Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2013-09-12, 19:37   

Wspomnienia mi wróciły, niedawno obchodziliśmy z mężem dwa lata po ślubie :-) ... no co tu dużo gadać, moje najwspanialsze jak dotąd wspomnienie. Jestem bardzo szczęśliwa, kochana, rozumiana... nie żałuję niczego. Już się nie mogę doczekać, aż znowu będę mogła nosić obrączkę ;D (mam na razie zbyt spuchnięte palce przez ciążę, musiałam ją jakiś czas temu zdjąć dla dobra paluszków).

Trochę mnie drażni, jak ludzie mówią/piszą, że "my się tak kochamy, że ślub nam niepotrzebny", że to "jakaś formalność". Niech każdy żyje jak uważa, ja odbieram takie słowa może nie jako atak, ale jako lekkie wywyższanie się - jestem lepszy, bo nie "ograniczam" swojej miłości ślubem (nieważne, cywilny czy kościelny, bo to nie dział wiara). Równie dobrze może ktoś napisać - kochamy się tak bardzo, że nie boimy się zawrzeć ślubu. Takie przepychanki słowne są bezsensowne.

Moim zdaniem, fakt, że jakaś para decyduje się/nie decyduje się na ślub nie czyni jej lepszej, bardziej rozkochanej w sobie, odważniejszej, nowocześniejszej. Oczywiście jako osoba wierząca zachęcam do ślubu, ale osobiście nie odważyłabym się oceniać kogokolwiek w tych kwestiach, to zbyt prywatne sprawy.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-09-12, 20:39   

Chciałabym mieć go w wieku 27 lat, wiem dziwna liczba, która siedzi w głowie. Ale w zarysie chodzi o to, żeby skończyć studia, zacząc jakaś kariere zawodową. ¦lub jedynie cywilny, żadne swojskie wesele tylko najbliżsi.
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-09-12, 20:41   Re: ¦lub

malinkaa napisa³/a:

Kiedy chcielibyście wziąć ślub? W młodym wieku, coś koło 22 lat, czy koło 30, po skończeniu studiów i ustawieniu się?


Raczej jak się ustawię... Z resztą jakoś nie zależy mi na tym...

malinkaa napisa³/a:


Wzięlibyście ślub ze względu na dziecko? (nacisk ze strony rodziców, ludzi itp)


Nie. Nigdy.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-09-12, 21:00   

¦lub? Jeśli już to jak najszybciej, nie ma co zwlekać. Wiek 20-25 nie jest mniej odpowiedni niż wiek późniejszy. Oczywiście w grę w chodzi tylko jeden ślub i tylko kościelny.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

bearbee  

User

SpartanAngel



Do³±czy³a: 10 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-09-13, 09:31   

Bardzo chcialabym wziac slub. Oczywiscie koscielny, tylko z najlbizsza rodzina, jako iz nie widze sensu w wielkich weselach, moim zdaniem sa one bardziej na pokaz. Slub powinien byc bardziej rodzinny, w pewnym sensie intymny, osobisty. Nie widze sensu zapraszac znajomych czy dalszej rodziny ktorej sie nawet nie widzialo na oczy. Mi wystarczy skromny slub i wesele. Wiek? Moze tak z 30 lub okolo 30. Jako iz slub to wydadek jednak, musialabym troche zaoszczedzic, poza tym nie spieszy nam sie do slubu. Moj chlopak z kolei chcialby wielki slub z rodzina, znajomymi. Bedziemy musieli jakos te nasze "zyczenia" co do slubu pogodzic. Jak? Jeszcze nie wiem... XD
_________________
Dem get tricked by the beast
But a where dem ago flee when
the monster is fully grown?
 

Disarray  

Stały User

Chaos myśli...



