Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ninja666  

Wymiatacz



ImiÄ™: Radek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-08-26, 18:07   Life is Strange

Witajcie. Chciałbym wam dzisiaj opowiedzieć o grze, o której być może sporo z was słyszało, a w której ja zakochałem się na zabój. Mowa o Life is Strange



Czym jednak jest Life is Strange? Jest to gra przygodowa stylizowana na interaktywny serial, na modłę niezwykle popularnych gier studia Telltale games, takich jak The Walking Dead, Gra o Tron, czy The Wolf Among Us, stworzona przez francuskie studio Dontnod Entertainment, znane dotychczas jedyne z niezwykle średniej gry akcji Remember Me

O czym opowiada Life is Strange? Life is Strange opowiada o losach 18-letniej Maxine Caulfield - uczennicy prywatnego liceum o profilu fotograficznym, która pewnego dnia odkrywa, że otrzymała moc przewijania czasu. Postanawia więc wykorzystać ją by pomóc odnaleźć Rachel Amber - uczennicę tej samej szkoły, która od 8 miesięcy uważana jest za zaginioną, a także by pomóc innym uczniom w ich osobistych problemach.

Zapewne po tym opisie w głowie macie wizję głupiej, naiwnej gierki dla nastolatków? Nic bardziej mylnego. Sam zostałem pozytywnie zaskoczony jak dojrzale twórcy potraktowali fabułę, postaci i inne elementy kluczowe. Wszystkie postaci, mimo w większości bycia w wieku szkolnym (co naprawdę widać po ich ubiorze, stylu bycia i odzywkach), są świetnie napisane, mają bogate osobowości i swoje własne życiowe problemy - począwszy od banalnych, jak szkolne miłostki, po problemy natury psychicznej i społecznej, jak podział społeczności uczniowskiej na kliki, korupcja, czy ciężka depresja. ¯eby za dużo nie spoilować, powiem tylko, że fabuła gry skupia się na tym drugim typie problemów i bardzo dobrze jej to wychodzi. Niektóre wydarzenia w tej grze zdruzgotały mnie tak bardzo, że nie mogłem zasnąć, bo kotłowało mi się w głowie tysiące myśli na temat tych wydarzeń, jak i całej fabuły.

Gra z racji bycia robiona na wzór gier od Telltale Games, posiada również mnóstwo sytuacji, w których musimy dokonać wyborów moralnych, wpływających na przebieg fabuły. Wybory te są niezwykle ciężkie i bardzo często leżą w "szarej strefie" - nic nie jest oczywiste, nic nie jest dobrym ani złym wyborem i często trzeba się porządnie zastanowić, czy na pewno taki a nie inny wybór jest słuszny. Smaczku temu dodaje fakt, że po każdym takim wyborze otrzymujemy do kompletu przemyślenia głównej bohaterki na temat aktualnie podjętego wyboru, jak i również możliwość cofnięcia czasu, przeprowadzenia danej sytuacji jeszcze raz i dokonania zupełnie innego wyboru. Oprócz tego jednak, Life is Strange oferuje dużo więcej w kwestii rozgrywki niż gry, na których się wzorowało - znajdziemy tam zagadki, eksplorację, jak również bardzo sporo czytania różnego rodzaju notatek, e-maili i wpisów do pamiętnika głównej bohaterki dla lepszego zrozumienia sytuacji.

Na razie wydane są jedynie 4 epizody. Piąty, ostatni epizod przypuszczalnie zostanie wydany gdzieś w połowie Października. Z czystym sumieniem mogę jednak polecić tą grę już w obecnym stanie, jeśli nie macie nic przeciwko czekaniu "odrobinki" czasu na finałowe rozwiązanie wszystkich wątków. Zaufajcie mi - ta gra nie jest tym, czym się wstępnie wydaje (czyli głupią, naiwną, pretensjonalną grą o "ciężkim życiu nastolatka") i jeśli kręcą was takie klimaty, to ma szansę zostać jedną z waszych ulubionych pozycji.
 

