Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-08, 09:11   

księżniczka. napisa³/a:

wielcy humaniści, którzy nie potrafią opowiedzieć szczegółowo o powstaniach styczniowym czy listopadowym.
przecież to jest banalne, same PODSTAWY. wszystko co było w gimnazjum.
trzeba być kompletnym KRETYNEM, żeby tego nie zdać na to wymagane 30% O_O


Myślę ,że powinnaś wstrzymać się na przyszłość z takimi ocenami.

JakoÅ› idzie.
Regularnie uczęszczam na lekcje matematyki dodatkowo raz w tygodniu mam ala korepetycje,fakultety.
Niezależy mi na jakimś szczególnie dobrym wyniku zwłaszcza,że nie jest mi on potrzebny przy rekrutacji na studia.
_________________
Drugs&hugs.
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-12-08, 17:59   

Mogę spokojnie powiedzieć, że matmę lubię. Mimo, iż jestem na biolchemie ( :serce: ) i matematykę mam na podstawie. Lubię, rozumiem i czasem wolałabym mieć od góry do dołu ten przedmiot niż taką historię czy koszmarną geografię. Wiadomo, niczego nie ma za ładne oczy i uśmiech, trzeba ćwiczyć, dużo ćwiczyć i ciągle powtarzać materiał, bo niestety się zapomina.

slow napisa³/a:

Niezależy mi na jakimś szczególnie dobrym wyniku zwłaszcza,że nie jest mi on potrzebny przy rekrutacji na studia.


No, przyznam szczerze, że niezmiernie ciekawa jestem jak będzie wyglądała rekrutacja po tej maturze z matmy. Podobno na studiach humanistycznych też ma być brana pod uwagę.
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

Wilq  

User

Szara eminencja



Imię: £ukasz

Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: Przemy¶l

   

Wys³any: 2009-12-08, 20:02   

Jestem na rozszerzonej matmie, i nie narzekam :] czasem jakis konkurs napisze, jakies zadanie z górnej półki, daje rade ^^
Matma w liceum nie jest trudna, ale wiele zależy od nauczyciela, a jeszcze więcej od CIBIE! ;)
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-12-09, 00:06   

Mihihih napisa³/a:


No, przyznam szczerze, że niezmiernie ciekawa jestem jak będzie wyglądała rekrutacja po tej maturze z matmy. Podobno na studiach humanistycznych też ma być brana pod uwagę.



Na prawie jest na 100%. ;)

I dobrze. Jest najlepszą alternatywą dla polskiego, z którego matura nie jest ani trochę obiektywna.
_________________
#truestory
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-12-09, 01:50   

Krit napisa³/a:

Na prawie jest na 100%.


Akurat, że jest brana pod uwagę na prawię to się nie dziwie. Osoby są po klasach humanistycznych i często odpadają nie mogąc poradzic sobie z logiką. A tak muszą się tej matmy uczyc i dobrze.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-10, 10:04   

Mihihih napisa³/a:

No, przyznam szczerze, że niezmiernie ciekawa jestem jak będzie wyglądała rekrutacja po tej maturze z matmy. Podobno na studiach humanistycznych też ma być brana pod uwagę.


Na mój kierunek brana jest pod uwagę średnia arytmetyczna z polskiego oraz dwóch dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.
Więc w sumie matmę zdaję tylko tak dla picu..eh.

motyl napisa³/a:

i często odpadają nie mogąc poradzic sobie z logiką. A tak muszą się tej matmy uczyc i dobrze.


Ja nie wiem, w historii też jest dużo logiki.
_________________
Drugs&hugs.
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-12-10, 10:17   

Jestem na rozszerzonej matmie i powiem wcale nie jest trudna jeśli ktoś się uczy..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-12-10, 12:06   

motyl napisa³/a:

Akurat, że jest brana pod uwagę na prawię to się nie dziwie. Osoby są po klasach humanistycznych i często odpadają nie mogąc poradzic sobie z logiką. A tak muszą się tej matmy uczyc i dobrze.



Nawet bardzo dobrze. Matura z polskiego to więcej szczęścia, niż rozumu. Nie jest adekwatna ;)

slow napisa³/a:

Ja nie wiem, w historii też jest dużo logiki.



Tylko logika. i jeszcze sporo statystyki ;)

Zresztą historia jest w sumie bardziej ścisłym przedmiotem. £ączy w sobie synkretycznie cechy i tego i nauki humanistycznej ;)
_________________
#truestory
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-10, 13:40   

Krit napisa³/a:

Nawet bardzo dobrze. Matura z polskiego to więcej szczęścia, niż rozumu. Nie jest adekwatna


Adekwatna do czego ?
Analiza tekstu plus wypracowanie.Podstawowe umiejętności.
Aha.zapomniałam ich nie można wykuć według danego schematu i jest problem.Jak to zrozumieć..
Trudnością w maturze z polskiego jest wypracowanie na poziomie rozszerzonym ,a ściślej jego model.I tak z tym się zgodzę,trzeba mieć więcej szczęścia niż rozumu.
Ale podstawa ? Prawdę mówiąc jest to po prostu czytanie ze zrozumieniem.
Tekst i pytania.Cholernie trudne.

