Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nestor  

User

Rycerz Kac-kupy



ImiÄ™: Piotrek Abdul

Do³±czy³: 05 Sty 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-07-20, 07:47   Krav Maga

Siemanko. Ok pół roku temu zacząłem trenować krav magę. Teraz, przez okres wakacyjny, mam to bardzo utrudnione, postanowiłem więc zebrać sobie inną grupę do ćwiczeń. A sprawę mam taką: szukam stron www, poradników, książek, pdf, wszystkiego, co się z tym wiąże. Co nie co już ogarniam, wystarczająco, żeby móc z kumplami poćwiczyć absolutne podstawy, ale ze swoją jednostką trenowałem bardziej zaawansowane rzeczy i przydałoby się przypomnienie ;] Ktoś może coś dobrego polecić? Do tej pory bazowałem na Davidzie Kahnie, ale chcę poszukać czegoś innego.

[ Dodano: 2015-07-22, 18:08 ]
Oho, widzę, że tu sami teoretycy. Siedzieć przed kompami i klepać w klawiaturę. Temat można zamknąć, droga administracjo.
_________________
¦wiat upada moralnie...
 

Kava  

User


ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 31 Gru 2015

Sk±d: Warmia :)

   

Wys³any: 2015-12-31, 21:31   

Trochę dawno ten post napisałeś, ale zaryzykuję odpowiedź ;)
Niestety materiałów polecić nie mogę, bo nie korzystam, ale z doświadczenia wiem, że przydają się własne notatki z treningów, ja tak robiłam i potem wygodnie się z tego korzysta, bo wszystko zapisane po swojemu i można zaznaczyć rzeczy, na które trzeba zwracać szczególną uwagę.
Nie do końca na temat, ale może się przyda :-P
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-01-01, 22:31   

90% krav magi to cios w jaja i wepchnięcie palców w oczy. niestety na treningach wszystko to ćwiczone jest w zwolnionym tempie i niekończone, jeśli masz kolegów gotowych do poświęceń to możesz takie ćwiczenia z nimi porobić

jest też oczywiście legendarne odebranie noża, a nawet walka z kilkoma uzbrojonymi przeciwnikami, z niewiadomych przyczyn na treningach nigdy nie ma prawdziwego noża i napastnik zawsze atakuje przewidywalnym, jednym, powoooolnym ruchem.
¯eby było weselej i bardziej realistycznie idź w nocy na jakąś melinę, napluj komuś w twarz daj mu nóż i wtedy ćwicz te wszystkie sekwencje z książek. Po czasie możesz dojść do wprawy, pozdrawiam
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Fowo  

Mega wymiatacz

mors immineat



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 24

Do³±czy³: 16 Lis 2013

Sk±d: Najlepsze Miasto

   

Wys³any: 2016-01-02, 14:47   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

90% krav magi to cios w jaja i wepchnięcie palców w oczy. niestety na treningach wszystko to ćwiczone jest w zwolnionym tempie i niekończone, jeśli masz kolegów gotowych do poświęceń to możesz takie ćwiczenia z nimi porobić

jest też oczywiście legendarne odebranie noża, a nawet walka z kilkoma uzbrojonymi przeciwnikami, z niewiadomych przyczyn na treningach nigdy nie ma prawdziwego noża i napastnik zawsze atakuje przewidywalnym, jednym, powoooolnym ruchem.
¯eby było weselej i bardziej realistycznie idź w nocy na jakąś melinę, napluj komuś w twarz daj mu nóż i wtedy ćwicz te wszystkie sekwencje z książek. Po czasie możesz dojść do wprawy, pozdrawiam



Jeżeli mówisz z doświadczenia to miałeś wyjątkowo ch*jowego trenera.
U nas pojawia się gumowy nóż i nie ćwiczymy odebrania tylko obrona i ucieczka (odebranie to wysoki poziom zaawansowania, nawet nasz trener ćwiczący 16 lat twierdził że na szkoleniach nie jest w stanie odebrać noża elektrycznego bez dotknięcia go).

Prędkość ćwiczeń jest dostosowana do zadania (czasem powoli robimy pamięć mięśniową ale zawsze pojawią się szbkie zadania z danym ruchem). Uderzenia w jaja to bardziej 50%, w oczy rzadko bo łatwo nie trafić.
Pojawia się dużo sytuacji które możemy mieć na ulicy.
Nawet walka z paroma osobami sprowadza siÄ™ do obchodzenia ich, trzymania na dystans i wypatrywaniu okazi do ucieczki.

