Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

aluminium

User


Do³±czy³: 22 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-04-22, 14:48   KtoÅ› podobny.

Z powodu swojego problemu czasem czujÄ™ siÄ™ nikim i niczym.
Boję się jeździć na rowerze w wieku 13 lat, odczuwam lek przed schodami, zwłaszcza ruchomymi. Mam ogromne problemy na wuefie, a nauczyciel nic nie rozumie. Stawia mi piątki, bo dobrze sie uczę z innych przedmiotów i nauczyciele nie pozwoliliby mi postawić jedynki.
Klasa mnie obwinia o przegrane drużyny w której byłam albo to, że na wycieczce musieli się tluc po normalnych schodach zamiast sobie wejść i pojechać ruchomymi.
Rodzina nie pomaga, tak jak terapia na ktora kiedyś chodziłam. Dostałam tylko plik papierow co mi jest i tyle.
Nie znam w realu nikogo podobnego, a czasem jest mi bardzo źle i fajnie by było, jakby mnie ktoś zrozumiał. Postanowiłam poszukać w internecie.
Nie chcę litości współczucia ani złośliwych komentarzy.
Napisz jeśli masz podobny problem.
Z góry przepraszam za wszystkie błędy występujące w tym temacie, ale nie mam czasu i pisze byle jak.
 

Scarlett Vi  

User



Do³±czy³a: 07 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-04-23, 20:55   

Nie chcę wydać się złośliwa, ale co przeszkadza Ci w schodach ruchomych?
_________________
Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem;
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2018-04-24, 19:08   

Z lękami trzeba walczyć, a nie je akceptować, bo one mają to do siebie, że nieleczone zaczynają tylko narastać. Może za wcześnie przerwałaś terapię lub nie natrafiłaś na właściwego terapeutę? Nie zamiataj problemu pod dywan, staraj się przezwyciężać strach, żebyś mogła normalnie funkcjonować. Sama mam mnóstwo irracjonalnych lęków, choć jestem dużo od Ciebie starsza, ale za każdym razem, gdy tylko pojawią się na horyzoncie, próbuję je przezwyciężać - oczywiście z lepszym lub gorszym skutkiem, wiadomo :-)
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 25

Do³±czy³a: 05 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-04-25, 10:52   

Takie lęki utrudniają Ci życie, a lepiej je sobie ułatwiać. Sama co prawda takich lęków nie mam, ale sadzę, że lepiej je przezwyciężać, niż pielęgnować. Próbuj więc małymi krokami przezwyciężać strach, jakoś go okiełznać. Ale nie przejmuj się - jest wiele osób, które mają różne lęki i to nie oznacza, że są gorsi. Także nie przejmuj się. Podejrzewam, że w młodym wieku trudno samemu szukać pomocy, gdy nie ma nigdzie wsparcia. Może spróbuj poszukać na forach psychologicznych? Albo porozmawiaj z rodzicami i poszukajcie innego terapeuty?
 

aluminium

User


Do³±czy³: 22 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-06-01, 18:01   

Co mi przeszkadza w schodach ruchomych? No właśnie ich ruchomość.
Nie czuję się wtedy bezpiecznie, mam wrażenie utraty kontroli nad własnym ciałem. :zalamany:
 

fikorka

User


Do³±czy³: 08 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-06-11, 06:20   

Szukaj takiej terapii, która będzie skuteczna. Zaakceptuj swoje problemy, daj sobie szansę na dobre samopoczucie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com