Krit napisa³/a:

Tylko logika. i jeszcze sporo statystyki

Zresztą historia jest w sumie bardziej ścisłym przedmiotem. £ączy w sobie synkretycznie cechy i tego i nauki humanistycznej


Więc na jakiej podstawie twierdzicie,że humanista nie myśli logicznie ? Ciągi przyczynowo skutkowe ,wspomniane statystyki,powiązywanie wydarzeń,umiejscowienie ich w czasie i w przestrzeni.Wszystko sprowadza się do logicznego myślenia.


Uważam,że problem tkwi w nieodpowiednim przygotowaniu uczniów, czytałam dość zabawny artykuł o tym,że musi minąć jeszcze kilka lat zanim zdawalność matury z matematyki będzie wyższa niż 76-8%.
Ciężko nagle przestawić się z humanistycznego myślenia na ścisłe.Jest to możliwe,ale trudne.Przedmioty humanistyczne wymagają oczytania,obszernej wiedzy,pamięci, co za tym idzie często najprostszy przykład sprawia takim ludziom problem gdyż doszukują się haczyka.

Matura z matmy ? Niech sobie będzie.
Ale wybrane jest zły czas na jej realizacją,nie dość ,że wszystko dzieje się chaotycznie to ponadto jest to problem dla uczelni. Pokolenie 91 jest pokoleniem niżu demograficznego.Klęska dla mniejszych uczelni.
_________________
Drugs&hugs.
 

myszka17  

User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 09 Lip 2009

Sk±d: zachodniopomorskie

   

Wys³any: 2009-12-20, 11:08   

ja jestem na rozszerzonej matmie :-)
nie mam zadnych problemow z nauka choc nie powiem nauczyciel jest dobry ale w sposobie przekazania wiedzy.niestety oceny zaleza od humoru... ale coz nie mozna miec wszystkiego i uczyc sie trzeba dla siebie a nei dla oceny :-D
 

Lady of jasmine  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Cze 2009

Sk±d: z googli.

   

Wys³any: 2009-12-20, 12:09   

Również jestem na rozszerzonej matematyce. U mnie jest dość ciężko, wysoki poziom, ale ucząc się systematycznie da się wszystko opanować.
_________________
Zostałam stworzona bez udziału mej woli
W podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. ;d
 

Smerfik

User



Do³±czy³: 26 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-27, 11:23   

Jestem na profilu filologicznym, nasza klasa jest słaba z matematyki, a do tego nauczycielce nie za bardzo wychodzi tłumaczenie.
U niej wytłumaczenie nam lekcji polega na napisaniu wzoru na tablicy i robieniu zadań, ciężko coś z tego zrozumieć, dlatego większość osób doucza się na korkach.
_________________
I aniołowie mają swoich szatanów, i szatani swoich aniołów...
 

Kasias  

Hiper wymiatacz

Tak, drażnie Cię.



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-12-28, 18:30   

Taaak. Matma jest straszna. Nie tylko w LO. W gimnazjum też była straszna. A matura z maty tez jest bezsensowna. Zdac, znam ją, ale po co mi ona? Zamiast uczyć się historii czy wosu, będę musiała poświecić czas przed maturą na ten przedmiot.
Sądzę jednak, iż bezsensowne jest tłumaczenie, że humanistom matematyka nie wchodzi, bo tacy z mat-fizu również muszą pisac maturę z polskiego.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-12-29, 11:22   

Jestem w LO, w klasie językowej. Nauczycielka od matmy jest dziwna, sympatyczna ale ciut niezrównoważona, tłumaczy dosyć marnie, ale za to nie sprawdza prac domowych. Więc ostatnio rzadko je robię. Chociaż matma wcale nie jest trudna.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-12-29, 11:34   

Ja zawszę lubiłam matematykę, mimo, iż orłem nie byłam :-) . Lubiłam ładnie rysować w zeszytach funkcje i figury geometryczne, rozpisywać wielomiany i jak mi jeszcze do tego wychodził dobry wynik to byłam najbardziej szczęśliwa :-P . Miałam w LO bardzo fajnego nauczyciela, dobrze tłumaczył i panowała u niego luźna atmosfera, wszyscy pracowali i pomagali sobie nawzajem :-) . Traktowałam matematykę jak rozwiązywanie krzyżówek. Jak rozwiązałam - super! Jak nie - mówi się trudno i bierze się następną :-) . Matury z matematyki nie zdawałam, ale moje ostatnie wrażenie po tym przedmiocie (bo na studiach już nie mam matmy) jest bardzo dobre :-) .
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com