Szukając trenera czy grupowych treningów radzę upewnić się czy posiada on właściwe uprawnienia od ikmf (international krav maga federation), które o ile mi wiadomo zdobywa się w samym izraelu (tak przynajmniej robili je moi trenerzy)
_________________
INSERT PROPER INSCRIPTION HERE
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-01-03, 17:42   

ja p******* masz 16 lat wez sie nie wypowiadaj, bo tą całą krav magę napędzają właśnie gimbusy. Zróbcie z tym guru trenerem chociaż jeden trening na który zaprosicie byłego więźnia z prawdziwą kosą, jak uda się któremuś z was obronić to ma rok treningow za darmo
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Fowo  

Mega wymiatacz

mors immineat



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 24

Do³±czy³: 16 Lis 2013

Sk±d: Najlepsze Miasto

   

Wys³any: 2016-01-03, 23:54   

O, widzę spina po wyczerpaniu argumentów.
Na treningach jestem najmłodszy, średnia wieku wynosi 25 lat (może nawet więcej ale nie rozpytuję ludzi o wiek).
Jasne że po roku treningów szanse na obronę przed gościem z nożem są niewielkie. W takim razie masz rację, chyba lepiej wrócić do domu przed komputer niż uprawiać jakiś sport który zwiększa praktycznie samoobronę, nawet jeżeli chociaż trochę.

Typie, nie chcesz nie musisz, proste. Wolę w jakiś sposób przygotowywać się na taką sytuację. Jeżeli jesteś taki mądry to wykaż się, co jest lepsze o ty samcu alfa

[ Dodano: 2016-01-03, 23:56 ]
Ps trener nie guru ale mam zaufanie szczególnie po zobaczeniu w akcji na zabezpieczonych gościach na seminariach.
_________________
INSERT PROPER INSCRIPTION HERE
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-01-04, 15:26   

nie mam potrzeby cie przekonywac, chcesz cwiczyc cwicz. tylko rada na przyszlosc zobaczysz czlowieka z nozem/butelka, lub kilka osob ktore chca cie zbic, zapomnij wszystko czego sie uczyles i uciekaj. podziekujesz pozniej
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Fowo  

Mega wymiatacz

mors immineat



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 24

Do³±czy³: 16 Lis 2013

Sk±d: Najlepsze Miasto

   

Wys³any: 2016-01-06, 10:17   

A myślisz że czego uczą na krav madze? Obrona pozwalająca na ucieczkę, nikt nie chce żebyś szedł na solo z przypakownym nożownikiem
_________________
INSERT PROPER INSCRIPTION HERE
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2016-01-09, 17:00   

Osobiście polecam boks, dostaniesz po ryju na początku, ale nauczysz się przede wszystkim pokory, pewność siebie neico podskoczy (nie będziesz się bał komuś dać w ryj w razie napadu). Wiele razy mi to pomogło na mieście ;)

Gdyby nie praca to bym poszedł jeszcze trenować boks, bardzo fajny sport.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-01-10, 05:13   

boks ma swoje wady, po pierwsze kazdy bokser chodzi z rozkwaszonym nosem, po drugie boks to jednak sport, owszem do uderzania sie przydaje, natomiast w prawdziwym zyciu ten co gorzej bije z reguly od razu skraca dystans albo przenosi walke do parteru i w tym miejscu bokser jest bezradny jak niemowle
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2016-01-10, 13:15   

O czym jest ten temat?
Przechwalanie siÄ™, czy co?
Mój obecny przyjaciel sztuki walki potrafi i tego naucza innych, i jest, że tak rzeknę zaje****.
Przy nim czujÄ™ siÄ™ bezpiecznie, jak nigdy. Kiedy sobie idziemy gdzieÅ›.
Mieć takiego chłopaka jest jedną z najlepszych rzeczy na świecie.
Tak więc ćwiczcie się w tego typu sprawach.
_________________
W miękkim futrze kota
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-01-14, 00:02   

1:52 tyle znaczy bokser vs nie-bokser
https://www.youtube.com/watch?v=zuzImQo7cdg
 

bimber  

Stały User

zdobywca!



ImiÄ™: bartek

Wiek: 25

Do³±czy³: 04 Sty 2015

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2016-01-28, 23:43   

kurs samoobrony z elementami krav magi i obsługi przyrządów do samoobrony jak gaz czy pałka teleskopowa
_________________
bla bla bla
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com