MrMrsSok  

User

DebiutujÄ…cy pisarz



ImiÄ™: Zuza

Wiek: 27

Do³±czy³a: 25 Sie 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-08-26, 18:26   

Hmm powiem szczerze, że Twój opis jest bardzo ciekawy i z chęcią zagram w tę grę :-) mam tylko jedno pytanie: jak uzyskać dostęp do gry? Czy jest to gra komputerowa czy przes internet? Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
_________________
"Zmrużyłem podejrzliwie oczy. Ten dziadzio coś kombinował. Jakoś ciężko było mi uwierzyć w jego bezinteresowne zachowanie, a wygląd zapuszczonego Świętego Mikołaja na pewno mu nie pomagał."
 

ninja666  

Wymiatacz



ImiÄ™: Radek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-08-26, 18:32   

Można ją kupić przez internet na Steamie (platforma będąca czymś w rodzaju sklepu internetowego z grami). Możesz kupić każdy odcinek z osobna, jak i również kupić wszystkie naraz (łącznie z piątym, który otrzymasz automatycznie wraz z momentem premiery).
 

MrMrsSok  

User

DebiutujÄ…cy pisarz



ImiÄ™: Zuza

Wiek: 27

Do³±czy³a: 25 Sie 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-08-26, 18:47   

Okej dziękuję :) wiem co to jest Steam (mam nawet konto) :P i czuję, że po zakupie czeka mnie dużo dobrej zabawy przy grze :D
Pozdrawiam.
_________________
"Zmrużyłem podejrzliwie oczy. Ten dziadzio coś kombinował. Jakoś ciężko było mi uwierzyć w jego bezinteresowne zachowanie, a wygląd zapuszczonego Świętego Mikołaja na pewno mu nie pomagał."
 

ninja666  

Wymiatacz



ImiÄ™: Radek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-08-26, 18:56   

MrMrsSok napisa³/a:

czuję, że po zakupie czeka mnie dużo dobrej zabawy przy grze



Jeśli przez "zabawę" rozumiesz "bycie na skraju załamania nerwowego", to myślę, że czeka cię jej tona.
 

MrMrsSok  

User

DebiutujÄ…cy pisarz



ImiÄ™: Zuza

Wiek: 27

Do³±czy³a: 25 Sie 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-08-26, 18:59   

Nawet nie wiesz jak ja bardzo lubię takie klimaty :) tylko mam nadzieję, że się przy tej grze nie popłaczę...
_________________
"Zmrużyłem podejrzliwie oczy. Ten dziadzio coś kombinował. Jakoś ciężko było mi uwierzyć w jego bezinteresowne zachowanie, a wygląd zapuszczonego Świętego Mikołaja na pewno mu nie pomagał."
 

ninja666  

Wymiatacz



ImiÄ™: Radek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-08-26, 19:01   

MrMrsSok napisa³/a:

tylko mam nadzieję, że się przy tej grze nie popłaczę...



Tego nie gwarantuję... Na wszelki wypadek miej paczkę chusteczek gdzieś pod ręką ;)
 

MrMrsSok  

User

DebiutujÄ…cy pisarz



ImiÄ™: Zuza

Wiek: 27

Do³±czy³a: 25 Sie 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-08-26, 19:13   

ninja666 napisa³/a:

paczkÄ™ chusteczek



Jak siebie znam to jeśli zacznę płakać jedna paczka może nie wystarczyć :P ale dziękuję za radę :D czy oprócz chusteczek będzie coś do gry potrzebne? na przykład kartka i długopis? :P
 

ninja666  

Wymiatacz



ImiÄ™: Radek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-08-26, 19:27   

MrMrsSok napisa³/a:

czy oprócz chusteczek będzie coś do gry potrzebne? na przykład kartka i długopis? :P



Raczej nie. Jedynie w połowie epizodu 4 będzie nieco "większa" zagadka, która będzie wymagała zapisania paru rzeczy. W epizodzie drugim też być może jej będziesz potrzebować, bo będzie potrzeba zapamiętać w jednym miejscu parę szczegółów.
 

