Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-03-14, 17:10   

losiekwg napisa³/a:

¯ydzi, jako naród, odrzucili przecież Mesjasza skazując go na haniebną śmierć. Pomimo tego, że byli narodem wybranym przez Boga w tym momencie przekreślili swoją przynależność do Niego (Boga).


No bo Ci nawróceni przez Apostołów, to tak naprawdę byli Polacy...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

losiekwg  

User

shns_zone



Do³±czy³: 08 Mar 2010

Sk±d: Trójmiasto

   

Wys³any: 2010-03-14, 23:40   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

No bo Ci nawróceni przez Apostołów, to tak naprawdę byli Polacy...



Spotkałem się już z tym, że Jezus urodził się w Polsce - nauczał w £odzi, wzrastał w Poznaniu. Ale tego że ludzie nawróceni przez Apostołów to Polacy - tego jeszcze nie słyszałem.


Co do dogmatu Trójcy. Jak rozmawiam z ludźmi każdy inaczej ją interpretuje. Dodam że są to interpretacje czasem mało związane z prawidłowym tłumaczeniem podanym przez Kościół Katolicki. Osobiście w Trójcę nie wierzę ponieważ mam ku temu logiczne (niekoniecznie matematyczne ;) podstawy)
_________________
Nie lubię niewiedzieć - naprawdę.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-24, 20:27   

Cytat:

¯ydzi, jako naród, odrzucili przecież Mesjasza skazując go na haniebną śmierć. Pomimo tego, że byli narodem wybranym przez Boga w tym momencie przekreślili swoją przynależność do Niego (Boga).



ehh... zrobiłbyś to samo na ich miejscu, wiesz? poza tym, Jezus podobno wiedział na co się pisze

a i lepiej dla Ciebie, że umarł bo cię zbawił i w ogóle
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-03-24, 20:49   

Do tematu:
Nie, nie wstydzÄ™ siÄ™.

Gdybym szła ulicą z moim chłopakiem i trzymała go za rękę, byłabym głupia, gdybym w takiej chwili myślała: "O Boże, zaraz ktoś może zobaczyć, że idę z N... jeszcze ktoś pomyśli, że między nami jest coś więcej niż obojętność..."

skoro Bóg jest dla mnie Kimś ważnym, to rzecz jasna to okazuję.
Nie robię ostentacyjnego, zamaszystego znaku krzyża; tragedii nie będzie, jeśli jadę autobusem, na horyzoncie majaczy kościół, ja trzymam w jednej ręce torbę, a drugą próbuję utrzymać równowagę, no i nie mam jak przeżegnać się (albo jednak zaryzykować, puścić torbę i niechcący walnąć kogoś łokciem przy okazji ;) ).
Nie o znak tu chodzi. Bardziej o pamięć. :-)
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-03-25, 00:32   

Frozy napisa³/a:

ehh... zrobiłbyś to samo na ich miejscu, wiesz?


Ciekawe, że wiesz, co by zrobił konkretny człowiek, gdyby żył w zupełnie innych czasach i miał inną mentalność :-)

Frozy napisa³/a:


a i lepiej dla Ciebie, że umarł bo cię zbawił i w ogóle


Ale ¯ydzi mieli wybór i wybrali to, co wybrali.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-25, 13:54   

katole też zabijali bluźnierców... poza tym Jezus podobno wiedział, że go zabiją, więc ¯ydzi wypełnili tylko jego wolę
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

cichosza  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 19 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-20, 11:30   

Nie, nie wstydzę się przeżegnać przez Krzyżem lub kapliczką.
_________________
jestem powątpiewaniem w sens i formą ponad treść'
 

Wisienka

Wymiatacz



Do³±czy³: 02 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-05-20, 18:00   

Marcheline napisa³/a:

skoro Bóg jest dla mnie Kimś ważnym, to rzecz jasna to okazuję.

Nie rozumiem w ogóle jak można wstydzić się swojej wiary.
Przechodząc obok kościoła czy figurki z Chrystusem naturalnie,że robię znak krzyża i nie jest to dla mnie krępujące sytuacja.W końcu jestem katoliczką,wierzę w Boga,kocham Go,to dlaczego mam tego nie okazywać w miejscu publicznym?
_________________
"Nasze życie jest takie, jakim uczyniły je nasze myśli".
Marek Aureliusz
 

Shanta

Wymiatacz



Do³±czy³: 18 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-20, 20:03   

Krzyż jest znakiem mojej wiary więc.. nie wstydzę się go, aczkolwiek nie noszę ja sama na szyi go, mam jeden w domu, wisi w salonie. Co do takich krzyży przy drogach, czy kapliczkach to przyznam się szczerze - czasami się wstydzę, najczęściej w duchu powiem znak krzyża, że tak powiem i idę dalej. Niestety nie mogę powiedzieć, że presja towarzystwa na mnie nie działa.
_________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.

Paulo Coelho
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-20, 21:26   

Jest wiele tradycji w robieniu znaku krzyża. Aczkolwiek niektóre już są zapomniane i mało osób o nich wie.
Moja babcia zawsze robi znak krzyża nożem przed krojeniem chleba, przed posiłkiem również powinno się zrobić znak krzyża.
Oczywiście jeśli ktoś tego nie zrobi nie oznacza, że jest osobą nie wierzącą. Ale nawet rzadko spotykam się z robieniem znaku krzyża idąc koło Kościoła czy innych budynków świętych. Spotkałem raz w tramwaju zakonnicę, która nim usiadła na wolnym miejscu zrobiła znak krzyżu, również tak samo zrobiła gdy wstała i wysiadała.
Długo zastanawiałem się dlaczego akurat uczyniła ten znak. Po wstaniu rozumiem - mogła podziękować, że bezpiecznie dotarła tam gdzie jechała, a gdy siadała powierzyła siebie Bogu.

Tak jak ktoś wspomniał. Wystarczy opuścić głowę w dół idąc koło Kościoła. Nie trzeba robić znaku krzyża.
Sam siÄ™ nie wstydzÄ™ z prostego powodu - nie czynie tego.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com