Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-10-15, 12:25   

Ja raz miałem taką sytuację. Wracaliśmy z kolegami w nocy z dyskoteki i na przystanku leżał jakiś chłopaczyna, na oko 20-22 lata. Tzn dokładnie to leżał obok przystanku. Podnieśliśmy go, posadziliśmy i chcieliśmy się z nim jakoś dogadać, ale nie dało rady, bo pewnie był oćpany jak świnia. Na szczęście ktoś widocznie parę minut wcześnie musiał zadzwonić po policję, bo przyjechali radiowozem. Pytali się , czy go znamy, następnie wyjęli mu dokumenty i powiedzieli, że odwiozą go do domu. Czy faktycznie odwieźli go do domu, czy na komendę to już nie wiem, ale podziękowali, że nie przeszliśmy obojętnie i wsiedli z nim i pojechali.
Ja zawsze podszedłbym do kogoś, kto leży na ulicy. Jak to jakiś menel, to najwyżej zostawię go w spokoju. Ale może ktoś potrzebuje pomocy? Mi też się może kiedyś coś stać , i napewno nie chciałbym, żeby przechodnie przeszli obojętnie.

Ostrzeżenie słowne za wulgaryzmy.
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje siÄ™ życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

freestylee  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: ee yy eekhem hehe

Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2011

Sk±d: nie wiem ;(

   

Wys³any: 2011-10-15, 16:23   

A co zrobicie jak pużniej was ta osoba oskarży o coś ? o napastowanie ? o kradzież,o znęcanie się ?
_________________
"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie sobie"
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-15, 16:24   

freestylee, sądzę, że oskarżyć może tylko nawalony człowiek, którego słów nikt na poważnie nie weźmie.
Osoba poważnie chora nie będzie miała w głowie takich rzeczy.
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-10-15, 18:53   

freestylee napisa³/a:

A co zrobicie jak pużniej was ta osoba oskarży o coś ? o napastowanie ? o kradzież,o znęcanie się ?


Albo jego rodzina się dowie, że ten i ten mógł go ocalić przed śmiercią/kalectwem/urazem?
Takie same pytanie.
Ja bym zawsze zareagował, już zresztą kilka razy miałem taką sytuację. Może w mniejszej skali. ¯al mi tych wszystkich bezmózgich zombie, którzy tylko robią zbiegowisko/pouczają pomagających. I zamiast być ludźmi, myślą tylko utartymi schematami - co zyskam, co stracę. A komuś w tym czasie obumiera mózg/wyziębia się/się topi itd.
_________________
lol
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-10-15, 20:42   

Bezwzględnie tak. Nie jestem wrażliwy na coś takiego. Takie osoby same są sobie winne, że w takiej sytuacji są tak postrzegane.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-10-15, 20:49   

Isair napisa³/a:

Bezwzględnie tak. Nie jestem wrażliwy na coś takiego. Takie osoby same są sobie winne, że w takiej sytuacji są tak postrzegane.


Alkoholizm nie jest dobrowolnym wyborem. Jak i szereg trajektorii, które stawiają osoby w takich sytuacjach. Zachowania osób zmarginalizowanych nie oznaczają, , że mamy ich pozbawiać człowieczeństwa.

Cytat:

To ktoÅ› tak robi?


Wbrew pozorom, tak. Swego czasu osoby związane ze streetworkingiem przeprowadzały szkolenia na temat udzielania pomocy tego rodzaju osobom.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-15, 20:52   

slow napisa³/a:

że mamy ich pozbawiać człowieczeństwa.


I siebie.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-15, 21:22   

freestylee napisa³/a:

A co zrobicie jak pużniej was ta osoba oskarży o coś ?


Mnie kiedyś kobieta jedna chciała oskarżyć, że ukradłem jej coś w czasie szamotaniny. Zadzwoniłem po policje, zjawili się akurat nieoznakowanym radiowozem, przedstawiłem sytuacje jak wyglądała i tyle. ¯adnego oskarżenia nie było, poza słownym.

Jak ktoś leży to nie oznacza, że od razu alkoholik czy ćpun, który dał sobie złotego strzała i nie wie co się z nim dzieje i gdzie jest. Czasem leżącą osobą może się okazać człowiek u którego doszło do NZK czy innej choroby, nawet u osób chorych na cukrzycę lub po prostu zasłabła.

