy zamykać w więzieniach czyny ludzi, a nie samych ludzi?
Poza tym, nie rozumiem w jaki inny sposób, mielibyśmy dojść do poznania człowieka, jeśli nie poprzez analizę aktów, które wyzwala, gdyż tylko takie poznanie innego jest nam dane póki co.
Natomiast, przyznaję rację, nigdy nie znamy do końca tak zwanych czynników podmiotowych działania, innymi słowy intencji.
Jeśli się nie pomyliłam, bo etykę to ja już miałam wieki temu.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Doczy: 09 Kwi 2012

Skd: wiesz?

   

Wysany: 2017-10-24, 11:23   

DeVaneio napisa/a:

Policz festyny,daniny i odkupienie grzechów.ZSRR trwał prawie 70 lat a III RZESZA mniej niż 20 lat.
Kościół trwa ponad 1000.


No, wiem że rekonkwista w Hiszpanii i Portugalii, że krucjaty, zakon krzyżacki i inkwizycja. Kiedyś były czasy, w których był rozpowszechniony i nawet zinstytucjonalizowany fanatyzm. Jednak zarówno rekonkwista, jak i krucjaty, jak i podboje krzyżackie, jak i inkwizycja, były mocno rozciągnięte w czasie. Notabene, w swoich czasach cieszyły się sporym poparciem społecznym, więc trudno nazwać to okupacją. Jakoś dla ludzi taka okupacja nie była zbyt dotkliwa. Owszem, nieraz ludzie narzekali na pazerność kleru, pławienie się hierarchów w luksusie, tak jak narzekali na ucisk podatkowy, skarżyli się i protestowali. Jednak prawdziwą władzę mieli monarchowie, i oni mogli np. kazać zabić księdza lub biskupa. Król Anglii Henryk II kazał zabić księdza Thomasa Becketta, książę Polski Bolesław Szczodry kazał stracić biskupa krakowskiego Stanisława ze Szczepanowa, król Polski Kazimierz Wielki kazał (najprawdopodobniej) utopić wikariusza katedry krakowskiej Marcina Baryczkę. Nie było tak, że ludzie Kościoła mieli całkiem wolną rękę. Zresztą nadgorliwi inkwizytorzy sami nie mogli spać spokojnie - o czym przekonali się Roland z Cremony, Konrad z Marburga, Konrad Dorso, Piotr z Werony i Jan Schwenkenfeldt.
Zresztą z rąk Mongołów, Tatarów i Turków też zginęło wielu Europejczyków, także Polaków. I to Mongołowie, Tatarzy i Turcy byli uważani w Europie za okupantów i najeźdźców, nie katolicy. Kościół katolicki był tu uważany za "swoją" organizację, nie obcą.

Czy wiesz, jak ogromną daninę krwi i dóbr materialnych złożyli ludzie okupowani przez Niemców i Sowietów? Armia Czerwona to była dzicz kompletna.

DeVaneio napisa/a:

A chocby zniszczenie poganskiej wiedzy i medycyny czy spalenie bubioteki aleksandryjskiej przez żydochrześcijan w bodajże 220 p.n.e.


p.n.e.? Wtedy jeszcze nie było chrześcijaństwa.
Nie wiadomo, co było przyczyną słynnego pożaru Biblioteki Aleksandryjskiej. Możliwe, że to chrześcijanie zrobili, jednak nie wiadomo. A dopóki nie udowodni się komuś winy, to jest niewinny.
Jakieś inne przykłady, poza tym?

DeVaneio napisa/a:

Z czego sam Kopernik i Galileusz mieli konfilkt z klerem


Kopernik był duchownym (kanonikiem), a swoje dzieło "O obrotach" zadedykował papieżowi.
Galileusz był pobożnym katolikiem, tylko że niepokornym, zadziornym i ze skłonnością do megalomanii oraz obrażania tych, którzy się z nim nie zgadzali. Mógł wyjechać z Włoch i uniknąć stawienia się przed inkwizycją, jednak postanowił przybyć, bo uważał się za człowieka religijnego. A po ustaniu czasu pokuty, kontynuował pokutę dobrowolnie.

DeVaneio napisa/a:

A ostatni proces o czary miał miejsce w Wielkiej Breytani 1944 roku Pańskiego


Anglikanizm nie jest katolicyzmem. Zresztą: jak się skończył ten proces? Bo raczej nie czapą dla czarownicy/czarownika.

DeVaneio napisa/a:

Powiedz coś na publicznie na koscil.Zaraz zrobią z Ciebie żyda,masona i lewaka


Papież ani prymas Polski na pewno nie robią z nikogo Żydów, masonów ani lewaków. Prędzej nadgorliwi konserwatywni nacjonaliści, którzy chcą być świętsi od papieża, a w ich sercach nie ma miłosierdzia, tylko niezgoda, spór i nienawiść.
"Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo" (Rz 13,8).
"Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełniajcie pożądania ciała. (...) Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: (...)nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo (...) Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (Ga 5,16-23).

