Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-14, 19:46   Leży na chodniku.

Na ulicy, na trawie, na ławce, na klatce, przy śmietniku. W błocie, w śniegu, w deszczu.

Człowiek.

Czy podejdziesz, sprawdzisz, czy żyje? Czy raczej z góry uznasz: "menel, pewnie się nawalił." A nawet jeśli menel, który się spił - to przecież mogła to być dla niego o jedna butelka za dużo i teraz potrzebuje pomocy.
Pomożesz, czy przejdziesz dalej i zapomnisz?
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-10-14, 19:53   

Ja oczywiście się zatrzymam i spytam czy potrzebuje pomocy.
Miałam parę takich sytuacji i nie przechodziłam obojętnie.
Ostatnio właśnie czytałam o tym, że zrobili taki teścik, człowiek udawał zawał, czy coś w ten deseń i praktycznie nikt się nie zatrzymał. No cóż całkowita znieczulica na tym świecie panuje. A my nie potrafimy tego zmienić, bo jak w człowieku wzbudzić wyższe uczucie, jakim jest pomoc innym?
Pisałam już nieraz, że ludzie stają się coraz to gorsi...

[ Dodano: 2011-10-14, 19:56 ]
A o życzliwości, to już całkiem nie ma mowy.
_________________
W miękkim futrze kota
 

freestylee  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: ee yy eekhem hehe

Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2011

Sk±d: nie wiem ;(

   

Wys³any: 2011-10-14, 20:00   

no wiesz Nie przejdę obojętnie ale miałem sytuację gdzie ta osoba która leżała uznała mnie za złodzieja i gdzie jest jego torba... :/ :zalamany:
Nie nieprzeszedł bym raczej
_________________
"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie sobie"
 

rumble  

Mega wymiatacz

Trance Maniac



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 03 Lip 2011

Sk±d: siê wzi±³em?

   

Wys³any: 2011-10-14, 20:12   

Raz miałem sytuację, myślałem że coś się dla gościa stało bo tak sobie leżał bez ruchu, to podeszliśmy do niego z dwoma kolegami i sprawdzamy czy wszystko z nim ok, co się okazało był nakur*iony jak bombowiec, jakoś się ockną, dał oznaki życia i z ryjem do nas że złodzieje, zostawiliśmy ciecia na ziemi i poszliśmy sobie. Z powrotem jak wracaliśmy, to widzieliśmy radiowóz i dwóch policjantów jak go podnoszą. :)

Więcej takich sytuacji nie miałem, ale myślę że bym podszedł i zobaczył co się z człowiekiem dzieje.

Aaaa mój sąsiad tak wyciągną nogi. Spokojny, starszy koleś, który lubił sobie wypić i nie raz był widziany jak sobie przysną gdzieś na trawce czy na ławce i nikt go nie ruszał, spoko, ale pewnego razu wybrał się na ryby (nad jeziorko które mam pod samym blokiem i jest non stop odwiedzane przez spacerowiczów), był to ładny, słoneczny, ciepły dzień, a jak wiadomo, połączenie alkoholu i temperatury przyspiesza działanie i lepiej paca :) Sąsiad siedząc nad tym jeziorem, spieprzył z krzesełka na plecy, a jak wspominałem był znany z tego że lubi sobie kimnąć pod gołym niebem, to i nikt do niego nie podchodził. Co się później okazało, sąsiad był trzeźwy jak niemowlak, zawału dostał.
_________________
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-10-14, 21:43   

We wakacje miałem taką sytuację.Wybrałem się na rower i przejeżdżając już zaczynałem kur*** :-D wać,że ludzie wyrzucili śmieci w krzaki.Ale tak bliżej się przyjrzałem i zobaczyłem,że to leży człowiek.Ale nie odważyłem się podejść i zapytać.Pojechałem dalej.Teraz wiem,że to był tylko pijak,ale wtedy miałem różne myśli.
 

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2011-10-15, 01:34   

Raczej nie przeszedl bym obojetnie,postaral bym sie jakosc pomoc.
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2011-10-15, 01:56   

Widok myślę, że częsty, aczkolwiek ja nie miałem jeszcze tej "przyjemności". Pewnie bym podszedł, obczaił sprawę. I pewnie bym pomógł. Po karetkę zadzwonił, albo policję.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-10-15, 08:58   

Pomogę, o ile ta osoba będzie tego potrzebowała. Jeżeli rzeczywiście jest to bezdomny jedynie w stanie nietrzeźwym, to dzwonię do domu noclegowego, bądź na policję. Zwłaszcza o tej porze roku, gdy tak łatwo jest wyziębić organizm.

Nasza ignorancja nie sprawi, że problem zniknie. Co więcej warto sobie uświadomić w takich sytuacjach, że nasze zainteresowanie może ocalić komuś życie, bądź nie doprowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu. I ubiór, bądź higiena danej osoby nie powinna wpływać na naszą decyzję.


Zwróciłabym jednak uwagę na to, by nie nachylać się nad osobą, która może być osobą nietrzeźwą, w wystającym szaliku, bądź chuście. Dodatkowo, gdy dana osoba wzbudza waszą niepewność- nie wkładajcie rąk do kieszeni w poszukiwaniu dokumentu tożsamości. Nawet jeżeli jest nieprzytomna, to nie wiecie, czy w kieszeni nie znajduje się zużyta strzykawka, a tego problemu, bym nie bagatelizowała.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-15, 09:35   

slow napisa³/a:

nie wkładajcie rąk do kieszeni w poszukiwaniu dokumentu tożsamości.


To ktoÅ› tak robi?
 

freestylee  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: ee yy eekhem hehe

Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2011

Sk±d: nie wiem ;(

   

Wys³any: 2011-10-15, 11:48   

Ostia napisa³/a:

To ktoÅ› tak robi?

£ehehehe nie.!!
Jak ja pomagałem to facet mnie oskarżył że mu ukradłem torbę jakąś... więc ja podchodzę do tego z dystansem.
_________________
"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie sobie"
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-10-15, 12:00   

Nigdy nie byłem w takiej sytuacji, ale ostatnio sąsiadka zostawiła otwarte drzwi do mieszkania i poszła do innego sąsiada. Jako, że ma 70 lat postanowiłem zawołać czy jej tak nie ma. Jak nie usłyszałem odzewu wkroczyłem do mieszkania, bo zawsze mogło jej się coś stać. Czy podszedłbym do osoby leżącej w trawie na chodniku? Pewnie tak. Jednak żule mają specyficzne powonienie oraz ubiór także wydaje mi się, że da się rozróżnić.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-15, 12:01   

Tzn. chodzi mi o to, że jeśli widzę kogoś leżącego na ziemi, to pierwsze co robię, to sprawdzam jego przytomność, czy oddycha - jeśli nie, dzwonię na pogotowie i bawię się w RKO. Nie widzę tu potrzeby na sprawdzenie tożsamości człowieka, któremu pomagam.

[ Dodano: 2011-10-15, 12:02 ]

Isair napisa³/a:

że da się rozróżnić.


To jak ma dziurawe portki i śmierdzi, to już nie podejdziesz?
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2011-10-15, 12:06   

Jasne, że nie przechodzę obojętnie. Robię śmieszny filmik i wrzucam go na youtuba.
Jak widzę, że oddycha to idę dalej.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-10-15, 12:15   

Ostia napisa³/a:

To jak ma dziurawe portki i śmierdzi, to już nie podejdziesz?


Doszedłbym do wniosku, że jest napruty ja messerszmit.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-15, 12:19   

Isair, i osądził, że nie należy mu się pomoc; nawet, jeśli pod wpływem spicia coś mu jest?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com