Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

awfdg  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Mar 2017

Sk±d: mazowsze

   

Wys³any: 2017-05-04, 12:06   Książki o relacjach miÄ™dzyludzkich

Poszukuję książek psychologicznych opisujących relacje międzyludzkie, partnerskie, wnikających w nie i próbujących zrozumieć ich podłoże. Czy ktoś interesuje się taką tematyką i mógłby polecić jakieś tytuły?
 

sunseadream  

Stały User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-05-04, 21:17   

Może spróbuj sięgnąć po niektóre pozycje od Dale Carnegie. Ja obecnie czytam "Jak zyskać przyjaciół i zjednać sobie ludzi". Dla mnie niektóre przykłady jakie tam przedstawia, obrazujące pewną sytuację życiową, na podstawie której wyciąga odpowiednie wnioski są trochu trudne, ale to pewnie dlatego, że z większością nie miałam jeszcze jako tako styczności ;) Ale nie przeszkadza mi to bardzo, bo interesuję się tematyką psychologii. Wiesz, niby nic takiego, bo to ciągle są takie oczywiste oczywistości, ale jednak przekazane w niezwykły sposób. Zadziwia mnie to, że do zwykłych relacji między dwojgiem osób można podejść tak mądrze, sprytnie, pokazując, jak uzyskać obopólne korzyści.
_________________
"Jeden dzień i nic ponad to. Nie oglądaj się za siebie i nie rozpaczaj nad przeszłością, bo już jej nie ma. I nie kłopocz się o jutro, bo jeszcze nie nadeszło. Żyj w teraźniejszości i uczyń ją tak piękną, żeby była warta zapamiętania." J. Scott Taylor
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2017-05-07, 20:15   

sunseadream akurat przykłady w tej książce powinny być zrozumiałe dla każdego, tak mi się wydaje. Nawet jeśli nie był w takich sytuacjach. Inna sprawa, że jak oceniam tę książkę po latach, to mam ochotę ostrzegać przed tym, żeby nie zakładać różowych okularów, jak się już zechce te rady wcielać w życie. Na większość zadziałają, ale trafiają się w życiu tacy ludzie, że jak nie kopniesz w dupę to Cię zjedzą.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2017-05-07, 22:27   

ja niestety nie
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com