Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

xswiss  

User


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 28 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-29, 20:13   Lakiery do paznokcie :)

Naprawdę nie potrafię trafić na lakier, który nie odpryśnie po dwóch, trzech dniach :-x Znacie jakieś sprawdzone firmy lakierów? :-D
 

Bella02  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-05-29, 21:06   

Golden Rose. Nie są drogie (5-7 zł), a trzymają mi się nawet do 5 dni. Dostępne w ogromnej gamie kolorów i wykończeń (tradycyjne, matowe, satynowe itp.). Minusem jest to, że nie ma ich w Rossmannie, ani w większości drogerii - najłatwiej je dostać w Internecie i na stoiskach firmowych w centrach handlowych. Ostatnio kupiłam też lakier z nowej serii Sally Hansen "miracle GEL" i trzyma się jeszcze lepiej, ale kosztuje ok. 30 zł.
Tak naprawdę to wszystko może zależeć od Twoich paznokci. Niektórym lakiery po prostu się nie trzymają, niezależnie czy używają takich za 3 czy za 100 zł. Ja mogę dać Ci tylko kilka rad:
- staraj się odtłuszczać paznokcie zanim je pomalujesz (zmywaczem);
- jeśli są zniszczone to daj im odpocząć od lakierów, możesz poszukać jakichś odżywek;
- stosuj bazę pod lakier (może być to właśnie odżywka) i tzw. "top coat", czyli warstwę wierzchnią (jest to zwykły bezbarwny lakier lub utwardzacz) - wiele osób poleca Seche Vite, jednak ja nigdy nie próbowałam.
 

xswiss  

User


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 28 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-29, 21:49   

Bella02 napisa³/a:

Golden Rose. Nie są drogie (5-7 zł), a trzymają mi się nawet do 5 dni. Dostępne w ogromnej gamie kolorów i wykończeń (tradycyjne, matowe, satynowe itp.). Minusem jest to, że nie ma ich w Rossmannie, ani w większości drogerii - najłatwiej je dostać w Internecie i na stoiskach firmowych w centrach handlowych. Ostatnio kupiłam też lakier z nowej serii Sally Hansen "miracle GEL" i trzyma się jeszcze lepiej, ale kosztuje ok. 30 zł.
Tak naprawdę to wszystko może zależeć od Twoich paznokci. Niektórym lakiery po prostu się nie trzymają, niezależnie czy używają takich za 3 czy za 100 zł. Ja mogę dać Ci tylko kilka rad:
- staraj się odtłuszczać paznokcie zanim je pomalujesz (zmywaczem);
- jeśli są zniszczone to daj im odpocząć od lakierów, możesz poszukać jakichś odżywek;
- stosuj bazę pod lakier (może być to właśnie odżywka) i tzw. "top coat", czyli warstwę wierzchnią (jest to zwykły bezbarwny lakier lub utwardzacz) - wiele osób poleca Seche Vite, jednak ja nigdy nie próbowałam.

Bardzo dziękuje za odpowiedź :) Zawsze staram się dbać o moje dłonie, paznokcie, ponieważ to one są wizytówką każdej kobiety :) Moje paznokcie są raczej w bardzo dobrym stanie, choć przez pewien czas się kruszyły :[ Teraz chyba wszystko jest już ok :) A co do lakierów, wypróbuję i dam znać, jak się trzymają :) :-)
 

zelda  

User


Do³±czy³a: 30 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-30, 09:54   

a znacie Sevonie? to jest taka hurtownia kosmetyczna gdzie są fajne lakeiry w przystepnych cenach....ostatnio tam kupiłam pare rzeczy i byłam zaskoczona szybkością przesyłki!
 

xswiss  

User


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 28 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-30, 10:28   

zelda napisa³/a:

a znacie Sevonie? to jest taka hurtownia kosmetyczna gdzie są fajne lakeiry w przystepnych cenach....ostatnio tam kupiłam pare rzeczy i byłam zaskoczona szybkością przesyłki!

O niczym takim nie słyszałam :-> A lakiery dobrze się nakładają, są trwałe? Może się decyduje :-o
 

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2015-05-30, 16:37   

Ja też mogę polecić Golden Rose, choć zauważyłam, że niektóre kolory są bardziej trwałe, a inne trochę mniej.
 

xswiss  

User


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 28 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-30, 18:34   

karokrakow napisa³/a:

Ja też mogę polecić Golden Rose, choć zauważyłam, że niektóre kolory są bardziej trwałe, a inne trochę mniej.

