Zgadzam się z wieloma z was, jeżeli ktoś chce iść do liceum dla samej matury, czy nawet dla studiowania socjologii w pipidówce górnej to niech lepiej idzie do technikum lub zawodówki z dobrym zawodem. Po prostu zarobicie wtedy więcej... I szybciej...
Jeśli uczysz się dobrze ( ponad 4:00 średnia ) to poradzisz sobie w liceum ( ale musisz trochę się uczyć ) a jeśli zależy ci na pewnym zawodzie to idź do technikum ( 1 rok więcej ale zawód będzie )
_________________ Zresztą, Miłość w naszych czasach nie Istnieje
Trzeba robić Melanż
I się nie Przyzwyczajać
A jeśli dobrze ci idzie z nauką i jeszcze umiesz dogadać się po angielsku to może warto wyjechać do szkoły za granicę, np do Stanów. Są różne wymiany, albo coś lepszego- możesz wyjechać na dłużej, np. na semestr lub dwa i przez ten czas chodzić do amerykańskiej szkoły. To sie może wydawać małoprawdopodobne i jakies takie niedostępne dla przeciętnego ucznia, ale to się tylko tak wydaje są nawet firmy, które organizuja takie wyjazdy, pomagaja wszystko dograć, znaleźć mieszkanie, opiekunów i szkoł, tylko wiadomo-nie robia tego charytatywnie
Ja tez nie wiem co dalej i dlatego zastanawiam się nad jednym takim programem:
Może ktoś z was też pomyśli?
Ja mam zamiar isc do LO biologiczno-geograficznego. Wiecie moze co mozna by było po tym robic? ;] POdobno cos ala ochrona środowiska to trudno znaleść prace ale juz lepiej jest potem w turystyce. Moze macie jakies pomysły gdzie mozna by bylo isc na studia po takim kierunku?
Imię: Ewa
Wiek: 18 Dołączyła: 09 Mar 2010 Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2010-03-09, 20:57
Carmillio napisał/a:
Jeśli uczysz się dobrze ( ponad 4:00 średnia ) to poradzisz sobie w liceum ( ale musisz trochę się uczyć ) a jeśli zależy ci na pewnym zawodzie to idź do technikum ( 1 rok więcej ale zawód będzie )
Zależy jeszcze na jakim-gdy przyjmowano mnie na profil technik-informatyk,mało która osoba nie miała średniej 4.0 oraz ok.130 punktów
_________________ "zamknęłam drzwi,a za nimi strach,
Wiedziałeś już,że podróż nasza trwa,
A może właśnie doszliśmy do celu?"
Szczerze mówiąc z perspektywy niecałych dwóch lat nie wybierał bym technikum, bo już dziś wiem że nie będę robił w tym zawodzie ponieważ zupełnie straciłem zajawkę, z resztą z tego co słyszę bardzo dużo ludzi tak ma. xD
Siemanko. Czy jeżeli ktoś nie jest w 100% pewny czy np. chce być informatykiem, czy kimś innym , to chyba lepiej iść do LO niż do Technikum , jeżeli nie ma się pewności.
Co o tym myślicie?
Jeśli uczysz się dobrze ( ponad 4:00 średnia ) to poradzisz sobie w liceum ( ale musisz trochę się uczyć ) a jeśli zależy ci na pewnym zawodzie to idź do technikum ( 1 rok więcej ale zawód będzie )
No takiej głupoty to ja jeszcze nie słyszałam... jeśli uczysz się dobrze to idź do liceum? Czy według twojego mniemania technikum jest gorsze???
Próbowałeś zdać egzamin zawodowy gdzie trzeba mieć 75% żeby zaliczyć? No proszę Cię, matura to pikuś. O ile dobrze się orientuję w LO jest góra 17 przedmiotów, może nawet mniej a wiesz ile ja miałam w II klasie? 22. Zanim znowu coś napiszesz to się nad tym dobrze zastanów.
Co do samego tematu, idź do liceum jeśli w 100% jest pewność pójścia na studia dzienne. Jeśli nie to Technikum, przynajmniej będzie jakiś zawód.
Co do mojej średniej miałam wtedy o ile dobrze pamiętam 4.3 a w punktach na technika ekonomistę 134.
_________________ I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.
"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
Moim zdaniem liceum jest o wiele łatwiejsze od technikum bo jest mniej przedmiotów i zdajesz tylko mature a nie jeszcze egzaminy zawodowe. Liceum to tak jak by kontynuacja gimnazjum masz te same przedmioty tylko troche więcej materiału do przerobienia. A w technikum wcale nie jest tak łatwo. Jeśli bym miała wybierac poszłabym do liceum. Sama chodze teraz do liceum kończę pierwsza klasę i jestem zadowolona. A mam przykład na mojej koleżance poszła do technikum i po dwóch latach stwierdziła że nie widzi sie w tym zawodzie co sobie wybrała a na początku była nim zafascynowana i teraz chodzi bo musi koncząc 2 klase więc nie opłaca sie przepisywac do liceum. Decyzja należy do Ciebie :)
To zależy co chcesz w życiu robić . Oczywiście nie mówię że musisz to robić ale tak jakby mieć jakiś cel. LO dla osób które są bardziej leniwe lub też jeszcze niewiedzą co bd chciały robić w przyszłości. Jestem w technikum i ni narzekam fakt jest więcej przedmiotów ale to jest do przyjęcia. Wiadomo LO= wyk. średnie. Technikum = średnie plus zawód lepszy start. Po samym licku musisz iść dalej a nie wiadomo czy nie zmusi Cię sytuacja że bd musiał zrezygnować ze studiów są różne przypadki .
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum