Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

andromenda222

User


Do³±czy³: 27 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-12-20, 23:24   KtórÄ… szkoÅ‚Ä™ wybrać?

Witajcie,komuś może wydawać się to błahy temat, ale mnie on męczy i chciałbym się w końcu zdecydować. Sam jestem już na tyle zamieszany w tym wszystkim, że przyda mi się spojrzenie kogoś z zewnątrz.
Nie wyobrażam sobie jeszcze 3 lat codziennego biegania na pociąg, kucia rozszerzonej historii, a do tego nie dogadałem się jakoś specjalnie z klasą. Z tego powodu zdecydowałem (a raczej zrobili to rodzice po tym, jak kilka razy po powrocie ze szkoły nie byłem zadowolony, sam do końca nie jestem pewien tej decyzji) o zmianie szkoły. I tu pojawia się mój wielki dylemat. Jest liceum do którego chodzi dwóch moich znajomych z podstawówki i gimnazjum (niemal 10 lat znajomości). Już podczas wyboru szkoły w gimnazjum mówili mi żebym poszedł z nimi, teraz wychodzi na to, że mają rację i namawiają mnie nadal. W gimnazjum miałem ich czasami dość, ale teraz, szczerze mówiąc, trochę stęskniłem się za naszymi milionami inside jokeów i humorem. Przy spotkaniach wydają się nadal świetnymi ludźmi ;) . Ich klasa to jednak rozszerzona matematyka, której trochę się obawiam bo nie wyrabiam czasami z normalną (a zwłaszcza już widzę to "a nie mówiłem, że nie dasz rady" innych).
Druga opcja to liceum z kolegą z podstawówki, który zmienił potem szkołę. Od tamtego czasu co jakiś czas odwiedzamy swoje domy, a w wakacje jeździmy (z uwagi na pracę jego rodziców i to, że jemu ani mi nie jest nudno w wakacje :P) za granicę na 2 tygodnie. Na owych wyjazdach zawsze się świetnie bawię i nie raz przekonałem się, że mogę polegać na Koledze. Mimo że zdarzało się, że mieliśmy dość siebie nawzajem pod sam koniec :P. Jego klasa to praktycznie ten sam profil, co w mojej obecnej. Zależy mu na fakcie bym przyszedł do niego i dla niego praktycznie wybrałem już jego liceum (powiedział chyba wszystkim :P) więc możliwe że się załamie i obrazi jak pójdę do innego... Wiem, że mogę na nim polegać ale boję się o to, jak będzie z naszą znajomością kiedy będziemy widywać się codziennie. Dodatkowo wiele osób uważa to liceum za "patusiarnie" i poziom nauczania dno. Tutaj też już widzę miny ludzi :P. Nie wiem też jak z "aktywnością pozaszkolną" jego klasy, dla mnie to ważny czynnik bo lubię mieć co robić po szkole. W liceum nr.1 na 80% mam to zapewnione ;) .
Nie wiem czego jeszcze nie napisałem, co napisałem źle. Jest już późno, powinienem spać żeby może w końcu się wyspać a muszę zdecydować się tak naprawdę najpóźniej do końca tygodnia. Naprawdę mam już mętlik w głowie i sam nie wiem co chcę, a czego nie :(. Może Wasze zdanie mi w czymś pomoże... Chociaż obawiam się, że opisałem za mało i zbyt nieczytelnie tj. ciężko do zrozumienia. :/ Sam już nie wiem. Trzeba się decydować.
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2016-12-21, 11:26   

Kierujesz się tym co ktoś sobie pomyśli... szczerze mówiąc jest to dość zbawne. Wybierz tą szkołe gdzie ty chcesz iść a nie twoi kumple proste...
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

andromenda222

User


Do³±czy³: 27 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-12-21, 14:30   

Rzeczywiście może to wyglądać dość głupio, ale jednak jest to ważny czynnik. Z nazwijmy to kolegą od liceum nr. 2 widzę się dość często i mogłyby być to głupie sytuacje gdy przyjeżdżałbym do domu gdzie jest on i jego rodzice i wiedzieliby, że jakby nie było wybrałem kogo innego. Mam wrażenie, że mógłby się trochę obrazić :P. Sam nie wiem gdzie chcę iść, gdyby nie rozszerzona matma pewnie już dawno (zanim jeszcze doszła opcja 2) zdecydowałbym się na 1. Boję się jej, zwłaszcza że dziwnie mogą patrzeć w klasie mat na kogoś kto nie jest zbyt dobry z matmy. Chociaż z drugiej strony koledzy dają radę a zawsze mieliśmy ten sam poziom :P.
 

Bohun  

User

Siewca Sierot



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 26

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2016

Sk±d: WrocÅ‚aw

   

Wys³any: 2016-12-21, 14:56   

meczysz dupe gosciu
_________________
GNLS
 

Paulinka01  

User


ImiÄ™: Lauuuraaa

Wiek: 23

Do³±czy³a: 10 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-12-21, 16:00   

Napisałeś, że nie wyobrażasz sobie kucia historii. W opcji nr.2 napisałeś ,że kolegi klasa jest praktycznie na tym samym profilu. Czy chcesz iść na ten profil tylko do innego LO ? :) może gdybyś spróbował z tą 1 opcja wcale nie byłoby źle. Można zawsze wziąć korepetycji z matematyki. Na pewno sobie poradzisz:)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com