Do³±czy³a: 13 Wrz 2013

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2013-09-22, 09:38   

Oczywiście chciałabym kiedyś wziąć ślub, jednak trudno mi powiedzieć kiedy, bo tak naprawdę po co gdybać, a to zależy od tego, kiedy poznam kogoś z kim naprawdę będę chciała się związać na resztę życia. Choć wolałabym tak.. w przedziale 23-26.
_________________
"Everything that kills me, makes me feel alive."
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-09-22, 10:12   

gdybym znalazla odpowiedniego partnera to moglabym wziac slub juz teraz.

czy wzielabym slub ze wzgledu na dziecko? jesli dziecko mialoby byc jedynym co laczylobynie mnie z partnerem to nie, nie wyszlabym za maz. uwazam ze taki papierek nie jest nikomu potrzebny do tego zeby byc dobrym rodzicem, zas z wiazania sie ze soba "na sile" nigdy nie wychodzi nic dobrego
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Merkitty  

Stały User

ekscentryczka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-09-23, 08:44   

Gdyby się pojawił ważny mężczyzna w moim obecnym życiu,to chciałabym wyjść za mąż w przedziale tak mniej-więcej 25-29 lat. Myślę,że taki wiek jest ok do wyjścia za mąż.

Co do ślubu,gdy zaliczysz tzw. "wpadkę"...cóż. Uważam,że czasy trochę się zmieniły i rodzinka nie powinna ingerować w sprawy uczuciowe swoich dzieci. Jeśli nawet zaliczy się wpadkę,to nie trzeba od razu zadzierać kiecy i lecieć do ołtarza. Ważne jest to,by przemyśleć,czy ta osoba jest warta tego,by się zaobrączkować i wychowywać wspólnie dziecko. Nic też nie stoi na przeszkodzie,by wychowywać dziecko bez ślubu,gdzie dwójka rodziców ma innych partnerów. Znam wiele takich osób i są naprawdę szczęśliwe. A przecież chyba właśnie o to chodzi?
_________________
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2013-10-26, 13:00   

Nie myślę jeszcze o ślubie. Po zaręczynach ustaliliśmy, że poczekamy z tym jeszcze 2-3 lata. Może trochę dłużej. Nie widzi mi się weselisko na 100 ludzi. Chciałabym, żeby w tym ważnym momencie było tylko wąskie grono moich najbliższych. Skromna ceremonia w kościele, obiad z rodziną w jakiejś klimatycznej restauracji i więcej nic.
Mój narzeczony chyba czuje trochę presję ze strony swojej rodziny po weselu swojego młodszego brata, bo zaczął ostatnio często napomykać, niby mimochodem, żebyśmy coś zaczęli już myśleć w tym kierunku, ale ja nie widzę potrzeby do pośpiechu. Musimy najpierw trochę dorosnąć, on musi przestać jeździć, wypadałoby, żebym znalazła jakąś pracę dorywczą.. wtedy dopiero jest sens myśleć o ślubie.
_________________
meow
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-10-29, 17:16   

Ja zacznę myśleć o ślubie dopiero, gdy będę mieć faceta i będę pewna, że to ten właściwy. Na razie jest to temat tak odległy, że nawet się nad nim nie zastanawiam. Wiadomo, że kiedyś chciałabym wziąć ślub, ale podobnie jak koleżanka wyżej nie lubię wielkich wesel. Skromna impreza wśród najbliższych najbardziej by mi odpowiadała. Nic mi więcej w tym dniu do szczęścia nie jest potrzebne, a to przecież chodzi o to, żebyśmy ja i mój mąż (fikcyjny, jak na razie) czuli się dobrze. W jakim wieku chciałabym wyjść za mąż? Nie wcześniej niż w wieku 25 lat. Zresztą to mi nie grozi, bo mam już 21 lat, a nie wyobrażam sobie ślubu po roku czy dwóch znajomości. Muszę najpierw poznać faceta, z którym przyjdzie mi żyć. W każdym razie, do ślubu mi jeszcze daleko, ale mam nadzieję, że kiedyś ktoś założy mi obrączkę.
 