Jakby każdy polak wychodził z założenia, że nie opłaca się pomagać leżącym na ziemi, to w Polsce jeszcze więcej by było zgonów. Tym bardziej, że w skrajnych przypadkach o życiu i śmierci decydują minuty.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Apila  

Wymiatacz

devil's sister



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-10-15, 21:50   

Nie miałam takiej sytuacji, ale przystanęłabym, przyjrzałabym się i sprawdziła czy nic się nie stało. Wychodzę z założenia, że każdy zasługuje na pomoc, niezależnie od tego czy jest pijakiem, narkomanem czy szarym Kowalskim bez uzależnień.
_________________
Sound of the drums beatin' in my heart
The thunder of guns tore me apart
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 33

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-10-15, 23:31   

Jeżeli żul to bym olał jeśli człowiek bym pomógł.
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-10-15, 23:37   

To żul nie jest człowiekiem?
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje siÄ™ życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-10-16, 00:16   

Jakieś tam zarzuty, wyrzuty, i inne gorzkie żale (a nawet mandaty) mają się nijak do prawdziwej wartości, jaką jest ludzkie życie.

lgtk napisa³/a:

Jeżeli żul to bym olał


¯ul nie zawsze był żulem. Można zwyczajnie zadzwonić na policję czy pogotowie, to i tak bardzo dużo.
Skoro mowa o żulach, rok temu, gdy ostro waliłem w kocioł, i pijany wracałem do domu, jeden zupełnie nieznajomy gościu z bloku mnie odprowadził praktycznie po same drzwi, upewniając się, czy nic mi nie jest. Ja mu jestem za to wdzięczny. Różnie bywa.

Mizantrop napisa³/a:

Jakby każdy polak wychodził z założenia, że nie opłaca się pomagać leżącym na ziemi


Polak jako osoba może i by pomógł. "Siema, kolo, co jest? Masz szluga?"
Szkoda że w większej liczbie iq grupy spada do poziomu pierwiastka kwadratowego z iq najmądrzejszej osoby. Zwyczajnie się gapią i komentują. Aktywni są pojedynczy ludzie, zwłaszcza starsi mówią "zostaw, pewnie pijak"
_________________
lol
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 12:09   

Osobom, które zostawiłyby człowieka - nawet żula nad żulami - nie wiem, czy zazdrościć braku sumienia, czy współczuć braku człowieczeństwa.
Bo, dzieci drogie, nie wiadomo, co nam pisane, i czy sami za x lat nie zostaniemy olani leżąc na śniegu z łatką "menel".
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 33

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 12:30   

Everthus napisa³/a:

¯ul nie zawsze był żulem.


Skoro nie szanuje siebie to czemu ja mam go szanować?

Everthus napisa³/a:

Można zwyczajnie zadzwonić na policję czy pogotowie, to i tak bardzo dużo.
Skoro mowa o żulach, rok temu, gdy ostro waliłem w kocioł, i pijany wracałem do domu, jeden zupełnie nieznajomy gościu z bloku mnie odprowadził praktycznie po same drzwi, upewniając się, czy nic mi nie jest. Ja mu jestem za to wdzięczny. Różnie bywa.



Mi chodzi o tych którzy są wypitymi menelami, ich tak łatwo rozpoznać.

Ostia napisa³/a:

Osobom, które zostawiłyby człowieka - nawet żula nad żulami - nie wiem, czy zazdrościć braku sumienia, czy współczuć braku człowieczeństwa.
Bo, dzieci drogie, nie wiadomo, co nam pisane, i czy sami za x lat nie zostaniemy olani leżąc na śniegu z łatką "menel".



Bywa, po prostu tak mam przejdę obojętnie obok żula, a nakarmię głodnego kota.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 12:43   

lgtk napisa³/a:

Skoro nie szanuje siebie to czemu ja mam go szanować?


Bo jest człowiekiem, który nic ci złego nie zrobił.
To tak, jakbyś ty zasłabł na ulicy, a cała reszta świata uznała "o, pewnie wziął dopalacze - nie szanuje siebie - po co ja go mam szanować - idę dalej."

Cytat:

Mi chodzi o tych którzy są wypitymi menelami, ich tak łatwo rozpoznać.


Z daleka poznasz, że ma NZK, hipoglikemię?
Bo, niespodzianka!, menela też to może spotkać.

lgtk napisa³/a:

Bywa, po prostu tak mam przejdę obojętnie obok żula, a nakarmię głodnego kota.


To ci się trochę priorytety poprzestawiały.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com