Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kubas  

User

WÅ‚adca Zalesia


ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 31

Do³±czy³: 20 Lut 2011

Sk±d: Siemianowice ¦l±skie

   

Wys³any: 2011-02-22, 20:36   

szostol napisa³/a:

Cytat:

Przykro mi, jeżeli uważasz, że osoby na forum młodzieżowym nie mają pojęcia o samochodach, niektóre osoby tym żyją, zastanów się czasem co mówisz i nie oceniaj innych nie znając ich :).



Tak, tak uważam, a na pewno nie tyle osób żeby stworzyć 2-stronny wątek. Może znajdzie się kilku zapaleńców czytających Auto ¦wiat wychwalający VW, czy kilka osób w 1 klasie technikum samochodowego, którzy jak dotąd rozkręcili skrzynie biegów od Poloneza. Twój wcześniejszy post niewiadomego na czym się opierający - stereotypach czy jednym egzemplarzu to potwierdza.
Szukając samochodu radziłbym jednak przeglądać poważne fora motoryzacyjne, fanckluby marek/modeli bo aktualnie to wygląda tak, ze przychodzi forumowicz i myśli:

Hymmm moja mama ma Opla Corse - samochód jeździ - napiszę że Opel Corsa jest super.
Mój tata ma mercedesa klasy S - też jeździ - no Mercedes klasy S też fajnie.

Powiedz to komuś nie mającego żadnego pojęcia o samochodach - osobie starszej, czy dziecku z dżungli afrykańskiej. On po takiej radzie różnic między Mercedesem klasy S a Oplem Corsą nie zauważy.

No i nie czarujmy się. Masz 8 tysięcy. Cokolwiek kupisz to wielkich różnic między tymi autami nie będzie.

Cytat:

Powiedzialbym wiecej - patrz na stan techniczny konkretnego egzemplarza.



Amen.



Przykro mi ale mało wiesz na temat samochodów. W mojej rodzinie od lat prowadzi się biznes samochodowy, sprowadzanie samochodów + komis samochodowy, więc nie mów mi, że gówno wiem na temat samochodów, bo się błaźnisz człowieku :). Właściciele 206-tek bardzo je sobie chwalą i cenią, a w mojej rodzinie jeden egzemplarz jest od 8 lat bez jakichkolwiek większych napraw.

Amen.
_________________

 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-02-22, 20:40   

Chcesz porównywać spalanie silnika wysokoprężnego z roku 2005 z benzyną z roku 1984? Ciekawe rzeczy. Danych nie chce mi się sprawdzać.

Poza tym moim Kadetem? Ja nie mam samochodu.

Cytat:

Przykro mi ale mało wiesz na temat samochodów. W mojej rodzinie od lat prowadzi się biznes samochodowy, sprowadzanie samochodów + komis samochodowy, więc nie mów mi, że gówno wiem na temat samochodów, bo się błaźnisz człowieku :). Właściciele 206-tek bardzo je sobie chwalą i cenią, a w mojej rodzinie jeden egzemplarz jest od 8 lat bez jakichkolwiek większych napraw.



To że twoja rodzina prowadzi biznes samochodowy nie oznacza od razu że znasz się na samochodach :P. Nie napisałem nigdzie również że 206 jest złym wyborem.
 

Kubas  

User

WÅ‚adca Zalesia


ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 31

Do³±czy³: 20 Lut 2011

Sk±d: Siemianowice ¦l±skie

   

Wys³any: 2011-02-22, 20:46   

szostol napisa³/a:

To że twoja rodzina prowadzi biznes samochodowy nie oznacza od razu że znasz się na samochodach :P. Nie napisałem nigdzie również że 206 jest złym wyborem.



Wyobraź sobie, że zainteresowanie biznesem samochodowym jak i zamiłowaniem do samochodów w takiej rodzinie się udziela. I nie Tobie oceniać moją wiedzę ;) .
_________________

 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 21:13   

Don Rafaello napisa³/a:

szostol, czemu się wypowiadasz nie mając pojęcia :?: :znudzony: sprawdz sobie synek Mercedesa S W221 350 CDI i jego spalanie i porównaj ze swoim kadetem z silnikiem 1,4 czy tam ile ;) i wychodzi na to że jednak 3 litrowy silnik spala mniej :-D


Coz za zacietrzewienie... Za cene takiego Merca mozna tym kadetem (choc akurat ja bym takiego samochodu nikomu nie polecal) jezdzic do usranej smierci i jeszcze dluzej. Gosc szuka auta za 8tys zl!!!!

p.s. mialem epizod z Ska z 4-litrowym dieslem. Spalanie podchodzilo pod 15-17 w miescie. Nie uwierze, by 3-ka palila mniej, niz 1.4 kadet.

[ Dodano: 2011-02-22, 21:16 ]

Kubas napisa³/a:

szostol napisa³/a:

To że twoja rodzina prowadzi biznes samochodowy nie oznacza od razu że znasz się na samochodach :P. Nie napisałem nigdzie również że 206 jest złym wyborem.



Wyobraź sobie, że zainteresowanie biznesem samochodowym jak i zamiłowaniem do samochodów w takiej rodzinie się udziela. I nie Tobie oceniać moją wiedzę ;) .


Wiedza nie jest rowna doswiadczeniu, ale kolega szostol nigdzie tez nie napisal, ze na tym forum nie ma NIKOGO, kto by mogl odpowiedziec na pytanie postawione w poscie tytulowym.