Stokrotka_  

User


Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Wrz 2012

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-12-15, 21:35   

Ja już powoli zaczynam myśleć o ślubie , jestem w związku ponad 2-letnim . Aczkolwiek jeszcze nie jesteśmy zaręczeni, ale już nie jeden raz rozmawialiśmy o tym , o ślubie bo oboje tego chcemy więc myślę , że w przyszłym roku zostanę jego narzeczoną a gdzieś może za dwa lata ślub oczywiście kościelny . Obecnie mam 22 lata więc myślę , że za te dwa lata będzie to odpowiedni czas . Marzy mi się duże wesele , oczywiście w granicach rozsądku .
A czy wzięłabym ślub ze względu na dziecko ? Nie wiem . Z jednej strony tak , ale z drugiej nie , ponieważ nie chciałabym tak na szybko organizować ślubu . Jestem pewna , że to byłaby tylko decyzja moja i mojego partnera , nie pod presją rodziny czy innych osób tylko i wyłącznie nasza decyzja.
 

inkuss  

User

<3



Do³±czy³a: 27 Gru 2013

Sk±d: kraina wêgla.

   

Wys³any: 2013-12-28, 15:41   

Ostatnio coraz częściej się ten temat przewija. Na pewno po skończeniu studiów. I na pewno w momencie kiedy będzie praca i pewność, że się sami utrzymamy. Chciałabym tak za 2-3lata. Ale jak wyjdzie to się okaże.
_________________
TY. Dwie litery. Masa szczęścia..
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-12-29, 19:33   

Ludzie są bezdennie głupi, to kolejny dowód- ślub.
Szkoda mi was drodzy ludzie.
Naprawdę przez takiego coś stajecie się śmieszni, nudni i bezdennie głupi.
Kiedy patrzÄ™ na tych wszystkich, co tak goniÄ….
To och, aż nie chce mi się żyć. Tylko rzygać.

[ Dodano: 2013-12-29, 19:35 ]
Do dzieła bezdenni, piszcie swoje bzdury.
_________________
W miękkim futrze kota
 

inkuss  

User

<3



Do³±czy³a: 27 Gru 2013

Sk±d: kraina wêgla.

   

Wys³any: 2013-12-29, 20:09   

DeSade napisa³/a:

Szkoda mi was drodzy ludzie.


A mi szkoda Ciebie..

DeSade napisa³/a:

Naprawdę przez takiego coś stajecie się śmieszni, nudni i bezdennie głupi.


Nie uważam, żeby osoba, która ma ślub była śmieszna, nudna i bezdennie głupia.
Każdy żyje jak chce.

DeSade napisa³/a:

Do dzieła bezdenni, piszcie swoje bzdury.


Dzięki za pozwolenie!
_________________
TY. Dwie litery. Masa szczęścia..
 

aquite.  

User

kemikalqueen



Do³±czy³a: 27 Gru 2013

Sk±d: Che³m/Oslo

   

Wys³any: 2013-12-30, 01:54   

¦lub w moim przypadku to raczej odległa kwestia, nie wiem kiedy, nie wiem jak. Nie chciałabym mieć chyba tego szczegółowo zaplanowane w stylu : jestem z kimś długi czas, na razie kończymy studia, z kasą tak różnie, ale jak za trzy lata będziemy mieli dobrą pracę to wtedy weźmiemy. Znam wiele małżeństw co brało ślub i na studiach i takich co nie byli może w mega stabilnej sytuacji finansowo, nie widzę w tym żadnego problemu. Może i przechodzili potem przez różne problemy, ale w tych przypadkach akurat umocniło to ich relację - nie znudzili się sobą. Fajnie byłoby być chociaż trochę zaskoczoną przy zaręczynach. Przedział wiekowy, w którym chcę wyjść za mąż? A czy to na prawdę ma znaczenie? Ważne by z tą odpowiednią osobą, bo to wszystko nie jest takie jednak proste i poukładane.
_________________
whatever people say i am that's what i'm not
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com