Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

P.Diddy  

Stały User



Wiek: 54

Do³±czy³: 26 Kwi 2011

Sk±d: Harlem

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:14   

pablopavo napisa³/a:

Za zabójstwo, nieważne czy w afekcie, czy nie, czy z zemsty, czy kur** jakieś inne -dożywocie



Oczywiście.
A nawet kara śmierći jeśli czyn był wyjątkowo brutalny.
_________________
http://www.twojkomputer.darmowefora.pl/
 

Elementnieba  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 25 Kwi 2011

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:14   

Krit napisa³/a:

Dziś nastolatka, który gwałci swoją dziewczynę pod wpływem alkoholu nazwiemy degeneratem.


A w starożytności gdyby był arystokratą nazwano by go szaleńcem....

Krit napisa³/a:

Poza tym nie rozumiem przyczyn tego powoływania się na historię. Dlaczego to zrobiłaś?


Właśnie dlatego.

P.Diddy napisa³/a:

ale moim zdaniem dzisiejsza młodzież staje się coraz bardziej zdemoralizowana, agresywna, wulgarna.



Krit napisa³/a:

To kiedy były wartości duchowe?


Jak to kiedy? Zawsze, jednak z czasem zmieniały swoją wartość dla ludzi.
_________________
Prawda zależy od punktu widzenia drugiej osoby
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:15   

P.Diddy napisa³/a:

Ostro i zdecydowanie to powiedziałeś.



Rzecz jasna nie wkraczać z karabinami, jak to ma miejsce w południowoamerykańskich favelach. Zmieniać. Przez wpływ, wyciągać z bagna. Tak brzmi to lepiej.
_________________
#truestory
 

P.Diddy  

Stały User



Wiek: 54

Do³±czy³: 26 Kwi 2011

Sk±d: Harlem

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:17   

pablopavo napisa³/a:

P.Diddy napisa³/a:

U mnie w mieście dwóch gości, margines społeczny taki, zadźgało człowieka, wiesz za ile? Za 14 zł!
Miał chyba 100 ran kłutych.


Jak przykładowo 20-latek idzie siedzieć na 10 lat, to nie spodziewajmy się, że w wieku 30 wyjdzie na wolność i zacznie rozglądać się za pracą . Wyjdzie 30 letni kur***, zdegenerowany na maksa. Tak działa więzienie.



No niestety. Taka prawda. Na 10, 1, może 2 wyjdzie na ludzi.
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:24   

P.Diddy napisa³/a:

Taka prawda. Na 10, 1, może 2 wyjdzie na ludzi.


Ludzi, którzy idą do więzienia podzieliłbym na 2 grupy. Tych, którzy idą tam , bo tam jest ich miejsce, jeśli można to tak nazwać. Czyli pojebów, totalnie nieprzystosowanych do życia w społeczności. Tacy goście posiedzą 10 lat, wyjdą na rok, posiedzą znowu z 10 lat, wyjdą na pół roku i tak w kółko. Z nich nie będzie żadnego pożytku, to już recydywa.
Druga grupa, to ludzie, którzy niesłusznie trafiają za kraty, a takich też jest wielu. Albo taka osoba ma silny charakter i żeby przetrwać wkomponuje się w grupę współwięźniów poddając się procesowi degeneracji, albo zostanie cwelem i popełni samobójstwo. W więzieniu, żeby przetrwać trzeba być złym. Dlatego bardzo mały odsetek ludzi po wyrokach zaczyna normalne życie od nowa. Ale jest to możliwe, polecaam obejrzeć na youtube "Byłem gangsterem".
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje siÄ™ życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:24   

Elementnieba napisa³/a:

A w starożytności gdyby był arystokratą nazwano by go szaleńcem....



Przepraszam, ale potrafisz dyskutować inaczej, niż wyrywać zdania i dopisywać swoje, oderwane od kontekstu?

Elementnieba napisa³/a:

Właśnie dlatego.



Karkołomne i zwyczajnie błędne. Pozbawione sensu i nic niewnoszące.

Elementnieba napisa³/a:

Jak to kiedy? Zawsze, jednak z czasem zmieniały swoją wartość dla ludzi.



A jak to się ma do dopełnienia Twojego poprzedniego zdania, o które mnie chodziło?
_________________
#truestory
 

Elementnieba  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 25 Kwi 2011

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:28   

Krit napisa³/a:

Karkołomne i zwyczajnie błędne. Pozbawione sensu i nic niewnoszące.


Widać masz problem ze zrozumieniem...