Powiedzmy sobie jednak szczerze. Rady pochodzace z obserwacji tatusiowego autka naprawde nie sa tak cenne, jak tego, kto niejedna wyplate wydal na remont zawieszenia, czy silnika plujac sobie w brode za kupno trupa.
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2011-02-22, 21:28   

Porożysty, mało wiesz , ojciec mi dał na 18-nastke ML 400 CDI z 2004r to jego stare auto bo on sobie kupił nowego i nie miał z nim co zrobic i faktycznie to auto pali dużo i dlatego chce go sprzedac bo średnio spala z 13 ,14 l :zalamany: Ale te nowoczesne silniki mniej palą jak np. W221 350 CDI . Mały przykład GL 420 CDI z 306 km spala odrobinkę mniej niż 400 CDI 250 KM chodzisz ML jest mułem przy GL :!: Fakt nie znam się na oplach itd ale jeśli chodzi a audi i mercedesa to wiem swoje ;)
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

mich_k3  

Wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2011-02-22, 21:50   

Nie polecam Peugeota 206. Bardzo delikatne auto i często się psuje, zresztą jak większość Peugeotów.
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 22:03   

Zapomnialem dodac: WLASNA wyplate.
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Do³±czy³: 08 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-02-22, 22:09   

tak teraz zacznijcie się przechwalać. A to chyba odbiega od tematu.

a z tych które tamten co szuka tego samochodu podał to chyba jednak tutaj civic przoduje. Za jakieś 7 tyś i zostanie na opłaty i jakieś standardowe użytkowe wymiany. Oczywiście może poczekać i dołożyć jakieś 3 tyś i kupić solidną A4 z 96 roku 1.9TDI w miarę dynamiczną 90 konną, albo już 110, ale to już parę złotych więcej, tak czy siak przy normalnej jeździe 7l ropy na 100 to jest max. Sam na trasie spalałem po 13, ale nie była to ekonomiczna jazda na pewno.
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

Ostatnio zmieniony przez Ower 2011-02-22, 22:14, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  

MiÅ›q  

Stały User

Pogromca majtek



Wiek: 28

Do³±czy³: 11 Lut 2011

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2011-02-22, 22:13   

Polecam Vectra B albo Punto jak chcesz ja planuje kupić sobie w przyszłości Vectre bo podobają mi się te samochody i na prawdę na szosie dają radę w środku wygoda jak nic i ogólnie są bardzo fajnie :-P
_________________
Pozdrawiam ciÄ™ :D
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 22:19   

Biorac pod uwage kwote, jaka zalozyciel watku chce wydac, mozemy poczynic zalozenie, ze najwazniejszy bedzie dla niego aspekt ekonomiczny, a wiec:

- spalanie
- bezawaryjnosc
- niskie ceny czesci

Oba spelniaja pierwsze zalozenie, drugie spelnia tylko zadbany egzemplarz i tu juz mniejsza o marke, to trzeciego nie spelnia zaden z nich, a juz audi na pewno. Do tego na zadbane audi musi przeznaczyc wyzsza kwote, badz zejsc z rocznikiem.

Pytanie jeszcze o przebieg roczny, jaki ma zalozyciel zamiar robic, bo moze sie okazac, ze ryzyko kosztow wymiany pompy wysokiego cisnienia w tak starym dieslu, jest zbyt wysokie, a koszty uzytkowania przy niewielkiej benzynie beda nie az tak znow wyzsze.

Moja propozycja, to popytac sie w rodzinie, czy ktos nie sprzedaje zadbanego egzemplarza marki prawie ze dowolnej. Czesto udaje sie kupic naprawde pewne auto, a ze od rodziny, to i sporo taniej.

p.s. za 8000 mozna kupic naprawde w dobrym stanie technicznym Lanosa z LPG, badz Nubire - pier**** do takiego samochodu kosztuje 15zl. Do Audi taka pier**** zaczyna sie od 150zl. A trzeba pamietac, ze to auto kilkunastoletnie - takie pier**** beda zdarzac sie bardzo czesto.
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 22:32   

Porożysty napisa³/a:

A trzeba pamietac, ze to auto kilkunastoletnie - takie pier**** beda zdarzac sie bardzo czesto.
_________________




Jak jest zadbane i właściciel dba o samochód i nie wali sam młotkiem jak coś nawali tylko jedzie do serwisu to nie potrzeba często dokładać.

Cytat:

- bezawaryjnosc



Nowiutkie Porsche z salonu, może nawalić tak samo jak stara syrenka.
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 22:38   

^byku93 napisa³/a:

Porożysty napisa³/a:

A trzeba pamietac, ze to auto kilkunastoletnie - takie pier**** beda zdarzac sie bardzo czesto.
_________________




Jak jest zadbane i właściciel dba o samochód i nie wali sam młotkiem jak coś nawali tylko jedzie do serwisu to nie potrzeba często dokładać.


A o czym niby ja pisze?

^byku93 napisa³/a:

Cytat:

- bezawaryjnosc



Nowiutkie Porsche z salonu, może nawalić tak samo jak stara syrenka.

[/quote]
Jasne, tylko jakie jest prawdopodobienstwo, ze stanie sie to w nowym modelu, ktory w rankingach bezawaryjnosci zajmuje od wielu lat pierwsze miejsca, a jakie w przypadku kilkunastoletniego audi niewiadomego pochodzenia?
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 22:43   

Porożysty napisa³/a:

Jasne, tylko jakie jest prawdopodobienstwo, ze stanie sie to w nowym modelu, ktory w rankingach bezawaryjnosci zajmuje od wielu lat pierwsze miejsca, a jakie w przypadku kilkunastoletniego audi niewiadomego pochodzenia?



Przypadki siÄ™ zdarzajÄ….
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 22:46   

I czego to dowodzi?
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2011-02-23, 16:17   

^byku93, jasne że przypadki się zdarzają , ale co to dowodzi że nie nalerzy kupowac samochodów czy co :?: niezła beka ...
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com