Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-12-25, 12:43   

śmierć jest kresem wszystkiego. Lepszym sposobem od tradycyjnego pochówku jest kremacja, która staje się coraz modniejsza. Więc cieszmy się życiem tu i teraz. Katolicy prawdy dowiadują się po śmierci. Jest ona dla nich szczególnie bolesna, bo po drugiej stronie nikt na nich nie czeka.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-12-25, 12:49   

Cytat:

Lepszym sposobem od tradycyjnego pochówku jest kremacja


Na czym polega ta wyższość kremacji?
 

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-12-25, 13:26   

stubarwny napisa³/a:

Na czym polega ta wyższość kremacji?



Dlaczego ma ktoś pobierać opłaty za miejsce na cmentarzu od moich bliskich?, czyż nie lepiej postawić sobie urnę w domu. Kto by chciał to może nawet świeczki zapalać lub kwiaty składać, lub się modlić. Zawsze również istnieje możliwość rozsypania prochów np. z prądem rzeki, lub zakopać. Bez robaków, czysto, ekonomicznie i ekologicznie,- same zalety.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-12-25, 13:34   

Ano same zalety. Niemniej ja wolę jednak płacić za te kilka metrów kwadratowych, bliskich mieć na cmentarzu, a nie na komodzie w przedpokoju i nie mieszać w to ekonomii. Każdy ma swoje gusta i przekonania.

Cytat:

Zawsze również istnieje możliwość rozsypania prochów np. z prądem rzeki


Jeśli dobrze pamiętam w Polsce rozsypywanie prochów poza miejscami przeznaczonymi do tego jest nielegalne, ale ręki nie dam sobie uciąć.
 

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-12-25, 14:19   

stubarwny napisa³/a:

Ano same zalety. Niemniej ja wolę jednak płacić za te kilka metrów kwadratowych, bliskich mieć na cmentarzu, a nie na komodzie w przedpokoju i nie mieszać w to ekonomii. Każdy ma swoje gusta i przekonania.

Cytat:

Zawsze również istnieje możliwość rozsypania prochów np. z prądem rzeki


Jeśli dobrze pamiętam w Polsce rozsypywanie prochów poza miejscami przeznaczonymi do tego jest nielegalne, ale ręki nie dam sobie uciąć.



Prawdopodobnie na stan dzisiejszy nie można, cały czas mówią o zmianie ustawy, jak się to skończyło, nie wiem. Do morza można, ale z urną. Zobaczcie jak gościa ukarano i co na to Główny Inspektorat Sanitarny. Uważam, że w polskim społeczeństwie panuje do tego typu pochówku społeczna niechęć, gdyż może to kojarzyć się z obozami zagłady. W naszej rodzinie została podjęta wspólna decyzja.

http://www.tvn24.pl/1,1580776,druk.html

tutaj też coś na ten temat znalazłem, nie wiem czy aktualne.

http://interia360.pl/arty...rewelacja,19878
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-25, 14:42   

rulka napisa³/a:

Jest ona dla nich szczególnie bolesna, bo po drugiej stronie nikt na nich nie czeka.


Byłaś tam, że wiesz :?: :-P
Do kremacji ludzie podchodzą niechętnie może nawet nie z powodu skojarzeń z obozami, ale ze względu na niechęć do "nowości". Co do katolików, to dla części z nich może być to niezgodne z przekonaniami i tu jest kolejny argument.
Ja na pewno skremować się nie dam. Wolę "tradycyjny" pochówek :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-12-25, 17:14   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Byłaś tam, że wiesz



Nie można być w miejscu, które nie istnieje, chyba, że tylko wyobraźnią. Wynika to z czystej logiki łączenia faktów.
Ten prof. Oxfordu wyrazi siÄ™ wyjÄ…tkowo zrozumiale.

http://video.google.pl/vi...=dawkins&hl=pl#
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-25, 17:32   

Już po tytule wnoszę, że nie warto oglądać, bo kreacjonizm jest dziwną, nieracjonalną, wręcz typową dla ¦wiadków Jehowy, interpretacją Księgi Rodzaju :-) Już św. Augustyn pięknie rozwalił ten dziwny pogląd, jakim jest stworzenie świata w 6 dni. Choć oczywiście, w to, że Bóg stworzył świat wierzą i katolicy i kreacjoniści.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-27, 18:38   

Cytat:

Katolicy prawdy dowiadują się po śmierci



nie dowiedzą się bo nie będą żyć :P

ja też jestem za kremacją, przynajmniej ciała nie żrą robale...
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-29, 21:16   

Frozy napisa³/a:

nie dowiedzą się bo nie będą żyć :P


będę. teoretycznie "wiecznie"
_________________
ona umrze martwa.
 

Crush!  

User

Paramore Fan \m/



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-29, 21:24   

nie wierze w to.
_________________
"I w powolnym opadaniu będę uświadamiał sobie że będę lepszy gdy uderzę w dno..."

Czekoholik <3
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-30, 17:21   

Cytat:

będę. teoretycznie "wiecznie"



autor postu, na który udzieliłem odpowiedzi był chyba ateistą :P
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Loxia506  

User



ImiÄ™: Majka

Do³±czy³a: 30 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-30, 20:28   

Delikatna sprawa :) Według Greków śmierć była spowodowana ,,niewidzialna strzałą Artemidy/ Apolla". ¯ycie się kończyło, a dusza szła do Hadesu. Była sądzona przez Minosa, który sprawdzał całe jej życie. Była nie fair dla bogów, bardzo ich obraziła, jak np.: Syzyf- do Tartaru, była dobra, ale zdarzały się wpadki- na £ąki asfodelowe, a była prostolinijna, dobroczynna itp- na Pola Elizejskie lub Wyspy Błogosławionych * lub Szczęśliwych*. Ja osobiście wierzę, że życie kończy się, ciało wraz z duszą pozostają na Ziemi. Ciało się rozkłada... dusza pozostaje. Słyszałam od różnych ludzi, że dusza przechodzi z nas w urodzone dzieci, zwierzęta itd. Ja wierzę, że dusza została podarowana nam i nie powinna odchodzić. Umiera wraz z nami. Może przez chwilę myślałam, że po śmierci idziemy w ,,lepsze miejsce", ale... może... nie wiem. Na razie nie muszę o tym myśleć. Jestem młoda, życie przede mną. Co będzie, to będzie. Być może, że idziemy do ,,lepszego świata" wraz ze wszystkim *wspomnienia, przeżycia*,idziemy do Nieba lub Piekła, może będziemy sądzeni w Hadesie, a może wszystko się kończy i... ciemność, może przejdziemy nieświadomi śmierci z ,,czystym kątem" w inne nowe życie...
To właśnie jest największą zagadką. ¦mierć.
_________________
A ósmego dnia Bóg stworzył Google XD
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-30, 23:39   

a według wikingów mężni wojowie trafiali do Valhalli gdzie czekali Rangaroku -.-
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-30, 23:43   

Kremacja będzie kiedyś obowiązkowa.

Umżesz i cie nie ma.
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com