Krit napisa³/a:

Przepraszam, ale potrafisz dyskutować inaczej, niż wyrywać zdania i dopisywać swoje, oderwane od kontekstu?


matko.... jeżeli będę mówić: tak dziś młodzież jest gorsza niż kiedyś, zabija pali i gwałci to będziesz zadowolony, że się z Tobą zgadzam? Czy jeżeli mam zdanie, że ludzie się nie zmienili to jest to nieprawdziwe bo tego nie rozumiesz?
_________________
Prawda zależy od punktu widzenia drugiej osoby
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:31   

Elementnieba napisa³/a:

Widać masz problem ze zrozumieniem...



Jaka pewność siebie.

Elementnieba napisa³/a:

jeżeli będę mówić: tak dziś młodzież jest gorsza niż kiedyś, zabija pali i gwałci to będziesz zadowolony, że się z Tobą zgadzam?



WTF? Zadałaś sobie trud przeczytania mojego zdania?

Elementnieba napisa³/a:

Czy jeżeli mam zdanie, że ludzie się nie zmienili to jest to nieprawdziwe bo tego nie rozumiesz?



Nieprawda. Zmieniają się. Co nie znaczy, że zło zniknie. Zawsze będzie.

Ale koniec dyskusji, bo tutaj są widoki najwyżej na pyskówkę. Au revoir!
_________________
#truestory
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:40   

Aha, zapomniałem napisać " [...] policję". Tak się składa, że ten chłopak o którym pisałem wcześniej został pobity jakieś 400 metrów od Komendy Wojewódzkiej Policji. Co warte napisania, niebiescy jeżdżą w dzień co 10 minut, i łapią studentów pijących piwo za sklepem. Ale jak wieczorem jest impreza w jednym z gorszych klubów w mieście to nie ma ani jednego patrolu w pobliżu. Co mogę powiedzieć, [...] policję
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje siÄ™ życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2011-04-27, 21:12   

pablopavo, na jakim świecie ja żyję? Na takim samym co ty, nie wiem jak ty czy inni ale ja dla swoich ziomków jestem w porządku i mogę na nich liczyć w związku z czym po co mi nóż.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-04-27, 21:13   

Cytat:

W jaki sposób chcecie likwidować środowiska patologiczne? Rozumiem, że trzeba by spuścić bombę na parę ulic czy osiedli?


Aktywizacja społeczności lokalnych.
W Polsce jest to dość świeże narzędzie pracy społecznej, jednak odnosi wiele sukcesów.
_________________
Drugs&hugs.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-04-27, 21:17   

slow napisa³/a:

Aktywizacja społeczności lokalnych.



I to jest sukces studiów. Precyzja myśli, sądów i zgrabne ujmowanie twierdzeń, które dyletanci rozpisują na kilka stron ; ]

Merci.
_________________
#truestory
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2011-04-27, 21:17   

slow napisa³/a:

Aktywizacja społeczności lokalnych.


Sama aktywizacja nie pomoże, wszystko zależy od człowieka, a ludzie są uparci. Nie wiem czy mieszkałaś kiedyś w blokach, ale takie aktywizacje sprawdzają się tylko w teorii.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-04-27, 21:25   

Czy jest coraz gorzej? Nie wiem, na pewno więcej się o tym mówi. Ja się natomiast odniosę do tych pobić, napaści. Zamiast pierdzielić się z jakimiś zawiasami od razu karę władować i nie cieplutka cela w więżeniu gdzie pod wpływem jeszcze gorszych przestępców ludzie jeszcze bardziej się staczają, ale niepłatne roboty na rzecz państwa - zapieprzanie przy budowie dróg itp. Obiad nie 2 razy lepszy niż w szpitalu tylko kupa zimnych ziemniaków i żreć.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-04-27, 21:31   

Straho napisa³/a:

Sama aktywizacja nie pomoże, wszystko zależy od człowieka, a ludzie są uparci. Nie wiem czy mieszkałaś kiedyś w blokach, ale takie aktywizacje sprawdzają się tylko w teorii.



Ludzie oczekują szansy. Nawet jeżeli są to osoby zmarginalizowane społecznie
Dowodem jest dzielnica Szopienice w Katowicach. Sukces jakie odniosło Bagno sprawił, że ludzie sami zaczęli prosić o podobne możliwości. Owszem, wszystko zależy od człowieka. I to od danej społeczności lokalnej oraz jej liderów zależy jak wykorzysta otrzymaną szansę. Teoria powstała zaś na podstawie praktyki.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com