W sumie czerwony kark chyba nie przeczytał tych właśnie fragmentów Biblii. :]

Redneck napisa/a:

Koscioł już nigdy nie odzyska włądzy nad jakimkolwiek krajem bo to nie średniowiecze i władze sa swieckie.


Malta, Liechtenstein i Monako oficjalnie są katolickimi państwami wyznaniowymi. A Polska jest takim państwem faktycznie, choć nie formalnie.

Redneck napisa/a:

Tak, najlepiej jak w Czechach, wszyscy ateiści i niby jest lepiej?


W Czechach na pewno jest lepiej niż w Polsce. Jest tam wyższa kultura polityczna, nie ma takiej ciemnoty ani takich skłonności do myślenia magicznego.
Jakoś o. John Bashobora tylko w Polsce przyciąga tłumy. Na świecie jest nieznany.
I tylko w Polsce (oraz na Madagaskarze) ksiądz egzorcyzmował budynek parlamentu i pałac prezydencki. Podczas wiecu PiS-u notabene.
I to w Polsce zamiast porządnej edukacji seksualnej jest dziwaczny przedmiot o nazwie "wychowanie do życia w rodzinie", podręczniki do którego, dopuszczone przez ministerstwo edukacji, prezentują bardzo katolicki punkt widzenia i zawierają mnóstwo bredni i nieprawdziwych stwierdzeń.
W Polsce w każdej klasie szkoły publicznej są pozawieszane krucyfiksy. W Polsce jest restrykcyjna ustawa aborcyjna, i w Polsce władze są kategorycznie przeciwne wprowadzeniu rejestrowanych związków partnerskich, nie wspominając o małżeństwach osób tej samej płci (ostatnio małżeństwa jednopłciowe zalegalizowano nawet na Malcie, a wcześniej także w Brazylii, Kolumbii, Hiszpanii, Portugalii i wielu innych krajach). Z kolei w Grecji, będącej oficjalnie wyznaniowym państwem prawosławnym, zalegalizowano rejestrowane związki partnerskie.

Redneck napisa/a:

Wybiła ich choroba, praca dla hiszpańskich kacyków czy sami siebie.


Nieraz biali celowo zarażali Indian śmiertelnymi chorobami. Np. sprzedając im zawszone koce osób, które chorowały na dżumę, ospę i inne choroby. Choć to akurat była specjalność Anglosasów, nie konkwistadorów. Jednak encomienda, czyli niewolniczy sposób zarządzania prowincjami zarządzanymi przez Indian, został wprowadzony przez Hiszpanów, będących katolikami.

Indian południowoamerykańskich, środkowoamerykańskich i karaibskich wybili głównie Nicolas Ovando y Cáceres, Pedro de Ávila, Nuño Beltrán de Guzmán, Francisco Pizarro, Pedro de Alvarado i Juan Ponce de León, będący gubernatorami ziem świeżo podbitych przez Hiszpanów (oraz podwładni w/w). Oni byli najokrutniejszymi i najbrutalniejszymi konkwistadorami. Uważali się za katolików, jednak w praktyce postępowali całkowicie odwrotnie niż nakazywała im ich religia.
 

Redneck  

User



Wiek: 36

Doczy: 25 Gru 2016

Skd: Edmonton / Wrocław

   

Wysany: 2017-10-24, 14:34   

Tigranes napisa/a:

Jakoś o. John Bashobora tylko w Polsce przyciąga tłumy. Na świecie jest nieznany.


Ja nie wiem kto to.

Tigranes napisa/a:

I to w Polsce zamiast porządnej edukacji seksualnej jest dziwaczny przedmiot o nazwie "wychowanie do życia w rodzinie", podręczniki do którego, dopuszczone przez ministerstwo edukacji, prezentują bardzo katolicki punkt widzenia i zawierają mnóstwo bredni i nieprawdziwych stwierdzeń.


Aha i to Kościoł ustala program w szkole?


Tigranes napisa/a:

W Polsce w każdej klasie szkoły publicznej są pozawieszane krucyfiksy


Aż tak cię to boli?

Tigranes napisa/a:

W Polsce jest restrykcyjna ustawa aborcyjna, i w Polsce władze są kategorycznie przeciwne wprowadzeniu rejestrowanych związków partnerskich, nie wspominając o małżeństwach osób tej samej płci


WIekszośc Polaków jest temu przeciwna.
Nie tylko Kościoł.

Tigranes napisa/a:

Jednak encomienda, czyli niewolniczy sposób zarządzania prowincjami zarządzanymi przez Indian, został wprowadzony przez Hiszpanów, będących katolikami.


I co z tego, ze będących?
To że ktoś jest katolikiem to nie oznacza, ze robi to co mu każe Kościoł!
Cortez był katolikiem a to co robił było jego inicjatywą, nie papieża.

