Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-04-06, 17:56   

Dokładnie, kuchnia polska jest tłusta, ale za to bardzo smaczna. Przynajmniej ja chętnie jadam rodzime potrawy i jestem dumna z naszej kuchni. Kojarzy mi się z domem. Jeśli chodzi o inne kuchnie, to bardzo lubię włoską: pizza, makarony, lasagne - to wszystko jest w moim guście. Na tej samej pozycji jest u mnie kuchnia meksykańska.
Nie przepadam za to za daniami śródziemnomorskimi, wszelkimi owocami morza :przestraszony: To nie dla mnie. Kuchnia chińska też wydaje mi się w miarę ok, ale to już zależy od przygotowania i konkretnej potrawy. Francuskiej niestety nigdy nie miałam okazji próbować, choć pewnych dań z pewnością bym nawet nie tknęła (osławionych już żab i ślimaków).
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-04-07, 10:30   

lexie napisa³/a:

Dokładnie, kuchnia polska jest tłusta, ale za to bardzo smaczna


Tłusta i smaczna. Wszystko co tłuste jest smaczne, smaczniejsze niż chude. Tłuszcz jest nośnikiem smaków.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

dalia  

Stały User


Do³±czy³a: 09 Mar 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-06-04, 22:32   

Grecka i włoska. Francuską znam ze słyszenia. Mam wielką ochotę na kuchnię indyjska po przeczytaniu książki dziennikarza kulinarnego Michaela Bootha Jedz, módl się, jedz. Facet wyjechał z rodziną na pól roku do Indii by poznawać różne kuchnie tego subkontynentu i odnawiać się duchowo. Jako Brytyjczyk, znał kuchnie indyjska, ale to, z czym spotkał się w Indiach nie miała żadnego związku z tym co znał, prócz nazw. Ja kuchnię grecką poznawałam w Grecji. Włoską też w Grecji, ale u mieszkających tam Włochów :D Wszystko co jadłam w Polsce to namiastki.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2012-06-08, 08:28   

Kuchnia włoska i chińska.
Przy czym wolę chińską, kurczak, ryż... Jest niesamowicie pyszna, zupełnie inna niż nasza.
Poza tym włoska z całą gamą makaronów. Uwielbiam makarony (byle nie na słodko), więc jest to kuchnia dla mnie. I pizza, choć mogę śmiało powiedzieć, że dobra pizzę mało gdzie można tak naprawdę zjeść.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Matek233  

User


Wiek: 35

Do³±czy³: 28 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-29, 11:21   

Zdecydowanie kuchnia chińska i wietnamska, prowadzę taki sklep oraz serwis to muszę lubić smaki dalekiego wschodu :) Nie lubię ostrych potraw, dlatego wybieram te łagodne, np kurczak w sosie słodko-kwaśnym albo kurczak w cieście.
Pozdrawiam!
 

kasiek14  

Stały User


ImiÄ™: Kasia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 15 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-06-29, 12:35   

Ja najbardziej lubie kuchnię włoską, a moja ulubiona potrawa to Fettucine Carbonara, kocham :serce: :serce: :serce:
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-06-30, 22:05   

Nie znam żadnej poza polską i śląską. Druga babcia gotuje według starych, kresowych przepisów. Wszystko jest wspaniałe. Ogółem lubię jeść tłusto, obficie, z tonami mięsiwa. : )

W Belgii trochę nieprzekonany jadłem mule, z którymi to więcej zabawy, niż jedzenia. Zaleta jest taka, że współbiesiadnicy się bardziej integrują rozmową, bo między jednym a drugim kęsem schabowego ciężko o coś ambitniejszego od "no ku.wa!". Zresztą nie ma potrzeby więcej gadać. ;)

Uwielbiam poobiednie drzemki
_________________
#truestory
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-06-30, 22:23   

"Ogółem lubię jeść tłusto, obficie, z tonami mięsiwa. : )"

Ciekawe jak będziesz wyglądał za parę lat. A jak nie wyglądał, to przynajmniej czuł:)
_________________
W miękkim futrze kota
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-06-30, 22:34   

DeSade napisa³/a:

Ciekawe jak będziesz wyglądał za parę lat. A jak nie wyglądał, to przynajmniej czuł:)



Fakt, że lubię jeszcze nie znaczy, że żrę tak codziennie. Mam świadomość, jak to szkodzi, ale czasem sobie pozwolę na takie rozpasanie ; )

Codziennie raczej budżet dyryguje moim jadłospisem, a nie gust : )
_________________
#truestory
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-06-30, 22:38   

Niemniej rozpasanie też jest złe.

Pozdrawiam.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Matek233  

User


Wiek: 35

Do³±czy³: 28 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-07-02, 10:39   

Od czasu to czasu takie tłuste jedzenie nie jest złe :) jednak trzeba pamiętać, żeby nie przesadzać :P hmmm taka tłusta golonka :D
 

Chikusho  

Stały User

saya jiwa miskin



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Lip 2012

Sk±d: Czêstochowa

   

Wys³any: 2012-07-23, 10:42   

Kuchnia włoska. Spaghetti, ravioli i te sprawy.
_________________
Roz­myśla­nie o śmier­ci jest roz­myśla­niem o wolności ~ Morrison
I'll tell you… No eternal reward will forgive us now for wasting the dawn.
 

Khair Udin  

Hiper wymiatacz

Umm Mashakeel



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 21 Lis 2012

Sk±d: Sosnowiec

   

Wys³any: 2012-11-21, 18:50   

Kuchnia arabska głównie. Czasem coś skrobnę z pakistańskiej, choć jest bardzo.... "oleista" :mrgreen:
_________________
Szare niebo pełne ludzkich dusz. Chyba chciałabym być tam już...



 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-22, 17:45   

wietnamska, kochany Hendżi mrrr < 3
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-11-22, 19:17   

Tęsknię za indyjską kuchnią. Taką prawdziwą. Wyjątkowo się rozpieściłam w Indiach, gdzie codziennie rodzina u, której mieszkałam raczyła mnie takimi specjałami.

Dodatkowo lubię meksykańską. Bardzo.

Chińską oraz wietnamską także.
Belgijskie mule uwielbiam.

Zresztą wydaje mi się, że większość zagranicznych kuchni, które poznałam odpowiada mi smakiem.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com