MrMrsSok  

User

DebiutujÄ…cy pisarz



ImiÄ™: Zuza

Wiek: 27

Do³±czy³a: 25 Sie 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-08-26, 19:47   

Zagadki? :O to aż tak będę musiała przy tym myśleć? no cóż mam nadzieję, że mój mózg sobie poradzi :D
_________________
"Zmrużyłem podejrzliwie oczy. Ten dziadzio coś kombinował. Jakoś ciężko było mi uwierzyć w jego bezinteresowne zachowanie, a wygląd zapuszczonego Świętego Mikołaja na pewno mu nie pomagał."
 

ninja666  

Wymiatacz



ImiÄ™: Radek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-08-26, 20:06   

Poradzi sobie, poradzi, spokojna głowa. Ja jestem wręcz upośledzony jeśli chodzi o rozwiązywanie zagadek, a nic w LiS nie sprawiło mi większego problemu.
 

MrMrsSok  

User

DebiutujÄ…cy pisarz



ImiÄ™: Zuza

Wiek: 27

Do³±czy³a: 25 Sie 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-08-26, 20:11   

Okej, to teraz nie zostaje mi nic innego jak wypróbować grę :) jeszcze raz dziękuję za utworzenie tego tematu :D
_________________
"Zmrużyłem podejrzliwie oczy. Ten dziadzio coś kombinował. Jakoś ciężko było mi uwierzyć w jego bezinteresowne zachowanie, a wygląd zapuszczonego Świętego Mikołaja na pewno mu nie pomagał."
 

ninja666  

Wymiatacz



ImiÄ™: Radek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-08-26, 20:37   

Nie ma za co. Miłej depresji życzę, a innych użytkowników zachęcam do pójścia w ślady pani MrMrsSok i zakupienia tej gry. Naprawdę warto.

[ Dodano: 2015-10-21, 06:02 ]
Wiem, że odświeżanie starego jak świat tematu zwykle nie jest mile widziane, ale czuję, że muszę to zrobić.

Otóż, jestem właśnie po Epizodzie 5, jako iż dzisiaj miał premierę a ja nie mogłem się doczekać i musiałem zagrać jeszcze tego samego dnia. Nie będę owijał w bawełnę - zawiedziony jestem jak jasny... penis ;) Panowie z Dontnod naprawdę spartolili sprawę, gdyż epizod ten z grubsza rujnuje całą grę. Moje zdanie o tej grze naprawdę się zmieniło dzisiejszego dnia i ostatecznie stwierdzam, że zwyczajnie nie warto tej gry kupować. Końcówka jest tak rozczarowująca, że będziecie pluć sobie w brodę, że wydaliście na to pieniądze. Tych co kupili serdecznie przepraszam za to, że was zachęciłem do tego czynu...

Małe pocieszenie jednak - nawet mimo tego jak kiepski i rozczarowujący jest ten epizod, to jednak ma całkiem niezłe walory rozrywkowe i niektóre jego elementy autentycznie są zrobione dobrze i będą pozytywnie zapamiętane (nie będę jednak spoilował co to za elementy; i tak pewnie sami zagracie bo już kupiliście cały sezon), tak więc nawet jeśli ten epizod zrujnuje wam wizję tej gry ogólnie, to jednak mimo wszystko zostawi po sobie jakieś miłe wspomnienia razem z tym całym niesmakiem.
 

Goci

User


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-12-27, 09:44   

Na Steamie od dłuższego czasu dostępny jest za darmo pierwszy rozdział. Gra frapująca, może skuszę się na resztę.
_________________
Goci
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com