Tigranes napisa/a:

Uważali się za katolików, jednak w praktyce postępowali całkowicie odwrotnie niż nakazywała im ich religia.


OTÓŻ TO!

Tigranes napisa/a:

W Czechach na pewno jest lepiej niż w Polsce. Jest tam wyższa kultura polityczna, nie ma takiej ciemnoty ani takich skłonności do myślenia magicznego.


Tak, za miedza zawsze trawa bardziej zielona.

DeSade napisa/a:

Nasze czyny nie są jakimiś odrębnymi bytami, zastosowanie do nich kategorii potępienia jest więc trochę zabawne.

To czyny określają człowieka, poprzez działanie dajemy wyraz naszemu Ja. Owszem, Ja niejako transcenduje, i jest immanentne względem nich


Nie wiem bo dużo słów używasz typowo naukowych, ale chodzi o to, że Jezus nauczał iż to nie człowiek jest złem, ale to co robi, bo nawet człowiek popełniający złe uczynki może się nawrócić, wiec nie ma złego człowieka, tylko jego czyn.

DeSade napisa/a:

jeśli to czyny zasługują na potępienie, to może powinniśmy zamykać w więzieniach czyny ludzi, a nie samych ludzi?


Socjotechniczna sztuczka. :wstyd:


DeSade napisa/a:

Poza tym, nie rozumiem w jaki inny sposób, mielibyśmy dojść do poznania człowieka, jeśli nie poprzez analizę aktów, które wyzwala, gdyż tylko takie poznanie innego jest nam dane póki co.


Jezus mówił "zło dobrem zwyciężaj".
Każdy człowiek jest dobry, tylko popełnia zło.
Nie ma złych ludzi i nie trzeba analizować czy jak robi zło to jest zły, bo nie jest - jest dobry, tylko popełnia grzech.
Błędnie rozumujesz.

DeSade napisa/a:

Jeśli się nie pomyliłam, bo etykę to ja już miałam wieki temu.


Etyka uczy swieckich poglądów i tam może sobie ktoś twierdzi, zę są źli i dobrzy ludzie.
Jezus tak nie nauczał.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2017-10-25, 13:40   

DeVaneio napisa/a:

1)Ciemny lud znowu robi się ciemny i zaczyna się Wielka Wojna Religijna.Nastepnie Kościół odzyskuje władzę i cofamy się do sredniowiecza.


Japończycy to w większości ateiści, a zobacz co się tam dzieje, gdy przychodzi Godzilla!
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Doczy: 09 Kwi 2012

Skd: wiesz?

   

Wysany: 2017-10-25, 15:40   

Ogólnie, polski katolicyzm wyraźnie różni się od np. włoskiego, austriackiego, chorwackiego, iberyjskiego czy latynoamerykańskiego.
Polscy katolicy z reguły stawiają księży na bardzo wysokim piedestale, i są skłonni mu usługiwać. Nieraz wbijają go w pychę i w poczucie bycia wielkim panem.
Częsty widok w Polsce to parafianie odśnieżający czy odgarniający liście wokół kościoła i plebanii. Natomiast jakoś nie widać, żeby księża sami odśnieżali i zamiatali liście sprzed kościoła i plebanii. Tak samo, ksiądz z reguły sam nie nosi ciężkich sprzętów, tylko wysługuje się innymi. Proboszcz często traktuje swoją parafię jak prywatny folwark, a parafian jako służących.
Gdy ksiądz z takimi przyzwyczajeniami jedzie do Austrii czy Włoch, to miejscowi są zszokowani i skonsternowani taką postawą i zachowaniem księdza.

Redneck napisa/a:

Aha i to Kościoł ustala program w szkole?


Ustalają go ludzie związani z TV TRWAM, Radiem Maryja i "Naszym Dziennikiem", m.in. Urszula Dudziak. Ludzie, dla których religia katolicka jest bardzo ważna w życiu.

Redneck napisa/a:

Aż tak cię to boli?


Nie. Po prostu zawieszanie krucyfiksów w szkołach publicznych niczemu nie służy.
Lotos też dostał przydzielonego kapelana, bez pytania pracowników o zgodę.
W których państwach poza Polską spółki skarbu państwa mają kapelanów?

Redneck napisa/a:

WIekszośc Polaków jest temu przeciwna.
Nie tylko Kościoł.


Coraz więcej ludzi opowiada się za legalizacją związków jednopłciowych. A ci, którzy są przeciwni, to w dużej części gorliwi katolicy.

Redneck napisa/a:

Tak, za miedza zawsze trawa bardziej zielona.


W Czechach fanatyzm religijny jest o wiele rzadszy niż w Polsce. I w Czechach (i innych krajach Europy) nie ma partii będących odpowiednikami PiS. PiS to partia jedyna w swoim rodzaju. No chyba że w Afryce są podobne.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com