A jakie kolory sÄ… trwalsze? ProszÄ™ o numerki :)
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-05-30, 20:05   

karokrakow napisa³/a:

Ja też mogę polecić Golden Rose, choć zauważyłam, że niektóre kolory są bardziej trwałe, a inne trochę mniej.



A dla mnie to jest brak powtarzalności procesu produkcji, a co za tym idzie brak powtarzalności jakości :). Ten sam kolor raz jest bardziej trwały, innych razem mniej. Wszystko zależy od partii.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

xswiss  

User


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 28 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-30, 20:31   

motyl napisa³/a:

karokrakow napisa³/a:

Ja też mogę polecić Golden Rose, choć zauważyłam, że niektóre kolory są bardziej trwałe, a inne trochę mniej.



A dla mnie to jest brak powtarzalności procesu produkcji, a co za tym idzie brak powtarzalności jakości :). Ten sam kolor raz jest bardziej trwały, innych razem mniej. Wszystko zależy od partii.

W takim razie kupię z nadzieję, że trafię na ten "lepszy" lakier :p
Dziewczyny, czy któraś z was miała lakiery firmy "pierre rene"? Gdzieś słyszałam, że są trwałe, ale wolałabym się upewnić przed zakupem :)
 

Bella02  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-05-31, 18:43   

xswiss napisa³/a:

Dziewczyny, czy któraś z was miała lakiery firmy "pierre rene"? Gdzieś słyszałam, że są trwałe, ale wolałabym się upewnić przed zakupem :)


Ja niestety nie słyszałam o tych lakierach.
Przypomniało mi się, że jeszcze lakiery z Essie są bardzo dobre, ale niestety cena jest dość wysoka. :/ Ich trwałość jest jednak porównywalna do Golden Rose.

karokrakow napisa³/a:

Ja też mogę polecić Golden Rose, choć zauważyłam, że niektóre kolory są bardziej trwałe, a inne trochę mniej.

Też to zauważyłam. Golden Rose posiada wiele różnych serii lakierów, wszystkie są dobre, ale chyba najlepiej trzymają się Golden Rose COLOR EXPERT. Mam 7 lakierów z tej serii i najdłużej wytrzymuje kolor 76, ale tak jak napisała motyl, to może być kwestia produkcji.
Wcześniej wspomniałam też coś o lakierach matowych, ale pamiętaj, że trzymają się one znacznie gorzej, tzn. może nie odpryskują, ale bardzo szybko ścierają się końcówki paznokci.
 

kamaladysz  

User


ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³a: 07 Maj 2015

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2015-05-31, 22:36   

ja też lubię Golden Rose ale bardzo zależy od konkretnego koloru, niektóre są świetne a niektóre nie kryją i smużą....
_________________
Jeśli ktoś potrzebuje to tłumaczenia w mieście Warszawa tutaj: http://www.tlumaczenia.waw.pl/
 

Hantal90  

User



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 13 Maj 2015

Sk±d: WARSZAWA

   

Wys³any: 2016-06-16, 23:39   

Ja używam lakiery Semilac co prawda pewnie znacie tej firmy lakiery hybrydowe, ale posiadają również lakiery klasyczne. Nowość w ofercie Semilac - klasyczny lakier do paznokci w kolorze lakieru hybrydowego. Uwielbiam ich nowa kolekcje Tropical Drinks świetnie nadająca się na lato i słonecznie dni :-D :-D :-D
 

Lady_Violet

User


Do³±czy³: 30 Cze 2016

   

Wys³any: 2016-06-30, 19:22   

Szczerze przyznam, że ja nie mogłam trafić na trwały lakier do paznokci. Stale odpadał, kruszył się, odpryskiwał więc zabrałam się za hybrydyi od dwóch lat stosuje i naprawdę jestem zadowolona, a używam semilaca i jestem mega zadowolona, szczególnie z koloru Night in Venice :) Kolory są śliczne i efekt utrzymuje się około tygodnia- dwóch :D
 

Hantal90  

User



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 13 Maj 2015

Sk±d: WARSZAWA

   

Wys³any: 2016-07-06, 01:18   

No właśnie semilac ma przeogromna paletę tych swoich kolorów klasycznych jak i lakierów hybrydowych, teraz jeszcze wejdzie do sklepu następne 9 nowych kolorów z kolekcji unique są po prostu urocze. Ale zresztą same zerknijcie do ich sklepu online a przekonacie się jaki mają wybór :-)
 

mallina

User



Do³±czy³: 12 Mar 2015

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2016-07-14, 23:29   

Jak długo te lakiery hybrydowe zachowują świeżość w buteleczce?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com